Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

Хороший прием можно связать с хорошим качеством самих маток.У меня аналогичная первой начала яйцекладку где то на 3 день .Другую ждал некоторое время.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось де сюрприз:( так це лігустіка F1 від Военрука. Ну що скажете?

 

5a6763d88e897_itailF1.thumb.jpg.f883a526ba3a2e817bf9f6a19bbf2155.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Майер сказал:

 Страшного действительно ничего нет. Но следует учиться выбирать наилучший материал. Не на 100% дочка от супер матки дает чистопородного трутня.

  Пример скрещивания Карника Celle Х Карпатка (облетник). 

157 селле Х карпатка.xls

Майер. а що означає на листі "Порода"  позначення КУБ ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вище я давав Лігустіку F1, А ось моя F2. Результат як кажуть "на лицо".

5a6783f486ac6_F2.thumb.jpg.806207e772113fd96acd71b140e56867.jpg

Останнє вимішування поставило мене в ступор і зразу виникли питання

1. Як так програма вибирає що "расcпределение крыл по породам лигустыка -50, УСП-47" але оцінка сімї ВИХОДИТЬ УСП?

2. Яким чином з того гібриду що у F1 виходить дочки більше підходять під італійку чим їх мати?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Маркіян сказал:

Майер. а що означає на листі "Порода"  позначення КУБ ?

Это попытка рассчитать Кубанскую, которой фактически нет, а кровь ее до сих пор и в УСП и карпатке. Но это больше теория.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, MaikMay сказал:

Я так розумію, при цих діапазонах можемо міряти трутнів на чистопородність(карпатка)!?:):hmm:

Уточнится нужно только по КИ. Можно начинать и с 1,5.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Mihail-ves сказал:

1. Як так програма вибирає що "расcпределение крыл по породам лигустыка -50, УСП-47" але оцінка сімї ВИХОДИТЬ УСП?

2. Яким чином з того гібриду що у F1 виходить дочки більше підходять під італійку чим їх мати?

По первому пункту: в программе может быть важен и порядок следования пород- в стандартном варианте УСП не было. 

По второму: несмотря на то что F1- гибрид, личинка от этой матки могла попасть похожей на бабушку.

    Программа может давать некоторые сбои, но есть графики, которые Вы уже хорошо читаете.

    Программа если выдала ГИБРИД, то лучше такое не разводить. А задумываться, как правильно назвать этот гибрид "бегедил" (бегемот с крокодилом) или "крокомот" (крокодил с бегемотом), не стоит.

     Программу лучше воспринимать как сортировочную машину (упрощаю)- чистопородное подходит, остальное брак. А с этим она справляется хорошо.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 04.01.2018 в 22:44, Kumpel сказал:

Краще вже  на OLX пошукати отаке ( шукайте за 350 - 400 грн.) 

59e7b13f2747a_.jpg.3db140a0628b1ce71ee5542a51f39501.jpg

 

 

Там навіть при 2400dpi отримуємо таку якість:

blob.png.a2398624d7f2432cddd86ce6f4ce08d0.png

 

Яка марка цього мікроскопа? Щоб знати що шукати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, Майер сказав:

По первому пункту: в программе может быть важен и порядок следования пород- в стандартном варианте УСП не было. 

По второму: несмотря на то что F1- гибрид, личинка от этой матки могла попасть похожей на бабушку.

    Программа может давать некоторые сбои, но есть графики, которые Вы уже хорошо читаете.

    Программа если выдала ГИБРИД, то лучше такое не разводить. А задумываться, как правильно назвать этот гибрид "бегедил" (бегемот с крокодилом) или "крокомот" (крокодил с бегемотом), не стоит.

     Программу лучше воспринимать как сортировочную машину (упрощаю)- чистопородное подходит, остальное брак. А с этим она справляется хорошо.

Спасибо за советы. У меня есть еще как минимум 3 симьи Ф2 лигустики (но там не было подмора), промеряю их и взвесив все характеристики которые записаны за прошлый сезон + результаты зимовки = приму окончательное решении.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, MaXUA123 сказав:

Яка марка цього мікроскопа? Щоб знати що шукати

У мене назви на мікроскопі немає (одним словом китай). Вибирайте від 2Мр. Бажано щоб був штатив. Такий як на фото малоефективний, скоріше зовсім не підходить. В мене такий, але я зігнув його так щоб скельце мікроскопа лежало на склі з крилами в притул, або взагалі тримати в руках.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на рахунок скла для крилок. Я зайшов на базарі до мужика що ріже скло, попросив дати декілька полосок (відходів). Він запропонував забрати весь ящик:umora:. Я вибрав, що на мою думку підійшло. Але не зовсім вдало, потрібно дивитись щоб не було царапин, "каленки" і т.д. Ширину також треба розрахувати так щоб підошвою мікроскопа "устойчиво" стояти. Товщина скла не товстіше 3мм, але і сильно тонке не підходить. Я взяв в лабораторії 0.5мм, 1мм, 2мм і на баразі 3мм то 2 і 3 крильця притискають, все що тонше вигинається.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

IMG_20180124_114158.thumb.jpg.c359662deb07f31d834933e880c6d147.jpg

Тільки я у мікроскопа викинув нижнє пластмасове скельце, так камера краще знімає.

