Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

1 година тому, Mihail-ves сказав:

...І це все на одній моїй пасіці, де тільки вільний обліт. Я все це ще не можу осмислити.

Не тільки Ви один :umora: . При Ваших умовах, сама по собі така відмінна консолідація у межаж діапазонів степової ще ні про що не говорить. Зовсім недавно розглядали тут ІО-шну помісь карпатки і кавказянки, котра також демонструвала певну консолідацію, та ще й норовила примоститися на місце сепової :). Але надійтеся на фортуну. Якщо розчеплення не буде, то далі лише контрольоване...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

 відмінна консолідація

Карніку вище показував, УС нещодавно, ще є пару гарних карпаток (напевно таких і в Карпатах не буде (шутка):umora::umora:) І це все матки цього року. Торік такого при промірі не було, напевно це такий рік.;)

На рахунок розчеплення, то поки що бачу звуження "Спідниці циганки" (с). Наступний сезон покаже що і до чого. На пасіці 95% буде УС. Мій "майже контрольований" облітник.

Можливо наступного сезону хтось захоче облетіти на островах моїх маток, але дивлячись за цим роком, нікому це не потрібно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

Можливо наступного сезону хтось захоче облетіти на островах моїх маток, але дивлячись за цим роком, нікому це не потрібно.

Результат Вам потрібен, чи комусь? Домовляєтесь , щоб через ШО запліднили  Ваших неплодок, і вже з ними далі танцювати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

аналізую минулорічні сім'ї та теперішні і приходжу до висновку що липневі (3.07+21день) бджоли живуть і по сьогоднішній день. Тому в промірах є дуже багато залишків від старої матки. І це легко видно по аналізу зрівнянні двох графіків.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, davolodya сказав:

Результат Вам потрібен, чи комусь?

Думаю що скоріше КОМУСЬ, хто займається селекцією УС. А мені на мед і такі носять гарно. Просто виходить що я нав'язую своїх маток. Цього року пропонував 10-20 неплідок для користувачів острова, в замін якщо облиться вернути тільки одну.  Але...

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

аналізую минулорічні сім'ї та теперішні і приходжу до висновку що липневі (3.07+21день) бджоли живуть і по сьогоднішній день. Тому в промірах є дуже багато залишків від старої матки. І це легко видно по аналізу зрівнянні двох графіків.

Звідки така впевненість? Цілком можливо, що це все бджоли від молодої матки, теоретично різнобій мусить бути, матка ж не ШО, а вільного обльоту, як то кажуть, хто впіймав, той і взяв

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Mihail-ves сказав:

Думаю що скоріше КОМУСЬ, хто займається селекцією УС. А мені на мед і такі носять гарно. Просто виходить що я нав'язую своїх маток. Цього року пропонував 10-20 неплідок для користувачів острова, в замін якщо облиться вернути тільки одну.  Але...

 

В першу чергу хороші материнки потрібні Вам:IMHO:. Поки що Вам повезло, маєте нормальних дочок в сім'ях, але чудес небуває, поки матка сіє запліднені яйця від одного трута, результат гарний, піде сперма від іншого - картинка може кардинально змінитися,  тільки від чистої породи можна чекати постійних стабільних результатів, саме тому я не єдиний, хто підказує, що Вам варто перейти до контрольованого спарювання

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, davolodya сказав:

Звідки така впевненість?

Наступного року перевірите на своїх. Але я ось по чому дивлюсь Одна своєрідна сімейка  наплив в СГК, була минулого року і цей наплив привернув увагу і цього року. Ось придивіться.

5c140647671da_2018-12-14_21-30-42_726.thumb.jpg.786c0c66511f257436047cbd653502e9.jpg5c140649e472a_2018-12-14_21-31-11_896.thumb.jpg.340ba2e943088d8785dfef567aa2a32c.jpg5c14064c4e3a1_2018-12-14_21-31-30_86.thumb.jpg.65886846ea6059695969ef2b14436896.jpg

 

І я зауважу що це :IMHO:яка потребує вивчення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ось ще один приклад. Матка липнева 2017 року, карніка Ф1. На графіках підмор березня 2018 року і грудня 2018 року. Як видно є в березневих лишні класи (від старої матки) а в грудні вже їх "підчистили".

5c140ac1411d0_2018-12-14_21-48-41_549.thumb.jpg.03749d43228742309bb735333772657e.jpg5c140ac3e8b8c_2018-12-14_21-49-11_409.thumb.jpg.08e6030de6bc5c91e30696a2fd480f4d.jpg5c140ac6d5917_2018-12-14_21-50-5_59.thumb.jpg.8c4f6dac943fae302e4fc49e2343a003.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

ось ще один приклад. Матка липнева 2017 року, карніка Ф1. На графіках підмор березня 2018 року і грудня 2018 року. Як видно є в березневих лишні класи (від старої матки) а в грудні вже їх "підчистили".

