Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

Шановні, підкажіть, будь-ласка якусь адекватну програму для USB-мікроскопа без вірусів і реєстрації з СМС, бо та що є - не читається з диску

Дякую

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, Олександр Коваль сказав:

Шановні, підкажіть, будь-ласка якусь адекватну програму для USB-мікроскопа без вірусів і реєстрації з СМС, бо та що є - не читається з диску

Існує універсальна програма компанії Microsoft, з відкритим програмним кодом, а розроблялася вона, як приклад програми (для програмістів) для роботи з USB-камерами. Називається вона amcap. Доволі часто її подають на інсталяшках до китайських USB-мікроскопів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Олександр Коваль сказав:

Шановні, підкажіть, будь-ласка якусь адекватну програму для USB-мікроскопа без вірусів і реєстрації з СМС, бо та що є - не читається з диску

Дякую

 

https://drive.google.com/open?id=1QyZTTRI5pIgcO3ifcwtDogtMmAd6EX0i

 

https://drive.google.com/open?id=11lbguSZ9Hxab3TC5nk3dETzblr7QvFn6

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

"Сектанти" хто в період зима-весна хотів прикупити маток від моєї №31 то поспішайте на 3 червня будуть вільні маточки, дальше тільки попробую ще вивести від неї на кінець червня для заміни своїх старих маток на пасіці.

Детальніше в мою профільну тему. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.05.2018 в 14:44, noweth312 сказав:

проміряв в 19 точках, все в межах кавказької породи, графіки у двох класифікаторах.

5b0afbb6064cc_2018-5-27_21-38-41_915.jpg.271510713cf870ae6924ba307f3caed3.jpg

5b0afbb36c2ca_2018-5-27_21-37-31_702.thumb.jpg.9a18d7ee8eb31da554e207a01f2e7582.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, Mihail-ves сказав:

Дякую всім, китайський мікроскоп за 350 грн. запрацював лише після другої переустановки ОС.

Чомусь, після першої установки програми ОС взагалі не запустилася. Подумалось, що мені підсунули "пустишку" на зразок флешок на 128 ГБ, але ні. Диво китайської інженерної мислі все таки працює!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.05.2018 в 17:44, noweth312 сказал:

    Для сравнения графики КИ трутней кавказянки (мой промер), ниже трутни среднерусской из Башкирии и сразу у нее видна примесь кавказянки (10-11 классы). Сама кавказянка возможно с примесью карпатки (15-16 классы).

    Обычные трутни карпатки (последний график) вершина в 15-16 классах, класс 18 показывает последствие скрещивания матки с Вучковскими трутнями в 2015 г. Интересен пик в 12 классе- подозреваю, что это УС, но для полной уверенности нужны сканы трутней УС. Эти трутни уже на отдельном облетнике, там же и матки от этой же семьи. 

  Желательно промер трутней кавказянки довести до 50-60  крыльев. Если исчезнет пик в 8 классе, то примеси СР нет.

кавказ.jpg

СР башеирс.jpg

с ус.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.05.2018 в 18:07, Майер сказав:

Интересен пик в 12 классе- подозреваю, что это УС,

Схоже що 12 клас є піком для УСП, сьогодні качав мед і від своєї №31 також брав рамки на відкачку, і ось з крайніх рамок взяв 15 трутнів на промір. Оскільки будівельних рамок в сімю ще не давав, а матка не сильно і засіває трутові чарунки, тому немає що брати під ковпак. Розумію що це вистріл у повітря, але і він цікавий.

і ось КІ цих трутнів виглядає так

5b0ef41966847_2018-5-30_21-57-5_676.thumb.jpg.9beb3d61290fcf7dc5c7c320578d3d1f.jpg

ось і самі крила https://drive.google.com/open?id=18ePQ4DJen_fDAzyRxcpjjS5ljjD7Epdu

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шановні, а чому ви саме трутнів міряєте, а не робочих бджіл? Це такий спосіб визначення справжні корені матки чи я помиляюсь?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Олександр Коваль сказал:

а чому ви саме трутнів міряєте, а не робочих бджіл? Це такий спосіб визначення справжні корені матки чи я помиляюсь?

   Для меня это подбор нужных трутней для облетников. Еще это лучший способ проверки чистопородности матки.

  Промер только по пчелам- хороший способ, но в случае с Украинской степной результаты промера часто могут ввести в заблуждение- нет единого стандарта для нее.

    Без промеров трутней УС работа над этой породой невозможна да и карпатка может выродиться, если эту работу не проводить и с ней.

   Вот так через промер казахстанской карпатки в сравнении с трутнями из Башкирии и кавказянки с Украины нашли (предположительно) место для трутней УС. И Mihail-ves подтверждает это промером трутня от своей матки.

  Трутень точно покажет у кого и какая УС, конечно не забываем смотреть и на промеры по пчелам.

