Перейти к содержанию
владек

Методи визначення породи бджіл

В теме 1 723 сообщения

22 хвилини тому, Мирошнык сказав:

Чомусь не відкривається.

https://drive.google.com/open?id=1F9LZzu6Fysw9zC5IIoJxCL7yFWxxAQau

загрузив на файл=диск

Изменено пользователем Mihail-ves

Поделиться сообщением

1 година тому, Николай S сказав:

цікаво Ви перевіряли один родовід  чи більше, чи не буде між ними різниці ???

Нічого не перевіряв, бо й самі виміри не мої. Це питання локальне і стосується розробки конкретного стандарту. Я ж, на даному етапі , займаюся значно ширшим і іншим колом питань - побудова загального алгоритму програми для аналізу конкретної проби і його  реалізація на одній з мов програмування, як буде виглядати діалог програми з користувачем, яким чином організувати звіт програми, і т.д.. Ще й потрібно суттєво освіжити в пам'яті курс математичної статистики, бо ВУЗ закінчував дуже давно.:) Звичайно, під час аналізу програма буде опиратися на заздалегідь розроблені стандарти, але їх розробка - це окреме питання.

Поделиться сообщением

1 час назад, Kumpel сказал:

Нічого не перевіряв, бо й самі виміри не мої. Це питання локальне і стосується розробки конкретного стандарту. Я ж, на даному етапі , займаюся значно ширшим і іншим колом питань - побудова загального алгоритму програми для аналізу конкретної проби і його  реалізація на одній з мов програмування, як буде виглядати діалог програми з користувачем, яким чином організувати звіт програми, і т.д.. Ще й потрібно суттєво освіжити в пам'яті курс математичної статистики, бо ВУЗ закінчував дуже давно.:) Звичайно, під час аналізу програма буде опиратися на заздалегідь розроблені стандарти, але їх розробка - це окреме питання.

В цілому  напрямок Вашої роботи зрозуміло, саме таке уявлення про об"єм робіт і  склалося з самого початку, отож і захвилювася за те що б поліську не забули  .... :umora:надіємось на гарний результат, :ay:

Всіх з наступаючими.....:az:

Поделиться сообщением

Доброго та гарного в меду і ціні Нового року, нехай бджілки літають та очі і вуха радують.

А я все продовжую свої виміри. Ось моя Лігустика Ф2, вийшла 40% Лігустика +40% Карніка. Але у всіх вимірах вилазить хоч по чуть-чуть але є кавказька.

https://drive.google.com/open?id=1AXnft7i5lsh-9A0SK3rEIIIg6yUkcgYo

Поделиться сообщением

ось нові виміри. 86 крил проміряно у вул №2, і тепер питання, згідно цього графіку ---- яка порода виходить?

5a4e296281b07_(2).thumb.jpg.90e78f40410e080da9e378046bd5e061.jpg

також даю, як завжди фото крил+tsp+ексель з розрахунками. Там в папці фото пронумеровані 1.2.3 і тд, tsp згідно 21, 22,23 і.тд це точки до кожної фото, потім є загальний файл tsp куди додані всі точки (загалом) і вже цей файл заганяв в програму. Пробував проганяв по кожному файл tsp, то є навіть"для дальнейшей селекции - пригодна", правда програма каже що лігустика.

https://drive.google.com/open?id=1_aZi3zl-xnPDqqsajqAmqeyY8BUIn-96

Матка моя 2017 року, виведена від покупної сімї (2016), яка на перше березня 2017р займала 9 рамок і мала 4 рамки гарного розплоду. Агресія - при відкритті потолочин рамки зверху вкриті бджолою, і кидаються на руки, але ужалень не роблять, просто лякають. медопродуктивність 66 кг на зимувалу сім'ю. А саме цей відводок зроблений на початку травня (3+1+ НМ) дав 23 кг товарного меду

Поделиться сообщением

Два основні піки + наплив клас21. Згідно твоїх попередніх промірів лігустика дає піки в районі КІ=2,3.  Тут він взагалі відсутній. Отже перший пік можна кваліфікувати як  гібрид кавказянки. Бо для чистої кавказянки КІ повинно бути трохи меше 2. Основний пік то або карніка або УС. Наплив явна каніка.

А які кольори матки та бджіл?

Изменено пользователем Маркіян

Поделиться сообщением

Для порівняння Лігустика сицілійська 

Лігустіка сицілійська.jpg

Поделиться сообщением

Аце Кордован . Останні два фото точно не знаю чи то кордован

Ит2.jpg

Ит1.jpg

Кордован(італійка).jpg

Поделиться сообщением

19 минут назад, Маркіян сказал:

Аце Кордован . Останні два фото точно не знаю чи то кордован

Ит2.jpg

Ит1.jpg

Я думал что пчела Кордован только желтая .

Поделиться сообщением

В 01.01.2018 в 12:10, Mihail-ves сказав:

А я все продовжую свої виміри. Ось моя Лігустика Ф2, вийшла 40% Лігустика +40% Карніка. Але у всіх вимірах вилазить хоч по чуть-чуть але є кавказька.

Якщо проаналізувати всі три графіки, то кавказянка там взагалі не спостерігається. Я завантажив Ваш архів, з метою оглянути правильність розставляння точок, і був дуже здивований, бо при такій роздільній здатності зрображення взагалі  неможливо будь -що наміряти:

blob.thumb.png.b501f66486985187a4ca8c40f5f89902.png

Та й самі точки поставлені надто вже приблизно ...:)

Роздільна здатність зображення має бути аж ніяк не менше 2400 dpi, а в ідеалі - в два рази більша.:):hi:

Поделиться сообщением

14 хвилини тому, Kumpel сказав:

Якщо проаналізувати всі три графіки, то кавказянка там взагалі не спостерігається. Я завантажив Ваш архів, з метою оглянути правильність розставляння точок, і був дуже здивований, бо при такій роздільній здатності зрображення взагалі  неможливо будь -що наміряти:

Роздільна здатність зображення має бути аж ніяк не менше 2400 dpi, а в ідеалі - в два рази більша.:):hi:

Так що робити, крім телефона нічого під рукою немає, камера по центру при макрозьомці розмазує. А купляти електронний мікроскоп поки що немає сильного бажання і лишніх грошей. Мабуть закину це діло, а то очі і так сильно болять.

59 хвилин тому, Маркіян сказав:

Основний пік то або карніка або УС. Наплив явна каніка.

А які кольори матки та бджіл?

колір матки "темна вишня",  бджоли сірі без жовтизни.

Поделиться сообщением

1 час назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Я думал что пчела Кордован только желтая .

А саме цікаве то колір маток.

Поделиться сообщением

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Так що робити, крім телефона нічого під рукою немає, камера по центру при макрозьомці розмазує. А купляти електронний мікроскоп поки що немає сильного бажання і лишніх грошей. Мабуть закину це діло, а то очі і так сильно болять.

Можна не дорого купити принтер HP без картриджів( я купив за 200гр.)Ось такий результат...

Снимок.PNG3.PNG

Снимок.PNG

Поделиться сообщением

1 час назад, Kumpel сказал:

blob.thumb.png.b501f66486985187a4ca8c40f5f89902.png

Я говорю тільки за КІ. Як поснити перший пік? Хоча можна і не пояснювати бо зауваження відносно точності помірів перекреслює будь яке твердження. Я якось не звернув увагу на якість фоток. Думав що то просто скани подані неякісно.

Поделиться сообщением

3 хвилини тому, Мирошнык сказав:

Можна не дорого купити принтер HP без картриджів( я купив за 200гр.)Ось такий результат...

А це гарні ідея. Попрацюю над нею.

Поделиться сообщением

1 час назад, Mihail-ves сказал:

Так що робити, крім телефона нічого під рукою немає, камера по центру при макрозьомці розмазує. А купляти електронний мікроскоп поки що немає сильного бажання і лишніх грошей. Мабуть закину це діло,..............

Закидати не можна,  як мінімум хочеться знати більш точно від якої сім"ї краще виводити " робочих лошадок", тож знатоки підказуйте, як з минимальними витратами грошей вирішити технічну сторону для сканування крил.та в якому форматі зберігати.....

Изменено пользователем Николай S

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Николай S сказал:

Закидати не можна,  як мінімум хочеться знати більш точно від якої сім"ї краще виводити " робочих лошадок", тож знатоки підказуйте, як з минимальними витратами грошей вирішити технічну сторону для сканування крил.

Ну без электронного микроскопа не как.:IMHO1:Можно купить самый недорогой .Бросать мерять точно не надо. 

Поделиться сообщением

7 минут назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

Ну без электронного микроскопа не как.:IMHO1:Можно купить самый недорогой .Бросать мерять точно не надо. 

Дякую, але  самий не дорогий, це якось дуже розпливчато:umora:, бажано тицьнути носом, типа"ось цей, ось тут, за..(зовсім не дорого), яку камеру до нього? чи то в електронному вже мабуть є...

Изменено пользователем Николай S

Поделиться сообщением

9 хвилин тому, Николай S сказав:

Закидати не можна,  як мінімум хочеться знати більш точно від якої сім"ї краще виводити " робочих лошадок", тож знатоки підказуйте, як з минимальними витратами грошей вирішити технічну сторону для сканування крил.та в якому форматі зберігати.....

Завтра збігаю до сестри в кантору на сканер, і якщо все вийде, то тоді ...

Кидати точно не буду, оскільки треба знати що за породи маю і відповідно слідкувати за продуктивністю роботи як по меду так і іншим показникам.

Але як наші діди міряли все це і навіть книжки писали?

Дякую всім за обговорення і чекаю подальших підказок. Я знову загорівся роботою.

Поделиться сообщением

4 минуты назад, Николай S сказал:

Дякую, але  самий не дорогий, це якось дуже розпливчато:umora:, бажано тицьнути носом, типа"ось цей, ось тут, за..(зовсім не дорого), яку камеру до нього? чи то в електронному вже мабуть є...

Ща попробую найти.:)

Поделиться сообщением

Вибачайте , але електронний Вам не світить - надзвичайно дорогий. А от USB microscope китайський може.

Зараз якраз займаюсь вибором на аліекспресс. Якщо купляти з роздільною здібністю од 2 Мпх ціна починається 

от 32 USD, все що нижче по цінам камера на 0,3 МПх. На китайскі надписи 500 кратне або 1000 кратне збільшення 

можна не звертати уваги. 

Я напевно буду купляти такий https://ru.aliexpress.com/item/High-power-Digital-Image-Monarch-Processor-500X-8LED-2MP-USB-Digital-Microscope-PCB-Inspection-Camera-Endoscope/32737282511.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10059_10340_10314_10341_10534_100031_10084_10604_10083_10103_10307_10142_10125,searchweb201603_25,ppcSwitch_5&algo_expid=b5bb4983-fd95-4846-87ac-628f6c029883-5&algo_pvid=b5bb4983-fd95-4846-87ac-628f6c029883&priceBeautifyAB=0

Може трохи почекаю якоїсь акції :)

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Mihail-ves сказал:

Завтра збігаю до сестри в кантору на сканер, і якщо все вийде, то тоді ...

Кидати точно не буду, оскільки треба знати що за породи маю і відповідно слідкувати за продуктивністю роботи як по меду так і іншим показникам.

Але як наші діди міряли все це і навіть книжки писали?

Дякую всім за обговорення і чекаю подальших підказок. Я знову загорівся роботою.

може дійсно варіант сканер з добрим розширенням, попробую завтра обзвонити, по кабінетах у кого яке, де кращі перевірити....

2 минуты назад, Tkachenko сказал:

Вибачайте , але електронний Вам не світить - надзвичайно дорогий. А от USB microscope китайський може.

Зараз якраз займаюсь вибором на аліекспресс. Якщо купляти з роздільною здібністю од 2 Мпх ціна починається 

от 32 USD, все що нижче по цінам камера на 0,3 МПх. На китайскі надписи 500 кратне або 1000 кратне збільшення 

можна не звертати уваги. 

Я напевно буду купляти такий https://ru.aliexpress.com/item/High-power-Digital-Image-Monarch-Processor-500X-8LED-2MP-USB-Digital-Microscope-PCB-Inspection-Camera-Endoscope/32737282511.html?ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10151_10065_10344_10068_10342_10343_10059_10340_10314_10341_10534_100031_10084_10604_10083_10103_10307_10142_10125,searchweb201603_25,ppcSwitch_5&algo_expid=b5bb4983-fd95-4846-87ac-628f6c029883-5&algo_pvid=b5bb4983-fd95-4846-87ac-628f6c029883&priceBeautifyAB=0

Може трохи почекаю якоїсь акції :)

або соберем компанію на мілкий опт.....

Поделиться сообщением

https://astroscope.com.ua/microscope/

Это фирма с которой я работаю.Все почти оборудование покупаю здесь. Имею золотую карту.Рекомендую. Можно купить эл. микроскоп.

Поделиться сообщением

17 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

А це гарні ідея. Попрацюю над нею.

Я сканував  на EPSON   з якихось дешевих.  приблизно виходить отак. -----

0418.thumb.jpg.d0ec6806746c18a19aad5c0f5ee62b69.jpg

Теж якість галімовата трохи ну але чуть краще як телефоном. 

Як будете шукать мфу вам потрібне  таке щоб  були дохлі картріджі інакше   як буде видавать якусь помилку припідключенні то може не працювати і сам сканер (Там тоді потрібно буде відключати всі шлейфи від печатної головки тоді сканер  повинно бачити і  тим можна працювати).  Хоча  можна і раз навказ   відсканувать  десь у когось в офісі.  

Я рік тому  продав теж такий з дохлими картріджами  Відкалатав в межах 7 років, Працював як трактор, Фото, тексти, книги дітям,  і т д.    Взяв відпродав  бо хотів  викинути.

Ніколи не подумав би  що буду сканувать чи фоткать  бджолині крила. :umora:   

Зараз би пригодився. 

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Стрельчук Олег Анатольович сказал:

https://astroscope.com.ua/microscope/

Это фирма с которой я работаю.Все почти оборудование покупаю здесь. Имею золотую карту.Рекомендую. Можно купить эл. микроскоп.

Дякую, "де" шукати зрозуміло, а от"який" підійде і буде без лишніх наворотів, треба зновув питати знатоків.....:hi:

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти