Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

Забув додати до вчорашньої сімї ТЕПЕСКИ, щоб як кажуть бачити самим.

мазуренко УСП_ТПСки та Карташова.rar

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 годин тому, Kumpel сказав:

 Сашко Кривченко знову підкинув роботи :), а часу навіть на неї катасчтрофічно бракує.

Саша і мені готує також роботу. Вміє загружати:umora:.

Простріляв я своїх вже в 19 точках і дійсно в цій сімї присутня кров кавказької бджоли, але мала частина. І цю малу кількість видно на всіх 3 основних графіках, а також у індексі Ізмайлова (22 клас). Також показувало по 2-3 крила карпатки, та 2-3 крила карніки. Але основна частина крил все ж таки за УСП. ну і графіки в 19 точках

5b1c13447a88d_2018-6-9_20-34-52_804.thumb.jpg.eae86f10bfa0fbdae00e052d356472bf.jpg5b1c13479d402_2018-6-9_20-49-22_304.thumb.jpg.911bb03bd9625027c6861b5a4cd7c730.jpg

 

Тому думаю все ж таки взяти її та зробити хоча б одну закладку, що побачити її дочок. А дальше буде видно.

До речі, бджілок від цієї сімї брав із рамки з розплодом на виході, просто струсивши в миску та дав льотній бджолі відділитись, забрав тільки тих хто сам ще не літає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 17.05.2018 в 17:14, Майер сказав:

Главное в анализе УСП: есть ли в образце кавказянка?

Здесь подходит индекс Кузьмича. Он не отличает карпатку, карнику, УС. И служит только для выявления в образцах кавказянки.

    Вначале этот индекс одной из лучших семей УС  Здесь одно значение в области кавказянки (возможно случайное).

  ИО УС далеко уползает в область кавказянки (сдвиг влево виден хорошо).

И для полноты картины УС от Кривченко. Малое присутствие (допустимое) кавказянки.

   

   

 

Егошин.jpg

Сохраненное изображение 2018-5-17_19-54-55.765.jpg

        кривченко-11-45.296.jpg

Змінено 17 травня користувачем Майер

А вот еще любопытный пример:

blob.thumb.png.eff1aaf69b8eeaf447fed487e81ce158.png

СГК как бы присутствует, но как-то очень стеснительно :).

Ну и дальше по индексам

blob.thumb.png.a82f3e3ca55143655b833245730d3fe2.png

blob.thumb.png.d8d3aab566a2656d7dcc2d60fe0f6151.png

blob.thumb.png.1ad3e430e6064077cd25f209d8f789d4.png

blob.thumb.png.c75d9de62f0999e6c1ed919f4278b0ec.png

blob.thumb.png.dcdd6df482d50257c0993ed36099769a.png

И именно последний график радует меньше всего :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.06.2018 в 04:07, Kumpel сказал:

И именно последний график радует меньше всего :).

    Присутствие другой породы показывают и график дискоидального смещения- горное плато в 22-26 классах (или "кепка- аэродром"), и следующий за ним график не одновершинный- это также показатель возможного присутствия иной породы. Индекс Кузьмича достаточно информативен и присутствие СГК в пробах определяет хорошо,

          

В 11.06.2018 в 04:07, Kumpel сказал:

но как-то очень стеснительно

  Еще год назад гадали как усмотреть кавказянку. Со среднерусской она давала стройнейшие графики КИ, с карпаткой становилась похожей на УС и также получался красивый график КИ. 

        

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
В 24.04.2018 в 15:54, teplov сказав:

Ольшанський Анатолій мені пару маток з Афону привіз, бджіл супроводу можу вислати якщо Вам цікаво.

В 22.04.2018 в 14:45, tolik2362 сказав:

Прибыла в Украину Греческая македоника по пробуем промерять и протестировать и сравнить с УС.:hi:

Хлопці, що там з македонікою? Дуже кортить поскубти крильця ...:):hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 часов назад, Kumpel сказал:

Хлопці, що там з македонікою? Дуже кортить поскубти крильця ...:):hi:

Уже есть макидоника на баков в 54от  Теплова теперь дочки этой комбинации будут осеменены новой линией баков если нужны пчелы могу выслать скинь куда в личку :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

    Вчера вывез маток с облетников. Через 2 дня следующая партия отправится туда.

   У июньских маток выходят молодые пчелы. Без промеров видно, что вроде все в норме. От некоторых маток получены внучки от которых закладка маток планируется на следующую неделю. В начале августа (возможно) будет и следующее поколение.

   Проведена закладка маток от карники Целле и Хиндерхофен АГТ, которые в прошлом году спарены с карпаткой. Для них подобраны лучшие трутни, промеры в обязательном порядке.

   

    

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

Панове, а ось і македоніка. Вона поки єдина, зате у повний зріст (83 крильця) :).  Досліждження пороводилось в режимі відповідності A.m.sossimai, тому на графіках вказані породні діапазони степової:

blob.thumb.png.cfdf49788d8188d4a268ecc9e3b3edd8.png

blob.thumb.png.7f31d9089838b131cb276233620899b8.png

blob.thumb.png.e2628ffd08ef1a791e635f76ae66837b.png

blob.thumb.png.bfee2e607537730dc376ae1d2d69bbc1.png

blob.thumb.png.fc258400d641f0fe7744925906888f1f.png

blob.thumb.png.621cb453ec4e79b3eef74c8eb934468b.png

blob.thumb.png.e01696642a4a174e034fa1739ce282a9.png

blob.thumb.png.cb9847b3b70b4e43d01402243da8a7a0.png

 

Велика подяка @tolik2362 :hi: (і у першу чергу Артему :wave:) за наданий матеріал. Далі буде ще біля восьми проб і більш повна картина, але там наразі чекаємо повної зміни бджоли . Хоча дискусію можемо розпочинати вже зараз ...:)

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Хоча дискусію можемо розпочинати вже зараз

Для детальної дискусії потрібен час і щоб все переварити, а його зараз навіть на себе не вистачає. Але якщо коротко, то моє припущення що до УСП та македоніки поки що знайшло підтвердження - вони різні, а не дуже близькі родичі. Прошу надати скани крил для фіксування у 19 точках, люблю я збирати крила:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Завтра получу еще одну ус по пробуем ее но говорят чистая :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, tolik2362 сказал:

Завтра получу еще одну ус по пробуем ее но говорят чистая :hi:

К ним бы ещё карпатку ,карнику ,для насыщения трутнёвого фона :rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Мико сказав:

К ним бы ещё карпатку ,карнику ,для насыщения трутнёвого фона :rofl:

Можу пару неплодок карніки підкинути для такої справи:crazy:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Мико сказал:

К ним бы ещё карпатку ,карнику ,для насыщения трутнёвого фона :rofl:

Это все находится за 7 кеме от меня у дяди так что  проблем не каких :hi:

48 минут назад, davolodya сказал:

Можу пару неплодок карніки підкинути для такої справи:crazy:

Карнеку  проходили спасибо оставте себе  :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, tolik2362 сказав:

Это все находится за 7 кеме от меня у дяди так что  проблем не каких :hi:

Ви всерйоз думаєте, що 7 км для трутня то є нездоланна відстань? Адже трутень іншої породи може Ваш трутневий фон здорово підпортити...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, davolodya сказал:

Ви всерйоз думаєте, що 7 км для трутня то є нездоланна відстань? Адже трутень іншої породи може Ваш трутневий фон здорово підпортити...

А кто им даст выводить трутня как вы думаете  и облетник у меня не изолированный  и врадеусе сими километров может находится Бог знает что :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 хвилин тому, tolik2362 сказав:

А кто им даст выводить трутня как вы думаете  и облетник у меня не изолированный  и врадеусе сими километров может находится Бог знает что :hi:

Не мені Вас вчити, але , тримаючи одну породу, я нестану завозити іншу, навіть для експерементів. Трутневий фон не для того напрацьовується ...Вибачайте, якщо образив.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 13.07.2018 в 06:27, Mihail-ves сказав:

Прошу надати скани крил для фіксування у 19 точках, люблю я збирати крила:umora:

:), забирайте  тут.

В 13.07.2018 в 06:27, Mihail-ves сказав:

... Але якщо коротко, то моє припущення що до УСП та македоніки поки що знайшло підтвердження - вони різні, а не дуже близькі родичі.

Разючої різниці не помітив. Зрештою я й шукав подібності, а не відмінності :). Так, красива крива кубітального втекла на один клас вправо, хоча гантельний цілком влаштовує. А відчутний додатковий пік гантельного у 28 класі може свідчити про присутність цекропії (Грецький аналог карніки), що могло вплинути на загальну картинку кубітального.Треба ще зауважити, що у цій пробі було досить багато світленьких бджіл  (можливий натяк на італійку). Крива дискоїдного тут цілком годиться для степової, індекс Ізмайлова також. Таким чином, чіткі відмінності маємо лише по індексу Майєра, та по кубітальному. Індекс Кузьмича свідчить про повну відсутність кавказянки у пробі, чим не може похвастати степова :). Це також впливає на загальну порівняльну картину.

Чекаємо решту проб. Тоді і буде більш повна картина ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

56 хвилин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Таким чином, чіткі відмінності маємо лише по індексу Майєра, та по кубітальному.

І якщо так і буде постійно то це дуже добре, оскільки відмінність у два індекси, це все ж таки буде видно де хто. :ole_ole:

P.S. а як на рахунок сканів?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, davolodya сказал:

Не мені Вас вчити, але , тримаючи одну породу, я нестану завозити іншу, навіть для експерементів. Трутневий фон не для того напрацьовується ...Вибачайте, якщо образив.:hi:

Меня Вы не оскорбили  а завожу для того чтобы найти именно украинку а не то что называется ней у нас а сою породу держу в чистоте с помощью И.О :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.07.2018 в 22:30, Kumpel (Ігор Довгуник) сказал:

Панове, а ось і македоніка. Вона поки єдина, зате у повний зріст (83 крильця) :).  Досліждження пороводилось в режимі відповідності A.m.sossimai, тому на графіках вказані породні діапазони степової:

blob.thumb.png.cfdf49788d8188d4a268ecc9e3b3edd8.png

blob.thumb.png.7f31d9089838b131cb276233620899b8.png

blob.thumb.png.e2628ffd08ef1a791e635f76ae66837b.png

blob.thumb.png.bfee2e607537730dc376ae1d2d69bbc1.png

blob.thumb.png.fc258400d641f0fe7744925906888f1f.png

blob.thumb.png.621cb453ec4e79b3eef74c8eb934468b.png

blob.thumb.png.e01696642a4a174e034fa1739ce282a9.png

blob.thumb.png.cb9847b3b70b4e43d01402243da8a7a0.png

 

Велика подяка @tolik2362 :hi: (і у першу чергу Артему :wave:) за наданий матеріал. Далі буде ще біля восьми проб і більш повна картина, але там наразі чекаємо повної зміни бджоли . Хоча дискусію можемо розпочинати вже зараз ...:)

 

Игорь пришло две линии ус подсажу и через  40 дней про меряем обеих  если  ты захочешь  конечно .:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, tolik2362 сказав:

Игорь пришло две линии ус подсажу и через  40 дней про меряем обеих  если  ты захочешь  конечно .:hi:

Уже хочу :).

9 годин тому, Mihail-ves сказав:

P.S. а як на рахунок сканів?

Так в попередньому повідомленні є посилання, з самого початку :umora:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Так в попередньому повідомленні є посилання, з самого початку 

ось що головний взяток робить з головою, не побачив;). Дякую.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.07.2018 в 22:30, Kumpel (Ігор Довгуник) сказав:

Панове, а ось і македоніка. Вона поки єдина, зате у повний зріст (83 крильця

@tolik2362 @Kumpel (Ігор Довгуник)    А крила точно македоніки;), а то після промірів 16 крил в 19 точках, я подумав що крила моєї УСП №31.:umora:

Ось маленьке відео промірів 16 крил, та порівняльні графіки Мас-1 та УСП №31. Цікавий матеріал, але в цілому на графіку "точки" йдуть трішки нижче ніж моя.

Більше крил не маю змоги постріляти, оскільки через годину почну першу качку соняшника.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Отримав вчора ще п'ять проб македоніки, від Артема. І знову живі бджілки в пернесильних кліточках. Спершу Толік відмовився брати гріх на душу :), а тепер і Артем вирішив записати мене в душогуби :(:). Але знайшов причину не проводити екзикуцію відразу, тому дав цим бджілкам водички і можливість ще трохи порадіти життю :).

А справа у тім, що ще у травні прибилися до мене три дуже цікаві рої - перваки. Матки там "тергітні", у стилі степової - македоніки, бджола тотально сіренька і доволі крупна. Але злючі вони - презлючі, у порівнянні зі звичною мені карпаткою. Проби бджілок я звичайно ж тоді зафіксував, маток поміняв на своїх ефок, а оригінальних віддав знайомому (на "зберігвння" :)).

Буквально вчора ( з переходом на сьогодні :)) поскуб одну з тих проб і кинув під мікроскоп. На перший погляд це степова з домішкою карніки-карпатки. Але при більш детальному вивченні бджілки ті діляться на дві, приблизно однакові по кількості групи. Перша з них Європейського походження, а друга - Кавказського :(:(:(. Уявіть на хвильку, що кавказянкою тут смітили понад пів століття тому, а таке враження, що позавчора.

Свого часу Володимир Череватов давав чітке і грунтовне пояснення цього феномену. І висновок там один - потрібно бути дуже обережними зі всілякого роду екзотикою. Як наслідок,  місцева бджола сьогодні на Львівщині є потрійним гібридом, як мінімум . Принаймі, біля моєї пасіки ... :(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Игорь в конце месяца будут пчелы третей линии Украинок  о которых я писал тебе раньше а две будут в августе  интересно будет узнать что у нас называют УС:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...