5 часов назад, Mihail-ves сказал:

сьогодні качав мед і від своєї №31

   Мы пока качаем только головой.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 години тому, Майер сказав:

 Мы пока качаем только головой.

Как так? У нас уже липа неделю цветет ...:). Но только привозная - дальневосточная. Местная, узколистая, только готовится. А вообще, в этом году все сместилось почти на месяц вперед.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Kumpel сказал:

Как так? У нас уже липа неделю цветет ...

  Описывать нашу погоду бесполезно и местность весьма рискованного пчеловодства. Рамки кормовые из запаса и сироп до сих пор, запасов пыльцы около нуля. Само то для испытания карпатки на выживаемость. Дальше как бы не попасть под потраву и не сгореть в частых степных пожарах. Дотянуть до подсолнечника (с 20 июля), а он также своеобразный. 

 Эспарцета практически нет, донника небольшой клочок на всех пчеловодов.

 Только промеры и спасают- позволяют отвлечься. Какие уж там рапс, акация, липа ....

   

  

   

   

  • Подобається 2
  • Дякую 1
  • Здивований 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 29.05.2018 в 18:07, Майер сказал:

Желательно промер трутней кавказянки довести до 50-60  крыльев. Если исчезнет пик в 8 классе, то примеси СР нет.

Якщо є вільний час то фото крил трутнів, материнської сім'ї Сс307.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.06.2018 в 01:49, noweth312 сказал:

Якщо є вільний час то фото крил трутнів, материнської сім'ї Сс307.

     Промер сделал, но с выводами как-то не складывается. Есть ли данные о происхождении этой семьи?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

     Промер сделал, но с выводами как-то не складывается. Есть ли данные о происхождении этой семьи?
Эта матка из Грузии, заводчик Юза Гигашвили, промеры пчёл из этой семьи выкладывал в этой теме выше.

Отправлено с моего Redmi 3 через Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

по грузинским и российским кавказянкам , есть информация, что начиная с 70 х грузинские питомники так же занимались плотно карпаткой.

а в российском КОСПе к тому же и приокскими гибридными с СР ( сгк*ср) . Чистопородного чего либо теперь днем с огнем не найти. Искать надо там где есть хорошая пространственная изоляция и не практикуют кочевки .

И вероятно там , где продажа пчёл под запретом ( суеверия).С удивлением узнал , что есть целые районы , где пчеловоды считают , что пчёл продавать нельзя.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

@Олександр Коваль загрузив крила УСп, і я трішки підправив розтановку його точок. Ну такого не може бути щоб так було красиво. У вечері постріляю по додаткових індексах, а тепер основні (на  картинках його розтановка--- моя розтановка). Я не передивлявся розтановку точок 1 та 2, звідси DSA майже одинаковий (тільки точки 3 та 8 зміщував).

5b1a5d1e03c1a_2018-6-8_13-37-13_649.thumb.jpg.7f6d8b3b2beca0c0c97d3748e33b1fc1.jpg5b1a5d1a56e31_2018-6-8_13-36-57_631.thumb.jpg.e089bbd79cf4dd47c081d7e98f22b8cb.jpg5b1a5d15a0786_2018-6-8_13-36-40_983.thumb.jpg.81cec555f1e60872a302fcf972f48723.jpg

 

охочим постріляти https://drive.google.com/open?id=1M3SXWAyVq2R8TyJDG_7a8y-p26FiaxLw

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні в одного із місцевих бджолярів взяв молоденьку бджолу ну і по швидкому зробив скан та встиг постріляти Індекс Майєра. Висновок УСП. Тепер буду стріляти по трьом основним, а також даю крила охочим перевірити себе у пострілах. Матка у вулику за кольором схожа на мою, тому і вирішив переміряти, шкода тільки що багатенько жовтої бджоли:(. Але якщо проміри покажуть УСП, то вона переїде до мене для подальшої роботи з нею.

Ось крила https://drive.google.com/open?id=1I7-K3_hiOO_5fcvGPEh38Sz1IxERSoLH

А ось графік індексу Майєра

 

 

Сохраненное изображение 2018-6-8_16-55-21.406.jpg

Індекс Ізмайлова

5b1a8fecd0635_2018-6-8_17-16-47_476.thumb.jpg.bb3163b1eed8ed9ba6948f764195c41d.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Mihail-ves сказав:

@Олександр Коваль загрузив крила УСп, і я трішки підправив розтановку його точок. Ну такого не може бути щоб так було красиво. У вечері постріляю по додаткових індексах, а тепер основні (на  картинках його розтановка--- моя розтановка). Я не передивлявся розтановку точок 1 та 2, звідси DSA майже одинаковий (тільки точки 3 та 8 зміщував).

