Перейти к содержанию
владек

Методи визначення породи бджіл

В теме 1 764 сообщения

Если границы КИ для карпатки начиналась у меня с 1,61   , то промеры трутней карники Celle VT подтвердили правоту А.Б. Карташова о нижней границе КИ для трутней всей породы карники 1,4 (1.3 по доверительным интервалам), что подтверждает график КИ с ярко выраженным пиком в 14 классе. Правильный график ДС в положительном диапазоне не оставляет сомнения, что это карника. Пики ГИ в 18 и 20 классах говорят о некотором несовершенстве материала (присутствие другой породы). 

К качеству трутня карпатки я отношусь строже. Есть семья с подобным графиком для трутня, но у меня уходит в брак.

КИ.jpg

ДС.jpg

ГИ.jpg

Изменено пользователем Майер

Поделиться сообщением

В 29.05.2018 в 18:07, Майер сказав:

Интересен пик в 12 классе- подозреваю, что это УС, но для полной уверенности нужны сканы трутней УС. Эти трутни уже на отдельном облетнике, там же и матки от этой же семьи.

Взяв на проміри нових трутів від №31, в цілому десь 50 крил, ну і ділюсь своїми вимірами. Думав накрити ковпаком трута на виході але за браком часу в цьому сезоні це так і не зробив, тому маємо те що маємо.

5b6892432207b_2018-8-6_21-20-51_892.thumb.jpg.d8e7a8637218ed2ce42eae3754531cd2.jpg

Кубітальний індекс  основний пік в 12 класі але інші вказують шо тут є трути інших порід.

5b68924aa0425_2018-8-6_21-21-6_312.thumb.jpg.0734ae85d9ae8131db72a75f11786b73.jpg

Як на мене то дуже цікавий вийшов графік DsA.

Тай ГІ також відокремлює трута УС.

5b68924dd84e5_2018-8-6_21-21-19_352.thumb.jpg.201fb337e001613807569010d0e76c6d.jpg

Висновок мій такий піки трутів УС напевно потрібно закріпити за КІ 12 клас, DsA - 19 клас, Гі -17 клас. Цікаво було глянути на трутів з інших пасік УС.

Ну і ось самі крила, там повний архів https://drive.google.com/open?id=1nYfKJ3JMtZRfP9izu7xdY8uCfFczWjNa

Поделиться сообщением

Чи є різниця між https://www.olx.ua/obyavlenie/tsifrovoy-mikroskop-microview-50-500x-1000h-so-shtativom-usb-kamera-IDAge6E.html?sd=1#9352d9aa4c і https://www.olx.ua/obyavlenie/microview-50-500h-mikroskop-tsifrovoy-usb-kamera-so-shtativom-novyy-IDzBjEa.html?sd=1#9352d9aa4c.

Чи можливо потрібно вибирати кращий???

Направте в правильне русло при виборі мікроскопа....

Поделиться сообщением

1 година тому, skoryk сказав:

Чи є різниця між https://www.olx.ua/obyavlenie/tsifrovoy-mikroskop-microview-50-500x-1000h-so-shtativom-usb-kamera-IDAge6E.html?sd=1#9352d9aa4c і https://www.olx.ua/obyavlenie/microview-50-500h-mikroskop-tsifrovoy-usb-kamera-so-shtativom-novyy-IDzBjEa.html?sd=1#9352d9aa4c.

Чи можливо потрібно вибирати кращий???

Направте в правильне русло при виборі мікроскопа....

У мене такий як на другому посилання. ложу підошву на скло і поїхав.

Поделиться сообщением

45 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Чи можна десь глянути крильця  US25 ? Вимірів степової маю багато, але справді гідних екземплярів там одиниці ... :(:)

На рахунок крил не скажу, але графіки маю і ось які вони.

