Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

51 хвилину тому, Mihail-ves сказав:

Цікава цього року моя карпатка Говерла. Якось дивно почала ділитись в КІ. І трутень від неї також майже чітко на границі розділу УС-карпатки.

Ось які проміри показують бджоли цього року.

7daaf035ab20478c26eefb4609841b6b.jpg


72b0d42ae25d05bf6d82684e9475750a.jpg


bfab871f393c3752a65f4b8025e11e2c.jpg

Якщо ставити карніку від 2.00 то ця сімейка отримує 99%.

як завжди крила та ТПС https://drive.google.com/open?id=1jCktmAro9-Pt2MKNWgg26tXejxthVCru

 Пробував і я її - Говерлу.Сподобалася. Синєвр (трохи гірше) і вона - то було моє останнє захоплення карпатками якраз перед баками.

А як по меду @Mihail-ves  - у вас графіків немає?..:umora::hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

А як по меду @Mihail-ves  - у вас графіків немає?

Все є. зараз намалюю.;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Mihail-ves сказав:

Все є. зараз намалюю.;)

 Та, Михайле, тож був жарт!:az::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, ДобровоЛ сказав:

 Та, Михайле, тож був жарт!:az::umora:

А взяв і намалював:umora:. Тут видно Говерла на 4 місці.

5dd02d27d6eec_2019-11-16_19-7-40_742.thumb.jpg.f8a565e51a983879aec63a73e494fa4a.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

53 минуты назад, Mihail-ves сказал:

А взяв і намалював:umora:. Тут видно Говерла на 4 місці.

5dd02d27d6eec_2019-11-16_19-7-40_742.thumb.jpg.f8a565e51a983879aec63a73e494fa4a.jpg

Трішки не вірно побудований графік, номер вулика має графічне оформлення:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Експедиція в гірській місцевості Карпат

IMG_20191110_130046_BURST001_COVER.jpg

IMG-2b58ed240e55a79800d9c1627510b1d3-V.jpg

IMG-408d5003871f7053672d160980a7943b-V.jpg

IMG-a26c819206beb80387bd546d76812324-V.jpg

Сохраненное изображение 2019-11-16_20-32-46.734.jpg

Сохраненное изображение 2019-11-16_20-33-3.975.jpg

Сохраненное изображение 2019-11-16_20-33-28.72.jpg

Сохраненное изображение 2019-11-16_20-33-45.441.jpg

Сохраненное изображение 2019-11-16_20-34-17.369.jpg

Сохраненное изображение 2019-11-16_20-34-31.40.jpg

Сохраненное изображение 2019-11-16_20-34-43.992.jpg

Сохраненное изображение 2019-11-16_20-35-6.116.jpg

Сохраненное изображение 2019-11-16_20-35-51.597.jpg

Сохраненное изображение 2019-11-16_20-36-3.869.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На черзі маточка ТЗ в самій материнській сімї УС31.

1b85d91f16ab1b6c6c1da421277106fb.jpg


780b1b205b8b6ec0bf66007301983d0d.jpg


445b4ce6b04b61a2e3c6bfaec70b7c6f.jpg

Цікаво чому цього року у всіх степовиків кубіталка виросла?

крила та ТПС https://drive.google.com/open?id=168hyOusl_X319K9FNwAkSmChv6VIp9bM

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

 Цікаво чому цього року у всіх степовиків кубіталка виросла?

 

То і нехай, це ж лише у степовиків :). У самої степової кубіталка від того не змінилася... :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

То і нехай, це ж лише у степовиків :). У самої степової кубіталка від того не змінилася... :)

То ще треба Вам знати, що І коли міряти. Сезонні зміни морфологічних ознак характерні для будь-якої породи бджіл. І як правило на протязі всього активного періоду відбувається поступове зростання величин морфологічних ознак бджіл другої та третьої генерації в порівнянні до першої (весняної). Це стосується не тільки розмірів екзоскелета, але і такого улюбленого вами показника, як "кубіталка", мінливість якого може сягати до 15%  у бік збільшення. Вчіть матчасть високоповажні сектанти.

Ci.jpg.fef5d9b899929c3b746d2cef85b1f737.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Mihail-ves сказал:

На черзі маточка ТЗ в самій материнській сімї УС31.

1b85d91f16ab1b6c6c1da421277106fb.jpg


780b1b205b8b6ec0bf66007301983d0d.jpg


445b4ce6b04b61a2e3c6bfaec70b7c6f.jpg

Цікаво чому цього року у всіх степовиків кубіталка виросла?

крила та ТПС https://drive.google.com/open?id=168hyOusl_X319K9FNwAkSmChv6VIp9bM

 

Вітаємо! Хотіли отримати новий породний тип, а отримали нову породу: УКРФАСТ, можу колегу підкинути ;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 хвилин тому, rudakov сказав:

Вітаємо! Хотіли отримати новий породний тип, а отримали нову породу: УКРФАСТ, можу колегу підкинути ;)

Породний тип від помісі не зрозуміло чого? Правда? :umora::umora::umora: 

Це щось новеньке. Мендель мабуть щось знав. Своєчасно відійшов. :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Nick Danger сказав:

То ще треба Вам знати, що І коли міряти. Сезонні зміни морфологічних ознак характерні для будь-якої породи бджіл. І як правило на протязі всього активного періоду відбувається поступове зростання величин морфологічних ознак бджіл другої та третьої генерації в порівнянні до першої (весняної). Це стосується не тільки розмірів екзоскелета, але і такого улюбленого вами показника, як "кубіталка", мінливість якого може сягати до 15%  у бік збільшення. Вчіть матчасть високоповажні сектанти.

Ci.jpg.fef5d9b899929c3b746d2cef85b1f737.jpg

А Ви переконані, що оту статтю в журналі "Пчеловодство" слід розглядати, як матчастину :)? Зверніть увагу, що дослідження проводилися лише на сім'ях далекосхідних бджіл у Приморському краї, а це, як відомо, суміш степової, меліфери, італійки, а останніми роками ще й карніки. Самі далекосхідні бджоли мають досить широку мінливість ознак і без сезонного фактору, тому для таких фундаментальних висновків потрібно було б дослідити більш стабільні популяції. Але сама робота дуже цікава.

П.С.

У людей є конкретна мета - «необходимо возвратиться к изучению, селекции, апробации дальневосточных пчел, ввести их в реестр официальных пород пчел страны». Отже якось потрібно обгрунтувати не дуже високу консолідованість ознак... :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось приклад гарненької далекосхідної:

MorphoXL_Tools.thumb.jpg.0ecf70c46d52605c59c9e83f29a53fdc.jpg 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Nick Danger сказал:

мінливість якого може сягати до 15%  у бік збільшення.

  К осени увеличилась кубиталка, ставлю в зиму и с весны процесс пошел заново. Через три года, есть вероятность, добегу до 50%, а там глядишь и до ста.:) Некоторая правда в научных исследованиях иногда присутствует. Если брать в опыт заморенные семьи, то по мере отъедания что- то вырастет.

   

    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Nick Danger сказав:

І як правило на протязі всього активного періоду відбувається поступове зростання величин морфологічних ознак бджіл другої та третьої генерації в порівнянні до першої (весняної).

Можливо і так, але хочу зауважити ОДНЕ, я міряю вже на протязі трьох років, і ці проміри проводжу в один і то же час - листопад-лютий. І якщо згідно Вашого коментаря, відбуваються зміни в розмірі крила, то вони повинні носити сталий характер для кожного року промірів. А оскільки є матки ще з 2017 року то можу казати що в них спостерігається стабільність показників, і ніякого там зростанні кубіталки. Тому тут питання спірне.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І знову чудеса вільного обльоту на моїй пасіці. І це наводить на думку, що все правильно я роблю. Як кажуть менше слів більше діла, тоді поїхали. УС35СМС (дочка УС50- внучкаУС31).

Крила та ТПС - https://drive.google.com/open?id=148hB55cmYVba6nT8o9Nd_5pKiTfCaFfy

98a861893388b52f0d4c50700f113ccd.jpg


c4b6ab61617b0056600cb5e7c37a1326.jpg


2650d04a052504760764b5c6c50d6b53.jpg


8ad1ecb63facddd8da04acfee4418279.jpg

Один недолік, присутня жовтизна десь у 20% бджілок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

А Ви переконані, що оту статтю в журналі "Пчеловодство" слід розглядати, як матчастину :)?

Чи переконаний я в тому, чи розглядати дослідження як матчастину? Так, я особисто в цьому переконаний! Ви ж теж, я так думаю, в своїх доволі сумнівних, з точки зору науки, твердженнях на щось спираєтесь? Для того щоб заперечувати елементарні знання з біології бджоли - потрібні вагомі науково підтверджені аргументи, а не бла-бла-бла. Де вони?

8 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Зверніть увагу, що дослідження проводилися лише на сім'ях далекосхідних бджіл у Приморському краї, а це, як відомо, суміш степової, меліфери, італійки, а останніми роками ще й карніки. Самі далекосхідні бджоли мають досить широку мінливість ознак і без сезонного фактору, тому для таких фундаментальних висновків потрібно було б дослідити більш стабільні популяції.

Так, я звернув. І Вам раджу звернути.

"Степень их генетической дифференциации оценивали по величинам индекса фиксации (FST) при парном сравнении и генетических дистанций Нея (N) В качестве групп сравнения использовали чистопородных особей среднерусской (SR, n = 61), серой горной кавказской (SGK, n = 70), краинской (CAR, n = 30) и карпатской пород (KARP, n = 55), отобранных из выборок этих пчел на основании величин коэффициента подобия Q, которые в среднем составили 97,9±0,2%, 98,0±0,1%, 95,8±0,4% и 98,1±0,1%, соответственно. Для исследуемой выборки DALN был характерен относительно высокий уровень генетического разнообразия (11,14±1,30 аллелей на локус), сопоставимый с величинами этого показателя в группах KARP (12,43±2,71), SR (11,29±2,49) и CAR (10,00±2,07). В группе DALN установлено наибольшее эффективное число аллелей 4,94 против 3,19-4,51 в других. У пчел DALN отмечен наибольший дефицит гетерозигот (FIS = 0,32), что сопоставимо с величиной аналогичного показателя в группе SR (FIS = 0,31). Выборка DALN, наряду с SGK, имела высокую степень генетической консолидации: к собственной популяции на основании данных ДНК-анализа были отнесены 96,5% особей, что можно рассматривать как указание на практически полное отсутствие обмена генами с изученными породами."

8 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

П.С.

У людей є конкретна мета - «необходимо возвратиться к изучению, селекции, апробации дальневосточных пчел, ввести их в реестр официальных пород пчел страны». Отже якось потрібно обгрунтувати не дуже високу консолідованість ознак... :)

П.С.

А яка КОНКРЕТНА мета у Вас? Що Вам особисто потрібно обгрунтувати? Чи не свої прогалини в знаннях з біології бджолиної сімї?;):umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Nick Danger сказав:

Чи переконаний я в тому, чи розглядати дослідження як матчастину? Так, я особисто в цьому переконаний! Ви ж теж, я так думаю, в своїх доволі сумнівних, з точки зору науки, твердженнях на щось спираєтесь? Для того щоб заперечувати елементарні знання з біології бджоли - потрібні вагомі науково підтверджені аргументи, а не бла-бла-бла. Де вони?

Так, я звернув. І Вам раджу звернути.

"Степень их генетической дифференциации оценивали по величинам индекса фиксации (FST) при парном сравнении и генетических дистанций Нея (N) В качестве групп сравнения использовали чистопородных особей среднерусской (SR, n = 61), серой горной кавказской (SGK, n = 70), краинской (CAR, n = 30) и карпатской пород (KARP, n = 55), отобранных из выборок этих пчел на основании величин коэффициента подобия Q, которые в среднем составили 97,9±0,2%, 98,0±0,1%, 95,8±0,4% и 98,1±0,1%, соответственно. Для исследуемой выборки DALN был характерен относительно высокий уровень генетического разнообразия (11,14±1,30 аллелей на локус), сопоставимый с величинами этого показателя в группах KARP (12,43±2,71), SR (11,29±2,49) и CAR (10,00±2,07). В группе DALN установлено наибольшее эффективное число аллелей 4,94 против 3,19-4,51 в других. У пчел DALN отмечен наибольший дефицит гетерозигот (FIS = 0,32), что сопоставимо с величиной аналогичного показателя в группе SR (FIS = 0,31). Выборка DALN, наряду с SGK, имела высокую степень генетической консолидации: к собственной популяции на основании данных ДНК-анализа были отнесены 96,5% особей, что можно рассматривать как указание на практически полное отсутствие обмена генами с изученными породами."

П.С.

А яка КОНКРЕТНА мета у Вас? Що Вам особисто потрібно обгрунтувати? Чи не свої прогалини в знаннях з біології бджолиної сімї?;):umora:

Де саме я заперечую "елементарні знання з біології бджоли"?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Де саме я заперечую "елементарні знання з біології бджоли"?

Я ж Вам не цензор всього Вас цитувати. Перечитайте свої пости уважніше, самі все зрозумієте..     .. хоча навряд...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Nick Danger сказав:

Я ж Вам не цензор всього Вас цитувати. Перечитайте свої пости уважніше, самі все зрозумієте..     .. хоча навряд...

Відмінна аргументація! Та хто ж Вас просить цитувати всього ?:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Відмінна аргументація! Та хто ж Вас просить цитувати всього ?:umora:

Спочатку покажіть свою відмінну аргументацію, щодо  поставлених Вам вище питань. Я на Ваші відповів. Все решта - бла-бла-бла!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так от і припиніть бла-бла-бла, і покажіть те місце, де мої "твердження сумнівні з точки зору науки", а "елементарні знання з біології бджоли" я заперечую. Ну хоча б одне конкретне місце...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 година тому, Nick Danger сказав:

Породний тип від помісі не зрозуміло чого? Правда? :umora::umora::umora: 

Це щось новеньке. Мендель мабуть щось знав. Своєчасно відійшов. :hi:

Бог з нею - з Мендель. Хай вона з журналістами сама розбирається.

Мене  зацікавила Ваша порода бджоли. Колись, дуже давно, я її шукав майже по всьому Знам"янському районі три роки. Окрім гібрида карпатки, кавказянки та ще чогось (мабуть Знам"янської!) так нічого і не знайшов. Судячи з підпису - Вам це вдалося. Не змогли б Ви надіслати з пів - сотні бджіл мені для проміру? Тим паче: The BEST - це круто!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 хвилини тому, amator сказав:

Бог з нею - з Мендель. Хай вона з журналістами сама розбирається.

:ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Mihail-ves сказав:

Можливо і так, але хочу зауважити ОДНЕ, я міряю вже на протязі трьох років, і ці проміри проводжу в один і то же час - листопад-лютий. І якщо згідно Вашого коментаря, відбуваються зміни в розмірі крила, то вони повинні носити сталий характер для кожного року промірів. А оскільки є матки ще з 2017 року то можу казати що в них спостерігається стабільність показників, і ніякого там зростанні кубіталки. Тому тут питання спірне.

Підозрюю, що і Руттнер "щось знав"(с): навіщо було давати породний діапазон КІ в класах? Дав би одною - конкретно цифрою і все! Точно  - "щось знав" (с)...  :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...