Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

В 14.06.2019 в 20:10, Патриот17 сказав:

просьба прокоментировать.

гібрид карпатка +УС

5d065437d1da5_2019-6-16_17-35-15_38.thumb.jpg.8db804a1cb689a8a649a076eb64d6c17.jpg5d0654349a5a1_MorphoXL_Tools-IdentiFly-.thumb.jpg.a63ce483fb5d30f41d1740a97355f6d7.jpg

І на майбутні крила!!!! Не вистачає однієї точки 12 для визначення по іншим індексам.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ну як вам такий трутень?

5d072c2457ec4_2019-6-17_8-58-31_454.thumb.jpg.448220f60b45b92dfa42d37adddf49f0.jpg

крила трутнів постійно доставляються в папку ось за цією адресою https://drive.google.com/drive/folders/1JYYPwX9HBGFBQoF3zxUcTIMpMj-z4Ynl?usp=drive_open

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зачем методы определения пород

Каждый пчеловод знает какие у него пчелы , соответственно и продавец пчел знает. Спрашиваешь его а он в ответ : " А ещё у меня есть лигрустик " ..Сразу понятно что мастер селекционер и вывел новую породу.....

Кстати лигрустиков нада?! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Рудаков Юрий сказал:

Кстати лигрустиков нада?! 

Це оті такі жовті що мед від сусідів тянуть ? Будь ласка мені 100 маток.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 16.06.2019 в 15:19, Укроп сказал:

Булиб Ви ближче я міг би Вам надати безмежну кількість бджіл і трутнів Зінгера

      Поэтому у меня и продвигается изучение карники очень медленно. Образцы карники Зингер (от фрау Зингер, Австрия) предоставил Жучок В. (Урджар, Казахстан). Образцы карники Прима, Гемма (польской селекции), Хинтерхофен и Хинтерхофен АГТ (Селекционер Георг Матлок) от Шулико  Михаила, с которым мы живем рядом- его дочь Людмила проходила практику на пасеке у Матлока  в Германии.

   Образцы среднерусской мне высылали когда-то и в почтовых конвертах из Томска.

    А изучать зарубежный материал нужно основательно, тогда и результаты работы можно сопоставлять и представлять свой материал должным образом, в том числе и карпатку и УС.

    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Майер сказал:

      Поэтому у меня и продвигается изучение карники очень медленно. Образцы карники Зингер (от фрау Зингер, Австрия) предоставил Жучок В. (Урджар, Казахстан). Образцы карники Прима, Гемма (польской селекции), Хинтерхофен и Хинтерхофен АГТ (Селекционер Георг Матлок) от Шулико  Михаила, с которым мы живем рядом- его дочь Людмила проходила практику на пасеке у Матлока  в Германии.

   Образцы среднерусской мне высылали когда-то и в почтовых конвертах из Томска.

    А изучать зарубежный материал нужно основательно, тогда и результаты работы можно сопоставлять и представлять свой материал должным образом, в том числе и карпатку и УС.

    

Зараз стало трішки набагато простіше, крила можно оцифрувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.06.2019 в 13:42, rudakov сказал:

Це оті такі жовті що мед від сусідів тянуть ? Будь ласка мені 100 маток.

Какого цвета лигрустик ....даже и не спросил ...

Телефон этого спллекцинера к сожелению не сохранил. Канет в лету ....похоже...хотя я слежу за новостями , вдруг опять появится И сразу дам знать  Рудакову( эту фамилию постараюсь не забыть)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...
В 17.06.2019 в 08:59, Mihail-ves сказал:

ну як вам такий трутень?

5d072c2457ec4_2019-6-17_8-58-31_454.thumb.jpg.448220f60b45b92dfa42d37adddf49f0.jpg

крила трутнів постійно доставляються в папку ось за цією адресою https://drive.google.com/drive/folders/1JYYPwX9HBGFBQoF3zxUcTIMpMj-z4Ynl?usp=drive_open

есть результаты лучше этих?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 хвилин тому, Патриот17 сказав:

есть результаты лучше этих?

Можливо, але вони ще в холодильнику. З настанням сталих холодів візьмусь за морфометрію.

До речі дана сімейка №15, напевне буде в лідерах по товарному меду. Але тільки сьогодні закінчив викачку, мабуть у неділю занесу всю інформацію в ексель, і порахую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 months later...

Рыжая полоска на верхнем тергите у пчел бывает у украинских степных? Или рыжая полоска обязательно свидетельствует что пчелы происходят от итальянки/бакфаста?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 хвилин тому, seim сказав:

Рыжая полоска на верхнем тергите у пчел бывает у украинских степных? Или рыжая полоска обязательно свидетельствует что пчелы происходят от итальянки/бакфаста?

Рижа полоска вказує, що бджоли не чистопородні, а помісні.  Коли тримав місцевих, майже в кожному вулику такі з жовтою полоскою були

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, davolodya сказал:

Рижа полоска вказує, що бджоли не чистопородні, а помісні.  Коли тримав місцевих, майже в кожному вулику такі з жовтою полоскою були

А від якої породи ця полоска передалась? Щось у мене сумніви що це від бакфаста по всій Україні така полоска у місцевих гібридів з'явилась. Хочу вияснити чи у степових бджіл присутня така рижа полоска так як українська степова це основна бджола для України. І в беспородніх бджіл така полоска присутня приблизно в 10% від загальної кількості. Але попадаються сім'ї де з рижими полосками бджіл близько 40-50%. У бакфаста така рижа полоска більша. На 2 чи на 3 тергіта. І матка по кольору не схожа ні на бакфаст ні на італійку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 хвилин тому, seim сказав:

А від якої породи ця полоска передалась? Щось у мене сумніви що це від бакфаста по всій Україні така полоска у місцевих гібридів з'явилась. Хочу вияснити чи у степових бджіл присутня така рижа полоска так як українська степова це основна бджола для України. І в беспородніх бджіл така полоска присутня приблизно в 10% від загальної кількості. Але попадаються сім'ї де з рижими полосками бджіл близько 40-50%. У бакфаста така рижа полоска більша. На 2 чи на 3 тергіта. І матка по кольору не схожа ні на бакфаст ні на італійку.

Яка різниця, від якої породи жовтизна? Помісь є помісь, і нічого з цим незробиш... Наскільки чув, чиста степова сірого кольору. На колір матки уваги незвертайте, по цій ознаці приналежність до конкретної породи визначити нереально, якщо є бажання, робіть морфометрію, приблизно будете знати, що там намішано

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, davolodya сказав:

 якщо є бажання, робіть морфометрію, приблизно будете знати, ЩО там намішано

Або, принаймі, що там ЩОСЬ намішано:umora::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, davolodya сказал:

Яка різниця, від якої породи жовтизна? Помісь є помісь, і нічого з цим незробиш... Наскільки чув, чиста степова сірого кольору. На колір матки уваги незвертайте, по цій ознаці приналежність до конкретної породи визначити нереально, якщо є бажання, робіть морфометрію, приблизно будете знати, що там намішано

в тому і різниця що мені цікаво від якої породи передались ознаки з одним рижим тергітом. І бджола з таким тергітом  просвічується на сонці, а з сірими тергітами не просвічується.
 

Цитата

 

На колір матки уваги незвертайте, по цій ознаці приналежність до конкретної породи визначити нереально


 

4b332ca9f3c1f26569aaea710994f84f.md.jpg

по такому кольору матки Ви можете допустити що це карпатка, середньо-російська чи українська степова? Фото моє, але точного породного походження матки я не знаю. Вона чужа ройова.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Такого кольору, як на фото вище, УС я не бачив.

Інколи  проскакує перший тергіт ( і ТІЛЬКИ ПЕРШИЙ) кольору щось схоже на темно жовтий чи коричневий. Але такі сімї за звичай мають підвищену агресію, тому я стараюсь їх вибракувати.

