Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

29 минут назад, Mihail-ves сказал:

 

щоб мати відповіді на складні питання треба мати проміри і тоді тільки можна щось порівнювати.

Не думаю що проміри дадуть відповіді на складні питання.

Тут може бути складна гра на рівні генів,а до неї нам  ой як далеко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, дочинец сказав:

Не думаю що проміри дадуть відповіді на складні питання.

Тут може бути складна гра на рівні генів,а до неї нам  ой як далеко.

але проміри дуже близько, треба тільки піти до вулика і відібрати 35-40 бджілок материнської сім'ї, таку ж кількість трутів, а потім побачити це все вже в бджолах дочки. :umora:

Я пробую так робити.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну що, брати по лінійці, острівну УС31СМС на УС105СОА хочете потримати на своєму екрані? Якщо є бажання то в перед. Сильно не прицілювався, але результат по 30 крилам так собі. Я очікував більшого, але і це не погано.

https://drive.google.com/open?id=1LblpwDM86MNZhoAba1uNKrydWzUBQVDV

cb0d9ca2817c2463bbd0b9be83d15120.jpg


edecdcb5cb119a2924388e1f09d6f60e.jpg


57a5a0a03f2f6bceca88dbb94375a5eb.jpg

Шкода що трішки лізе в карпатку, а може то так і треба, ну не завжди кавказька. :umora:

на черзі ще 7 острівних, три із них не мої, а Матюшенко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Mihail-ves сказал:

Шкода що трішки лізе в карпатку

Знову у Всьому винна карпатка і Гайдер :ah::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 минуты назад, дочинец сказал:

Пахомич якщо математично то воно повинно так і вийти,і я розраховував на такий результат.

А на практиці вийшло зовсім інакше.

От тепер думаю чому?

І не проти почути думку і інших.

 На мою думку результат  міжлінійного схрещування по батьківскі лінії.Потрібно промірати КІ  трутнів  материнської  і батьківської сімей.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 годин тому, дочинец сказав:

От цікаво було б відібрати з однієї сім ї одну велику пробу ,розділити  на 9 рівних проб і відправити трьом сектантам:umora: по 3 проби.

Як думаєте які результати ми би отримали?

Зробіть такий експеримент.:) Думаю, результати різнилися б не на багато.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, amator сказал:

Зробіть такий експеримент.:) Думаю, результати різнилися б не на багато.

Як так можна не любити сектантів морфометрії ? Вони же на че свій час витрачають :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Пахомич сказав:

Матка від сімї з нижчим КІ х трутнем сімї з вищим КІ дасть бджіл з вищим КІ від сімї  з нижчим і нижчим КІ від батьківської.:hi: 

Бачив таке на польській ІО-шці. Там карніку осіменяли трутнями кавказянки. Кубітальний і дискоїдне були за описаним Вами принципом, та ще й не зле консолідовані, а гантельний вперто показував на кавказянку :). Але для остаточних висновків треба більше подібних оказій.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, дочинец сказав:

Не думаю що проміри дадуть відповіді на складні питання.

Тут може бути складна гра на рівні генів,а до неї нам  ой як далеко.

Мав дуже коротку кулуарну розмову з професором Волковим. Чоловік він гуморний, то і каже: "розумієш, маючи на руках результати і не бачачи там типових маркерів карніки, я можу зі 100% впевненістю сказати, що то не карніка. Але що воно таке - холєра його знає. А що я ще можу сказати, дослідивши якихось два гени із сотні з лишнім..." 

Так що зі "складною грою генів" мусимо ще трохи зачекати :)

А ще він потішив всіх кумедною байкою. Що був в Італії і піймав там одну бджілку. Привіз, дослідив - не подібна ні на що... :umora:

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, дочинец сказал:

Мене цікавить достовірність промірів,і чи не впливає рука і око оператора на кінцевий результат.

   В программе нет ни одного результата линейного (длина) измерения- самая большая ошибка в измерениях. Предпочтительны относительные, где одно измерение делится на другое. Так вычисляется кубитальный, гантельный  и прекубитальный индексы. Грубые ошибки оператора отражаются на конечном результате, но они заметны на графиках (неестественная форма или большие пики на граничных значениях). Раньше ориентировались на средние значения индексов (КИ в основном) и грубых ошибок было много. В результате деградация пород. И УС сильно пострадала именно из-за этого. Большой объем данных по этой породе в открытом доступе (при применении одного инструмента) позволил бы избежать этого. Закрытость данных- вред для любой породы. Все данные по карпатке доступны и прогресс заметен.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Mihail-ves сказав:

...Сильно не прицілювався, але результат...

Ну то пощо шмаляєте? Так ненароком і в ногу...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Ну то пощо шмаляєте? Так ненароком і в ногу...:umora:

А для чого тоді "брати по лінійці", думаю що виправлять;). Стріляю дальше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Острівна УС58 правнучка 31. материнську сім'ю ще не міряв, оскільки вона була облітана в мене на пасіці в травні. На перший погляд наче всі піки в полосі УС, але кубітальний індекс сильно прижатий до карпатки, та і ДсА не сильно подобається. 76% УС, якось мені малувато.

4883b6097bc5a7a5abb7541850014dfe.jpg


4c037a70cb0166eb57c644f7a876b859.jpg


190f7b08a2b834db3629ba627e4f1f16.jpg


9c081643e05aefe40407d51b0f22202f.jpg

https://drive.google.com/open?id=1PJLbIHWwqzPyzQqixBsevMiBnX_i0hWE

крила та ТПС

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну що поїхали дальше. І на черзі сім'я №22,  І не очікувано досить гарно вийшла, можна сказати що мене вразила. Зверну увагу на здвоєні піки, думаю це свідчення того що поєднались дві різні лінії УС3КОМ та УС105СОА. Чекаю коментарів братів по лінійці.

37f125ba167550e4e85468b4d1f1d7bb.jpg


d2550821545ebe09cc1b51193243231c.jpg


bed7f4a88c7b3d96067823e2fdf51b58.jpg


fdc06727ffc179943192d7ce034703ec.jpg

 

Ну і як завжди крила та тпс.

https://drive.google.com/open?id=1Nch5UxUT5Q0wmxRJBSdIdnCNlHnnKu8i

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Mihail-ves сказал:

Острівна УС58 правнучка 31. материнську сім'ю ще не міряв, оскільки вона була облітана в мене на пасіці в травні. На перший погляд наче всі піки в полосі УС, але кубітальний індекс сильно прижатий до карпатки, та і ДсА не сильно подобається. 76% УС, якось мені малувато.

4883b6097bc5a7a5abb7541850014dfe.jpg


4c037a70cb0166eb57c644f7a876b859.jpg


190f7b08a2b834db3629ba627e4f1f16.jpg


9c081643e05aefe40407d51b0f22202f.jpg

https://drive.google.com/open?id=1PJLbIHWwqzPyzQqixBsevMiBnX_i0hWE

крила та ТПС

Можливо був присутній карпатський трутень?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, rudakov сказав:

Можливо був присутній карпатський трутень?

Про це ми можемо взнати тільки наступного року, якщо Олег відбере трутнів. Я просив десь в кінці серпня назбирати трутнів, але мабуть не вистачило часу. Тому якось так. На рахунок трутня є багато підозри, оскільки вже міряю третій точок, матки які побували на острові, і картина трутня на графіках прослідковується. Але все має свій час, тому чекайте, в майбутньому буде ще багато цікавого.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Mihail-ves сказал:

Але все має свій час, тому чекайте, в майбутньому буде ще багато цікавого

Будемо чекати на новинки секти лінійки ;)

1921c362-b2ec-4da7-99bc-efddf4fbc0f7.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось якби Ваш гантельний індекс та в поле УС, то думаю багато було б питань, а так широке поле для маневру. Завідую карпаткчикам, куди не стрельни все рівно попадеш в 100% карпатку-карніку:umora::umora: А ось в степовиків потрібна більш ювелірна робота, щоб часом не придавити лігустику чи карпатку чи не дай бог кавказянку. Тісно нам "понімаєш".;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Mihail-ves сказал:

Завідую карпаткчикам, куди не стрельни все рівно попадеш в 100% карпатку-карніку:umora:

Для роздумів http://bj.tochok.info/Pedigree/Carnica-C502(VOO)-2019

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, rudakov сказав:

