Перейти к содержанию
владек

Методи визначення породи бджіл

В теме 275 сообщений

3 hours ago, Паланочка said:

Якщо буде бажанння можу весною (як піде масово молода бджола) вислати на проміри пару проб.

З загальними Вашими міркуваннями цілком згідний. А щодо промірів, то особисто я це зроблю з цікавості і з величезним задаволенням (на користь справи).

Поделиться сообщением

3 hours ago, zapivan said:

Може повторююсь але з промірів на карт95 (проставляння точок) одна проба при трьох різних спробах проставляння точок дала різні значення

Ну, тоді Вам до школи.:)

Жартую звичайно ж. Бо якщо похибка у Вас виходила не надто велика, то це цілком нормально. Для прикладу, якщо мова про визначення кубітального індексу, то хиба для будь якої відповідальної точки навіть в один піксель дає відчутну похибку. Тут мають бути "поставлені" і рука, і око.

Поделиться сообщением

6 hours ago, amator said:

То Kumpel.

На відміну від Вашого прогресу - маю регрес!

Знову звернувся до роботи Попової В.І.

Раніше одержані дані DsA були  по Амурському типу ДС при середньому НІ=0.99 +\-0, 001 (при Квар=7,5% від граничних допусків). Потім взяв дані на Приморський та Хабаровський тип при НІ=1,03+\-0,003, одержав DsA= -1,702...+9,50. А коли брати дані із загальної таблиці для Амурської (НІ=0,83...1,15),

DsA= -7,59...+10,62

КОШМАР!!:blink:

Оскільки перед нами "чорний ящик" (респект Маркіяну), то не має принципового значення - наскільки ми помилимося на першому етапі.

Я б казав почати з такого: Сі від македоніки - 2,18...3,0; Ні вмежах  0,807...0,206; DsA в межах -1,89...+6,63 (або Ваш первинний варіант  -0,95...+7,59, або зліпити їх разом -1,89...+7,59):)

Потім скорегуємо. А щодо верхньої межі Ні (0,206), то міркування у мене таке: відповідно до протоколу DAWINO (підглянув в одній роботі) типове значення для італійки і македоніки дорівнює 1,0 (як і для далекосхідної). Ваші 0,83...1,15 мені більше подобаються, але ми ще незнаємо, чи зміщене (і наскільки) це середнє для степової відносно одинички. Тому і пропоную трохи ширший діапазон.

Що скажете?

Поделиться сообщением

6 часов назад, amator сказал:

Не маю часу:(

Ідеальна порода ( в програмі) повинна займати +\- 3 кл. по Руттнеру, потім іде область 15%, за нею обл. 2%. Співвідношення порід, ступінь гібридизації - в програмі - "Результат" та "Анализ". Програма все виконує за нас!

До вечора!

Відносно часу розумію. Завтра все. На балачки часу не буде. А  Співвідношення порід, ступінь гібридизації - в програмі - "Результат" та "Анализ". Програма все виконує за нас! непогано. Та все ж муляє як то робиться.

У мене є питання до Кумпеля. Чи не можна той графік КІ розкласти на дві складові, або на три за нормальним розподілом ?. Тоді площа кожного і буде відповідати породному скаду. Гібридизаціі.

Окрім цього ще підвищиться точність визначення КІ для сладових.

Поделиться сообщением

25 minutes ago, Маркіян said:

У мене є питання до Кумпеля. Чи не можна той графік КІ розкласти на дві складові, або на три за нормальним розподілом ?. Тоді площа кожного і буде відповідати породному скаду. Гібридизаціі.

Таке неможливе в принципі. Річ у тім, що може знайтися така бджілка (і не одна), параметри котрої можуть відповідати відразу кільком породам. Припустимо, що її КІ = 2,35. За цим параметром вона може бути і СГК (1,73...2,75), і  італійка (2,0...3,29), і карніка (2,16...5,67). Звичайно, є ще два параметри, котрі можуть допомогти тут розібратися, але можуть і не допомогти (з тої самої причини). Тому прграма і каже, що стільки-то %  бджіл в сім'ї імовірно можна віднести до такої породи, стільки % до іншої і т.д. При цьому наша "хитра" бджілка попаде в проценти кожної з порід...

Якби ми формували сім'ю таким чином, що насипали би в вулик відро чистокровної італійки, пів відра карпатки, то тоді, напевно, можна було б зробити такі графіки, як Ви кажете. А коли в нас сім'я гібридна в кількох поколіннях, то в ній кожна бджілка генетично гібридна і вона лише подібна на ту, чи іншу породу, або на всі відразу:). Тому графік, котрий будує програма, дає можливість приблизно оцінити генетичний вплив різних порід на формування того, що ми тримаємо в вуликах.

Поделиться сообщением

30 минут назад, Kumpel сказал:

Оскільки перед нами "чорний ящик" (респект Маркіяну), то не має принципового значення - наскільки ми помилимося на першому етапі.

Я б казав почати з такого: Сі від македоніки - 2,18...3,0; Ні вмежах  0,807...0,206; DsA в межах -1,89...+6,63 (або Ваш первинний варіант  -0,95...+7,59, або зліпити їх разом -1,89...+7,59):)

Потім скорегуємо. А щодо верхньої межі Ні (0,206), то міркування у мене таке: відповідно до протоколу DAWINO (підглянув в одній роботі) типове значення для італійки і македоніки дорівнює 1,0 (як і для далекосхідної). Ваші 0,83...1,15 мені більше подобаються, але ми ще незнаємо, чи зміщене (і наскільки) це середнє для степової відносно одинички. Тому і пропоную трохи ширший діапазон.

Що скажете?

Давайте зупинимось на Вашій пропозиції. Більше не можу, щось сказати - аргУментів не маю:). Але, коли дивлюся на значення класів по Круберу (розклав в лінійку для наглядності), УС (при НІ=0,807...1,206; 17-31 кл.) займатиме 2\3 кавказянки (12-25 кл) і 100% італійки (22-31 кл) - стає сумно:).

З кавказянкою ще можна якось "боротися", а з італійкою - вводити в програму: "Колір матки жовтий"? :).

Останнє слово за Вами (я "лицо заинтересованное" відносно УС - ще з дитинства:umora:)

Поделиться сообщением

3 hours ago, amator said:

НІ  ... італійки (22-31 кл) - стає сумно:).

Ну, це сум, якщо по Карташову.:) А Ви гляньте ще разок у вітку далекосхідної. Там така маленька табличка з жовтим заголовком, від шведів. Як на мене, то шведи ще більше засмучують зі своїм діапазоном Ні в 0,770...1,053.:umora:

Але ми ж Українці! Невсеремось!:umora: 

Изменено пользователем Kumpel

Поделиться сообщением

В 15.01.2017 в 13:59, Пахомич сказал:

Зразок може бути різний. Ви не маєте точного дослідження бджіл і трутнів УС. Навіть по Алпатову не має широкої інформації, а спиратись що хтось десь на хуторі знайшов , то просто смішно.

Воно так, та трошечки не так. Є А.м. македоніка, є далекосхідна (амурська, зокрема, має навіть кількість зачіпок крила, як УС. Не говорячи про все інше) у нас щось літає. Хай це буде не генетична копія УС, хай має колір райдуги - мені, як і другим, це не головне. Правда, розвиток весною:(...  типОвий український менталітет:umora:!

Всі кричимо "Слава Брату Адаму!". Слава! А коли свої щось зробили, чогось досягли - реклама, фейк! "Чужого навчайтесь ..." - далі самі знаєте.

З повагою.

Поделиться сообщением

23 часа назад, Kumpel сказал:

Таке неможливе в принципі. Річ у тім, що може знайтися така бджілка (і не одна), параметри котрої можуть відповідати відразу кільком породам. Припустимо, що її КІ = 2,35. За цим параметром вона може бути і СГК (1,73...2,75), і  італійка (2,0...3,29), і карніка (2,16...5,67). Звичайно, є ще два параметри, котрі можуть допомогти тут розібратися, але можуть і не допомогти (з тої самої причини). Тому прграма і каже, що стільки-то %  бджіл в сім'ї імовірно можна віднести до такої породи, стільки % до іншої і т.д. При цьому наша "хитра" бджілка попаде в проценти кожної з порід...

Якби ми формували сім'ю таким чином, що насипали би в вулик відро чистокровної італійки, пів відра карпатки, то тоді, напевно, можна було б зробити такі графіки, як Ви кажете. А коли в нас сім'я гібридна в кількох поколіннях, то в ній кожна бджілка генетично гібридна і вона лише подібна на ту, чи іншу породу, або на всі відразу:). Тому графік, котрий будує програма, дає можливість приблизно оцінити генетичний вплив різних порід на формування того, що ми тримаємо в вуликах.

Супер. Все стало на свої місця у моїй бідній голові. Не знаю як і дякувати. Тепер буду ще перечитувати та вникати.:hi:

Поделиться сообщением

То Kumpel.

Питання про початкові\кінцеві значення параметрів CI, DsA та HI програми.

Анатолий жорстко регламентує їх значення (в тексті) на Листі "Породи" програми (також в описі "Коды модулей...."), і тут же їх порушує в таблиці. Зокрема  Ligustica DsAmax=4,81; Caucasica DsAmin\max= -2,88\2,88. Як це пояснити?

ПС. Гасло "Venceremos!", в такій інтерпретації, зустрічаю вперше !:umora:

Поделиться сообщением

3 години тому, amator сказав:

Питання про початкові\кінцеві значення параметрів CI, DsA та HI програми.

Анатолий жорстко регламентує їх значення (в тексті) на Листі "Породи" програми (також в описі "Коды модулей...."), і тут же їх порушує в таблиці. Зокрема  Ligustica DsAmax=4,81; Caucasica DsAmin\max= -2,88\2,88. Як це пояснити?

Справа в тім, що Анатолій в останній момент змінив (як мінімум) граничні межі класів і коли готував інструкцію, то картинку з поясненнями до породної таблиці замінив, а саму таблицю прогавив. Нажаль це не єдина невідповідність між інструкцією і тим, що є в програмі насправді. Прочитайте уважно оцю примітку з інструкції:

"критической областью первого ранга считается область, смежная с граничащей породой. Она начинается в первом (последнем) классе породного диапазона для CI и в следующем за первым (последним) классом для DsA и HI и имеет длину 3 класса. В этой области допускается до 15% крыльев".

А тепер уважно огляньте графіки в програмі...

Жодних пояснень з перших вуст отримати поки що не можу, бо на електронку не відповідає, та й сайт останній раз відвідував ще 03.01.2017. Почекаємо...

3 години тому, amator сказав:

ПС. Гасло "Venceremos!", в такій інтерпретації, зустрічаю вперше !:umora:

Вже і не пригадаю де саме його почув, але по контексту лягало якнайкраще.:)

Поделиться сообщением

В 15.01.2017 в 19:34, Kumpel сказав:

Ну, тоді Вам до школи.:)

Прийміть, будь ласка, контрольну роботу для перевірки!:)

27_1_amator.TPS

Поделиться сообщением

В 21.01.2017 в 15:41, amator сказав:

Прийміть, будь ласка, контрольну роботу для перевірки!:)

27_1_amator.TPS

То Kumpel.

Дякую за перевірку та потрачений на мене час. По т, №4, думав, що червоним будуть всі значення (що по Х, що по У) - зверху до низу:umora:!  По СІ малий відсоток помилок дав, мабуть, минулий "оптично - мікроскопний" практикум. Буду аналізувати результат, та працювати над помилками.

З повагою.

Поделиться сообщением

хто може вислати від скановані крила (в хорошій якості) Карпатки!?

Поделиться сообщением

В 27.06.2017 в 23:15, MaikMay сказав:

Якщо у Вас карпатка - зможу допомогти, але десь під кінець липня. Не раніше:(

Поделиться сообщением

17 годин тому, amator сказав:

Якщо у Вас карпатка - зможу допомогти, але десь під кінець липня. Не раніше:(

карпатка маю (хочеться порівняти)), є деякі від знатних маткарів Закарпаття - хочу все по міряти-переміряти, потім можу поділитися сканами(подивимся в кого які результати вийдуть).... просто думав, що в когось є вже готові скани карпатки!

Поделиться сообщением

4 години тому, MaikMay сказав:

карпатка маю (хочеться порівняти)), є деякі від знатних маткарів Закарпаття - хочу все по міряти-переміряти, потім можу поділитися сканами(подивимся в кого які результати вийдуть).... просто думав, що в когось є вже готові скани карпатки!

Я подумав, що у Вас проблеми зі скануванням крил:). Сканів карпатки не маю

Поделиться сообщением

4 години тому, MaikMay сказав:

і що з того:dntknw:,сьогодні морфометрією хваляться многі,а бджолою одиниці

Поделиться сообщением

Тільки що, miro сказав:

цілком згідний, морфометрі - це тільки підтвердження породності, адже головне гко...тому комусь треба займатися селекцією(щоб була добра, "золота бджола") але не на словахі постами на форомі....якось так!

Поделиться сообщением

6 хвилин тому, miro сказав:

а то дочитав до 72ст. у темі Карпатська бджола, а там все мутно....тільки бла-бла-бла!

Поделиться сообщением

В 27.06.2017 в 23:15, MaikMay сказав:

Кілька сканів знайдеться, але надішлю увечері, після роботи.

Володя, а чому штатив для Вас лишній?

Я також вже придбав подібне "чудо" ( всього 350 грн) і сканер тепер, навіть при 4800, просто відпочиває (якість не до порівняння). Крильця розкладаю поміж двома стрічками прозорого скотчу, а потім цей "сендвіч" просовую покрильно під об'єктивом. Мікроскоп при цьому залишається нерухомим, завдяки "присосці" штатива. Питання в тому - як Ви потім виконуєте оцифровування? Окрема обробка кожного крила видається мені трохи марудною, тому маю намір зробити програму для їх зшивання в єдиний файл (аналог сканування) . Але на даний час збацав простеньку програмульку, котра використовує для цього можливості фотошопу. Їй лише вказується папка розташування окремих зображень крилець, а далі програма запускає фотошоп і при допомозі автоматизації виконує всі необхідні перетворення. На виході, у фотошопі, отримуємо об'єднаний файл і залишається лише зберегти його в потрібному місці.

Можу поділитися, якщо бажаєте...:)

Изменено пользователем Kumpel

Поделиться сообщением

2 години тому, Kumpel сказав:

Кілька сканів знайдеться, але надішлю увечері, після роботи.

maykmi@ukr.net якщо можна сюда або на форумі. Дякую

1

Я також вже придбав подібне "чудо" ( всього 350 грн) і сканер тепер, навіть при 4800, просто відпочиває (якість не до порівняння). Крильця розкладаю поміж двома стрічками прозорого скотчу, а потім цей "сендвіч" просовую покрильно під об'єктивом. Мікроскоп при цьому залишається нерухомим, завдяки "присосці" штатива. Питання в тому - як Ви потім виконуєте оцифровування? Окрема обробка кожного крила видається мені трохи марудною, тому маю намір зробити програму для їх зшивання в єдиний файл (аналог сканування) . Але на даний час збацав простеньку програмульку, котра використовує для цього можливості фотошопу. Їй лише вказується папка розташування окремих зображень крилець, а далі програма запускає фотошоп і при допомозі автоматизації виконує всі необхідні перетворення. На виході, у фотошопі, отримуємо об'єднаний файл і залишається лише зберегти його в потрібному місці.

Поделиться сообщением

9 годин тому, Kumpel сказав:

Вітаю з придбанням! Штатив не використовую із-за його якості. Кожна деталь живе своїм життям. Мікро ліфт, взагалі тяжко назвати ліфтом. Від скотчу відмовився давно. Між двух стрічок часто залишалися пухирці повітря. Почав клеїти на скотч, з послідуючим наклеюванням на папір. Виходило трохи краще. Але, на мою думку, скотч не зовсім коректно використовувати в подібних вимірах. Зараз використовую звичайне предметне скельце для оптичних мікроскопів. В магазині "Медтехніка" їх можна знайти без проблем. Крило між двух скелець, зверху ставлю мікроскоп - роблю знімок. Об"єдную в файл за допомогою програми PhotoFiltre (йшла бонусом до Total Commander). Об"єднання в файл, як для мене, робота муторна, так - що.... яка, яка там програмулька???:)

Изменено пользователем amator

Поделиться сообщением

29 хвилин тому, amator сказав:

...яка там програмулька???:)

Та така собі малесенька програмуля, котра сама особливо нічого не вміє, бо все відбувається за кулісами у фотошопі, але в результаті, практично в один клік, ми отримуємо отаке:

1.thumb.jpg.994b894549d16cd0a23b54450a630ff4.jpg

Якщо на Вашому компі, в реєстрі Windows, можна відшукати запис "Photoshop.Application", а також "ScriptingSupport.8li", то вона (програмуля) і Вам зможе допомогти.:) А знайдете Ви її (програмулю) у "приваті".:)

Поделиться сообщением

8 годин тому, Kumpel сказав:

Та така собі малесенька програмуля, котра сама особливо нічого не вміє, бо все відбувається за кулісами у фотошопі, але в результаті, практично в один клік, ми отримуємо отаке:

1.thumb.jpg.994b894549d16cd0a23b54450a630ff4.jpg

Якщо на Вашому компі, в реєстрі Windows, можна відшукати запис "Photoshop.Application", а також "ScriptingSupport.8li", то вона (програмуля) і Вам зможе допомогти.:) А знайдете Ви її (програмулю) у "приваті".:)

Душевний вигляд! Та ще і одним кліком! Дякую!

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти