Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

17 часов назад, Mihail-ves сказал:

В цілому гарна карніка, яку можна використовувати для репродукції маток

     При высоком КИ ( как в этом случае ) программа занижает результат. Пользователь программы должен это учитывать- семья заслуживает высочайшей оценки (По морфометрии).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, Майер сказав:

    Программа дает 17 и что еще нужно! Происхождение материала- или тайна?

5к.xls

Можете у вигляді тпс, або скріна скинути. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, ЧудоПчела сказав:

Можете у вигляді тпс, або скріна скинути. 

5bf56324dbb97_2018-11-21_15-51-8_435.jpg.ff31c15bd192a63f4502506d7f76e6dc.jpg5bf5632780b00_2018-11-21_15-51-22_487.thumb.jpg.eb6aeaba8ad2f831d094f9098857b74e.jpg5bf56329562e6_2018-11-21_15-51-37_229.jpg.be22e66b2dc0f15f09fa54006a428c52.jpg5bf5632e62c25_2018-11-21_15-52-5_729.thumb.jpg.3a9cee0c68448e6ca48df068f4452a18.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, Майер сказав:

 

Кому цікаво можете постріляти і по цих крилах... 

https://drive.google.com/folderview?id=1latrODIQ5LqymMmLyAoGF-nxbdy-pzM3

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

5bf56324dbb97_2018-11-21_15-51-8_435.jpg.ff31c15bd192a63f4502506d7f76e6dc.jpg5bf5632780b00_2018-11-21_15-51-22_487.thumb.jpg.eb6aeaba8ad2f831d094f9098857b74e.jpg5bf56329562e6_2018-11-21_15-51-37_229.jpg.be22e66b2dc0f15f09fa54006a428c52.jpg5bf5632e62c25_2018-11-21_15-52-5_729.thumb.jpg.3a9cee0c68448e6ca48df068f4452a18.jpg

Якісь зауваження  хтось може висловити щодо цієї сімейки? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, ЧудоПчела сказал:

або скріна скинути. 

 

СохраненКИ.jpg

ГИ.jpg

Сохраненное изображение 201ДС.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, ЧудоПчела сказал:

Якісь зауваження  хтось може висловити щодо цієї сімейки?

    Это Вы уже должны анализировать, а Казахстанские и Украинские промеры совпали. Откуда "дровишки"?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, ЧудоПчела сказав:

Якісь зауваження  хтось може висловити щодо цієї сімейки? 

мала кількість крил!

як я раніше показував для таких екземплярів краще щоб було 100 крил.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Майер сказав:

    Это Вы уже должны анализировать, а Казахстанские и Украинские промеры совпали. Откуда "дровишки"?

Так би мовити... Місцева Карпатка 

15 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

мала кількість крил!

як я раніше показував для таких екземплярів краще щоб було 100 крил.

Наразі нехочеться тривожити  дану сімейку... Подивлюся також як зимівля пройде в ній. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Майер сказав:

При высоком КИ ( как в этом случае ) программа занижает результат. Пользователь программы должен это учитывать- семья заслуживает высочайшей оценки (По морфометрии).

Там возможна и другая причина. При начислении баллов используется функция листа под названием ОКРУГЛВВЕРХ() и она в некоторых случаях подсовывает свинью - занижает на один балл. Введите это в ячейку и сами убедитесь:  "=ОКРУГЛВВЕРХ(0,999999778-1;0) ".  Мы то ожидаем здесь "0" а реально получаем "-1". Это реальный случай, а число 0,999999778 здесь является результатом промежуточных рассчетов.

В MorphoXL такое не должно происходить, поскольку большинство подобных вещей реализую собственным программным кодом. Во всяком случае в последней версии, которая кстати опять немножко обновилась и этот момент там точно учтен :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

Там возможна и другая причина. При начислении баллов используется функция листа под названием ОКРУГЛВВЕРХ() и она в некоторых случаях подсовывает свинью - занижает на один балл. Введите это в ячейку и сами убедитесь:  "=ОКРУГЛВВЕРХ(0,999999778-1;0) ".  Мы то ожидаем здесь "0" а реально получаем "-1". Это реальный случай, а число 0,999999778 здесь является результатом промежуточных рассчетов.

В MorphoXL такое не должно происходить, поскольку большинство подобных вещей реализую собственным программным кодом. Во всяком случае в последней версии, которая кстати опять немножко обновилась и этот момент там точно учтен :).

 

49 минут назад, Майер сказал:

     При высоком КИ ( как в этом случае ) программа занижает результат. Пользователь программы должен это учитывать- семья заслуживает высочайшей оценки (По морфометрии).