5b90edd6d650b_2018-9-6_12-2-46_532.thumb.jpg.47260ffce5b59640f7935719d63091f8.jpg5b90edd24ae85_2018-9-6_12-2-19_292.thumb.jpg.9422fe37b61064ba3f8ffd30a9c76830.jpg

Поделиться сообщением

12 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

На рахунок крил не скажу, але графіки маю і ось які вони

Досить цікаво! Варта її глянути ще й по додаткових індексах ... :)

Поделиться сообщением

5 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Досить цікаво! Варта її глянути ще й по додаткових індексах ... :)

Я попросив вислати крила у повний розмір, щоб вже точно встановити їй діагноз. Чекаємо.

додам інтригу з переписки

Цитата
Але сім'я #25 це минулого року рій який весною був повністю поділений на відводки. Знаючі люди говорять що матка дуже схожа на імбридну комбінацію

Тому ще раз наголошую, потрібно міряти все що хоча б чимось виділяється.

Изменено пользователем Mihail-ves

Поделиться сообщением

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Тому ще раз наголошую, потрібно міряти все що хоча б чимось виділяється.

Візьму нові проби крил, оцифрую і надішлемо крила, весною повторимо. До нового сезону часу ще багато. 

Поделиться сообщением

Трутни от семьи с маткой из Мукачево. Обратил на нее внимание- она тянула цилиндрические маточники. Границы выставлены так же как для своих трутней.

Этот промер говорит, что есть порода карпатская, а есть просто пчела  из Закарпатья. И разница значительная.

КИ т.jpg

ДС т.jpg

ГИ т.jpg

Изменено пользователем Майер

Поделиться сообщением

Маю " дитяче" запитання:  яким способом з програми Карташова можна зберегти  графіки? Один з варіантів бачу вирізати ножницями і зберегти окремим файлом (в компі операційка Win7). Можливо  є кращий варіант?

Цікавлять самі графіки,  цілу екселєвську сторінку зберігати небачу потреби

Изменено пользователем davolodya

Поделиться сообщением

55 хвилин тому, davolodya сказав:

Маю " дитяче" запитання:  яким способом з програми Карташова можна зберегти  графіки? Один з варіантів бачу вирізати ножницями і зберегти окремим файлом (в компі операційка Win7). Можливо  є кращий варіант?

Цікавлять самі графіки,  цілу екселєвську сторінку зберігати небачу потреби

можна робити через фото робочого стола, програмою наприклад "ScreenCapture". можна перевести ексель у pdf. Варіантів багато на вибір

Поделиться сообщением

А Ви мабуть і робите найпростіше :): кнопка PrintScreen на вікні Ексель, ну а далі -  прелік програм>стандартні>пайнт>меню правка>вставити. У вікні пайнт виділяєте портібну область зображення, копіюєте, створюєте нове порожнє зображення, вставляєте, зберігаєте в потрібному форматі.

Поделиться сообщением

Шановні морфометристи, підкажіть, яка програма дає більш точні висновки - Карташова, чи МорфоХL. Чисто для проби зробив аналіз поки що одної сім'ї , матка F1 від пернеровської ІОшки, графіки обидві програми малюють схожі, а висновки- відрізняються. Програма Карташова  позиціонує матку пригодною для подальшої селекції, вивід маток від неї хіба собі або друзям, а МорфоXL показує, що матка пригодна для репродукції, якій з них вірити?

Поделиться сообщением

2 години тому, davolodya сказав:

Шановні морфометристи, підкажіть, яка програма дає більш точні висновки - Карташова, чи МорфоХL. Чисто для проби зробив аналіз поки що одної сім'ї , матка F1 від пернеровської ІОшки, графіки обидві програми малюють схожі, а висновки- відрізняються. Програма Карташова  позиціонує матку пригодною для подальшої селекції, вивід маток від неї хіба собі або друзям, а МорфоXL показує, що матка пригодна для репродукції, якій з них вірити?

обидві програми показують точні висновки, але все залежить від виставлених границь для порід бджіл. Тому зрівняйте саме границі в обох програмах, а краще ще показати графіки.

Поделиться сообщением

28 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

обидві програми показують точні висновки, але все залежить від виставлених границь для порід бджіл. Тому зрівняйте саме границі в обох програмах, а краще ще показати графіки.

Графіки покажу, але трошки пізніше, ще нерозібрався, як це краще зробити, та і інтернет дуже повільний.

Поделиться сообщением

6 годин тому, davolodya сказав:

Графіки покажу, але трошки пізніше, ще нерозібрався, як це краще зробити, та і інтернет дуже повільний.

5bbfb455d7184_.thumb.PNG.45c73b85aaa8d5e836d130e1031facad.PNG1.thumb.PNG.c730195d53cef42bc6f356f69d26cc25.PNG5bbfb4889c2c7_2.thumb.PNG.4831cd315965ff42e5a33e3045c48a65.PNG5bbfb495ed4a0_3.thumb.PNG.7b6cf2797dfee91d4b80da4ca8dd1e0f.PNG

Додам ще tps   https://drive.google.com/open?id=1PyDf2shCWvNnvvt8cZUkwBdf2lYpe2AI, але незнаю чи добре дав ссилку

Аналіз роблю вперше, просьба провірити чи все вірно

Поделиться сообщением

16 годин тому, davolodya сказав:

Програма Карташова  позиціонує матку пригодною для подальшої селекції, вивід маток від неї хіба собі або друзям, а МорфоXL показує, що матка пригодна для репродукції, якій з них вірити?

У  мене обидві програми показують "придатна для репродукціїї маток" ось Карташовська

5bc0259ce8652_2018-10-12_7-38-2_793.thumb.jpg.1800bfbd4e77567bbb0c97f38487e91f.jpg

а ось морфохл

5bc02624f0031_2018-10-12_7-41-55_917.thumb.jpg.1df478e13edd9f48f4701bc7735721e5.jpg

Изменено пользователем Mihail-ves

Поделиться сообщением

3 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

обидві програми показують "придатна для репродукціїї маток

А точки я вірно розставив?

Мені програма Карташова давала 14 балів, але я породні діапазони нечіпав, як скачав програму, так і є налаштовані.

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, davolodya сказав:

А точки я вірно розставив?

для того щоб побачити чи точки правильно поставили потрібно загрузити ще фото до цього ТПС.

Поделиться сообщением

1 година тому, Mihail-ves сказав:

для того щоб побачити чи точки правильно поставили потрібно загрузити ще фото до цього ТПС.

Я файл ТПС відкриваю програмою tps dig2, всі точки показує

Поделиться сообщением

47 хвилин тому, davolodya сказав:

Я файл ТПС відкриваю програмою tps dig2, всі точки показує

а тепер закиньте на  https://drive.google.com  збірку крил (фото) і тоді в мене також буде видно всі Ваші точки. Без цього ніяк. Потрібно загружати ДВа файли: фото і ТПСку.

Поделиться сообщением

9 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Потрібно загружати ДВа файли: фото і ТПСку.

Обидва файли мають бути в одній папці?

Поделиться сообщением

1 година тому, Mihail-ves сказав:

а тепер закиньте на  https://drive.google.com  збірку крил (фото) і тоді в мене також буде видно всі Ваші точки. Без цього ніяк. Потрібно загружати ДВа файли: фото і ТПСку.

https://drive.google.com/file/d/1Y9S7Qstz_Ww9aWKheXctldoM0-c6Y3Mm/view?usp=drivesdk

На майбутнє, тпс і фото крил давати в одній папці, чи на кожен файл  окремо посилання?

Поделиться сообщением

24 хвилини тому, davolodya сказав:

На майбутнє, тпс і фото крил давати в одній папці, чи на кожен файл  окремо посилання?

чи в папці чи в архіві, можна і окремо - різниці не має, але якщо є бажання щоб перевірили правильність розтановки точок - то обидва файли.

Поделиться сообщением

33 хвилини тому, davolodya сказав:

не правильне посилання, перевірте доступ

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти