Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Форумчанин потребує нашої допомоги   01/12/2020

Прошу допомогти нашому форумчанину, добровольцю, який захищав країну у самі важкі часи та просто добрій людині. Деталі за посиланням: http://tochok.info/topic/14508-необхідна-допомога-форумчанину/ 
владек

Методи визначення породи бджіл

3,745 posts in this topic

2 години тому, Патриот17 сказав:

В наших степовичках, тоже хватает крови карники (карпаток) но так не выходит наплыв, или не у всех. 

Цього року я вже тільки яких "степовичок" я не бачив. Були такі що навіть у Ліпатова таких не має. Але то не мої справи, я вказав на помилки і мені вказали подальший маршрут руху.

2 години тому, Патриот17 сказав:

Наверное это совершенно разные породы.

Якщо цікавить моя думка то я готовий поділитись.

Отже беремо чотири породи бджіл - македоніка, УС, карпатка, карніка. Згідно якихось там англійських та німецьких вчених, які кажуть що люди пішли від мавп з африканського континенту, то і все що зараз є також пішло звідти. Також якісь вчені довели що породи бджіл рухались своєрідно карніка зліва від Іспанії, а македоніка по півдню Євразії і аж до карпат. Тому карпатка та УС комусь вігдно щоб походили від карніки та македоніки. І якщо притримуватись такої думки, то в УС щось там залишилось від македоніки (Волков казав що різниця щось там в 6-8 одиниць в МДНК), дальше на північ УС почала контактувати з карнікою, і на стику цього фронту появилась карпатка. Ось тому карпатка майже завжди зачіпає УС в морфометрії, що не скажеш по селекціоновану карніку. :umora:

Ось зараз ще і карпатчики вкажуть мені дорогу. :umora:

Edited by Mihail-ves

3 минуты назад, Mihail-ves сказал:

Цього року я вже тільки яких "степовичок" я не бачив. Були такі що навіть у Ліпатова таких не має. Але то не мої справи, я вказав на помилки і мені вказали подальший маршрут руху.. :umora:

Это вы про группу степовиков в вайбере и ссору с ними? Вы же юзаете ваших маток облетаных на их трутня. Или чего-то не понимаю? Я не в теме с июня. Не особо слежу за темами. 

Как попасть в вайбер группу степовиков? А как облететь своих маток на их острове с их трутнями? 

Где промеры их пчёл и трутней? 

Ваша 31я линия на свободном спаривании с такими промерами получается? 

11 минут назад, Патриот17 сказал:

Свободный облет у вас на пасике и график интереснее чем у многих островиков? 

Как думаете это от чего зависит, причина? Ваша территория насыщена семьями УСПП? 

Вибачайте не по темі, але ось матка вільного обльоту на пасіці 

C05A0079-3A61-4E36-A02F-F3F27F095BFA.jpeg

E9668CE6-C36B-4F2D-8BFB-F84FBE5747A3.jpeg

A4D93E01-9DD3-4932-879D-E1F86C868B57.jpeg

А ось її бабуся

FCF7748A-CA73-40F2-8E59-C316C53FC244.jpeg

D6523C22-F958-409E-BF1F-66062B7E6CA8.jpeg

4DEB0D1D-FAD1-41AC-AD78-D31F489E5DFA.jpeg

Хто прокоментує?

Нажаль дочки бабусі (мами внучки -немає)

24 хвилини тому, Патриот17 сказав:

Как думаете это от чего зависит, причина? Ваша территория насыщена семьями УСПП?

Думаю що степова зона та її бджілки роблять роботу за мене. Але я також старюсь, з кожним роком збільшую дочками 31 трутневий фон в себе в селі. І як результат, кількість сімей придатних для покращення саме УС (а не щось схожого) можна побачити в базі яку я давай вище.

13 хвилини тому, Серж 82 сказав:

Хто прокоментує?

Модераторам треба перенести цей коментар у відповідну тему "Методи..."

Тут про УС.

В 27.12.2019 в 18:33, davolodya сказав:

Матковод, який поважає себе і свого клієнта, неякісних маток непродає, за погані умови виводу маток навіть говорити нехочу.

Я працюю з перевіреним чистопородним матеріалом, тому  ефок непроміряю, нема потреби. Якщо ж хтось хоче серед місцевих помісей відшукати діамант, в такому випадку  можу лише побажати терпіння і удачі...

а люди шукають, міряють, знову шукають, скоро таке хобі буде знайти з першого разу породу.

4 хвилини тому, miro сказав:

а люди шукають, міряють, знову шукають, скоро таке хобі буде знайти з першого разу породу.

Можна навіть назвати ,,Чeловeк который ищет'', так звали комісара Катані.:umora:

Edited by venchyk

41 хвилину тому, Патриот17 сказав:

Это вы про группу степовиков в вайбере и ссору с ними? Вы же юзаете ваших маток облетаных на их трутня. Или чего-то не понимаю? Я не в теме с июня. Не особо слежу за темами. 

Ну Ми там сильно і не сварились, просто не зійшлись у баченнях способу селекції, і всі залишись при своїх баченнях. І мені шкода що так і не зміг згуртувати над потрібною роботою. Але можливо це на краще, буде вибір.

51 хвилину тому, Патриот17 сказав:

Как попасть в вайбер группу степовиков?

Українська Степова https://invite.viber.com/?g2=AQBr%2FFSxFT2iK0o%2F8dU8v5MUeUS%2FlxUUyn3QjichQHs33gkU61nsRsMQ6IteJPSv

52 хвилини тому, Патриот17 сказав:

А как облететь своих маток на их острове с их трутнями?

Запитайте у Стрельчука чи Паланочки.

52 хвилини тому, Патриот17 сказав:

Где промеры их пчёл и трутней? 

Проміри бджілок також до них (я їх нікому не даю, оскільки дозволу не маю), а трутня вони ще не міряли.

54 хвилини тому, Патриот17 сказав:

Ваша 31я линия на свободном спаривании с такими промерами получается?

Так, і зараз відсканува дочку цієї УС24 але вже моє ШО, аж самому цікаво, чи буде кращий графік при збільшенні крил. Чекайте, починаю стріляти.

19 хвилин тому, miro сказав:

а люди шукають, міряють, знову шукають

Без таких як я, Ви не мали б чим робити Ф1;). Тому сміється той хто на вершині, всім іншим до неї треба ще дійти.:umora:

• Like 2
  • Haha 1
  • Confused 1

1 година тому, Патриот17 сказав:

Как попасть в вайбер группу степовиков?

До речі, якщо зайдете то по пробуте піднятись у повідомленнях так десь на кінець жовтня, та побачити всю нашу дискусію. Іноді я провокував опонентів і таким чином вдавалось хоча б щось виявити. Наприклад літературу чи гарне відео.

27 хвилин тому, miro сказав:

Пане Михайло, не провокуйте,  бо про знайти з першого разу ніхто не писав, шукають люди роками...я особисто Полісянку шукаю вже більше семи років, а от міряти крил ще і досі нема кому.

12 минут назад, Николай S сказал:

Пане Михайло, не провокуйте,  бо про знайти з першого разу ніхто не писав, шукають люди роками...я особисто Полісянку шукаю вже більше семи років, а от міряти крил ще і досі нема кому.

Міряти не так вже і важко, дякуючи пану, Ігорю, це доступно кожному пасічникові у кого є комп’ютер. Треба тільки купити цифровий мікроскоп (+ - 500 грн). Зимові вечори довгі тож часу достатньо.

Тільки що, Серж 82 сказав:

Міряти не так вже і важко, дякуючи пану, Ігорю, це доступно кожному пасічникові у кого є комп’ютер. Треба тільки купити цифровий мікроскоп (+ - 500 грн). Зимові вечори довгі тож часу достатньо.

Питання не в тому як міряти, до микроскопів придивлявся пару років назад, відтоді втихаря заглядаю сюди в гості, .......а от, що міряти коли не бачиш матеріалу  полісянки гідного  уваги......:dntknw:

1 година тому, Серж 82 сказав:

Хто прокоментує?

така мале кількість крил не може про щось суттєве говорити. Тому зібльшуйте кількість і тоді картина стає видимішою. Звісно що карніководам можна обійтись і 10 крилами, тому що такої шорокої полоси вистачить щоб попасти в потрібну породу. Але якщо дивитись на матку вільного обльоту то зразу не зрозуміло звідки ДсА в мінусових значеннях. Тут два варіанта, або крапки не правильно виставлені, або то не зовсім карпатка. По бабусі ще більше питань. Тільки за 50 крил можуть щось показати. Тому в перед за підмором!

1 минуту назад, Mihail-ves сказал:

така мале кількість крил не може про щось суттєве говорити. Тому зібльшуйте кількість і тоді картина стає видимішою. Звісно що карніководам можна обійтись і 10 крилами, тому що такої шорокої полоси вистачить щоб попасти в потрібну породу. Але якщо дивитись на матку вільного обльоту то зразу не зрозуміло звідки ДсА в мінусових значеннях. Тут два варіанта, або крапки не правильно виставлені, або то не зовсім карпатка. По бабусі ще більше питань. Тільки за 50 крил можуть щось показати. Тому в перед за підмором!

Мінусове значення - то не визначене крило, тому не знаю чи брати його до уваги. Підкажіть.

35 хвилин тому, Николай S сказав:

а я про-що, за рік знайшли і чуть не все порода, одразу результати, тож в нашому часі загубити голку в копиці сіна, це єрунда, є ті що її знайдуть в магазині біжутерії :umora:

11 хвилину тому, Серж 82 сказав:

Мінусове значення - то не визначене крило, тому не знаю чи брати його до уваги. Підкажіть.

Раз не визначене крило, то значить воно за межами породи карніка. І там отой малий пік в ДсА більше підходить УС.  Тому Тільки крил за 50 шт.

1 минуту назад, Mihail-ves сказал:

Раз не визначене крило, то значить воно за межами породи карніка. І там отой малий пік в ДсА більше підходить УС.  Тому Тільки крил за 50 шт.

Зрозумів - Ви мали на увазі пік у 22-23 класі?  Буду міряти за 50.

10 минут назад, Mihail-ves сказал:

Раз не визначене крило, то значить воно за межами породи карніка.

Не факт що за межами саме карніки. Можливо помилка в позиції точки, ну або крило від матки :ah:, їх доречі також потрібно було поміряти.

3 хвилини тому, rudakov сказав:

крило від матки

Того року розбирали так що не залишалось для промірів, Але цього року обов'язкову буду "солити маток" на потім.;)

12 хвилини тому, Серж 82 сказав:

Ви мали на увазі пік у 22-23 класі?

саме так.

До речі кому треба в групу степовиків, пишіть мені у вайбер і я додам.

9 минут назад, Mihail-ves сказал:

Але цього року обов'язкову буду "солити маток" на потім.;)

Бажано в спирту а потім даний розчин кругами поливати навколо пасіки для приманки роїв.

10 минут назад, Mihail-ves сказал:

До речі кому треба в групу степовиків, пишіть мені у вайбер і я додам.

Жити залишилося не більше 5 хвилин

В 15.1.2020 в 00:49, Mihail-ves сказал:

Думаю що степова зона та її бджілки роблять роботу за мене. Але я також старюсь, з кожним роком збільшую дочками 31 трутневий фон в себе в селі. І як результат, кількість сімей придатних для покращення саме УС (а не щось схожого) можна побачити в базі яку я давай вище.

Сколько лет вашей 31й линии?

В каком году обнаружили ее породность и принадлежность к  УС?

1 година тому, Патриот17 сказав:

Сколько лет вашей 31й линии?

В каком году обнаружили ее породность и принадлежность к  УС?

http://bj.tochok.info/Pedigree/Ukrainian -US31(SMS)-2017-0018

Материнська сторона відома від 2015року  Відповідність близьку до УС - визначив коли почав міряти свою пасіку, а це було зимою 2017-2018 рік. І з 2018 року вже веду її в себе на пасіці та розповсюджую по всі Україні.  Кількість дочок за два роки можна побачити в базі УС (яких не стидно показати людям).

в кого є бажання постріляти по крилам!?:)

2 хвилини тому, MIM (Мішаня Майгутяк) сказав:

в кого є бажання постріляти по крилам!?:)

Якщо УС то я завжди тільки за;)