5c140ac1411d0_2018-12-14_21-48-41_549.thumb.jpg.03749d43228742309bb735333772657e.jpg5c140ac3e8b8c_2018-12-14_21-49-11_409.thumb.jpg.08e6030de6bc5c91e30696a2fd480f4d.jpg5c140ac6d5917_2018-12-14_21-50-5_59.thumb.jpg.8c4f6dac943fae302e4fc49e2343a003.jpg

Небуду з Вами сперечатися, зробіть проміри весною, після заміни всієї старої бджоли, а потім ще раз, ближче до кінця літа, матки при цьому мають бути тіж самі, і порівняєте сьогоднішні графіки і майбутні, за рахунок різношерстого трутневого фону графіки будуть відрізнятися, а от наскільки сильно, то вже як повезе. Графіки і тепер відрізняються,  :IMHO:в цьому винен різний трутень, а Ви собі думайте як Вам зручно. Для того, щоб негадати і нечекати чуда, і придумали контрольоване спарювання.

Я маю карніку F1 з доволі гарними промірами, але дочок від неї міряти небачу сенсу, при вільному обльоті вони полюбому будуть гібридизовані. Якщо вдасться освоїти ШО, можна спробувати запліднити від неї  кілька неплодок, а вже з ними бавитися далі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю що скоріше КОМУСЬ, хто займається селекцією УС. А мені на мед і такі носять гарно. Просто виходить що я нав'язую своїх маток. Цього року пропонував 10-20 неплідок для користувачів острова, в замін якщо облиться вернути тільки одну.  Але...
 
Так буде не завжди, в цьому році повезло, а в наступному... Якщо будете тестувати, то можливість облетіти на острові для вас групу степової думаю знайду.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Олександр Кривченко сказав:

облетіти на острові для вас групу степової думаю знайду.

Дякую Олександре!

Ви один, який переживає за селекцію, та пошук ще не втраченої УС. Ось якби таких хоча б пару десятків, тоді можна було би не переживати.

Все інше думаю що Ми обговоримо вже після весняного обльоту, тоді і вирішимо що і куди везти.

P.S. А може до мене:az:, такому трутневому фону, який буде з УС, тільки можна радіти. Більше 50 сімей УС, трьох ліній. Не всі матки зможуть втікти від моїх хлопців.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.12.2018 в 22:40, Ander сказал:

Нужно смотреть реально на такие вещи

От мы и смотрим.Все харошие,у всех всё хорошо, кроме нас.

А если у кого то что то получится мы егошапками закидаем.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Маю ще одну материнку, теж від Ліпатова:

5c166a574f4e9_.thumb.PNG.34312a95358880683939a0133577155b.PNG5c166a706b50e_1.thumb.PNG.44eced585d32aadbff150b3cd9042b12.PNG5c166a1d85f6e_2.thumb.PNG.6127912c95f1d6ce7e9195bd2e382668.PNG5c166a3bbb690_3.thumb.PNG.b39d89952a195ba95adaa21be23ff9d8.PNG

Тпс і крильця тут:https://drive.google.com/open?id=1yK__oATvwxGFfQCYYM07Oi_1gYqROJ7Y

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.12.2018 в 19:21, Брониславович сказав:

А есть ли вообще смысл делать замеры пчел от маток свободного спаривания ?  

Звичайно що є. Але тільки не в гібридних популяціях. Дослідження кореляції між основними морфометричними ознаками та генетичними маркерами в метизованих колоніях показали повну відповідність між обома лише у 5-7%. Тому всі ці намагання "наміряти" породу на пасіках, де тримається одна каша, без повної заміни бджіл на чистопородних, - є заняття цікаве, але безкорисливе. Процес гібридизації є незворотнім.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Igor Pelyuhnya сказал:

Звичайно що є. Але тільки не в гібридних популяціях. Дослідження кореляції між основними морфометричними ознаками та генетичними маркерами в метизованих колоніях показали повну відповідність між обома лише у 5-7%. Тому всі ці намагання "наміряти" породу на пасіках, де тримається одна каша, без повної заміни бджіл на чистопородних, - є заняття цікаве, але безкорисливе. Процес гібридизації є незворотнім.

    Если дочка  (условно) породной матки свободно спаривается на пасеке где содержат несколько пород пчел, а у соседей вообще "винегрет" т.е помеси, что может показать морфометрия  ее чел ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Брониславович сказал:

что может показать морфометрия  ее чел ?

более менее превалирование какого трутня ( возможное)  возможно на 100 семей винегрета  кто то систематически ( ежегодно)  льот карнику   еще в 100-200 пс либо карпатку либо ещё кого 

по трутням а потом по морфомерии можно  это наверное увидеть 

иногда напугаются 5-ью бакфастами -потом 10-ть лет заикаются  ( бывают припадки :blink::)

либо сгк  (итальянками и тд)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, Брониславович сказав:

    Если дочка  (условно) породной матки свободно спаривается на пасеке где содержат несколько пород пчел, а у соседей вообще "винегрет" т.е помеси, что может показать морфометрия  ее чел ?

Я ж кажу, що без повної заміни всіх бджіл на пасіці на чистопородних (хоча б умовно і відомого походження) - нічого інформативно цінного. Але вільне спаровування може відбуватись і за інших умов, за яких вплив "доброзичливих сусідів" зведений до такого, що ним можна знехтувати. А при створенні таких умов морфометрія може використовуватись як один із інструментів як для контролю загального стану генофонду так і для індивідуального відбору.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Брониславович сказав:

    Если дочка  (условно) породной матки свободно спаривается на пасеке где содержат несколько пород пчел, а у соседей вообще "винегрет" т.е помеси, что может показать морфометрия  ее чел ?

нагадайте це питання наступного року. Зараз у мене готова відповідь десь на 30%.

Є цікаві порівняльні характеристики сімей вже за два роки, але цього ще замало. Хоча видно що і куди вже рухається, але є і такі які не піддаються поясненню, думаю що то гени бабульок, які вилазять у внучок. Це якщо коротко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

нагадайте це питання наступного року. Зараз у мене готова відповідь десь на 30%.

Є цікаві порівняльні характеристики сімей вже за два роки, але цього ще замало. Хоча видно що і куди вже рухається, але є і такі які не піддаються поясненню, думаю що то гени бабульок, які вилазять у внучок. Це якщо коротко.

20181215_102356_2.thumb.jpg.5d10bad890e6132295a339bebe8981ff.jpg

Якщо коротко, то 10-100 тис. поколінь. Рух є - а прогреса.... ))))

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Igor Pelyuhnya сказал:

20181215_102356_2.thumb.jpg.5d10bad890e6132295a339bebe8981ff.jpg

Якщо коротко, то 10-100 тис. поколінь. Рух є - а прогреса.... ))))

Я бы делал вывод по верхней строке выделенного элемента - При использовании на товарных пасеках маток свободного спаривания, дальше чем Ф3 от породных маток уходить нельзя, а еще лучше использовать плановых Ф1 и дочек от них(Ф2) при тихой смене.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Брониславович сказав:

При использовании на товарных пасеках маток свободного спаривания, дальше чем Ф3 от породных маток уходить нельзя, а еще лучше использовать плановых Ф1 и дочек от них(Ф2) при тихой смене

І щоб сказав мій колега на це ,який вже років 25 займається товарним медом, і виводить тільки ройовим методом маток для своєї пасіки і ніколи нічого не купляє ні матко ні пакетів. Навпаки сам кожної весни продає 10-20 сімей. І ось з таких помісів він торік взяв 5 т товарного меду (акація+соняшник), з 50-60 сімей. правда кочує. Розумію що, маткарі, вже всіх бджолярів підсадили на типа породних маток, але є такі які працюють по старих книжках.

І ще завжди крутиться в голові питання, а звідки появилися чистопородні матки (будь якої породи)???? Буду вдячний якщо хтось знає відповідь. хоча передчуваю яку;), але все ж таки)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

І ще завжди крутиться в голові питання, а звідки появилися чистопородні матки (будь якої породи)???? Буду вдячний якщо хтось знає відповідь. хоча передчуваю яку;), але все ж таки)

Для початку визначаються критеріЇ породності. Далі відбір за відповідністю цим критерям. Один з варіантів визначення цих критетіїв добре описаний Рутнером в "Техника содержания...". Були проведені морфометричні дослідження величезного масиву бджіл природної популяції карніки. Потім за цими даними були побудовані сумарні варіаційні криві, котрі і дали можливість визначити критерії породності аборигенної карніки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, Mihail-ves сказал:

. Навпаки сам кожної весни продає 10-20 сімей. І ось з таких помісів він торік взяв 5 т товарного меду (акація+соняшник), з 50-60 сімей. правда кочує. Розумію що, маткарі, вже всіх бджолярів підсадили на типа породних маток, але є такі які працюють по старих книжках.

Дякую за цей пост. Схиляюсь до методів роботи вашого колеги.

Проте проти одного аргументу прихильників купляння породних маток не маю що сказати. Ось ці слова: " були б породні матки - взяв би ще більше"

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...