Jump to content
Форум на ТочкУ
Sign in to follow this  
владек

Методи визначення породи бджіл

Recommended Posts

1 година тому, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказав:

Кому цікаво! Приємного перегляду, цімбори:)

Перепрошую. Цімбори - прокрутив 3 рази так і не зрозумів:ah:.

1 хвилину тому, amator сказав:

Перепрошую. Цімбори - прокрутив 3 рази так і не зрозумів:ah:.

старієте:umora: Цімбор, цімбора (и) – приятель, друг :) то так по закарпатські - утки ви є і кулько вас є)

• Like 1
  • Thanks 1

2 хвилини тому, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказав:

старієте:umora: Цімбор, цімбора (и) – приятель, друг :) то так по закарпатські - утки ви є і кулько вас є)

Фу- у - слава Богу, а то я вже подумав....

Тільки що, amator сказав:

Фу- у - слава Богу, а то я вже подумав....

кожен думає в міру свого виховання:umora: P.S. а Бог  тут не при чім, Не взивай намарно імені Господа Бога твого;):)

• Like 1

15 годин тому, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказав:

Кому цікаво! Приємного перегляду, цімбори:)

Карпатчики радий за Вас - У Вас з"явилися люди, які живуть не сьогоднішнім днем. В ході перегляду згадалася колишня методика бонітування бджіл - відкручували маткам голови не відаючи про їх цінність. Вирішив подивитися на теперішні вимоги (2014 р). "Седньовічний морок" - нічого не змінюється! Тупо переписується із року в рік  - десятиліттями:(.

Технологічні вимоги_0.doc

Прошу Вашої допомоги! Прочитавши гілку, спробував визначити, хто є хто в мене на пасіці. Відібравши декілька проб отримав незадовільні результати у переважній кількості сімей, проте останній результат додаю на Ваш розсуд. Прошу прокоментувати та прояснити мені стосовно цієї сімейки. Взагалі сімейка аборигенна, орієнтовно породи УС. З повагою!

11.jpg

бачу гарну чистопородну карпатку , вучківського типу ( КІ =2.523). В програмі не прописано карпатка ( програма пише лігустика) але якщо у ВАс бджола сіра то яка може бути лігустика? і гантельний індекс карпатський.

Виводьте з неї маток, присилайте до нас на облітник і побачимо яка вона карпатка.

53 хвилини тому, Steellion_Kyt сказав:

Прошу Вашої допомоги! Прочитавши гілку, спробував визначити, хто є хто в мене на пасіці. Відібравши декілька проб отримав незадовільні результати у переважній кількості сімей, проте останній результат додаю на Ваш розсуд. Прошу прокоментувати та прояснити мені стосовно цієї сімейки. Взагалі сімейка аборигенна, орієнтовно породи УС. 

Сім'я безперечно цікава, але по 16 крильцях нічого не скажеш. Потрібно не менше 30 крилець для попередньої оцінки, а у Вашому цьому випадку я би рекомендував не менше 50. Ще краще, якщо дасте на форумі посилання на зображення крилець, або скинете його у приват. Вказана програмою породна приналежність, в даному випадку, ще ні про що не говорить.

• Like 2

1 година тому, Steellion_Kyt сказав:

Прошу Вашої допомоги! Прочитавши гілку, спробував визначити, хто є хто в мене на пасіці. Відібравши декілька проб отримав незадовільні результати у переважній кількості сімей, проте останній результат додаю на Ваш розсуд. Прошу прокоментувати та прояснити мені стосовно цієї сімейки. Взагалі сімейка аборигенна, орієнтовно породи УС. З повагою!

11.jpg

По тому, що показала програма, бачимо низько кубітальну карпатку, по гантельному індексу все таки матка погуляла з трутнями УС.:IMHO: Правда трішечки замало крилець, бажано від 30 крилець і такі сім'ї бажано перевірити по 19т. тобі буде більш детально щось сказати, а то вже до @Kumpel

Edited by Мішаня (МІМ) Майгутяк
  • Like 1

7 хвилин тому, Kumpel сказав:

або скинете його у приват

Ну колегам теж буде цікаво подивитися на цю сім'ю з більшою кількістю крил і порівняти їх:) 

• Like 2

Забігаючи на перед:), програма покаже, що дана колонія буде придатною для подальшої селекції(покращення) УС:) все таки в окрузі біля пасіки є Карпатка, УС або і на самій пасіці...... мріяти не вредно:umora: 

• Like 1

Дякую Вам! Звісно, потрібно дослідити більшу кількість крилець, чим в подальшому і займусь. Скан крилець приведу по змозі. Цікаво те, що ця сім"я була придбана як УС і матка вільного спарювання серед цілого вінегрету інших трутнів (переважно УС) Буде видніше при детальнішому проміру)

6 хвилин тому, Steellion_Kyt сказав:

Дякую Вам! Звісно, потрібно дослідити більшу кількість крилець, чим в подальшому і займусь. Скан крилець приведу по змозі. Цікаво те, що ця сім"я була придбана як УС і матка вільного спарювання серед цілого вінегрету інших трутнів (переважно УС) Буде видніше при детальнішому проміру)

Цю сім'ю потрібно дивитися ще й за додатковими параметрами, окрім тих, що аналізуються в MorphoXL. Чекаємо від Вас її крилець.

• Like 1

Є ще одна сімейка, матка 2017 року з Ужгорода, правда взяв тільки 17 крилець. Її можна використовувати як "племінну" для потреб своєї пасіки?

