Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

Тільки що, seim сказав:

і що з крилами робити?

читати цю тему спочатку.:hi:;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Цитата

А в цілому, берете крило, мікроскоп, програми і маєте картини хто і де.

А збільшувальне скло з фільмоскопу підійде? Чи тільки мікроскоп потрібен? Бо матка невідомого похождення але дуже достойна. І хотілося б визначити її приблизне похождення. Матки місцевих помісей майже однакового кольору. Темно каштанові майже чорні але не чорні. А ця світліша і рябувата якась. Другий сезон працює дуже потужно. Приблуда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, seim сказав:

А збільшувальне скло з фільмоскопу підійде?

Скорочую сторінки теми, можете починати з №30 і дальше.

А якщо серйозно, то дійсно треба трішки потратитись. Купити ЮСБ мікроскп, все інше Ви знайдете тут в темі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, davolodya сказал:

А як Ви збираєтеся визначати породу матки по кольору? У мене зараз є різні лінії карніки, матки у них мають різні кольори і відтінки -  від рижої тигрової  до майже чорної, але вся бджола від них сіра. Точно так само нема стандарту кольору матки і в інших породах, єдине, що про жовтих можна зразу сказати, що це якісь екзоти, у всякому разі точно не місцеві

 

а ваші матки різні по кольору однієї лінії?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, seim сказав:

а ваші матки різні по кольору однієї лінії?

В мене, Так, оскільки матка не чистопородна.

Подивлюсь які будуть наступного року від моїх ШО.

Там повинні бути одного кольору. Але думаю що генетика може внести свої поправки.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, seim сказав:

а ваші матки різні по кольору однієї лінії?

Ні, лінії різні. Оскільки материнки чистопородні, в межах лінії колір маток однаковий. Наприклад, vt майже чорні, Майн - темно-коричневі, і т.д.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, davolodya сказал:

Ні, лінії різні. Оскільки материнки чистопородні, в межах лінії колір маток однаковий. Наприклад, vt майже чорні, Майн - темно-коричневі, і т.д.

Пешец-Пернер у мене також чорні. Глянцево-чорні аж поблискують на сонці. А у карпатки допускається коричневий колір? Чи в карпатки тільки чорний?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, seim сказав:

А у карпатки допускається коричневий колір? Чи в карпатки тільки чорний?

Є і коричневий, і чорний

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, amator сказал:

Ці "рижики" з"явились задовго до появи бакфаст в Україні :).  Років 30 - 40 назад слово "бакфаст",  сприймалось би в нашій місцевості, як матюк:umora:.

Бакфаст відрізняється від місцевих та лігустики ф1. За кордованів не скажу - не тримав. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, davolodya сказал:

Ні, лінії різні.

    Будут ли сканы крыльев от Ваших пчелок? Интересует и словенка....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, seim сказал:

в тому і різниця що мені цікаво від якої породи передались ознаки з одним рижим тергітом. І бджола з таким тергітом  просвічується на сонці, а з сірими тергітами не просвічується.
 

4b332ca9f3c1f26569aaea710994f84f.md.jpg

по такому кольору матки Ви можете допустити що це карпатка, середньо-російська чи українська степова? Фото моє, але точного породного походження матки я не знаю. Вона чужа ройова.

Была ещё в свое время жёлтая кавказская, да если не ошибаюсь и Кубанская,. Не путайте с серой горной Кавказской - там пчела серая Ну и Итальянку повсеместно пробовали Так что намешано порядком 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Майер сказав:

    Будут ли сканы крыльев от Ваших пчелок? Интересует и словенка....

Будуть, трошки пізніше, але тільки від трьох нових маток - Майн, від Штрьомера, і словенки, для ефрк робити морфометрію небачу сенсу. Проби від них відібрані і чекають вільного часу. 

Проби Зінгер і Скленар цей сезон  невідбирав, бо там ще чужа бджола, їм морфометрію зроблю вже весною, як поміняється бджола. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, davolodya сказал:

Будуть, трошки пізніше,

   Буду ждать :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.10.2019 в 22:09, seim сказал:

А у карпатки допускається коричневий колір? Чи в карпатки тільки чорний?

Чорний ото як смола завжди був з Вучково, там начебто на це зробили акцент.  Але матки карпатки бувають і каштанового кольору і з "хребтом"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 18.10.2019 в 21:22, Mihail-ves сказав:

Скорочую сторінки теми, можете починати з №30 і дальше.

А якщо серйозно, то дійсно треба трішки потратитись. Купити ЮСБ мікроскп, все інше Ви знайдете тут в темі.

А якщо ще серйозніше, то наскубти  крилець ,знайти" вікно можливості"(взимку це реально), та відіслати сектантам на оглядини:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...

НУ що панове сектанти, а чи не пора нам вже розпочинати свої зимові проміри?

Хоча на вулиці сьогодні було літо, але треба вже думати про майбутні морфометричні процедури.

Я наприклад сьогодні відібрав 23 проби, завтра треба ще 38 взяти, а там і від 45 нуків. Думаю роботи вистачить на пару тижнів.

Також в холодильнику лежать трутнів також десь 60 проб. Думаю хоча б до нового року встигнути трішки проміряти. А там буде видно.

Я вже на протязі двох тижнів міряв проби від двох селекціонерів УС, тому думаю що рука вже натренована і тепер можна приступати до своїх.

Тому слідкуємо за цією темою, та чекаємо приємних новин.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Mihail-ves сказал:

НУ що панове сектанти, а чи не пора нам вже розпочинати свої зимові проміри?

Так вже почали ;)

 

2 часа назад, Mihail-ves сказал:

Тому слідкуємо за цією темою, та чекаємо приємних новин.

Ну якщо новини будуть гарні то будемо слідкувати :az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось моя ШО УС24SMS (УС24 на УС52). Тільки відсканував, стріляти ніколи, тому тільки вечором.

https://drive.google.com/open?id=1QvG9PeVSPuMaC6sPw61rENXvBTlqYqbM

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 05.11.2019 в 17:37, Mihail-ves сказал:

НУ що панове сектанти, а чи не пора нам вже розпочинати свої зимові проміри?

 

От цікаво було б відібрати з однієї сім ї одну велику пробу ,розділити  на 9 рівних проб і відправити трьом сектантам:umora: по 3 проби.

Як думаєте які результати ми би отримали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, дочинец сказав:

Як думаєте які результати ми би отримали?

Такі самі як простріляєте мої відскановані  крила. Тут ніяких махлювань. У Вайбері в селекційній групі УС, я стріляв всім однаково по 32 крила, хоча проби були Кривченкові десь під 100 крил, від Паланочки 35-45 крил. В себе позавчора і вчора відібрав з кожної сім'ї з крайніх рамок по 32-33 бджоли. Дві - три бджоли брав на брак, інколи крило рветься по полам.

В подальшому слідкуйте за моїми крилами та їх кількістю, якщо знайдете не відповідність, то обіцяю, особисто Вам вислати бджілок від сімей які виберете.

Ви перший, хто майже, назвав мене брехуном.:umora:

До речі мої крила як завжди у вільному доступі і в повному об'ємі на гуглдиску та http://ukrstep.honey.biz.ua/

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Mihail-ves сказав:

Ось моя ШО УС24SMS (УС24 на УС52). Тільки відсканував, стріляти ніколи, тому тільки вечором.

https://drive.google.com/open?id=1QvG9PeVSPuMaC6sPw61rENXvBTlqYqbM

Постріляв свою ШО і враження двоякі. Кубітальний ідеальний для стандарту УС 2.212+-0,031. ДсА також стандарт для УС 79% (стандарт <75%). Але гантельний, як каже Пахомич, "широка спідниця циганки.  Додаткові індекси також більш менш УС. Перший висновок - мало крил, при збільшенні думаю картина сформується хто де є.

Ось її графіки.

49f8931a52103141b5d7c31f051e27f1.jpg


409d3ab3fbcaf653a373242d5c8c0a98.jpg


ce921c120b5710c0b1f0492a28bc72d7.jpg


66ccb67fea1b697d76118edc696d49fa.jpg


0e2a34a3288c7024fabc7854fb7c5b8e.jpg


bcc85a7195956e06b69d5f0c57a79a77.jpg

Зараз зроблю порівняльні графіки материнської сімї, трутнів, та самої №47. Чекайте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Mihail-ves сказал:

Увидел интересную семью от Кривченко. Все индексы хороши, но при этом для КИ поставлен неправильный диапазон. Нижняя граница должна быть 1,6. От вершины по 3 класса в обе стороны. Стоит посмотреть и на доверительный интервал. Сравните с македоникой из Греции- также границы истинной македонской (УС)  по 3 класса от 16 класса. Есть над чем подумать.5dc4300c13e49_.thumb.jpg.6daa77024fff190ec92a44e6ebdd343b.jpg

   

Сохраненное изображение 2019-11-7_21-3-37.328.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Mihail-ves сказал:

 

Ви перший, хто майже, назвав мене брехуном :umora:.

І в думці не було Вас звинувачувати.

Мене цікавить достовірність промірів,і чи не впливає рука і око оператора на кінцевий результат.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 хвилин тому, дочинец сказав:

Мене цікавить достовірність промірів,і чи не впливає рука і око оператора на кінцевий результат.

Тому я і прошу завжди "сектантів" простріляти мої крила. Якщо трішки почитаєте цю тему, то зрозумієте що тут це майже за правило.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ну що готові побачити повний родовід даної ШО №47, правда в графіках, а не зичній паперовій формі.  Попередній мій висновок, матка УС24 передає своїм дочкам майже 100% морфохарактеристики. Слідкуйте "за руками", ловкость рук і ніякої махінації:umora:

cd67ff508c0b6efc428f9e1efe02b348.jpg


c0fdaf9049ea891dc5762302ea60558f.jpg


8470070568e5fc49c12070e99545d501.jpg


c1e50b7efd5ef1703999534840ef0b1f.jpg


093652c432369e92a2944fc48ebf3c69.jpg


aa8c10a21a9367ced62d28c4d58a1840.jpg


9239c1ff908354eefe24321a2752fc9d.jpg


fb5c7ea1615c9b39169bcc9fb4ae9603.jpg

Виходить можу ШО, якщо захочу.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...