Извините но правах новичка, переспрошу. Эту матку можно считать пригодной для репродукции маток или для основания линии. Или это два понятия немного условны.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, andrey88055 сказав:

Извините но правах новичка, переспрошу. Эту матку можно считать пригодной для репродукции маток или для основания линии. Или это два понятия немного условны.

Я результаты не смотрел. Если там 17 баллов, то она пригодна в качестве основательницы новой линии, а это наивысшая селекционная оценка. Для репродукции она подойдет тем более. А вообще - почитайте инструкцию :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, ЧудоПчела сказав:

Так би мовити... Місцева Карпатка

Ось інша Ваша сім'я №13, карпатка з залишками УС.

13-.TPS

13-MorphoXL_Mої зміни остаточні2.xlsm

5bf5a2029e897_2018-11-21_20-18-12.1.thumb.jpg.80f72921edd419e26121248f36dbc2c0.jpg5bf5a207ceb57_2018-11-21_20-19-14_689.thumb.jpg.0c609437acd7a80401b6c8d7d5a3aa7b.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

Я результаты не смотрел. Если там 17 баллов, то она пригодна в качестве основательницы новой линии, а это наивысшая селекционная оценка. Для репродукции она подойдет тем более. А вообще - почитайте инструкцию :)

На мій хлопський  розум , то шоб запустити  програму потрібні точні дані  ( цифри % і тд....). От в мене виникає питання ,що покаже програма по схемі  матка лісової Х  трутень краінки і навпаки . А ще інтересніше до гібриду добавити  трутня італьянки і навпаки і ще ....На  закуску , чим ваша програма  краща від мікроскопа і моєї голови.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Пахомич сказав:

На мій хлопський  розум , то шоб запустити  програму потрібні точні дані  ( цифри % і тд....). От в мене виникає питання ,що покаже програма по схемі  матка лісової Х  трутень краінки і навпаки . А ще інтересніше до гібриду добавити  трутня італьянки і навпаки і ще ....На  закуску , чим ваша програма  краща від мікроскопа і моєї голови.

А для чого це все робити.....  Дана програма призначена навпаки щоб відбирати чистопородні сім'ї..... 

 

28 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Ось інша Ваша сім'я №13, карпатка з залишками УС.

13-.TPS

13-MorphoXL_Mої зміни остаточні2.xlsm

5bf5a2029e897_2018-11-21_20-18-12.1.thumb.jpg.80f72921edd419e26121248f36dbc2c0.jpg5bf5a207ceb57_2018-11-21_20-19-14_689.thumb.jpg.0c609437acd7a80401b6c8d7d5a3aa7b.jpg

Дякую за вашу працю

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ЧудоПчела сказал:

 

 

Дякую за вашу працю

Ми всі працюємо  щоб відібрати, але було поставлено конкретні запитання до батьків програми, що покаже программа якщо.........?. Я маю мікроскоп визначаю СІ дискодальне зміщення, торзальний індекс, волосяний покрив , забарвлення, поведінка, печатка . І тут по крилу  :IMHO1:АСИ починають пророкувати . :hi: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Пахомич сказав:

Ми всі працюємо  щоб відібрати, але було поставлено конкретні запитання до батьків програми, що покаже программа якщо.........?. Я маю мікроскоп визначаю СІ дискодальне зміщення, торзальний індекс, волосяний покрив , забарвлення, поведінка, печатка . І тут по крилу  :IMHO1:АСИ починають пророкувати . :hi: 

Перед тим як відбирати переважно більшість (хто цим займається)  дивимося на забарвлення, поведінку, печатку,  і т.д. А потім програма по крилу....Більшість теж мають мікроскоп, і коли не було програм визначали СІ, DsA  і це не для кого не новина....З появою програми стало все набагато простіше:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказал:

Перед тим як відбирати переважно більшість (хто цим займається)  дивимося на забарвлення, поведінку, печатку,  і т.д. А потім програма по крилу....Більшість теж мають мікроскоп, і коли не було програм визначали СІ, DsA  і це не для кого не новина....З появою програми стало все набагато простіше:IMHO:

Кажись  ви зловжиаєте програмою, як циганка картами.Основне це індекс Сі і дискоїдальне зміщення , а тарзальний це, як волося на яйцях бика.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Пахомич сказав:

Кажись  ви зловжиаєте програмою, як циганка картами.Основне це індекс Сі і дискоїдальне зміщення , а тарзальний це, як волося на яйцях бика.:hi:

І до чого ця дискусія? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, Пахомич сказав:

Кажись  ви зловжиаєте програмою, як циганка картами.Основне це індекс Сі і дискоїдальне зміщення , а тарзальний це, як волося на яйцях бика.:hi:

Що ж Ви так переймаєтесь?! :umora: Наче б то Вам забороняють користуватись Вашим мікроскопом! "Вангуйте" по своєму і незаважайте другим "вангувати" по своєму. І хай Вам щастить!:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 хвилин тому, Пахомич сказав:

а тарзальний

Я бачу ви вивчили новий визначник породності бджіл, вітаю вас....А що воно дає? Тарзальний індекс. Він вказує на широколапість бджіл і визначається відношенням ширини першого членика правої задньої лапки до його довжини....і дальше, що ? Якщо до прикладу гібридні бджоли по дослідження менш широколапні , то що вони менше меду принесуть...? До чого цей фарс..... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Пахомич сказав:

На мій хлопський  розум , то шоб запустити  програму потрібні точні дані  ( цифри % і тд....). От в мене виникає питання ,що покаже програма по схемі  матка лісової Х  трутень краінки і навпаки . А ще інтересніше до гібриду добавити  трутня італьянки і навпаки і ще ....На  закуску , чим ваша програма  краща від мікроскопа і моєї голови.

Точні дані потрібні у будь-якому випадку, у Вашому також :). Інакше немає сенсу будь-що досліджувати. У наведеному Вами випадку програма і розкаже, і покаже гібрид. Навіть якщо то буде гібрид лісової і кавказянки, котрі значно ближчі за індексами. Робить вона це в одну мить, видаючи величезну кількість інформації, в тім числі і не дуже очевидної. Вам для того, щоб отримати подібну кількість інформації і такої якості, потрібно затратити незрівнянно більше часу. Ваші графіки на листочку в клітинку справді викликають приємні відчуття, повагу  і ще щось ностальгічне. Але ж мабуть Ви не обраховуєте те все при допомозі рахівниці, чи логарифмічної лінійки. Як мінімім калькулятором, а отже і Вас зачепив технічний прогрес :)

Але навіть не це головне. Як би зробити таким чином, щоб розмножити Вашу голову тисячами екземплярів і дати кожному бажаючому в руки. Ну щоб кожен міг виконувати подібну роботу на Вашому рівні :):hi:.  Повне дослідження однієї проби в 60 крилець займає у мене приблизно дві години. Менше крилець - менше часу. Тобто максимум за дві години роботи я отримую повний розгорнутий звіт і лише за крайньої потреби, або заради цікавості можу оглянути варіаційні криві. Скільки часу у Вашому випадку?

Програма працює за певним алгоритмом, котрий напрацьовували до десятка людей. Ще більша кількість приймала участь в його тестуванні. Тобто це колективна Ванга :). У Вашому ж випадку оракулом виступаєте Ви одноосібно, а схильність помилятися має кожен з нас :).

Але і до програми потрібна голова (вона завжди потрібна :)), хоча і не настільки, як у Вашому випадку. Це ж лише інструмент, молоток, якщо хочете. Ним також можна гепнути не лише по цв'яху, але і по пальцях :umora:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Пахомич сказал:

починають пророкувати . 

    Где-то в этом что-то есть и чтобы не проруковали есть трезвые головы. Но это не всегда я. Иногда тоже несет.

5 часов назад, Пахомич сказал:

Основне це індекс Сі і дискоїдальне зміщення , а тарзальний це, як волося на яйцях бика.:hi:

   При помощи КИ и ДС действительно можно поддерживать породу (карпатку) на определенном уровне. Но любителю проще получить быструю оценку своих пчел в наглядном виде. Да и приобщение к современным методам очень важно. Микроскоп у меня сейчас стоит без дела, да и глаза уже в окуляры не влазят.:umora:.   В 2014 приходилось все данные при промерах микроскопом записывать на своих бланках. Ниже два таких образца.

     

6к.docx

157 255х255 продолжательница 6к.docx

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, andrey88055 сказал:

Эту матку можно считать пригодной для репродукции маток или для основания линии. Или это два понятия немного условны

    Линия- это несколько поколений. Вы можете ее предварительно считать основательницей линии, но подтвердится ли это в будущем? Важна передача определенных признаков. А эти признаки определяет пчеловод, но не программа. Можно увидеть прекрасные признаки и в семье, которая имеет низкую оценку (у меня было такое). Программа ориентирует, но не обязывает. Окончательная оценка за пчеловодом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я початківець. Дякую за програму!  Зробив декілька аналізів, але у всіх результатах  дуже великий відсоток невизначених крил . Наприклад : ...кількість досліджених крил -58   кількість невизначених крил -96,6 % ...що не так роблю?  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...