Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

20 часов назад, Mihail-ves сказал:

Кому потрібні крила трутнів бакфаста? Як завжди крила+ТПС+ПДФ тут https://drive.google.com/open?id=1j_Ix9Yje41ocm-10FdlDLZfKiKwpLVnx

А тепер майже остаточні параметри для трутнів УС-бакфаста-карніки. Залишилось ще визначити границі трутнів СГК та меліфери.

5dda552f0aeb6_2019-11-24_11-46-35_71.thumb.jpg.10dd7827212bc1cc401329589a1dde31.jpg

Знову народной стандарт ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, rudakov сказав:

Знову народной стандарт ?

Не зовсім, наприклад УС все як по книжці КІ 1.6-1.8. Намалював вже СГК, але на сьогодні є ще пару проб трутнів СГК у повне крило тому буду уточнювати. Як вийде то залишиться тільки невідома мелліфера.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, Mihail-ves сказал:

Не зовсім, наприклад УС все як по книжці КІ 1.6-1.8. Намалював вже СГК, але на сьогодні є ще пару проб трутнів СГК у повне крило тому буду уточнювати. Як вийде то залишиться тільки невідома мелліфера.

Не можна розробляти рамки на основі декількох проб незрозумілого походження.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, rudakov сказав:

Не можна розробляти рамки на основі декількох проб незрозумілого походження.:IMHO:

Згідний, але в нас виняток, треба хоча б з чогось починати. Коли є можливі границі, то в подальшому із збільшенням кількості проб від різних заводчиків - завжди можна відшліфувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Простріляв трутнів СГК (крила @noweth312) і різниця між УС в гантельному індексі, що чітко вловила програма МорфоХЛ і віднесла дану пробу до СГК. Крила+ТПС+ПДФ тут https://drive.google.com/open?id=1uvVWW6HRuW-vAzO1QyaSTWKswvG14hcK

e82eaf17a476f42a4164a8dc7f1e15ae.jpg


c7aecde167876eff1ef2c6e16f2e79f2.jpg


009e0e3046d312be64379e6c5b1441ec.jpg


7ffa8f50e35638273b6ac6f8ff1055b8.jpg


38d80898d8cd93d9d5ad997ff5200540.jpg


4b6bf8faac07dc03982ffa8d3ace0ac3.jpg


044fa894f437b87fd9a30241635b0920.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Mihail-ves сказал:

Простріляв трутнів СГК (крила @noweth312) і різниця між УС в гантельному індексі, що чітко вловила програма МорфоХЛ і віднесла дану пробу до СГК. Крила+ТПС+ПДФ тут https://drive.google.com/open?id=1uvVWW6HRuW-vAzO1QyaSTWKswvG14hcK

e82eaf17a476f42a4164a8dc7f1e15ae.jpg


c7aecde167876eff1ef2c6e16f2e79f2.jpg


009e0e3046d312be64379e6c5b1441ec.jpg


7ffa8f50e35638273b6ac6f8ff1055b8.jpg


38d80898d8cd93d9d5ad997ff5200540.jpg


4b6bf8faac07dc03982ffa8d3ace0ac3.jpg


044fa894f437b87fd9a30241635b0920.jpg

 

Сер, все пропало.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, Mihail-ves сказав:

Як вийде то залишиться тільки невідома мелліфера.

Тритмайте гарненького трутня меліфери - Me004(12).tps

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, rudakov сказав:

Сер, все пропало.

Ігоре,  мені тролів вистачає У Вайбері в групі УС;), чого тільки варті Пелюхня та Паланочка:umora:, а так в цілому їх там аж 160 чоловік.

8 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Тритмайте гарненького трутня меліфери - Me004(12).tps

Дякую, тепер можна сказати що є всі граничні параметри для всіх трутнів. І на сьогоднішній час МорфоХЛ їх чудово розносить по свої хаткам:umora:. Отже ловіть оновлені границі для трутнів всіх порід.

245be7cd73ec30a49ccea591c0a45a7c.jpg


2cf4fae2860a3ef6cc700fa3a0feb8b0.jpg

В цілому, завдяки 6 індексам, які я вже відношу до ОСНОВНИХ (мною затверджених:umora::ole_ole:), можна побачити до якої породи відносяться вимірювальні проби трутнів. Завдяки майже маленькими відмінностями, непомітними для селекціонерів, але дуже видимі для секти лінійки. :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Ігоре,  мені тролів вистачає У Вайбері в групі УС;), чого тільки варті Пелюхня та Паланочка:umora:, а так в цілому їх там аж 160 чоловік.

Я в прямому сенсі все пропало :IMHO:. Помістні трутні маючи такі широкі рамки до добра не приведуть. А враховуючи викладені графіки і дані отримані Алпатовим, можна припустити що УС не що інше як складний міжнародний гібрид який стійко передає свої ГКО.

IMG_20191126_083034.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, rudakov сказав:

Я в прямому сенсі все пропало

що за песимізм? Чому такий настрій? В мене навпаки, оскільки я бачу різниці між мелліферою-СГК-УС-карнікою. Всі чітко замають свої місця, а дальше просто треба дивитись на консолідацію в графіках і відбирати самих найкращих. Для мене наче все просто і ясно.

 

32 хвилини тому, rudakov сказав:

Помістні трутні маючи такі широкі рамки до добра не приведуть.

Всі помісі будуть напливати на породні границі, як і аналогічно робочим бджолам. І тут треба включати голову і аналізувати те що наміряли. Оскільки головна задача програми обрахувати і вивести отриману інформацію. А тоді вже людина повинна провести глибокий аналіз, та порівняти із маркерами. І як я завжди кажу - остаточний висновок за людиною.

 

32 хвилини тому, rudakov сказав:

А враховуючи викладені графіки і дані отримані Алпатовим, можна припустити що УС не що інше як складний міжнародний гібрид який стійко передає свої ГКО.

Якщо дивитиьс в загальному то маже всі породи які описав Руттнер мають схожі параметри. Але їх розвели на чотири групи "М"-"А"-"С"-"О", а ці групи в свою чергу мають вже поділи на свої полоси в індексних графіка. І якщо трішки уважніше придивитись, наприклад до трутнів" то видно що місця вистачить всім нашим породам і з шести індексів можна вловити відмінності.

Тому нічого не пропало, навпаки тільки прояснилось.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, Mihail-ves сказал:

що за песимізм? Чому такий настрій?

Тому що по розумних бумажка у нас  3 породи, племені сім'ї продають 2х порід, а по факту з натяжкою маємо 1 породу.

 

38 минут назад, Mihail-ves сказал:

оскільки я бачу різниці між мелліферою-СГК-УС-карнікою. Всі чітко замають свої місця, а дальше просто треба дивитись на консолідацію в графіках і відбирати самих найкращих. Для мене наче все просто і ясно.

 

Все це вилами по воді писане, зразки не являються єталоном, орінтуватися звичайно можна але знову як кажуть "не більше як думку гадати".

 

Все-таки треба отим 160 віруючим про яких говорите розбивати законний ареал поширення ус на квадратики і шукати. Поки що все що зустрічаємо то неконтрольована помість яка багато років створювалися з руки людини.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, rudakov сказал:

і шукати.

   "Ищите и обрящете..." Только вот время убегает.

 

4 часа назад, rudakov сказал:

Поки що все що зустрічаємо то неконтрольована помість яка багато років створювалися з руки людини.

     Существуют простые методы определения трутневого фона пасеки или чистопородности (или однородности) трутня на облетниках. Берется неплодная селекционная матка карники (две, три) и облетываются на пасеке (вблизи пасеки) на облетнике (неважно какой породы) и по анализу получившихся семей делается заключение о трутневом фоне (его однородности). Методику обкатать и можно анализировать "а туда ли мы гребем!". Хвататься надо за любые способы контроля.

 Главное- это согласованная воля причастных к этому делу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 хвилину тому, Майер сказав:

Берется неплодная селекционная матка карники (две, три) и облетываются на пасеке (вблизи пасеки) на облетнике (неважно какой породы) и по анализу получившихся семей делается заключение о трутневом фоне (его однородности).

Дякую за ідею:ay:, якраз цього року і було дві-три н/матки карніки від Ліпатової ІО пернер-пернер, є всі проміри мамки, дочок і навіть трутнів від цих Ф1, залишилось тільки скласти пазл. І це вже не проблема:ole_ole:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, Mihail-ves сказал:

залишилось тільки скласти пазл.

   Стоит попробовать! Я просто не успеваю. Я сейчас думаю где взять крылья бакфаста, которого считают Ф0. У некоторых фанатов бакфаста не выпросишь ничего, кроме ГКО.:)

  • Подобається 1
  • Дякую 1
  • Ха-Ха 2
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Майер сказав:

Стоит попробовать! Я просто не успеваю.

Попробував. І видно що Ф1 в КІ в моїй селекції покращились, А ось гантельний індекс якраз і показує трутневий фон на моїй пасіці в 2018 році (ІО 2017 року, а Ф1 облітані в 2018 році, трутень від першої Ф1 - 2019 року). Думаю висновки видно  по графікам.

98ace2e7c7e130fd947a68b89b09c66f.jpg


df0ef143a3502382848348c7529d21c8.jpg


baae1b76d5d540461944541068689747.jpg

 

5 годин тому, Майер сказав:

 Существуют простые методы определения трутневого фона пасеки или чистопородности (или однородности) трутня на облетниках. Берется неплодная селекционная матка карники (две, три) и облетываются на пасеке (вблизи пасеки) на облетнике (неважно какой породы) и по анализу получившихся семей делается заключение о трутневом фоне (его однородности). Методику обкатать и можно анализировать "а туда ли мы гребем!". Хвататься надо за любые способы контроля.

Ваша теорема працює і її може доводити кожен під свої умови.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Mihail-ves сказал:

Ваша теорема працює і її може доводити кожен під свої умови

    Желательно брать маму карнику с одной вершиной по КИ, тогда картина будет более информативная. И трутень от Ф1 чистопороден и отражает генотип матки Ф0. Все три пика КИ трутня в пределах породы карника.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

   Наша симпатичная наука о методах определения породы пчел.

Стандартный метод Алпатова никак нельзя назвать современным. Ошибок много начиная с названия ролика. Породу карника называют краинка и переводят на казахский как украинская. Пока вы возитесь с вашей украинской у нас она уже есть.:) Учитесь!

   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Майер сказав:

Наша симпатичная наука о методах определения породы пчел.

Ваша симпатична нічим не відрізняється від нашої грубої та бородатої.;)  Тому надія тільки на нас самих.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На рахунок того що казав Череватов У відео що вище в чаті, "На 3-54 "Морфометрія не працює...морфометрія розсипається...це не можливо".

Морфометрія показую майже точно хто де є.

Але щоб переконатись треба нею займатись, дивитись і ще більше аналізувати за допомогою різних програм, а не за одним чи двома індексами. І коли є сумніви по якійсь сімї то запускаємо все що маємо і вміємо і дивимось що ТАМ. А там з 30 крил від острівної УС31СМС на УС105СОА аж 11 чітких карнік.

Три програми дають однакову відповідь 11-12 крил.

https://picua.org/images/2019/11/30/46f45e7c7d9e7133886537bcbf63888d.jpg


https://picua.org/images/2019/11/30/44b23d62df14f80c5d74ea679871a88a.jpg


https://picua.org/images/2019/11/30/fdf9b5fd1bc17e7453ee08a1c9447ac0.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Mihail-ves сказал:

крил від острівної УС31СМС на УС105СОА аж 11 чітких карнік.

Тобто виходячи з такої комбінації і враховувати вище викладені деякі графіки, виходе що УС105СОА передавала гени трутнів двух порід відразу :blink::hmm:, от би генетикою таке твердження перевірити 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.11.2019 в 16:27, Майер сказав:

Наша симпатичная наука о

Знову Ваша симпатична наука проводить лекцію, тепер ІО.  Цікава дівка. ;)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Mihail-ves сказал:

Знову Ваша симпатична наука проводить лекцію, тепер ІО.  Цікава дівка. ;)

 

Треба цю дівку до нас;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.11.2019 в 16:05, Майер сказал:

   Стоит попробовать! Я просто не успеваю. Я сейчас думаю где взять крылья бакфаста, которого считают Ф0. У некоторых фанатов бакфаста не выпросишь ничего, кроме ГКО.:)

Невопрос :wave:

https://drive.google.com/open?id=1fs-5JsXCco3GRrlno-7vtaXCbOvwaBkB

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, noweth312 сказав:

Невопрос 

Немає цікавих для мене.:(

Але все рівно вкрав для архіву.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, noweth312 сказал:

А як відносно трутнів?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...