Саме головне, обробіть края скла бруском, щоб руки не різати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Mihail-ves сказав:

Тільки я у мікроскопа викинув нижнє пластмасове скельце, так камера краще знімає.

:), та його і потрібно було зняти. Це мабуть просто кришечка на момент зберігання, щоб пилюка на об'єктив не попадала...:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, MaXUA123 сказав:

Яка марка цього мікроскопа? Щоб знати що шукати

Та Китайська у нього марка. Задайте на ОЛХ пошук "USB мікроскоп", а далі орієнтуйтесь по ціні, бо суть їх однакова, лише виконання штативів різне (і продавці :)). Ваша ціна в межах 380 ... 750 грн., в залежності від штатива.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Kumpel сказал:

Та Китайська у нього марка. Задайте на ОЛХ пошук "USB мікроскоп", а далі орієнтуйтесь по ціні, бо суть їх однакова, лише виконання штативів різне (і продавці :)). Ваша ціна в межах 380 ... 750 грн., в залежності від штатива.

Ясно. А в них характеристики одинакові у всих. Наскільки я зрозумів то камера має бути мін. 2 МП?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, MaXUA123 сказав:

Наскільки я зрозумів то камера має бути мін. 2 МП

Це не так суттєво, бо основне збільшення йде за рахунок інтерполяції (програмне).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Повідомлення просив розмістити @Пахомич.

На верхньом у фото проміри трутнів від Пехакера (матка від Піскорський).

На нижньому проміри бджіл від дочок чистопородної матки карніка 7-45-310-2012, запліднених трутнем від Пехакера (матка від Піскорський)

small_12.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

На нижньому проміри бджіл від дочок чистопородної матки карніка 7-45-310-2012, запліднених трутнем від Пехакера (матка від Піскорський)

 

 

small_13.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Матка запліднена трутнями від маток сестер . Проміри крил  трутнів  від яких відбиралась сперма . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, MaXUA123 сказав:

Ясно. А в них характеристики одинакові у всих. Наскільки я зрозумів то камера має бути мін. 2 МП?

Пробачте за втручання. Доповню шановного Kumpel.

Дешевший USB мікроскоп х100 не значить, що він гірший від дорожчого х1000. Збільшення, наприклад, х40... х60 оптичного мікроскопа достатньо з надлишком для наших цілей (про якість знімка з оптичного мікроскопа не говоримо). Велика кількість Мpix теж не завжди добре при однаковій площі матриці - чим більша їх кількість тим менше світла припадає на 1pix, тим більше буде шумів підсилювача на зображенні. Нам головне одержати зображення, наприклад 1600х1600 (краще 2400х2400:)), тому що зображення 1600х1200 більш "правдиве" чим зображення 4800х2400pix. Десь так.

З повагою.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, amator сказал:

Пробачте за втручання. Доповню шановного Kumpel.

Дешевший USB мікроскоп х100 не значить, що він гірший від дорожчого х1000. Збільшення, наприклад, х40... х60 оптичного мікроскопа достатньо з надлишком для наших цілей (про якість знімка з оптичного мікроскопа не говоримо). Велика кількість Мpix теж не завжди добре при однаковій площі матриці - чим більша їх кількість тим менше світла припадає на 1pix, тим більше буде шумів підсилювача на зображенні. Нам головне одержати зображення, наприклад 1600х1600 (краще 2400х2400:)), тому що зображення 1600х1200 більш "правдиве" чим зображення 4800х2400pix. Десь так.

З повагою.

Дякую за відповідь.

Ткніть носом на мікроскоп який буде більш менш. Можна в ЛС.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 to MaXUA123

Я брав собі на АліЕкспресс давненько - років 1,5 назад (а може вже і 2:hmm: ) копія того, що показав на фото Mihail-ves 

тільки штатив у мого "класичний", правда  з пластмаси:umora:. Всі вони однакові - від дідуся Лі:). Орієнтуйтесь на ціну 350..500 грн - тільки цим вони і відрізняються. Попитайте колег (інформація буде достовірніша - див. вище на цій гілці форуму), що брали на ОLX. Ціна однакова, як на Алі, а одержите через 2 дні, а не через місяць, як чекав я. 

З повагою

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 хвилину тому, MaXUA123 сказав:

Дякую за відповідь.

Ткніть носом на мікроскоп який буде більш менш. Можна в ЛС.

 

8 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Подякуємо колезі за посилання! Ото там всі "брати" тільки ціна різна:). Правда там штативи з"явились, на мій погляд, не геть пластмасові. Може з нього буде більше користі чим з мого:).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

Це моя модель:). Мікроліфт ніякий  - пластик!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...