Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

49 хвилин тому, Tristwch сказав:

Подскажите что нужно для определения породы? Хочу своих проверить местных, дед говорил степная, интересно стало аж)

- USB-мікроскоп - бюджет 350-1000 грн.

- програма для розстановки точок WingsDig

- програма MorphoXL або Карташова для оцінки

- прочитати перших 20-30 сторінок теми і останніх 10 щоб бути в курсі останніх тенденцій

відеозразок, не дуже вдалий

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 хвилину тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

А  традиционное дискоидальное по 1221 Вас не смущает? Не высоковато ли будет? А вместе с индексом Вашего имени вообще норовит прижаться к степной 

не більше трьох крил можна з натяжкою віднести до УС.

5c9be5e5adde9_2019-3-27_23-4-55_480.thumb.jpg.cfbd57eae1dea4009b374a6646d3af79.jpg5c9be5e98a4c0_2019-3-27_23-5-29_102.thumb.jpg.c86ae7371df02fb03054fe911678ac48.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

38 минут назад, Олександр Коваль сказал:

- USB-мікроскоп - бюджет 350-1000 грн.

- програма для розстановки точок WingsDig

- програма MorphoXL або Карташова для оцінки

- прочитати перших 20-30 сторінок теми і останніх 10 щоб бути в курсі останніх тенденцій

відеозразок, не дуже вдалий

 

Спасибо! Жаль не получится наверное так скоро как бы хотелось х(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

не більше трьох крил можна з натяжкою віднести до УС.

Михайле, хоч мова і не про це, але ж не фантазуйте :). Покрильне дослідження взагалі не має великого сенсу і Тофільський про це каже в інструкції: "Також можливо класифікувати одне крило (використовуючи опцію Класифікація -> Класифікувати), однак, це не рекомендується, тому що ідентифікація ліній і підвидів бджіл на основі одного крила дуже неточна". А якщо та бджілка ще й метизована, то сенс взагалі нульовий  :).

Але навіть якщо це робити, то слід звертати увагу не на графіки з еліптичними полями, бо вони лише частково ілюструють результат класифікації у двовимірному просторі. Насправді класифікація відбувається навіть не у тривимірному, а у багатовимірному просторі. Людський мозок просто не здатний сприймати таку інформацію. Основну увагу слід звертати на імовірності класифікації у числовому вираженні, котрі в таблиці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

И кому теперь верить :)?

     Интересная информация от Дуйшеналиева Ж.К. (Киргизия) (к.б.н.)- они увлеклись анализом мДНК. Образцы отдавали в Китай и Германию. Карника, карпатка и СР с Алтая- выше 70% соответствия породе не получил ни один образец.

 

4 часа назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

А  традиционное дискоидальное по 1221 Вас не смущает?

     Я просто продемонстрировал работу одного индекса для получения некоторой информации. А оригинальный Давино может и завышать, Для этого и существует сравнение программ.

    И образцы Руттнера не соотнесены с окраской пчел и другими данными. Последняя могла оказаться с некоторой желтизной и по маме могла оказаться, например, итальянкой.  И тогда Индекс Кузьмича покажет 22-23 класс, что и случилось.

      Все надо проверять на нормальных образцах и живых семей.

5 часов назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

А вместе с индексом Вашего имени вообще норовит прижаться к степной :).

    Кавказ совсем не был отрезан от Греции. Греческие колонии с древности были на побережье Черного моря и если доплыл грек, то с ним могли приплыть и пчелы и Зевс мог им в этом помочь.:)    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Майер сказал:

Интересная информация от Дуйшеналиева Ж.К. (Киргизия) (к.б.н.)- они увлеклись анализом мДНК. Образцы отдавали в Китай и Германию. Карника, карпатка и СР с Алтая- выше 70% соответствия породе не получил ни один образец.

А яка Карпака і карніка була порівняно? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, rudakov сказал:

А яка Карпака і карніка була порівняно?

  Вроде договорились о некотором сотрудничестве, но точной информацией пока не владею.

   От искусственного осеменения они почти отказались, сделали работу о недостатках в качестве ИО маток. Киргизия- страна гор и в некоторых ущельях облет маток проводят с использованием феромонных ловушек, что и как надо уточняться. Встреча была короткая- обмен визитками, а дальше пока не знаю.

    В Киргизии закупочная цена меда 2 доллара и пчеловодство сейчас на подъеме. Много разных ассоциаций пчеловодов.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Tristwch сказав:

Спасибо! Жаль не получится наверное так скоро как бы хотелось х(

н. п. Штукарі недалеко від вас знаходиться, зверніться до пана Михайла, можливо, він вам допоможе

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Tristwch сказав:

Спасибо! Жаль не получится наверное так скоро как бы хотелось х(

Все получиться, якщо дуже захочете :). Замість USB-мікроскопа можна використати звичайний сканер. Саме про це йдеться у відео. Задаєте роздільну здатність у 3200 пікселів на дюйм і скануєте...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, Олександр Коваль сказал:

н. п. Штукарі недалеко від вас знаходиться, зверніться до пана Михайла, можливо, він вам допоможе

Ну как, 600км почти)

1 минуту назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

Все получиться, якщо дуже захочете :). Замість USB-мікроскопа можна використати звичайний сканер. Саме про це йдеться у відео. Задаєте роздільну здатність у 3200 пікселів на дюйм і скануєте...

Спасибо, буду разбираться потихоньку)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Tristwch сказав:

Ну как, 600км почти)

Спасибо, буду разбираться потихоньку)

:hi:

сплутав з Первомайськом

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 14.03.2019 в 00:20, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:
В 12.03.2019 в 22:04, Mihail-ves сказав:

Панове сектанти, що скажете про цю сімейку? https://drive.google.com/open?id=1bFks7exXTAGeufBFBrqucTfFKC1s_wjk

Рій звідси, пійманий в лісі, де найближче село за 8 км.

5c88105062346_2019-3-12_22-2-13_70.jpg.deb6ae39db05df456ae3c3f093da325f.jpg

 

P.S. Пане Скорик Ви не одні...

 

А що тут казати? Програма все красномовно розклала і надала висновки (по 12 точках): 44-лісовий рій Мільча.pdf

А ось дві ще цікавіші сім'ї від пана Василя Куліша (Бігунець):  Колода №3.pdf, та Колода №11.pdf

У програмі був заданий режим аналізу на відповідність породі  "A.m.mellifera", тому там чудово ілюструється робота індексів Майєра та Ізмайлова на метозиваній бджолі (стосується сумнівів Пахомича про їх потрібність :)).

Колода №11 цікава ще й тим, що за кубітальним вона цілком задовільна меліфера. І лише додаткові індекси хором сповіщають, що ніяка вона не задовільна ;).

Для порівняння, ось зразкова полісянка із Житомирщини, від Ігора Столяра: UA3-059-001-2018.pdf 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

А ось дві ще цікавіші сім'ї від пана Василя Куліша (Бігунець):  Колода №3.pdf, та Колода №11.pdf

щось схоже з Вашою відповіддю я описав пану Кулішу в ПП. Ось цитата.

Цитата

Якщо дивитись краще відношення до чистої мілліфери, то колода №11 саме краще їй відповідає!!!!!!

Потім йде колода №3,  яка вже більше тяготіє до СГК (вважайте помісь першого покоління, але може бути невідомий тип місцевої бджоли!!!). І колода №3 також наближається до сімї 44. Якщо б ще більше промірів з Ваших північних районів підтвердили такі морфометричні проміри, то я б рекомендував назвати таких сімей окремим типом (лінією) місцевої поліської бджоли.

Щодо покупців, то рекомендую використовувати №11, як чистопородну міліферу, а №3 та №44 як окрему лінію поліської (а краще назвати її житомирської чи якось інакше).

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене ще не орацьована N27,  бо навіть на етапі препарування була помітна неодноріднісь. А от дві попередні виглядали дуже обналійливо :). Не думаю, що N3 має відношення до СГК. Дивлячись на інших, можна припустити, що наслідила там карніка-карпатка (або степова). Зрештою, це має бути видно по печатці. Але на окремий тип вони точно не тягнуть. От якби вивести від них по 20 неплідок, облетіти на трутнях N110  від Столяра, з подальшим відбором за ознаками, то за два - три роки можна отримати невеличку пасіку гарненької полісянки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12.TPS

Что можете сказать о этой семье? 

Поразила её зимовка - жменька подмора

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, siverit сказав:

12.TPS

Что можете сказать о этой семье? 

Поразила её зимовка - жменька подмора

А крила?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

Не думаю, що N3 має відношення до СГК. Дивлячись на інших, можна припустити, що наслідила там карніка-карпатка (або степова).

     Индекс Кузьмича отличает линию С -правее зеленой линии, от М и О- левее линии. и присутствие первой (карники в широком понимании) показывает второй пик.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, siverit сказав:

12.TPS

Что можете сказать о этой семье? 

Поразила её зимовка - жменька подмора

Екземпляр цікавий, але хотілося б бачити крила:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Майер сказав:

     Индекс Кузьмича отличает линию С -правее зеленой линии, от М и О- левее линии. и присутствие первой (карники в широком понимании) показывает второй пик.

Не возражаю :). А вот некоторые товарищи охотно с Вами бы поспорили (читать здесь и здесь). Ссылаются они на работу Деборы Смит (возможно эту), где она переселила кавказянку из эволюциолнной лини О в линию С, в результате исследования мДНК. Ислледовала она там всего две пробы из России и вопрос только в том, что же ей подсунули состоянием на 1991 год :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 часов назад, siverit сказал:

12.TPS

Что можете сказать о этой семье? 

Поразила её зимовка - жменька подмора

  По гантельному индексу возникает вопрос. Если б я промерял, то возможно график его сместился бы на 1 класс право. И получилась бы карпатка достаточно хорошего качества- если пчелы темные. При наличии крыльев возможно было бы сказаь значительно больше. 12.TPS- это набор числовых данных, но правильно ли при этом человек (оператор) поставил точки я могу только предполагать. Если к этому приложить крылья, то можно быстро все перепроверить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 28.03.2019 в 11:23, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

Замість USB-мікроскопа можна використати звичайний сканер. Саме про це йдеться у відео. Задаєте роздільну здатність у 3200 пікселів на дюйм і скануєте...

А чи вистачить сканера з роздільною здатністб в 2400? Просто у мене є такий. 

А зацініть одну свіжу російську програму для визначення породи бджіл. Що про неї особисто можете сказати. Інформація про цю програму за посиланням нижче:

http://www.pchelovod.info/index.php?showtopic=76206

( Новая программа для определения породы пчел на одном российском форуме пчеловодов )

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Анатолий Крутий сказав:

А зацініть одну свіжу російську програму для визначення породи бджіл. Що про неї особисто можете сказати.

Можу сказати, що лежить вона на яндекс-диску, а вітчизняні провайдери, відповідно до указу нашого президента, зобов'язані блокувати переходи на цей інтернет- ресурс. Якщо маєте цю програму, то закиньте на гугл-диск і тоді вона стане доступною для наших пасічників.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я скачав тільки що) Включіть vpn , я в цій темі новачок та можу сказати що програмка зручна і проста в користуванні. Завтра зроблю нормальні фото буду пробувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Анатолий Крутий сказав:

А зацініть одну свіжу російську програму для визначення породи бджіл. Що про неї особисто можете сказати.

скачав і пробую. Сильно не сподобалось що немає можливості внести зміни в еталони порід. Вони сильно відрізняються від наших параметрів. немає можливості добавити УС. Те що може міряти довжину хоботка:ay:, то треба над цим і нам подумати. Також можна добавити і тарзальний індекс. Тоді вже можна було б вважати досить гарною.

5caa36b18204e_2019-4-7_20-24-18_491.thumb.jpg.2e219d449a1ad3e2b632905309a089fb.jpg

45 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Якщо маєте цю програму, то закиньте на гугл-диск і тоді вона стане доступною для наших пасічників.

https://drive.google.com/open?id=1gcMxOTTjuZnIlFWdhbboTy4kKjkBAbBy

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...