Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
владек

Методи визначення породи бджіл

3,607 posts in this topic

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Придраться не к чему! 

1 час назад, davolodya сказал:

Тому точки повинні мати своє конкретне місце, так само як і породні діапазони.

Когда работал с Вашими данными обратил внимание на ошибку в постановке точки 4 на каждом крыле- старайтась делать как Mihail-ves на последнем промере. Остальные точки у Вас без видимых ошибок!!!

3 години тому, Майер сказав:

Придраться не к чему! 

Когда работал с Вашими данными обратил внимание на ошибку в постановке точки 4 на каждом крыле- старайтась делать как Mihail-ves на последнем промере. Остальные точки у Вас без видимых ошибок!!!

Як переглянути розстановку ,чи це висновок тільки по результатах обробленого файлу?При скачуванні по ссилці є файл ТРS та графічний скан

Edited by samitnyj

5 хвилин тому, samitnyj сказав:

При скачуванні по ссилці є файл ТРS та графічний скан

так! Там все є, скачуйте і дивіться.

11 хвилину тому, Mihail-ves сказав:

так! Там все є, скачуйте і дивіться.

Власне скачав,розархівував і є тих два файли.Я ж питання ставлю -чи є там саме розстановка точок,щоб їх побачити .Якщо є .то накидайте чайнику шлях до того, щоб побачити саме зображення розставлених точок.

Запускаєте програму "tpsDig2", в ній вибираєте "відкрити файл", потім знаходите файл "194-.tps", і в кінці побачите щось ось таке.

5c3b7a31a0856_2019-1-13_19-47-26_302.thumb.jpg.12cc7a56b6a34f934a0a98d8a248e564.jpg

збільшуєте щоб побачити де поставлені круги.

Edited by Mihail-ves

18 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Запускаєте програму "tpsDig2", в ній вибираєте "відкрити файл", потім знаходите файл "194-.tps", і в кінці побачите щось ось таке.

5c3b7a31a0856_2019-1-13_19-47-26_302.thumb.jpg.12cc7a56b6a34f934a0a98d8a248e564.jpg

збільшуєте щоб побачити де поставлені круги.

Дякую. Все пішло ,правда довелось підключити хакерів. Проблема була в тому, що програма"tpsDig2" видавала помилку, бо бачила замість крапок у координатах коми.коли в опціях провели заміну, все гут.

10 годин тому, samitnyj сказав:

Блін.Аж тепер допер, що нерозпізнані нікуди не діваються в графіках,а тільки знижують висновки.А вилучати-сумнівно, бо треба чітко відповісти- чого вони нерозпізнані (видалити якщо тільки якісь механічні -помилка при розстановці,деформація і т.п.)

в сім'ї з низькими показниками орієнтовно менше 70% відповідності до домінуючої породи майже завжди трапляються крила з артефактами в основних трьох точках:

- між 4 і 5

- між 3 і 7

- перемичка між 4 і 5 та 3 і 7

не заморочуйтесь, навіть повторний забір матеріалу дає приблизно той самий результат

Sun Jan 13 23-33-40.jpg

Sun Jan 13 23-33-47.jpg

Edited by Олександр Коваль

В 11.01.2019 в 23:13, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Приблизно рік тому я тут наводив цікавий аналогічний графік, пошукайте. Там були представлені 10 проб степової, котрі у 1997 році пан Субота надсилав Квєтославу Чермаку на дослідження. Я розробив на їх основі класифікатор DAWONO (умію :)), куди увійшли ще кілька актуальних порід, але сам дискримінантний аналіз і вивід графіки виконував при допомозі програмного комплексу XLSTAT. Можете там підглянути  вигляд еліптичного поля степової. Але склалося враження, що ті проби степової не були еталоном чистоти. Мені дісталися лише середні значення по пробах і там не все гладенько... ;)

Ось знайшов в записнику Ваші розташування по 6 породам.

5c3c91a1b2f1e_2019-1-14_15-36-45_26.thumb.jpg.1284a9d9f00fd8eccb219889187e4dd3.jpg

5c3c92092e1be_2019-1-14_15-43-15_472.jpg.6e6612a174fc218ed75b5ca0c5d45845.jpg

Але бачу що для побудови у Тофільського використовується інші координатні відрізки, та відповідно розміщення і нахили еліпсів.

Edited by Mihail-ves

14 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

Але бачу що для побудови у Тофільського використовується інші координатні відрізки, та відповідно розміщення і нахили еліпсів.

Це і не дивно. Аналізуються різні за своєю природою дані: DAWINO аналізує наперед обраховані індекси, кути, довжини, а IdentiFly відповідно відхилення нормалізованих координат точок крила ві таких у ідеального (умовний еталон).

Я мав на увазі дещо інше - у мене еліпс розтягнувся до тих порід, котрими піддослідна і метизована. Принаймі це виглядає логічно :).

1 година тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Це і не дивно. Аналізуються різні за своєю природою дані: DAWINO аналізує наперед обраховані індекси, кути, довжини, а IdentiFly відповідно відхилення нормалізованих координат точок крила ві таких у ідеального (умовний еталон).

Я мав на увазі дещо інше - у мене еліпс розтягнувся до тих порід, котрими піддослідна і метизована. Принаймі це виглядає логічно :).

І я думаю також розтягнути УС між СГК і карнікою, щось схоже на Ваш еліпс. Тільки в СГК мої крила УС не залазять, тому прийдеться просто звузити і зменшити. А також попрацюю з іншим класифікатором. Як Ви думаєте, що краще там залишити?

перші 14 сфотографував чи є претензії до фото? якщо ні то продовжу далі, якщо так, то давайте рекомендації як фотографувати

194.rar

31 хвилину тому, Mihail-ves сказав:

Як Ви думаєте, що краще там залишити?

Сіцілійку  у "apis-mellifera-subspecies-Europe-classification" 

42 хвилини тому, gru.v сказав:

перші 14 сфотографував чи є претензії до фото? якщо ні то продовжу далі, якщо так, то давайте рекомендації як фотографувати

194.rar

:ay: продовжуйте!!! Щоб не було бліків, пограйтесь наклоном мікроскопом вліво-вправо.

15 минут назад, Mihail-ves сказал:

:ay: продовжуйте!!! Щоб не було бліків, пограйтесь наклоном мікроскопом вліво-вправо.

без білків виходить так (трохи менше крила вміщується)

Mon Jan 14 18-45-07.jpg

9 хвилин тому, gru.v сказав:

Mon Jan 14 18-45-07.jpg

Щоб небуло бліків, використовуйте підсвітку знизу, а на мікроскопі взагалі виключіть.

1 минуту назад, davolodya сказал:

Щоб небуло бліків, використовуйте підсвітку знизу, а на мікроскопі взагалі виключіть.

це треба щось хімічіти

11 хвилину тому, gru.v сказав:

це не годиться!!!

Попробуйте виставити по вище, а тоді крутіть мікроскоп по сторонам, поки бліки не зійдуть із крил. В мене  виходить і у Вас вийде.

1 хвилину тому, gru.v сказав:

це треба щось хімічіти

Я користуюся столиком від мікроскопа МБС, там є нижня підсвітка, на матове скло кладу полосу з крильцями і знімаю звичайним юсб-мікроскопом.

Можна взяти любу скриньку або щось подібне,зверху накрити склом, а під склом розмістити лампочку,і так знімати. В ідеалі скло має бути матовим.

я працюю тільки на світлодіодах з мікроскопа включених на максимум. ніяких додаткових світових приладів не використовую. Тільки коли сканую крила трутнів то використовую підставку під мікроскоп щоб у повне крило. Також ніяк не міг спочатку налаштувати, потім чисто випадково шнуром наклонив мікроскоп і о чудо, все йде нормально. Тому рекомендую всім сектантам прислухатись і спробувати.

2 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

шнуром наклонив мікроскоп і о чудо, все йде нормально. Тому рекомендую всім сектантам прислухатись і спробувати.

Наскільки сильно нахилили? Бо при  більшому нахилі виникає спотворення, а також нерівномірна різкість по всьому полю кадру

щось мені не подобається 

Mon Jan 14 19-22-21.jpg

Mon Jan 14 19-25-26.jpg

те ж той мікроскоп взяти з тим столиком))

Всім привіт скажіть чи можна працювати з такою якістю фото

https://drive.google.com/open?id=1V2HunMdlXJvBtpW9hZ-YrBfiiYB3qqHc

14 хвилини тому, gru.v сказав:

щось мені не подобається 

Mon Jan 14 19-22-21.jpg

нормально, піде! Побільше гліцерину і буде ще краще.

Edited by Mihail-ves

10 хвилин тому, Бджольник сказав:

Всім привіт скажіть чи можна працювати з такою якістю фото

https://drive.google.com/open?id=1V2HunMdlXJvBtpW9hZ-YrBfiiYB3qqHc

можна з любою якістю, але побережіть свої очі. Якщо на Ваших крилах пройтись 50 шт, вони будуть дуже пекти. Тому купіть на ОЛХ мікроскоп за 550 грн.