Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

To Kumpel.

"Ознайомився" з інформацією німецького сайту, на який Ви давали посилання. Дійшов до висновку, що на сьогоднішній день другої інформації по DsA на УС, яка є, я не знайду. Перерахував Кі Далекосхідних бджіл (по даним Попової) - середнє значення 2,418, Хмельничанки 2,4, 18 кл. по Руттнеру. СЕСТРИ! Виходячи з цього діапазон КІ (+\- 3 кл) 1,93...3,15, яке значення "хоче" програма? 1,86_2,0....3,0_3,29. (Італійка! Не там її росташував Руттнер :)!!)

ПС. Знайшов в своїх архівах висновки Ільясова, Ніколенко і др., про спільне коріння А.м. македоніка і УС (згадав після нашого спілкування про Кі, що десь уже читав подібну інформацію)

Ilyasov_2007_Ukrainskie_Pchely.pdf

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, amator сказал:

яке значення "хоче" програма?

Якщо спробувати довіритися Руттнеру, то італійка хоче  2,14...2,95, а македоніка  2,18...3,00. Практично одне і те ж. Для чистої (італійської) італійки існує ще й така цифра - 2,06...2,83, але і це далеко не втікло. По гантельному індексу вони також перекриваються. Єдине, що їх трішечки розділяє, це дискоїдне зміщення - невеличкий, але шанс. Крім того маємо поведінку і інші зовнішні ознаки. А в прогамі їм обом можна ставити однаковий Ci (2,0...3,29), чи майже однаковий. Тут ще треба подискутувати.

Основне наше завдання - відібрати генетично однорідні сім'ї і програма з цим справляється. Такі сім'ї мусили б гарненько передавати свої ГКО у потомстві. Якщо наші цілі скромні, то на цьому і зупиняємося. А якщо вони високі і амбітні, тоді однозначно готуємо відібрані сім'ї на аналіз ДНК. Власне про це і сказано у примітках на сторінці "Анализ".

Коли почнемо міряти, то обов'язково віднайдемо потенційну еліту навіть при цих початкових діапазонах. Статистика назбирається досить швидко, а вже на її основі і діапазони скорегуємо конкретно під УС. Це при умові, що народ буде ділитися своїми успіхами, тобто даними віднайдених сімей. Тоді робота піде ще веселіше.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нарешті проблему з tps-файлами  вирішив, правильно поставивши галочки в  закладці  Options  і змінивши мову по замовчуванню на англійську.

Тепер інша проблема - в мене на компі стоїть  Open Office.org 3.3  з електронніми таблицями, і не хоче працювати як в інструкції до крил написано.

Мабуть, обов"язково ставити Exel ? Яку версію?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минуты назад, dust сказал:

Нарешті проблему з tps-файлами  вирішив, правильно поставивши галочки в  закладці  Options  і змінивши мову по замовчуванню на англійську.

Тепер інша проблема - в мене на компі стоїть  Open Office.org 3.3  з електронніми таблицями, і не хоче працювати як в інструкції до крил написано.

Мабуть, обов"язково ставити Exel ? Яку версію?

Так, я бачив, що Майєр вже допоміг Вам.

ОпенОфіс не підійде, а Excel можна ставити будь-якої версії. Мені більше до вподоби 2003. Там "наворотів" менше, а швидкодія вища.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Дуже дякую, зараз буду пробувати і відзвітую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нажаль Касперський не пропускає наглу загрузку Exel 2003.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сьогод в вікні достав джміля ,наклеїв наскоч  відсканував  з розширенням 2400 , і також тренувався  на них 555.TPS на вихідних треда підморчику набрати ,більше всього цікавлять мої місцеві,всі треба провірити хто вони там  такі  :hmm:  2.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Шулянский Александр сказал:

Класно! Ви - перший.

Трішечки пізніше скину Вам у приват посилання на результати співставляння.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Шулянский Александр сказал:

... треда підморчику набрати ,більше всього цікавлять мої місцеві,всі треба провірити хто вони там  такі  :hmm:  

Та можна, звичайно. Але Вам варта ще трішечки "позеленіти".:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 часа назад, Kumpel сказал:

Тренувальний майданчик.

Зразок правильного розставляння точок:

Points Sample.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часа назад, Шулянский Александр сказал:

сьогод в вікні достав джміля ,наклеїв наскоч  відсканував  з розширенням 2400 , і також тренувався  на них 555.TPS на вихідних треда підморчику набрати ,більше всього цікавлять мої місцеві,всі треба провірити хто вони там  такі  :hmm:  2.jpg

Результати своїх перших досліджень не знищуйте - збережіть десь у закутку. Співставите після проходження тренінгу у Kumpel. Гарантую - одержите задоволення :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 минут назад, amator сказал:

Співставите після проходження тренінгу у Kumpel

Хлопці, стоп!

Тренінг не мій. Його задумав і повністю виконав Анатолій для таких, як ми. Я лише трохи його вдосконалив (технічну сторону) і в жодному випадку не вважаю себе фахівцем у морфометрії. Хоча, вже перші мої проміри дуже здивували Анатолія. Різниця по кубітальному індексу складала у нас всього 0,3% і він сказав, що такого ще не бачив. Але з точками №4 ситуація в мене була лише трішечки кращою, ніж зараз в Олександра Шулянського...

Та й сам тестовий скан Анатолій вибрав не найкращої якості мабуть для того, що спочатку "зеленіли" ми, а вже потім таблиця.:at::)

А посилання на скачування програми я свідомо дав не безпосередньо на архів, а на вітку форуму, котра їй присвячена. Дискусії там початися ще в 2012 році. Безліч питань і відповідей. В тім числі і таких, котрі задавав Маркіян на кілька повідомлень вище. Тому я і вважаю, що відповіді на загальні питання, котрі стосуються самої методики, краще шукати там. А тут сконцентруватися на тому, що цікавить "мешканців" нашого форуму.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Kumpel сказал:

Хлопці, стоп!

Тренінг не мій. Його задумав і повністю виконав Анатолій для таких, як ми. Я лише трохи його вдосконалив (технічну сторону) і в жодному випадку не вважаю себе фахівцем у морфометрії. Хоча, вже перші мої проміри дуже здивували Анатолія. Різниця по кубітальному індексу складала у нас всього 0,3% і він сказав, що такого ще не бачив. Але з точками №4 ситуація в мене була лише трішечки кращою, ніж зараз в Олександра Шулянського...

Та й сам тестовий скан Анатолій вибрав не найкращої якості мабуть для того, що спочатку "зеленіли" ми, а вже потім таблиця.:at::)

А посилання на скачування програми я свідомо дав не безпосередньо на архів, а на вітку форуму, котра їй присвячена. Дискусії там початися ще в 2012 році. Безліч питань і відповідей. В тім числі і таких, котрі задавав Маркіян на кілька повідомлень вище. Тому я і вважаю, що відповіді на загальні питання, котрі стосуються самої методики, краще шукати там. А тут сконцентруватися на тому, що цікавить "мешканців" нашого форуму.

Я ж не мав на увазі авторство - я говорив про інструмент:). А т. №4 в мене гуляє як сама хоче вже років 4-5 і, мабуть, і буде галяти :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Kumpel сказал:

Хлопці, стоп!

Тренінг не мій. Його задумав і повністю виконав Анатолій для таких, як ми. Я лише трохи його вдосконалив (технічну сторону) і в жодному випадку не вважаю себе фахівцем у морфометрії. Хоча, вже перші мої проміри дуже здивували Анатолія. Різниця по кубітальному індексу складала у нас всього 0,3% і він сказав, що такого ще не бачив. Але з точками №4 ситуація в мене була лише трішечки кращою, ніж зараз в Олександра Шулянського...

Та й сам тестовий скан Анатолій вибрав не найкращої якості мабуть для того, що спочатку "зеленіли" ми, а вже потім таблиця.:at::)

А посилання на скачування програми я свідомо дав не безпосередньо на архів, а на вітку форуму, котра їй присвячена. Дискусії там початися ще в 2012 році. Безліч питань і відповідей. В тім числі і таких, котрі задавав Маркіян на кілька повідомлень вище. Тому я і вважаю, що відповіді на загальні питання, котрі стосуються самої методики, краще шукати там. А тут сконцентруватися на тому, що цікавить "мешканців" нашого форуму.

Точка №4 до яких промірів?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, Пахомич сказал:

Точка №4 до яких промірів?

До оцих.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Kumpel сказал:

До оцих.

Я користуюсь мікроскопом, тому і запитую куди притулити 4точку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По Рутнеру в " Технике развидения......." КІ італьянки 2,0 -2,7. Промірювати потрібно бджіл і трутнів матки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минуту назад, Пахомич сказал:

Я користуюсь мікроскопом, тому і запитую куди притулити 4точку.

Якщо у Вас мікроскоп бінокулярний, прилаштуйте веб- камеру (перевернувши лінзу) замість одного із окулярів. Одержите шикарний оптично-електронний мікроскоп:).

Только что, Пахомич сказал:

 Промірювати потрібно бджіл і трутнів матки.

Матководу-селекціонеру - обов"язково, і проби потрібно брати з під ковпачка. Для своїх потреб задовольняюсь підмором. Правда перед, Новим роком, повністю очищую сітки дна, і проби беру в кінці січня.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, amator сказал:

Якщо у Вас мікроскоп бінокулярний, прилаштуйте веб- камеру (перевернувши лінзу) на один із окулярів. Одержите шикарний оптично-електронний мікроскоп:).

Матководу-селекціонеру - обов"язково, і проби потрібно брати з під ковпачка. Для своїх потреб задовольняюсь підмором. Правда перед, Новим роком, повністю очищую сітки дна, і проби беру в кінці січня.

В мене МБС-10 і яке можливе збільшення?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Пахомич сказал:

В мене МБС-10 і яке можливе збільшення?

Оптичне залишиться яке і було, а електронне - залежить від якості і можливостей веб-камери:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, amator сказал:

Оптичне залишиться яке і було, а електронне - залежить від якості і можливостей веб-камери:)

Зрозумів . Дякую.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Пахомич сказал:

Зрозумів . Дякую.:hi:

У мене був ОГМЭ-П2. Наче б то "брат" МБС-9

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Пахомич сказал:

По Рутнеру в " Технике развидения......." КІ італьянки 2,0 -2,7

Все вірно і для карніки в цій таблиці він пропонує 2,4 - 3,0. Але це на сторінці №154. А до цього, на сторінці №124 в розділі "Другие породы, используемые в селекции", читаємо наступне:

"Итальянская пчела (Apis Mellifera ligustica) была первой чужеродной расой, им-
портированной в Центральную Европу. Дзержон, как известно, держал ее на своей
пасеке десятилетиями. Несмотря на свои многочисленные преимущества, эта пчела
не смогла прижиться к северу от Альп.
По внешнему виду она похожа на краинскую пчелу, особенно в отношении ку-
битального индекса (2,2-2,8)..."

Отака петрушка виходить.:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

підскажіть автор для ручного вимірювання кубітального індексу використовуе програмку по відео з  0:46 секунди? ,що це запрограмка ,що можна виміряти розміри крил між точками в міліметрах вручну, підскажіть де завантажити як вона називається 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...