Сохраненное изображение 2018-3-11_22-54-59.894.jpg

Сохраненное изображение 2018-3-11_22-55-16.653.jpg

Сохраненное изображение 2018-3-11_22-55-45.339.jpg

Сохраненное изображение 2018-3-11_22-56-33.130.jpg

2 хвилини тому, Steellion_Kyt сказав:

правда взяв тільки 17 крилець

При  такій кількості не бачу сенсу будь-що Вам радити :)

6 хвилин тому, Steellion_Kyt сказав:

Є ще одна сімейка, матка 2017 року з Ужгорода, правда взяв тільки 17 крилець. Її можна використовувати як "племінну" для потреб своєї пасіки?

Сохраненное изображение 2018-3-11_22-54-59.894.jpg

Сохраненное изображение 2018-3-11_22-55-16.653.jpg

Сохраненное изображение 2018-3-11_22-55-45.339.jpg

Сохраненное изображение 2018-3-11_22-56-33.130.jpg

Як бачите самі,  крилець малувато.....Якщо глянути по гантельному індексу то там не все так гладко як би хотілося, трутневий фон мабуть був не само кращий....а для власної пасіки годиться

Зрозумів Вас, дякую. Це, просто, мій дебют у справі то почав з меншої кількості, в подальшому буду цікаві сім"ї розглядати більш поширено.

12 хвилини тому, Steellion_Kyt сказав:

Є ще одна сімейка, матка 2017 року з Ужгорода,

Щось подібне...Ось для прикладу сімейка, матка з тих країв, що і ваша. Дочка виведена і облітана на невідомому т.ф.

все.TPS

• Like 1

В 12.03.2018 в 03:07, Steellion_Kyt сказал:

Це, просто, мій дебют у справі то почав з меншої кількості, в подальшому буду цікаві сім"ї розглядати більш поширено.

Хотел бы я так начинать!

Семьи, с малым количеством промерянных крыльев, лучше оценивать по доверительным интервалам.

Вторая семья-  по КИ доверительный интервал начинается с 2,292- значительно больше 2,16 (нижняя граница породного диапазона)-  отлично.

по ГИ о,924 больше 0,923 - достаточно для признания чистопородной, но лучше от граничного значения подальше. Но это может быть и от отсутствия опыта промера этого индекса.

по ДС     2,276 и при среднем значении ДС= 5,471  - отлично. 

Но это предварительная оценка!

При оценке УС учитывается и верхнее значение доверительного интервала.

Доверительный интервал показывает в каких границах будут находится значения индексов, если бы вы взяли достаточно крыльев. Но это с определенной доли ошибки!

• Like 2

Хочу сьогодні обговорити доцільність установки т-4. Від неї досить сильно залежить графік гантельного індексу. І як ми всі знаємо, за його допомогою ми бачимо вплив трутнів різних порід на вимірювальну сім'ю. Розумію що вже тема ця заїжджена вздовж і поперек, але давайте розглянемо її постановку на ось такій сім'ї (УСП тип Штукарський;)). Ось на цих графіках змінена постановка т.4 (ліві графіки).

5aa78360d5e0e_2018-3-13_9-38-44_337.thumb.jpg.5beb30a3d40957ac07add2a0e0d2ee9d.jpg

Як видно з нього пік графіка у 25 класі і виражений він 20 крилами, а зміщена точка 4 вліво ДО ПЕРЕТИНУ трьох прямих ліній (по Карташову та іншим) займає 24 клас з 16 крилами. Ось тому у мене і Майера різниці піків по класах зміщена.

5aa785c656afc_2018-3-13_10-0-51_351.thumb.jpg.89667992c48e538efdbf69f51bf4a709.jpg

А ось так розтавляв т.4 на крилах. Як видно із нижнього малюнку її центр потрібно ставити на початку зустрічі (перетину) двох жилок гострого трикутника по внутрішній стороні.

5aa7836b6764c_-4.thumb.jpg.00e26e9963c693240f6b23f05c8bd329.jpg

Ну що скажете друзі морфометристи?

Звичайно потрібно ще обкатати цей спосіб розміщення точки 4 на інших сім'ях, бажано відверто гібридизованих і чистопородних, але шкода часу не вистачає, можливо у вечері ще потренуюсь.

Edited by Mihail-ves
  • Like 1

Бачу точки проставляються "бубликом" ( точкою з діркою), а не "залитою" точкою, як по Карташову. Це має якусь принципіальну різницю?

13 хвилини тому, dust сказав:

Бачу точки проставляються "бубликом" ( точкою з діркою), а не "залитою" точкою, як по Карташову. Це має якусь принципіальну різницю?

ні. Я просто забрав заповнення, так видно жилки і перетини.

• Like 1

11 хвилину тому, dust сказав:

На мій погляд, як кому зручно, аби точно:). Точки 1, 2, 4 ставлю завжди "бубликом" - мені так зручно, менше помилок.:IMHO:

55 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Ну що скажете друзі морфометристи?

Як по мені, на верхньому фото точка зміщена занадто вліво. На нижньому - зміщена трохи вправо. Я б її встановив десь посередині:). Де істина?

• Like 1

5 хвилин тому, amator сказав:

Як по мені, на верхньому фото точка зміщена занадто вліво. На нижньому - зміщена трохи вправо. Я б її встановив десь посередині:). Де істина?

вона ще проситься лівіше якщо провести лінії. ось так 5aa798f274dcb_-4.thumb.jpg.a916b14276c32ce261730d3245e9f9e4.jpg

• Like 1