Перейти к содержанию
владек

Методи визначення породи бджіл

В теме 1 725 сообщений

9 годин тому, konsul сказав:

@Kumpelпоясніть будь ласк, п. 2 в Анализе результатов "Количество неидентифицированных крыльев", від чого він залежить? чому програма не може їх ідентифікувати? 

Я думаю що програма не може їх ідентифікувати із-за декількох причин:

1. помилка бджоляра при виставленні точок. Головна причина :IMHO:

2. Помилка при наклеюванні крила (десь трішки крило зморщилось).

3. рідко, але є такі бджоли які мають крила деформовані. Причини деформації різні.

4. крило не відповідає ні одній породі чи помісі (вийшло за рамки закладені в програмі).

Поделиться сообщением

В 07.01.2018 в 17:41, Майер сказал:

Надо пытать MaikMay об окраске пчел. если темная, то не бакфаст и не итальянка.

Бакфаст може бути, як з темними бджолами, так і з світлими і не треба робить таких висновків, що "темне" то не Бакфаст. 

Де-кілька років тому, я і сам думав про однотипність (однокольоровість) бджіл Бакфаст і шукав якісь маркери. Наразі, хоч і в перекладі, але почитую форум іноземних Бакфасчиків + публікації на Педігрі і з впевненістю можу сказать, що ніхто не веде селецію Бакфаста по кольру, а тим паче по КІ крила.

Поделиться сообщением

6 часов назад, ВАДОС сказал:

Бакфаст може бути, як з темними бджолами, так і з світлими і не треба робить таких висновків, що "темне" то не Бакфаст. 

Де-кілька років тому, я і сам думав про однотипність (однокольоровість) бджіл Бакфаст і шукав якісь маркери. Наразі, хоч і в перекладі, але почитую форум іноземних Бакфасчиків + публікації на Педігрі і з впевненістю можу сказать, що ніхто не веде селецію Бакфаста по кольру, а тим паче по КІ крила.

С уверенностью Вы не можете этого сказать. Цвет много определяет в предпочтениях покупателя. Почитайте в перекладе, советую датский сайт там есть и фотографии и среди них нет темных. Я предпочитаю читать в оригинале.

А чтобы судить, ведут они селекцию по Ки или нет, надо в этом разбираться. Или Вы думаете, что главное скрестить, а там куда кривая выведет. И "темне" тоже бывает разным.

А по Бакфасту лучше не в этой теме или только промеры.

Поделиться сообщением

Прийшов мікроскоп, розбираюсь. Поки що можу сказать що гарного в нього нічого немає. Якість фото поки-що дуже погана, грішу чуть-чуть на себе, оскільки веду пошук гарних програм для нього, до сканів  MaikMay  дуже далеко, майже як до Китаю..

Поделиться сообщением

41 хвилину тому, Mihail-ves сказав:

Прийшов мікроскоп, розбираюсь. Поки що можу сказать що гарного в нього нічого немає. Якість фото поки-що дуже погана, грішу чуть-чуть на себе, оскільки веду пошук гарних програм для нього, до сканів  MaikMay  дуже далеко, майже як до Китаю..

Як я вас розумію, та мені як прийшов мікроскоп, я консультувався з @Kumpel, він не дасть збрехати, я так плювався з цим мікроскопом:umora: то не міг добре відфокусувати, то мені білкало від скотча, то ще той вітер:umora:, мої вото то ще не ідела, можна і краще то все як відфокусуєш. І у вас получеться:) Якщо то гукайте тут, гуртом допоможемо!!!

Изменено пользователем MaikMay

Поделиться сообщением

39 минут назад, Mihail-ves сказал:

до сканів  MaikMay  дуже далеко, майже як до Китаю..

По его сканам приятно работать, но лишь бы не решил чего-нибудь упростить:hmm: 

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, Майер сказав:

По его сканам приятно работать, но лишь бы не решил чего-нибудь упростить:hmm: 

Я б робив зімок на ціле крило, як робить більшість, але є одне но...треба відрегульовувати штатив щоб його вітер не трогав:umora:, але немає терпіння і я роблю фото, мікроскоп прикладаю в притул до крила і виходить те що виходить:)

Поделиться сообщением

Поделиться сообщением

ось максимум ( поки що так думаю) з мого мікроскопа.

2018-01-12_0001_0X.thumb.jpg.6389753271c1c8f5d56a1cabbb01852c.jpg

Поделиться сообщением

22 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

ось максимум ( поки що так думаю) з мого мікроскопа.

2018-01-12_0001_0X.thumb.jpg.6389753271c1c8f5d56a1cabbb01852c.jpg

Теж має право на існування) Це чимось підсвічено чи то редаговано через якусь програму!? 

Поделиться сообщением

знімок зроблений з крила наклеєного на папері (без накриття склом), стандартна підсітка мікроскопа, зараз поставив папір з діркою на світлодіоди. Завтра попробую.

Поделиться сообщением

Поделиться сообщением

я сканую по 2 крила одночасно, пізніше програмно "зшиваю" зображення.5a5912b68ecb4_.thumb.jpg.aa2c6cf2e1fd391b2adde1334398e111.jpg

5a5913b027456_1.thumb.jpg.730388495d4a4885a32d5bc16de166a9.jpg

Поделиться сообщением

7 хвилин тому, Іван Михайлович сказав:

я сканую по 2 крила одночасно, пізніше програмно "зшиваю" зображення.

Мікроскопом, чи чимось іншим? Загрузіть оригінал нижнього фото, для треніровок.

Изменено пользователем Mihail-ves

Поделиться сообщением

мікроскоп  5 Мгп.

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, Іван Михайлович сказав:

мікроскоп  5 Мгп.

Загрузіть оригінал нижнього фото, для треніровок.

Поделиться сообщением

Тільки що, Mihail-ves сказав:

Загрузіть оригінал нижнього фото, для треніровок.

тут не пропустить програма, файл більше 11 МГБ. напишіть електронну адресу я вам скину на пошту

Поделиться сообщением

5 хвилин тому, Іван Михайлович сказав:

тут не пропустить програма, файл більше 11 МГБ. напишіть електронну адресу я вам скину на пошту

почтова програма такий розмір теж не бере, потрібно дисковий простір наприклад ukr.net, або файлообмінник наприклад https://drive.google.com/drive/my-drive

Поделиться сообщением

у мене ukr.net

Поделиться сообщением

де можна скачати програму? підкажіть, будь ласка

Поделиться сообщением

46 хвилин тому, gru.v сказав:

де можна скачати програму? підкажіть, будь ласка

Карташова?

Поделиться сообщением

1 минуту назад, MaikMay сказал:

Карташова?

так

Поделиться сообщением

Поделиться сообщением

Ю.Рудаков наводить цитату -"Наряду с традиционно используемыми признаками мы впервые для дальневосточным пчел определили величину гантельного индекса и И.Ю.Верещака Т.М.Кукушкина, 2006) в качестве породоопределяющего и не подверженного сезонной изменчивости. Его величина оказалась одинаковой (1,03) для пчел Приморского и Хабаровского краев, у пчел Амурском области показатель несколько ниже 0,98 Мы поддерживаем мнение других исследователей, считающих, что дискоидальное смещение и гантельный индекс можно использовать в качестве базовых показателей при определении породной принадлежности пчел."

Відносно ДЗ питань нема. То давно устаканено. А от по гантельному питання. Де можна почитати? Де ті базові значення для ГІ?

Поделиться сообщением

20 часов назад, MaikMay сказал:

даремно Ви мені її дали у мене тепер купа запитань )))

взяв 14 бджіл, відсканував крильця (але у мене роздільна здатність сканера максимум 1200dpi, хоча рекомендація 4800 ) СI показує 2,05, а кількість не ідентифікованих крилець 100%, і там виходить тільки 3 породи бджіл кавказка, лігустіка і карніка?? а як добавити той самий бакфаст УС точніше не як, а де взяти  діапазони Ci, DsA i Hi і як нашою мовою ці індекси звучать??:ah:

вводив декілька разів результат приблизно однаковий 

Изменено пользователем gru.v

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти