Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

9 часов назад, Пахомич сказал:

То все подібне  на ДУРДОМ

     ДУРДОМ когда в кавказянке среднерусская, карпатка . По УС нет образца и можно голову сломать как ее усмотреть в сложных помесях. В карнике также не все гладко. А насчет названий индексов- как-то надо называть, всегда существуют рабочие названия. Индекс Пахомыча за 2 года только вырисовывается и может оказаться полезным при сравнении разных селекционных групп карпатки ("зерна от плевел"), возможно и не доведу эту работу до конца. Но положительное уже есть- Система Руттнера не единственная система, которой можно определять породу. Мои художества позволяют увидеть крыло пчелы по другому. Есть форумчане, которые пытаются делать анализ при помощи Статистика 6. И я увидел три моих образца в таком формате. 

   Появились пользователи, которые смело показывают свои образцы. Все уже понимают, что в этой теме не осуждают, а обсуждают и каждый образец (даже далекий от совершенства) дает много нового. Становится видна действительная сторона положения с породами. И можно критиковать опираясь не на слова, а на общепонятную программу. Каждый пчеловод уже может хотя бы понимать, что движение в нужном направлении пошло. Хотя конечно "То все подібне  на ДУРДОМ" :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 годин тому, Пахомич сказав:

То все подібне  на ДУРДОМ

Пахомич, до недавна думав, що більшої зануди чим я (на цьому форумі) немає:umora:.  Виявляється Є!:az::umora:

А тепер без жартів. Ще 2 роки назад я думав, що УС похоронена назавжди - зараз я так не думаю. І це все дякуючи "дурдому" на цьому форумі, зокрема - на цій гілці.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

            Все знают как находиться КИ- Это отношение расстояний 5-6/6-7 (скрин 1)

       Ниже показано такое же  отношение длины от точки 5 до точки 6, деленное на длину от 6 до точки 7.

    промер КИ дает среднее значение (63 крыла) 2,876 (2,9)

    Промер по другому способу (те же крылья) дает 2,887 (2,9). Всегда ли выполняется подобное равенство и может ли это иметь какое-либо практическое применение? 

КИ прмер.jpg

КИ.jpg

ПГ промер7-18-21.578.jpg

ПГ.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, Майер сказав:

Всегда ли выполняется подобное равенство и может ли это иметь какое-либо практическое применение? 

думаю що практичне використання можливе, тому що наприклад для УС відстань між 6 та 7 більша (в стандартній конфігурації), а в карніки найменша. Думаю що треба пробувати, можливо навіть сьогодні зроблю такі виміри.

Переміряв ще пару дочок УСП і бачу що не погано вона зберігає в наступному поколінні свої морфохарактеристики, а в деяких випадках навіть покращує. Тому з нетерпінням чекаю наступного сезону, а там попробую Як і Майер зробити декілька поколінь за пару місяців.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, Майер сказав:

    Промер по другому способу (те же крылья) дает 2,887 (2,9). Всегда ли выполняется подобное равенство и может ли это иметь какое-либо практическое применение? 

 

На мой взгляд закономерность должна соблюдаться. По абсолютным значениям (по породах) - нужна статистика:IMHO1:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ось  одна і та ж проба крил і різниця у мене замітна. Зараз пройдусь по карніці та СГК, та зроблю порівняльні графіки.

5c0e6106826f7_2018-12-10_14-47-22_622.thumb.jpg.e84d4ca55b4d25846b878aa49aaea072.jpg

а графік який гарний став:umora:

5c0e6102f33ec_2018-12-10_14-42-11_510.thumb.jpg.231f50c7bb7cc8dbb4031ffeb472be0a.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, Mihail-ves сказал:

та зроблю порівняльні графіки.

   с указанием средних значений и КИ и ПГ(условно прекубитально- гантельный).

    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ось кавказька зліва стара ростановка - з права нова так у всіх порід

5c0e6b9b89181_2018-12-10_15-29-43_618.thumb.jpg.d578ff47030637ade44843bfbd8ec9f2.jpg

ось карніка

5c0e6b9dac1e3_2018-12-10_15-32-6_509.thumb.jpg.e07128751cb4e135ad1d510d93034d2e.jpg

ось УСП

5c0e6b9f598b0_2018-12-10_15-34-44_826.thumb.jpg.5514ea0ba5c91126aeae43ed6a4634f7.jpg

а тепер в графіках піки.

5c0e6dd4aadc4_2018-12-10_15-43-36_513.thumb.jpg.19d19f1abb285b6f248a3d5e273c9120.jpg

 вибачайте все нашвидкоруч.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Проміряна ще одна сім'я,  маю ще одну засновницю лінії, цього разу vt х пернер від Ліпатова: 

 

5c0ecca320272_.thumb.PNG.ae7b68f0e08fa31578a9f9e6f25acb69.PNG5c0eccda6de89_1.PNG.2a8e743ea2fdfbdc5abbe969ebe4f046.PNG5c0eccf05667b_2.PNG.4ade20e140eda144309e41da1e430a18.PNG5c0ecd0403a12_3.PNG.25fd0c936996b57959693db5b673e116.PNG

 

Крильця і тпс тут:https://drive.google.com/folderview?id=1UOK5PueHCPT2uHCkhUkBa8kRyM4VF7Q0

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Mihail-ves сказал:

ось кавказька зліва стара ростановка - з права нова так у всіх порід

        Спасибо! Похоже я немного заплутал среди трех точек. Не перепроверил файлы Эксель. Равенство оказалось фикцией.

      Но Ваши данные интересны.

     

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, davolodya сказал:

Проміряна ще одна сім'я,  маю ще одну засновницю лінії, цього разу vt х пернер від Ліпатова: 

     Липатову, за стабильные и высокие показатели, мое почтение!:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Майер сказал:

     Липатову, за стабильные и высокие показатели, мое почтение!:hi:

Немцам за проделаную селекционную роботу то да, а Липатов всего лиш инструментальщик, который удачно использовал эти две линии :hi:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 минут назад, Ander сказал:

Немцам за проделаную селекционную роботу то да, а Липатов всего лиш инструментальщик, который удачно использовал эти две линии :hi:.

Здесь мы во всей своей красе.Истинный украинец.О как рад успехам своего земляка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

і ось чергова партія крил з двох сімей готова лягти під мікроскоп.

IMG_20181211_133404.thumb.jpg.59d368828fab79818f0334587ca9dad0.jpg

а тут проводив сканування крил трутнів , крила були наклеєні на скотч, що я вважаю не дуже добре, багато крил отримують деформацію

IMG_20181028_092710.thumb.jpg.048f3b9fc7f7934ef80bfd7c6b0c5e08.jpg.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.12.2018 в 04:21, davolodya сказал:

А що можете сказати за пернеровську  ІОшку від Ліпатова? Програма видає гарний результат, але графіки якісь підозріло розтягнуті:  http://tochok.info/topic/1365-методи-визначення-породи-бджіл/?do=findComment&comment=598687

     Все вроде хорошо, но что-то и Вас насторожило. Семья 91 имеет некоторые особенности например по прекубитальному индексу

     Вначале график прекубитального индекса семьи 91, затем семья 25.

 Недостаток 91 семьи- приближение к правой границе и выход за нее в сторону  темной пчелы. При разведении будут попадаться беспокойные в поведении семьи и придется больше заниматься браковкой. У этой семьи также своеобразный индекс Измайлова, нехарактерный для карники.

      Семья 25 безупречна по этому показателю.

91.jpg

25.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Mihail-ves сказав:

а тут проводив сканування крил трутнів , крила були наклеєні на скотч, що я вважаю не дуже добре, багато крил отримують деформацію

Який на Вашу думку спосіб наклеювання крил найкращий? Пробував на гліцерин - несподобалося, спирт з цукром дає у мене значно кращий результат, але всеодно є недоліки, іноді є плями на лініях крила, які мішають при нанесенні точок.

Найбільше мені сподобалося по якості зображення крила без ніякого приклеювання, просто зажатого між двома скельцями,  але дуже важко з такими крилами працювати, при найменшому необережному русі крильця розлітаються:ak:

На скотч навіть непробував, щось мені видається, що багато крилець будуть деформовані і підуть в брак

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, davolodya сказав:

Пробував на гліцерин - несподобалося,

Щоб було гарно, то потрібно наливати на оба скла гліцирину і не жаліти. Але я так не роблю, мені красота не завжди потрібна, головне що було видно жилки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, davolodya сказал:

Який на Вашу думку спосіб наклеювання крил найкращий? Пробував на гліцерин - несподобалося, спирт з цукром дає у мене значно кращий результат, але всеодно є недоліки, іноді є плями на лініях крила, які мішають при нанесенні точок.

Найбільше мені сподобалося по якості зображення крила без ніякого приклеювання, просто зажатого між двома скельцями,  але дуже важко з такими крилами працювати, при найменшому необережному русі крильця розлітаються:ak:

На скотч навіть непробував, щось мені видається, що багато крилець будуть деформовані і підуть в брак

Скілъки крилець вміщається на скельці?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Скло може бути довільної довжини?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, Серж 82 сказав:

Скілъки крилець вміщається на скельці?

в такому вигляді як на фото вище 82 крила в одну лінію, або 164 для двох сімей.

Довжина люба, а ось ширина в мене 4-5 см.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Mihail-ves сказал:

в такому вигляді як на фото вище 82 крила в одну лінію, або 164 для двох сімей.

Довжина люба, а ось ширина в мене 4-5 см.

50 крил дасть достовірні дані, чи краще більше крилець?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Серж 82 сказав:

50 крил дасть достовірні дані, чи краще більше крилець?

дивлячись на яку сім'ю, якщо там казна що то і 30 вистачить, а якщо щось цікаве, то мені і ста мало (шкода що в програмі є обмеження:IMHO:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, новичок сказал:

Здесь мы во всей своей красе.Истинный украинец.О как рад успехам своего земляка.

Нужно смотреть реально на такие вещи.

Майнувать маток уже навчились, і це добре. А далі потрібен свій результат. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

додам ще маленький штих до гліцерину, беремо тюбик від спрею для носа, відриваємо трубочку та наливаємо в тюбик гліцерин. Потім по склу робимо доріжку, клеїмо крила, і на скло яким прикриваємо також доріжку. Потім скло примотуємо ізолєнтою, але тримати оба скла так щоб крила не повзали.  В кінцевому результаті ви повинні отримати щось схоже на фото вище.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Серж 82 сказав:

Скілъки крилець вміщається на скельці?

 

2 години тому, Серж 82 сказав:

Скло може бути довільної довжини?

Я нарізав полоски з звичайного віконного скла, приблизно 3 см ширина і 18-20 см в довжину, на одну сім'ю використовую 2 такі полоски : на одну клею крильця, іншою притискаю, той бутерброд по краях змотую вузеньким скотчем. Щоб неплутатися, 1сім'я - 1 проба, кожну пробу підписую і зберігаю, полосок нарізав багато. На 1 пробу легко влізає 70-80 крил в два рядки, якщо клеїти щільніше, то і 100 влізе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...