На рахунок кольору маток, то тут може бути кольорова гама від світлого каштану до темного (старики казали стигла вишня). Бувають темні "хребти", а іноді без "хребтів".

Ті матки які мають колір світлого каштану гарно видно на рамці серед сірих бджілок. Пробую від такої виводити маток, можливо буде передача в нащадки, але це мало ймовірно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 минут назад, seim сказал:

по такому кольору матки Ви можете допустити що це карпатка, середньо-російська чи українська степова? Фото моє, але точного породного походження матки я не знаю. Вона чужа ройова

Як на мене, то рижики схожі на бакфаст. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Север сказал:

Як на мене, то рижики схожі на бакфаст. 

як на мене то також щось пов'язане з бакфастом. По кольору на карпатку не схожа :) Це у відповідь на коментар davolodya що по кольору неможливо визначити хоча б орієнтовно до якої породи належить матка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Север сказав:

Як на мене, то рижики схожі на бакфаст. 

Ці "рижики" з"явились задовго до появи бакфаст в Україні :).  Років 30 - 40 назад слово "бакфаст",  сприймалось би в нашій місцевості, як матюк:umora:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, Mihail-ves сказал:

Такого кольору, як на фото вище, УС я не бачив.

Інколи  проскакує перший тергіт ( і ТІЛЬКИ ПЕРШИЙ) кольору щось схоже на темно жовтий чи коричневий. Але такі сімї за звичай мають підвищену агресію, тому я стараюсь їх вибракувати.

На рахунок кольору маток, то тут може бути кольорова гама від світлого каштану до темного (старики казали стигла вишня). Бувають темні "хребти", а іноді без "хребтів".

Ті матки які мають колір світлого каштану гарно видно на рамці серед сірих бджілок. Пробую від такої виводити маток, можливо буде передача в нащадки, але це мало ймовірно.

по такому кольору матки можна щось зрозуміти? У степових бувають такі матки? Фото з інтернету але колір матки на фото схожий з кольором матки яка мене цікавить.

270b4617f7bd5f3a077470152d64a403.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, seim сказав:

по такому кольору матки можна щось зрозуміти? У степових бувають такі матки? Фото з інтернету але колір матки на фото схожий з кольором матки яка мене цікавить.

Сильно вона у Вас "яскрава" для степової. Крила + морфометрія - і не потрібно нічого гадати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, seim сказав:

по такому кольору матки можна щось зрозуміти? У степових бувають такі матки? Фото з інтернету але колір матки на фото схожий з кольором матки яка мене цікавить.

270b4617f7bd5f3a077470152d64a403.jpg

Була в мене матка від моєї УС31 такого кольору, але бджілки від неї сіріші ніж в карпатки. До речі бджілки тут якраз і мають схожість на УС (особливо ті дві що знизу з права  матки) Світла грудка і забарвлення половини першого тергіта.

А в цілому, берете крило, мікроскоп, програми і маєте картини хто і де.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, amator сказал:

Сильно вона у Вас "яскрава" для степової. Крила + морфометрія - і не потрібно нічого гадати.

і що з крилами робити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, amator сказав:

Сильно вона у Вас "яскрава" для степової. Крила + морфометрія - і не потрібно нічого гадати.

тут видно не правильну передачу кольору, або фотошоп.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, seim сказав:

як на мене то також щось пов'язане з бакфастом. По кольору на карпатку не схожа :) Це у відповідь на коментар davolodya що по кольору неможливо визначити хоча б орієнтовно до якої породи належить матка.

А як Ви збираєтеся визначати породу матки по кольору? У мене зараз є різні лінії карніки, матки у них мають різні кольори і відтінки -  від рижої тигрової  до майже чорної, але вся бджола від них сіра. Точно так само нема стандарту кольору матки і в інших породах, єдине, що про жовтих можна зразу сказати, що це якісь екзоти, у всякому разі точно не місцеві

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...