Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

В 24.02.2018 в 22:47, Kumpel сказав:

Ну ви ж тут також не байдикуєте :)

кидай ту роботу, гайда в Карпати , поки є  сніг! 

Македоніку візьмемо  в оригіналі   тут : http://apicentar.com.mk/za-nas/  і пропишемо стандарт на македоніку, а стандарт на УС написали "науковці" в МінАПК, і якщо цей "стандарт" влаштовує наших степовиків, то навіщо заморочуватися???? 

Я так бачу, багато хто не зрозумів завдання нашої програми MORPHO-XL!   

Завдання програми виявляти ЧИСТОПОРОДНІСТЬ  ТА СТЕПІНЬ ГІБРИДИЗАЦІЇ , породні діапазони  прописані як еталони  взяті з достовірних джерел, і ми їх визнаємо. Саме завдяки програмі, маємо можливість ,кому це цікаво,  хоч якось вичистити  пасіки від гібридів та помісей, а маткарям  знати з чого вони одержують маток і що  розповсюджують пасічникам.

Маючи чистопородний матеріал не проблема одержувати ПРОГНОЗОВАНІ  гібридні комбінації, які самі по собі завжди будуть кращими по медопродуктивності  в першому прогнозованому поколінні.  Добір , а тим паче закріплення ГКО ,  з матеріалу  гібридів та  комбінацій,  то  наступна, трудомістка  і дуже розтягнута в часі справа, при тому не факт що одержите якісний результат.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Іван Михайлович сказав:

кидай ту роботу, гайда в Карпати , поки є  сніг! 

Македоніку візьмемо  в оригіналі   тут : http://apicentar.com.mk/za-nas/ 

я теж би в Карпати за македонкою б поганяв:umora::az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Kumpel сказав:

Та годі Вам. Хлопці ж вчаться :umora:.

Ігоре, вчаться робити що? Може хлопцям краще пояснити  для чого проби беруться з молодих бджіл, в чому різниця між випуклим і прямим восковим дзеркальцем і що така різниця в різних порід є, чому деякі бджоли не літають в дощ та при +5, чому посеред зими не влаштовують обліт і не женуть розплід, як тільки сонце блиснуло вище дерева, а сидять всі як один в клубі і чекають садків чи пролісків, чим відрізняється суха та мокра печатка, Що таке вміст цукру в нектарі і чого одні вилітають на "воду" з вмістом цукру від 3% чи 8%, а інші від 18%+.. Може краще з цього починати, а вже потім розказувати, що і чим гібридизоване і як це відрізнити?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Igor Pelyuhnya сказав:

Ігоре, вчаться робити що? Може хлопцям краще пояснити  для чого проби беруться з молодих бджіл, в чому різниця між випуклим і прямим восковим дзеркальцем і що така різниця в різних порід є, чому деякі бджоли не літають в дощ та при +5, чому посеред зими не влаштовують обліт і не женуть розплід, як тільки сонце блиснуло вище дерева, а сидять всі як один в клубі і чекають садків чи пролісків, чим відрізняється суха та мокра печатка, Що таке вміст цукру в нектарі і чого одні вилітають на "воду" з вмістом цукру від 3% чи 8%, а інші від 18%+.. Може краще з цього починати, а вже потім розказувати, що і чим гібридизоване і як це відрізнити?

Ого як Вас зачепили мої навчання, боїтесь що Ваш хліб заберу.

Не переживайте, мені потрібні бджоли щоб носили багато меду, а які там у них воскові дзеркальця та таке інше це нехай селекціонери дивляться та вивчають.

Я своїх за допомогою Колег переміряв, і на відміну від Вас поділився своєю роботою.

Ви натомість поки що тільки пустословите. Дайте скани крил Ваших УС, або що там є з "КОМПЛЕКСНОГО застосування методів морфологічних...". Інакше Ви письменником для мене залишитесь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, Igor Pelyuhnya сказав:

Ігоре, вчаться робити що? Може хлопцям краще пояснити  для чого проби беруться з молодих бджіл, в чому різниця між випуклим і прямим восковим дзеркальцем і що така різниця в різних порід є, чому деякі бджоли не літають в дощ та при +5, чому посеред зими не влаштовують обліт і не женуть розплід, як тільки сонце блиснуло вище дерева, а сидять всі як один в клубі і чекають садків чи пролісків, чим відрізняється суха та мокра печатка, Що таке вміст цукру в нектарі і чого одні вилітають на "воду" з вмістом цукру від 3% чи 8%, а інші від 18%+.. Може краще з цього починати, а вже потім розказувати, що і чим гібридизоване і як це відрізнити?

