Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

Тільки що, teplov сказав:

Мед ще мабуть має носити:)

:):umora::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, zapivan сказал:

карпатка-хінтерхоф.xls

Обратите на то внимание, что у Вас ни один график не имеет правильной формы. Несмотря на баллы- это больше пользовательская матка. Занимаясь скрещиванием карпатки с карникой, нужно подбирать семьи с похожими показателями и тогда все графики будут более правильными. У меня варианты Хинтерхоф х карпатка имели правильные графики DsA и почти правильные по КИ. 

  Обратите внимание, что  желательно не иметь значений близких к границам.

А в Вашем случае межпородный гибрид и следующее поколение прекрасно пойдут на мед. Или еще раз скрестить с Хинтерхоф. Однородность резко повысится.

  КарпаткаХ Грабовка программа оценила верно. Грабовка это польское? Весь польский материал интересен, НО....

Карпатка-бакфаст  у Вас четко видны на графиках по две вершины, далеко отстоящие друг от друга. Этот гибрид быстро распадется. Желаете получить стоящее для селекции, подбирайте материнские и отцовские семьи с близкими показателями и с похожими графиками.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, zapivan сказав:

Поміряв три дочки карпатки різного походження. Вільного обльоту,ШО трутнем карніки,ШО трутнем бакфаста. Досить цікаве порівняння.Якщо трутні чистопородні то і результат відповідний. Можна по результатах попередніх промірів думати про подальше розведення. Результати в файлах нижче.

карпатка-грабівка тпс.TPS

карпатка-хінтерхоф1тпс.TPS

карпатка-бакфаст.TPS

карпатка-грабівка.xls

карпатка-хінтерхоф.xls

Карпатка-бакфаст.xls

Цікаві результати. Хотів би побачити скани крил "карпатка х грабівка" (на скільки я зрозумів, це результати вільного обльоту). Надайте, якщо не складно.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.01.2018 в 05:57, Майер сказал:

Окончательное решение всегда за селекционером. Программа- это ориентир. Учитывается еще и происхождение.

У меня она пригодна для репродукції, Сможете правильно подобрать трутней и сделать графики уже, то в следующем поколении получите РОДОНАЧАЛЬНИЦ линии.

@Майер   Вы так вкурсе по породах пчел,можете здесь мне подказать,немного розрулить что это по графикам.

img451.jpg

img452.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ось моя одна сімейка, схоже що УСП.

5a63056fd4945_1.thumb.jpg.3e8f8b65d7a89e9633ab463cce1a6014.jpg5a630571ceafa_2.thumb.jpg.b9b134637be235334e07caa95fb7a5e4.jpg5a63057457fd2_3.thumb.jpg.71da0ca2aef27ec3107e5161bfea6d0f.jpg5a630576db212_4.thumb.jpg.20dc554a4b59e2c5abc303e6abb7eeea.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 хвилину тому, Mihail-ves сказав:

ось моя одна сімейка, схоже що УСП.

5a630576db212_4.thumb.jpg.20dc554a4b59e2c5abc303e6abb7eeea.jpg

Гарячі джигіти покозакували:umora:!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Ander сказал:

можете здесь мне подказать,немного розрулить что это по графикам.

  Там все написано. Но (важно) по 20 крыльям- это недостаточно. Минимальный набор 30. для предварительного заключения. Окончательное 50 крыльев (как в Германии). Последний график ни о чем не говорит. Его притянули из научной книги, где иллюстрировалась зависимость между индексами.

   Такие показатели характерны больше для карпатки.У современной карники первый график обычно находится правее.

Точки второго графика  обычно правее и выше.

    И самое важное- если есть скан крыльев я могу перепроверить промер. Перепроверяю все и на данный момент могу доверять не всем результатам промеров форумчан. Но уровень уже достаточно высокий. Если Вам нравится семья, то лучше сделать новый промер в другой программе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Бажаючим, для навчання і перевірки правильності пострілів карніка ІО VT+Пернер.

https://drive.google.com/open?id=1qdsUte8LAtq644e7uz5dfNTXrum7vyzx

1vt.thumb.jpg.1b0c401688b4874ae9c0b57ac177baed.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  Панаве @Майер end  @Mihail-ves  з цим ясно. :ay::ay: Але  повторюся , - а  як же на рахунок промірів КІ баків? :ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

  Панаве @Майер end  @Mihail-ves  з цим ясно. :ay::ay: Але  повторюся , - а  як же на рахунок промірів КІ баків? :ah:

Ну баків у мене дуже мало, а ще менше в них підмору. У F1 підмор геть відсутній, вчора взяв підмор у Ф2, як тільки простриляю, зразу поділюсь.

Оскільки баків від Артема отримав в серпні, то з тих сімей немає чого міряти, оскільки там майже вся бджола мої "домашні". Міряю баків від матки Вадоса. і від матки 2016 року, яка ну дуже гарно працювала на меду як сама так і її дочки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

  Панаве @Майер end  @Mihail-ves  з цим ясно. :ay::ay: Але  повторюся , - а  як же на рахунок промірів КІ баків? :ah:

Вам це питання не дає спокою:umora: На скільки мені відомо @Брониславович говорив, що стандартів по морфології немає, селекція ведеться тільки по ГКО:)  

які там можуть бути проміри по КІ, якщо немає стандарту:dntknw: ...  ви щось знаєте, що ми не знаємо:):ah:  чи ви так аби підтримати тему:):umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, Mihail-ves сказал:

Бажаючим, для навчання і перевірки правильності пострілів карніка ІО VT+Пернер.

https://drive.google.com/open?id=1qdsUte8LAtq644e7uz5dfNTXrum7vyzx

1vt.thumb.jpg.1b0c401688b4874ae9c0b57ac177baed.jpg

Супер. Все супер.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, MaikMay сказав:

 

які там можуть бути проміри по КІ, якщо немає стандарту:dntknw: ...  ви щось знаєте, що ми не знаємо:):ah:  чи ви так аби підтримати тему:):umora:

Пана Леоніда зачепили мої проміри Ф2 баків, про які я поділився у відповідній темі. Ось Він і запитує про параметри для баків. Думаю, якщо переміряти декілька десятків баків ІО, то можна звести в один файл і таким чином побачити середні значення КІ баків. Я думаю це не сильно тяжко зробити тим у кого є відповідний матеріал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, MaikMay сказав:

Вам це питання не дає спокою:umora: На скільки мені відомо @Брониславович говорив, що стандартів по морфології немає, селекція ведеться тільки по ГКО:)  

які там можуть бути проміри по КІ, якщо немає стандарту:dntknw: ...  ви щось знаєте, що ми не знаємо:):ah:  чи ви так аби підтримати тему:):umora:

 О! Накінець-то достойну відповідь одержав! :ay: Дякую чемно @MaikMay ! Але "підкол" був у бік Майєра, який хотів показати, що він геть  усе чисто про баків знає...:ah: :umora: А я часто повторюю, що усього і сам господь Бог не знає... :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 минут назад, Mihail-ves сказал:

Пана Леоніда зачепили мої проміри Ф2 баків, про які я поділився у відповідній темі. Ось Він і запитує про параметри для баків. Думаю, якщо переміряти декілька десятків баків ІО, то можна звести в один файл і таким чином побачити середні значення КІ баків. Я думаю це не сильно тяжко зробити тим у кого є відповідний матеріал.

bosik2017 вище дав посилання на статтю поляка. Зробив машинний переклад : http://rgho.st/7LgVSBKdk  ще 2010 рік. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

33 хвилини тому, MaikMay сказав:

по морфології 

:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, amator сказав:

Цікаві результати. Хотів би побачити скани крил "карпатка х грабівка" (на скільки я зрозумів, це результати вільного обльоту). Надайте, якщо не складно.

Об'єднана фотка крил займає десь 40 мбайт. Як доберуся до компа можу скинути. Такого об'єму файл можу на пошту. Дайте координати.

 

14 години тому, Майер сказав:

Обратите на то внимание, что у Вас ни один график не имеет правильной формы. Несмотря на баллы- это больше пользовательская матка. Занимаясь скрещиванием карпатки с карникой, нужно подбирать семьи с похожими показателями и тогда все графики будут более правильными. У меня варианты Хинтерхоф х карпатка имели правильные графики DsA и почти правильные по КИ. 

 

  КарпаткаХ Грабовка программа оценила верно. Грабовка это польское? Весь польский материал интересен, НО...

Ці проміри бралися тільки як порівняння сестер. Це всі сестри від одної мами карпатки Захар вільного обльоту. Здивувало що трутень карніки дав настільки хороше покращення природних характеристик. На трутні бакфаста робилось ШО тільки в якості експерименту. Але господарські  характеристики покращилися в результаті гібридизації. Ролик є в Ютубі. На подальшу селекцію не претендує. А та що Карпатка Грабівка  це матка вільного обльоту з мого лісового точка я вважав що там кращі трутні. Хоча може такі трутні їй попалися. Звідти матки Карпатки мали кращі колись проміри. Поляки є але ще там бджола не змінилась. Весною ппоміряю молоду бджолу.Є Пріма від Марії Гембали і матки ШО на трутні Пріми.І від тої що Карпатка х Хінтерхоф дочки на трутні Пріми полякам продавав. Поєднання карпатки з карнікою тим хороше що залишається м'ясо карпатки і додається миролюбність і нерійливість карніки а Пріми долив бо хороша здатність шукати пожиток навіть коли другі сидять.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Пана Леоніда зачепили мої проміри Ф2 баків, про які я поділився у відповідній темі. Ось Він і запитує про параметри для баків. Думаю, якщо переміряти декілька десятків баків ІО, то можна звести в один файл і таким чином побачити середні значення КІ баків. Я думаю це не сильно тяжко зробити тим у кого є відповідний матеріал.

А який задум в цьому, міряти баків і визначати середнє КІ?:hmm: якщо стандартів немає:dntknw:

22 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

 Але "підкол" 

про підкол я зрозумів ще з попередньої теми, я так замітив тих що хочуть підклоти, підловити тут багато :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, MaikMay сказав:

А який задум в цьому, міряти баків і визначати середнє КІ?:hmm: якщо стандартів немає:dntknw:

Ось скоро продавати баків стане тяжко, навіть тепер покупець перевіряє за кольором, а потім якийсь підприємливий маткар скаже що у всіх баки не баки, а ось "мої" по Кі (які вивели на Точку сторінка така то) Це БАК який вам потрібним. Думати треба ширше.:umora::umora::umora:.

Трішки відходимо від теми, а я ось сиджу і міряю для пана Леоніда аж 53 крила;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, ДобровоЛ сказав:

  Панаве @Майер end  @Mihail-ves  з цим ясно. :ay::ay: Але  повторюся , - а  як же на рахунок промірів КІ баків? :ah:

Пане Леонід з Вас матка голландського бака! Ловіть параметри бакфаста за крилом.:umora: Відповідність породі БАКФАСТ 96.8%. Кількість балів для матки 13, це дуже гарний показник:umora: Рекомендована для подальшої селекції.;) Зазначу що маму цієї дочки я купив у 2016 році через якийсь інтернет-магазин, дочка ця яку міряємо виведена у червні 2017року, обліталась на моєму трутовому фоні.

5a639ded40e2e_1.thumb.jpg.72397c31b882276efabe8e5c5860f85e.jpg5a639df08fc99_2.jpg.a78d695364f569fbf3a9c7bac9aa3ee4.jpg5a639df426466_3.thumb.jpg.6e12a578a89df072059318e20125aa4b.jpg5a639df77a28f_4.thumb.jpg.2ab393fb5d26e959b391401e660864d7.jpg5a639dfacbbf5_5.thumb.jpg.929e6b4cc0b38ce8ad66609341fb5908.jpg

 

P.S. А тепер якщо говорити серйозно, то мене цілком задовольнила  б ця лінія бака, якби краще зимувала. В зимі 2016-2017 років вижила тільки куплена матка (сімейка йшла в зиму дуже моцна і весною я вигріб 8 літрів підмору, і ще 6 рамок бджоли вийшло в сезон 2017). Дочки (2 шт) не перезимували.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

IMG-20180120-WA0000.thumb.jpg.60ec8b9957929b980d0f6c88fca65d92.jpg

Тут, трохи "баків":umora: підкинули на промір :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Mihail-ves сказав:

Ось скоро продавати баків стане тяжко, навіть тепер покупець перевіряє за кольором, а потім якийсь підприємливий маткар скаже що у всіх баки не баки, а ось "мої" по Кі (які вивели на Точку сторінка така то) Це БАК який вам потрібним. Думати треба ширше.:umora::umora::umora:.

Трішки відходимо від теми, а я ось сиджу і міряю для пана Леоніда аж 53 крила;)

За ваші старання з мене - :az:. Таким чином мо" й стандарт для баків ви створите? :ah::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, MaikMay сказав:

А який задум в цьому, міряти баків і визначати середнє КІ?:hmm: якщо стандартів немає:dntknw:

про підкол я зрозумів ще з попередньої теми, я так замітив тих що хочуть підклоти, підловити тут багато :umora:

Та без жартів у нас в Україні вже й не вижити - дістали...:IMHO: Мене здивувала впертість з якою Майєр хоче  показати, що він усе знає. От і "підколов" :umora::ay: Сам я, хоч і ніби чимало знаю ,але ще ніколи не казав, що то вершина. І кожного разу дивуюся - чим більше пізнаю, тим більше переконуюсь у недостатності своїх знань. Тож спитати про щось мені маловідоме ніколи не соромлюся.:ah::dntknw: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Mihail-ves сказал:

 Відповідність породі БАКФАСТ 96.8%. Зазначу що маму цієї дочки я купив у 2016 році через якийсь інтернет-магазин, дочка ця яку міряємо виведена у червні 2017року, обліталась на моєму трутовому фоні.

5a639ded40e2e_1.thumb.jpg.72397c31b882276efabe8e5c5860f85e.jpg5a639df426466_3.thumb.jpg.6e12a578a89df072059318e20125aa4b.jpg

 

Дивлюсь на оцей і графік і не можу зрозуміти звідки ця відповідність БАКУ? А от те що на твоєму трутневому фоні....... то одразу ясно. Італійка+карніка.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Маркіян сказав:

Італійка+карніка

"Відповідність" баку по матці F1, ( Італійка+карніка=гарний бакфаст!!!!!). Як прийнято зараз говорити - сімейка баків по ГКО! Хлопці дивіться скільки самайлів у попередньому пості;).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...