І що там думати, помісь карніки з УС.;):umora: А степовиків за такі графіки критикують:umora::hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Mihail-ves сказав:

Ось якби Ваш гантельний індекс та в поле УС, то думаю багато було б питань, а так широке поле для маневру. Завідую карпаткчикам, куди не стрельни все рівно попадеш в 100% карпатку-карніку:umora::umora: А ось в степовиків потрібна більш ювелірна робота, щоб часом не придавити лігустику чи карпатку чи не дай бог кавказянку. Тісно нам "понімаєш".;)

Це воно так здається, що у сусіда мед солодший :). Так, стор-кадр на сьогоднішню популяцію нам каже, що середні значення кубітального у сім'ях карпатки маємо очікувати в межах 2,6-3,0. Є окремі екземпляри, де бачимо далеко за 3,0, але воно не типове. Хоча хвилює навіть не причина такого підскоку, бо воно вже сталося. Як у цій ситуації відрізнити карпатку від карінтійки і країнки???

Можливо це буде під силу дискримінантному аналізу, хоча надія слабенька :).

А процентами отими особливо не захоплюйтесь. Завданням програми є оцінка селекційної придатності Вашого матеріалу. А вже як похідна від цього - оцінка на відповідність тим породним ознакам, котрі Ви самі собі задаєте. Ознак тих у програмі не надто багато, тому при оцінці породності Вам доведеться враховувати і інші характерні ознаки. На сьогодні чернівчани нам підтверджують, що у пробах степової вони спостерігають генетичні маркери, котрі їм вдалося виділити у пробах македоніки з Афону, хоча степова має і кілька своїх унікальних мутацій. Так от за морфометричними ознаками, MorphoXL сприймає цю македоніку, як гарненьку італійку. Мабуть і у степової мав би спостерігатися певний градієнт ознак, в напрямку на північ і не тільки. Ареал величезний, різні кліматичні умови, вплив сусідніх популяцій і тд.

П.С.

Ті генетичні маркери цілком відсутні у карпатки. Хоч і сестричка, але двоюрідна, як мінімум :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Як у цій ситуації відрізнити карпатку від карінтійки і країнки???

Ага, тепер взнаєте по чому банани в Одесі.:umora:

38 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Можливо це буде під силу дискримінантному аналізу, хоча надія слабенька :).

Але хоч шмат роботи буде і великий, але пробувати треба завжди. 

:umora:Шкода що жінками так не виходить:umora:

40 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

А процентами отими особливо не захоплюйтесь. Завданням програми є оцінка селекційної придатності Вашого матеріалу. А вже як похідна від цього - оцінка на відповідність тим породним ознакам, котрі Ви самі собі задаєте. Ознак тих у програмі не надто багато, тому при оцінці породності Вам доведеться враховувати і інші характерні ознаки.

З процентами я не сильно заморочуюсь, який треба такий намалюю:umora:.

50 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Так от за морфометричними ознаками, MorphoXL сприймає цю македоніку, як гарненьку італійку.

Але аналізуючи роботу трьох років, можу припустити що УС може також мати типи як карпатка, тому що є різні проміри, наприклад є низькокубітальна (можливо сгк чи європейська), є висококубітальна (аж до карніки), але і є так яка майже чітко сидить в середині полоси і що саме дивне по всіх 6 індексах.

Також замітив, що коли в сімї широка спідниця в ГІ, то в неї розплід, мед весняний та соняшник, сила сімей та зимівля -високі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

... але і є так яка майже чітко сидить в середині полоси і що саме дивне по всіх 6 індексах

Щось Артем розповідав про його аналогічну, лише з аномальним кубітальним. Можете скинути?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Щось Артем розповідав про його аналогічну, лише з аномальним кубітальним. Можете скинути?

Я його переміряв 32 проби, цікаво подивитись і на те що у Вас. В ПП.

Я попереджав що будуть старатись змінити параметри УС.

Мушу зауважити - є македоніка 70-80 років Руттнер і є македоніка 2018р, це вже дві велих різниці, оскільки карніка взяла своє.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Mihail-ves сказал:

що будуть старатись змінити параметри УС

Тоді то вже буде не УС, а щось зовсім інше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...