Ігор, це про що Ви пишете ОСНОВИ БДЖІЛЬНИЦТВА , і якщо людина цього не знає, то навіщо такій людині та морфометрія , основи племінної справи, а тим більше  дискримінантний аналіз та генетичні маркери і локуси ???  ?

Основам людина повинна вчитися самостійно! а хто вже щось почав вивчати то основ пасічництва вчимо в Гадячі ,  ще у Рівному та Львові відкриваємо курси та школи пасічництва, там і будемо розповідати, ТИМ КОМУ ЦЕ ЦІКАВО, і про хоботки і про поведінку і т.д. Тут збираються люди з дещо більшим о",бємом знань практичних та теоретичних, які вже розбираються  в бджолах, і мають бажання поглибити свої знання. І нічого поганого в тому немає , коли запитують здавалося б прості речі, це як для кого, кому зрозуміло одразу ,про що ведеться мова, а хтось не розуміє про що ми тут пишемо і розповідаємо на семінарах. Я вважаю , немає меж удосконаленню, і хто вчиться - той навчиться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, Іван Михайлович сказав:

Ігор, це про що Ви пишете ОСНОВИ БДЖІЛЬНИЦТВА , і якщо людина цього не знає, то навіщо такій людині та морфометрія , основи племінної справи, а тим більше  дискримінантний аналіз та генетичні маркери і локуси ???  ?

Іване Михайловичу, так в тому ж і справа,  якщо пасічник починає гадати на графіках, яких бджіл він тримає на пасіці степову, карпатку, італійку чи кавказянку, то в мене особисто виникає питання - бачив він до цього бджіл у вулику чи ні і чи варто саме з цього починати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Іван Михайлович сказал:

Македоніку візьмемо  в оригіналі   тут : http://apicentar.com.mk/za-nas/  і пропишемо стандарт на македоніку, а стандарт на УС написали "науковці" в МінАПК, і якщо цей "стандарт" влаштовує наших степовиків, то навіщо заморочуватися???? 

Эта "македоника" не совсем то что нужно для полноты изучения УСП, нужны пчелы из https://ru.wikipedia.org/wiki/Македония_(Греция)и , еще точнее с монастырских пасек  Афона.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Если и брать за  начало маркера Македонику то завозить ее надо тоже из разных источников. Афон это этолон .Но так говорят .Мы не знаем.Матковод не должен себе верить . Проверять и перепроверять всегда.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Брониславович сказав:

 еще точнее с монастырских пасек  Афона.

Цього року планую побувати в тих місця і не тільки:) можна попробувати щось з того місця отримати.  

А якщо не вийде...... то назбирати бджілок з квітів(для морфометричного аналізу) ото була би картина:umora: 

P.S. по морфометрії , хотя не вийде.... @Igor Pelyuhnya  каже, що то все нісенітниця морфометрія, графіки, і т.д.....відкрив вулик. побачив бджіл і знаєш, що на пасіці(порода, помісь), все просто:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Igor Pelyuhnya сказав:

Іване Михайловичу, так в тому ж і справа,  якщо пасічник починає гадати на графіках, яких бджіл він тримає на пасіці степову, карпатку, італійку чи кавказянку, то в мене особисто виникає питання - бачив він до цього бджіл у вулику чи ні і чи варто саме з цього починати.

Давайте Ваші приклади, документально, а тролити і я вмію.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

25 хвилин тому, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказав:

то все нісенітниця морфометрія

Цитований вище COLOSS розглядає класичну і геометричну морфометрію в якості стандартних методів дослідження породної приналежності бджіл, вказуючи при цьому плюси і мінуси кожної. Причина проста - існує тісна кореляція між результатами морфометричних і генетичних досліджень, але точність (і вартість :)) у них різна.

Ігор Пелихня цілком слушно говорить про необхідність комплексного дослідження, для отримання достовірного результату. Все вірно, але скільки це буде коштувати і особливо у випадку УС ? Можливо чимось допоможе македоніка, як імовірна близька родичка, але ще до недавна жодної інформації у міжнародному банку генетичної інформаціі стосовно неї не було. Тобто про генетичні маркери македоніки також нічого не відомо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Igor Pelyuhnya сказав:

Іване Михайловичу, так в тому ж і справа,  якщо пасічник починає гадати на графіках, яких бджіл він тримає на пасіці степову, карпатку, італійку чи кавказянку, то в мене особисто виникає питання - бачив він до цього бджіл у вулику чи ні і чи варто саме з цього починати.

В окремих випадках, по графіках, Ви не зможете визначити, що перед Вами - італійка чи УС. Не будучи власником цієї сім"ї, не бачачи її можна гадати (заочно) скільки завгодно. Невже це не зрозуміло?

Перечитав Ваші пости - наче і розумні речі пишете, а в загалі ... "Глупости Вы говорите, господин Шариков" (с)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Іван Михайлович сказав:

кидай ту роботу, гайда в Карпати , поки є  сніг! 

Чудова ідея :ay:. В суботу на Буковель...:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказав:

.... @Igor Pelyuhnya  каже, що то все нісенітниця морфометрія, графіки, і т.д.....відкрив вулик. побачив бджіл і знаєш, що на пасіці(порода, помісь), все просто:umora:

Ну вже так не спрощуйте. Ігор запрпонував мені розповісти вам усім про форму воскових дзеркалець. Тому я і розповідаю, навіть якщо ви це знаєте :), що немає достатньо достовірної для вас різниці в формі воскових дзеркалець (п'ятого стерніту) у карпатки (100% випукла) і степової(72%...94% випукла), бо їх помісь вам вкаже на що :)? А тепер уявіть, що туди приплелися ще й залишки кавказянки. Результат вгадали ? Слід додати, що у степової печатка меду лише переважно суха, тобто не завжди . Та й взагалі одному Богу відомо, що ця абстрактна і одночас цілком реальна помісь покаже при оцінці решти зовнішніх ознак.

Здається мені, хлопці, що пора вам кидати це гибле діло (морфометрію) і освоювати біометричну рамку :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Kumpel сказав:

Здається мені, хлопці, що пора вам кидати це гибле діло (морфометрію)

Вчора кинув. Пішов я виноград пророщувати, там хоч все ясно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

@ amator

Це не смішно :umora:, я ось уже до бакфасчиків попросився, оскільки "УСП тип Штукарський" нікому не потрібний, буду бакфастом займатись.:umora:

Бувайте Здорові, "Лічка" працює.;)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Kumpel сказав:

Тому я і розповідаю, навіть якщо ви це знаєте :), що немає достатньо достовірної для вас різниці в формі воскових дзеркалець (п'ятого стерніту) у карпатки (100% випукла) і степової(72%...94% випукла), бо їх помісь вам вкаже на що :)? А тепер уявіть, що туди приплелися ще й залишки кавказянки. Результат вгадали ? Слід додати, що у степової печатка меду лише переважно суха, тобто не завжди . Та й взагалі одному Богу відомо, що ця абстрактна і одночас цілком реальна помісь покаже при оцінці решти зовнішніх ознак.

Здається мені, хлопці, що пора вам кидати це гибле діло (морфометрію) і освоювати біометричну рамку :).

Де, що згадав. Десь два роки тому, дідусь моєї дружини подарував мені матку. Десь в другій декаді червня  я приїхав на пасіку, почав оглядати сім"ї(переважно оглядаю свої сім'ї, а потім допомагаю дідусеві)  , наглянув до мене дідусь. Так вийшло, що я почав оглядати сім"ю  де була його матка, він зразу звернув увагу на печатку меду (вона була біла і суха) і він сказав справжня Карпатка:)  Ось проміри цієї сім'ї  

все.TPS

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

так, що хлопці  Кина не будет, кинщик заболел:umora::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 хвилини тому, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказав:

Ось проміри цієї сім'ї  

все.TPS

Ну дуже загадкова, як і годиться справжній красуні :). Гантельний там не дуже, а все решта просто супер (в плані тої краси :)). За останній час переглянув вже кілька сотень кращих зразків карпатки, але такого цікавого поєднання параметрів ще не зустрічав ... :)

Зате зустрічав інші, не менш загадкові речі ;):) -> V041_.pdf

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Мішаня (МІМ) Майгутяк сказав:

Ось проміри цієї сім'ї  

все.TPS

Ну тут не вистачає скану крил. Із того що бачу я гібрид  карпатка - Усп ( в тих рамках в яких Ми варились до вчорашнього дня). Обясняю так як я це бачу і це лише :IMHO:(інакше тепер говорити не можу;))

image.thumb.png.9483931a678c16094bfd9af6989b29f9.png

тут я бачу пік в 24 УС, пік в 26 карпатка, 28-30 це вже карніка. Що підтверджує також інший індекс ГІ.

image.thumb.png.6b9bed21493d90bcdee466aa1fef617b.png

Опа, а тут крім УС-карпатки ми бачимо ще трутнів кавказької 17-18, 20-21. Дальше йде УСП, та згідно цього графіку явна перевага трутнів УСП два класи 23-24. ну на кінець маленький пік карпатки-карніки. А в цілому гарний темний Бакфаст.:umora:

Все кидайте тапки, я в будці.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 22.03.2018 в 11:31, Іван Михайлович сказал:

а стандарт на УС написали "науковці" в МінАПК, і якщо цей "стандарт" влаштовує наших степовиків, то навіщо заморочуватися???? 

    "Науковці" установили по КИ 55-60%-это 1,7-1,9, если не ошибаюсь (область в основном кавказянки). Македонская, судя по работам болгарина Петрова П.П Ки(среднее) не ниже чем 4. Как он пишет " что не выступает за пределы стандарта, установленного для карники".

 Среднее КИ по УС фактически 2,28 И ЭТО ПРИ ГИБРИДИЗИРОВАННОСТИ карпаткой. По самым чистым семьям 2,2 (среднее). Стандарт (рабочий или временный) нужно создавать на месте.

     .Македонская с Македонии окажется по параметрам карникой.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Mihail-ves сказал:

тут я бачу пік в 24 УС, пік в 26 карпатка, 28-30 це вже карніка.

  Крайние единичные значения характерны для карпатки. Одно значение (из 32) по ДС отрицательно- это 3% Для карпатки допускается 5%. Среднее КИ= 2,88 характерно для карпатки.

   По ГИ крайние левые далеко отстоят от основного графика и если крыльев было бы 50, то их можно было откинуть или заменить средними.  И тогда семья получила бы 11 баллов. Что неплохо. Заменил 2,16 на 2 для КИ- первый пик в 18 классе позволяет это сделать. 

  Больше похоже на карпатку скрещеную с карпаткой.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Майер сказав:

  Крайние единичные значения характерны для карпатки. Одно значение (из 32) по ДС отрицательно- это 3% Для карпатки допускается 5%. Среднее КИ= 2,88 характерно для карпатки.

   По ГИ крайние левые далеко отстоят от основного графика и если крыльев было бы 50, то их можно было откинуть или заменить средними.  И тогда семья получила бы 11 баллов. Что неплохо. Заменил 2,16 на 2 для КИ- первый пик в 18 классе позволяет это сделать. 

  Больше похоже на карпатку скрещеную с карпаткой.

 

Оце я розумію конструктивна розмова:az:.

Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Майер сказав:

Больше похоже на карпатку скрещеную с карпаткой.

Многое говорит о существовании карпатской пчелы, как минимум, двух типов и в первую очередь наблюдается это по средним значениям КИ. Это явление присутствует буквально во всех "именных" породных типах карпатки. Попадаются семьи с превосходной консолидацией и средним значением КИ на уровне 3,0 и даже чуток повыше. Наряду с этим постоянно наблюдаю нечто отдельное, со средним значеним около 2,6.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Шось шановні селеціонери  ваша музика не по нотах .:hi: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...