охочим постріляти https://drive.google.com/open?id=1M3SXWAyVq2R8TyJDG_7a8y-p26FiaxLw

Оскільки маленькі для додаткових індексів, тому зміг зробити тільки Індекс Ізмайлова, який виглядає ось так

5b1a976641e32_2018-6-8_17-46-9_377.thumb.jpg.99ee507ab19cf7e09f3841252ecab531.jpg

Із цього графіку виходить що УСП, але сильно є наплив карпатки-карніки 14-17 класи, також трішки кавказької у 22 класі. Думаю що графік DsA якраз і прижався тому до карніки-крпатки не випадково.

Думаю що у повне крило покаже щось схоже на УСП-Карпатку, але це тільки моє припущення.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Mihail-ves сказав:

Не зовсім комфортно на 11" екрані - результат такий.

Коваль О - УСП_а.TPS

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, amator сказав:

Не зовсім комфортно на 11" екрані - результат такий.

Коваль О - УСП_а.TPS

Цікаво вийшло, на одному графіку до карпатки на іншому до кавказьянки тяготіє. Тому Прошу Олександра повних крил, щоб поставити точку у даній сімї.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

@Kumpel  @Майер прошу поключитись до досліджень нової сімї УСП (тип Штукарський).

 Вгорі давав графіки додаткових індексі Майєра та Ізмайлова, а ось тепер Маю відповідь по основних трьох індексах, взятих сьогодні бджілках. Цікаво почути коментарі до даної сімї. Думаю виникне питання -----Чому три графіка--- тут я хочу продемонструвати чому потрібна велика кількість крил. Це одна проба бджіл даної сімї, але поділена на дві частини. І якщо б зупинився на одній частині (на всіх трьох картинках вони зліва) то була б приваблива картина, але якщо б взяв тільки другу частину (на графіках вона по середині) то страшненька (особливо на DsA та ГІ це добре видно). А на третьому графіку це загальна (збірка двох частин) картина по 65 крилам. Тому, ще раз наголошую для сімей які потребують пильної уваги потрібно за 50 крил.

5b1ac4311c918_2018-6-8_20-52-48_337.thumb.jpg.7f9efb4effafec8d4fe5948c2538795d.jpg

5b1ac43547067_2018-6-8_20-53-42_818.thumb.jpg.b7f29116e1bec7700949fb769627c9ee.jpg

5b1ac43988c1f_2018-6-8_20-54-34_910.thumb.jpg.e8dee6e1b7fb2927d0907c107aa00fa8.jpg

 

Мій висновок до даної сімї: якщо відкинути залишки кавказької породи, які не сильно і впливають в даній сімї, то з нею можна попрацювати.

Тому я обміняю дану матку на деяку кількість неплідок  і попробую ще в цьому сезоні зробити від неї прививку.

Цікаво також почути думку.

@Олександр Кривченко

Тепер стає зрозуміло що УС в селі ще є і напевне не одна .

 

Чуть не забув додати що у другій частині (на графіках по середині) є два крила трутнів, які теж молоденькі і не могли ще літати. На графіку кубітального індекса їх видно у 11 та 12 класах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Mihail-ves сказав:

Із цього графіку виходить що УСП, але сильно є наплив карпатки-карніки 14-17 класи, також трішки кавказької у 22 класі. Думаю що графік DsA якраз і прижався тому до карніки-крпатки не випадково.

Думаю що у повне крило покаже щось схоже на УСП-Карпатку, але це тільки моє припущення.

 

Дякую Михайло за консультацію, щось таке я і думав, але були підозри на італійку, бо в багатьох сім'ях програма Карташова показує, що саме в цю сторону існує перекос, в деяких взагалі гібридизація досягла такого рівня, що неможливо взагалі визначити яка то порода. Вже починаю прослідковувати тенденцію - чим більша гібридизація, тим складніше стримати її від роїння і взагалі, злі такі, що кидаються жалити навіть резинову перчатку. До закупок племінного матеріалу ми ще не дозріли, але все до того йде

На жаль, налаштувати мікроскоп відповідним чином не вдалося - коли пробую робити більший розмір, зображення починає давати сторонні бліки. Тут треба щось серйозніше за скотч

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Олександр Коваль сказав:

На жаль, налаштувати мікроскоп відповідним чином не вдалося - коли пробую робити більший розмір, зображення починає давати сторонні бліки. Тут треба щось серйозніше за скотч

Спробуйте мІж шкельця, на гліцерині, або "сиропчику". Я також про це подумую, але історично так склалося, що змушений був використовувати скотч. Бліки також діставали, тому зробив нижню підсвітку (верхню вимикаю взагалі). Яість виходить досить терпима, хоча не ідеал, але і бліків немає:

blob.thumb.png.f02d2745d79b67308b5e9735ad6e35db.png

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Mihail-ves сказав:

@Kumpel  @Майер прошу поключитись до досліджень нової сімї УСП

Не підключуся. Сашко Кривченко знову підкинув роботи :), а часу навіть на неї катасчтрофічно бракує. Ловіть у "приваті" подаруночок, а вже до обговорення результатів його роботи можлтво підключуся ... :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...