Jump to content
Форум на ТочкУ
Sign in to follow this  
владек

Методи визначення породи бджіл

Recommended Posts

14 минут назад, Mihail-ves сказал:

Це не проблема, попробую наступного року зробити декілька і зразу від них вивести маточок. Це так щоб не тратити цілий рік. Але прийдеться льотки закривати щоб не пішла на дообліт, а крил то не має.

Здається хтось вже практикував по стиповій одним трутнем, цікаво які результати були отримані ?

9 хвилин тому, rudakov сказав:

Здається хтось вже практикував по стиповій одним трутнем, цікаво які результати були отримані ?

історія про це мовчить, тому ніхто не знає.;)

• Sad 1

2 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

щоб не пішла на дообліт

декілька разів обробити СО2, це і яйцекладку пришвидшить, ну і бажано робити відводок на 3 стандартні рамки, кращий догляд за маткою буде, бо потім тяжко підсадити, так як бджоли міняють швидко, мабуть відчувають, що вона недозапліднена:IMHO:

• Like 1

2 години тому, Mihail-ves сказав:

ніхто не знає

можна запитати в Стрільчука Олега, десь і відео було

19 хвилин тому, Dmutruk сказав:

можна запитати в Стрільчука Олега, десь і відео було

попробуйте, може Вам повезе і тоді Ми всі побачимо графіки;)

• Haha 1

Пане @Майер Що скажете по КІ? цікава сімейка матка там з 17 року, печатка меду ідеальна суха була (як кажуть карпатчики - товарна), але перемички з верху такі що рамку майже не видно. Восковиті, плодовиті, спокійні, прополісу мінімум, весняний розвиток на високому рівні, та і по меду у верху таблиці.

83fe5dc3a8a08e6dee2f1408384a0e29.jpg

Edited by Mihail-ves

43 минуты назад, Mihail-ves сказал:

попробуйте, може Вам повезе і тоді Ми всі побачимо графіки;)

Не думаю що побачемо, навіщо ті графіки коли графіки брешуть ? :umora:

7 часов назад, Mihail-ves сказал:

Пане @Майер Що скажете по КІ?

Для сравнения моя семья (два первых графика)- матка этого года. В советских источниках для УС КИ 55-60%, для карпатки 45-50%

Третий график (гантельный индекс) карника Хиндерхофен с моими лучшими карпатскими трутнями отказалась быть карникой (диапазоны выставил для УС). 

Проглядывает УС в различных комбинациях- последний график семья в которой расплода на 25 сентября не было вообще- ценнейшее качество для нашего климата. А вроде как гибриды должны гнать расплод до последнего.

В графиках КИ доверительный интервал (нижнее значение) И у Вас и у меня близок к 1,61

7 часов назад, Mihail-ves сказал:

Восковиті, плодовиті, спокійні, прополісу мінімум, весняний розвиток на високому рівні, та і по меду у верху таблиці.

Что еще надо для полного счастья. Я бы в такую семью вцепился и просто подбирал трутня. С карпатскими в сторону карпатки и с УС также попробовал.    

КИ.jpg

ГИ.jpg

Сохраненное изображение 2019-11-12_8-53-6.468.jpg

Сохраненное изображение 2019-11-12_9-8-25.468.jpg

Edited by Майер
  • Thanks 1

48 хвилин тому, Майер сказав:

Что еще надо для полного счастья. Я бы в такую семью вцепился и просто подбирал трутня. С карпатскими в сторону карпатки и с УС также попробовал.    

Та в неї самої трутень майже однорідний, та середнє значення в межах УС. Цього року пробував брати його для ШО, але ті матки не вижили після процедур. Мало звертав уваги на стерилізацію обладнання, і як результат партія маток через три доби завмерли.

Ось проміри трутнів №29.

3f5fc5352f87a5b6809b3016d09550a9.jpg

a7f1f87ac64d39005614eacba64443d9.jpg

39c3e56e765246cf71b8483d8cb54128.jpg

• Like 1

14 часов назад, rudakov сказал:

Це якщо вхідний матеріал чистопородний хочаб , а якщо помість то далі отримуємо контрольвану помість медоносних бджіл:IMHO:, Хіба ШО одним трутнем:hmm:

Вірно. Якраз це необхідно досягти на першому етапі. Ну а далі маючи контрольованого трута чи не можна одержати "чистопородну" матку?

• Like 1

59 минут назад, Маркіян сказал:

чи не можна одержати "чистопородну" матку?

Мало одержати чистопородну матку, ознаки потрібно ще закріпити, крім того дивлячись на приведені зверху графіки постає питання "порода на папері є" а по факту маємо щось інше, на всі запитання відповідь мав би дати генетичний аналіз, але тут все знову не просто так. Замкнутий круг :IMHO:

33 хвилини тому, rudakov сказав:

Мало одержати чистопородну матку, ознаки потрібно ще закріпити, крім того дивлячись на приведені зверху графіки постає питання "порода на папері є" а по факту маємо щось інше, на всі запитання відповідь мав би дати генетичний аналіз, але тут все знову не просто так. Замкнутий круг :IMHO:

генаналіз нічого не дасть, оскільки він показує тільки материнську основу, а процент примісі ні. Це зараз стає модним, бо нове слово, але воно ще сильно сире.

На словах, діти від українки та негра, по ген аналізу будуть українцями, навіть в 10 поколінні.

• Like 1

3 часа назад, rudakov сказал:

на всі запитання відповідь мав би дати генетичний аналіз,

Генетический анализ начинается с эталона породы. Приблизительный эталон только у среднерусской. Генетик А. Николенко (Уфа) подчеркивал "два метода всегда лучше чем один". Утверждать, что генетический анализ лучше нет оснований- сопоставительных исследований не было. У меня имеются образцы среднерусской с заключением по исследованию генетиков. По морфометрии (в нынешнем виде )проще и быстрее, а результат не хуже. При селекции Саскатраз упоминалось только исследование длины ноги, на большее мозгов не хватило.

Идет выбивание денег на дорогие исследования и на будущие докторские- это обычная практика. 

• Like 2
  • Thanks 2

В 10.11.2019 в 15:59, Mihail-ves сказал:

Це я про Пилюхню, відео яке сьогодні передивився.

Как увидеть это видео?

тут Гаврилов, який вже навіть дає сертифікати на чистопородних УС:umora:,  А ми кажемо що вона давно пропала:umora:

Мій висновок, треба зайнятись СГК, її ще ніхто не обвішав "бумажками":umora:

• Thanks 1

23 минуты назад, Mihail-ves сказал:

сертифікати на чистопородних

Щоб отримати такий сертифікат треба зібрати купи паперів, коли папери на руках отримуєте сертифікат, тут все просто, знову замкнутий круг :IMHO:

7 хвилин тому, rudakov сказав:

Щоб отримати такий сертифікат треба зібрати купи паперів, коли папери на руках отримуєте сертифікат, тут все просто, знову замкнутий круг :IMHO:

Сектанти знають ціну таких бумажок. Я вже торік показував одну, а цього року ще одну показали. ;)

• Like 1
  • Haha 1

4 часа назад, Mihail-ves сказал:

На словах, діти від українки та негра, 

И сразу на промеры  отправлять 

• Haha 2

3 часа назад, Мико сказал:

И сразу на промеры  отправлять 

Чепепи.Німцям. У них ті проміри ще з 37-45 збереглись. 

17 годин тому, Mihail-ves сказав:

Та в неї самої трутень майже однорідний, та середнє значення в межах УС. Цього року пробував брати його для ШО, але ті матки не вижили після процедур. Мало звертав уваги на стерилізацію обладнання, і як результат партія маток через три доби завмерли.

Ось проміри трутнів №29.

Та у Вас там ніби і трохи краще було (№20):

5dcb29353e46c_1.thumb.png.429d89eb9ed4987cc5a9a3e1cec00553.png

5dcb28b8013a7_3.thumb.png.b7be492a00f338c2235471be7082716f.png

У роботу пускали ?

Edited by Kumpel (Ігор Довгуник)
  • Thanks 1

6 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Та у Вас там ніби і трохи краще було (№20):

У роботу пускали ?

Це матка від Кривченкової УС3, облітана в нього на пасіці. Але я її забракував по бджолі, більше половини бджоли кольору бакфаст (не жовтизна, а саме бакфаст). Але є ще одна, під номером 62, надіюсь що трутень в холодильнику.

В цілому бачу що по трутню я на правильному шляху. Міряти та шукати, інакше ніяк. Шкода що не всі степовики так думають.

• Like 2

Це матка від Кривченкової УС3, облітана в нього на пасіці. Але я її забракував по бджолі, більше половини бджоли кольору бакфаст (не жовтизна, а саме бакфаст). Але є ще одна, під номером 62, надіюсь що трутень в холодильнику.
В цілому бачу що по трутню я на правильному шляху. Міряти та шукати, інакше ніяк. Шкода що не всі степовики так думають.
і який у Вас буде вердикт по цій матці в якості батьківської сім'ї?

3 години тому, Mihail-ves сказав:

Це матка від Кривченкової УС3, облітана в нього на пасіці. Але я її забракував по бджолі, більше половини бджоли кольору бакфаст (не жовтизна, а саме бакфаст). 

Михайле, а може даремно? Може це лише доця в УС3 була гуляща, а сама вона лише козакам... :)? Чи трутні також були руді?

В УС3 ніби не було тотальноі жовтизни.

В 11.11.2019 в 18:44, amator сказав:

Вино не п"ють - вино смакують.

Не всі, як бачите :).

Але так ми влаштовані - навколишнє сприймаємо за формою, а вже зміст у неї  вкладаємо той, котрий підказує наш попередній життєвий досвід... :)

• Like 1

3 години тому, Олександр Кривченко сказав:

і який у Вас буде вердикт по цій матці в якості батьківської сім'ї?

Трутень однорідний, це я до того щоб використовували ви пробу 723 (722-724-..) як батьківські. На підвищену агресію, не звертайте уваги.

3 години тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Михайле, а може даремно? Може це лише доця в УС3 була гуляща, а сама вона лише козакам... :)? Чи трутні також були руді?

В УС3 ніби не було тотальноі жовтизни.

Матка облітувалась в Олександра на різних породах, (перважно карніка), трутень бут повністю темний, і був з золотою каймою. Те що в УС3 не будо жовтизни, я бачу по її внучкам, які облітались цього року на острові, і одна (з двох) отримала мої схвалення на наступний рік для подальшої селекції. Весною всі острівні пройдуть першочергову перевірку на трутнів, в принципі як і всі інші сімї УС.

• Like 2