Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

За сканування з мене взяли 5 грн і готові надалі співпацювати.Формат А5 з роздільною здатністю 2400. А моїх 50 крил влазиться 5 на 4 см. На формат А5 влізиться більше 10 сімей. А пробу брав з підмору по 5-10 бджіл з різних сімей і вони не відзначалися по продуктивності і минулого року були ройові маточники. А в підмор відходять найслабші особини тому і різнобой. Головне що програма працює :ay:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

zapivan Я не зрозумів в якому форматі ви отримали сканування з фото студії

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Половина А4(звичний ксероксний аркуш) буде формат А5. У Фотошопі зайве обрізали получилось зображення 50 крил розмір 2 Мбайт. Фото крил post-3347-1362424565_thumb.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Треба в програмі сканування зразу вирізати обьект а потім сканувати цим ви збільшуете роздільну здатність і точніше виконуеться вимірювання

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я надалі це врахую. Можна сканувати і 9600. Область сканування буде маленька. Я пробував на 2400. Зрозумів що треба роздільна здатність більша бо точки досить великі.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

zapivan ВІТАЮ Вас з освоюванням програми В Україні зявився ще один пасічник який освоїв цю програму Щоб точки були меньшими треба в прграмі ДІГ 2 ВИКОНАТИ НАЛАШТУВАННЯ і зменшити діаметр точки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ДЯКУЮ всім хто допоміг розібратися :az: Тепер можна і по сусідах побігати обміряти округу і вияснити звідки в мене на пасіку прилітають бджоли-злодійки з жовтими тергітами. І злодійок обміряєм :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І ще наклеюйте крильця на скотч а потім накривайте білим папером і обрізайте так простіше

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Появилась новая версия программы КАРТ 95 для себя я её немного изменил вот так она выглядит ____________________._2.rar Оригинал находится на сайте Среднеруские пчелы

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 9 months later...

Сьогодні взявся за проби бджіл які взяв від дочок матки Z-88 яку благополучно переправив bercikу для подальшої роботи. Всього 4 проби. Знайшов контору яка займається фотореставрацією і за літру медку і 5 грн за сканування погодилися обробляти мої крила. Спочатку робив проби по 100 крил але не добився якісного сканування. Але потім переробив по 50 крил зменшується площа сканування і збільшується роздільна здатність. Сканував при 7200dpi. Для визначення індексів використовував програми Tpsdig і карт 95. Обробляв у програмі по 25 крил тому що зависав комп.post-3347-1387478433_thumb.jpg

ghgf.txt

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ПАЛАНОЧКА Річ втім що чіткого визначення УС ви не не знайдете ніде наприклад той же гентальний індекс тому у нас куб індекс з кожним роком зростае вже дійшов до2,62про що це говорить що карпатка поступово витісняє УС
То что карпатка витесняет УС, ето верно потому что каждий год завозятся тысячи пакетов из западной Украины, немогу понять чем больше куб индекс тем больше сама пчела ? :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

чем больше куб индекс тем больше сама пчела

На долі міліметра більше крило.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За останній рік провів ідентифікацію бджіл з багатьох куточків Украіни Невтішна відкриваеться картина Ми майже втратили 2 своі аборигенні породи бджіл Всім хочеться заробити не прикладаючи ніяких зусиль Ну що ж будем працювати на маткарів з Польщі Німетчини та Авсріі та перепродувати один одному не якісний плем матеріал на жаль зараз така дійсність

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За останній рік провів ідентифікацію бджіл з багатьох куточків Украіни Невтішна відкриваеться картина Ми майже втратили 2 своі аборигенні породи бджіл Всім хочеться заробити не прикладаючи ніяких зусиль Ну що ж будем працювати на маткарів з Польщі Німетчини та Авсріі та перепродувати один одному не якісний плем матеріал на жаль зараз така дійсність
Не ростраевайтесь так было и раньше з кавказянкой
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Буду очень краток так как печатаю одним пальцем ,То о чем я мечтал Вы уже добавили, пока не разобрался как определяется практически дискоидальное смещение, иоткуда берутся данные для графика,Я для своих измерений вместо Паинта использую Фото шоп
Фотошоп? цікаво. А яким же чином? :ay::hi:
За останній рік провів ідентифікацію бджіл з багатьох куточків Украіни Невтішна відкриваеться картина Ми майже втратили 2 своі аборигенні породи бджіл Всім хочеться заробити не прикладаючи ніяких зусиль Ну що ж будем працювати на маткарів з Польщі Німетчини та Авсріі та перепродувати один одному не якісний плем матеріал на жаль зараз така дійсність
А про які ж "2 своі аборигенні породи бджіл" йдеться? А до того ж чи ,взагалі, вже визнали породність бджіл? До сьогодні я знав, що порід у бджіл ще не було визнано?.. :dntknw:;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я не великий знаток класіфікаціі порід бджіл але для мене наша карпатка це підвід краінських бджіл кубітадьний індекс яких ще 6 років тому не перевищював 3,0 Зараз картина змінилась в більшу сторону це говорить про те що на Закарпатті зявилось дуже багато країнських маток З степовою ще складніше на сході вони більше метизовані кавказькою в центрі карпатською На півночі дещо краще Морфологічно ці дві породи відрізнити ще можно наприалад post-2029-1387723172_thumb.jpg условно карпатські та степовіpost-2029-1387722916_thumb.jpg Тому ще ні один з корифеїв маткарів не виклав ніде на зразок цьогоpost-2029-1387724209_thumb.jpg Добавим сюди бакфест і будем через 5 років мати про що яписав вище
Що до Фотошопа то зараз є більш оперативна програма Діг 2 але я так і не навчився робити ссилки
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Фотошоп? цікаво. А яким же чином?

Як Паінт присобачити до цього не знаю, а от Фотошопом можна з допомого сканера одержати знимки з високою роздільною здатністю. Хотів сам спробувати. Наклеїв кілька крил. Пішов до товариша, що має сканер. Та роздільна здатність, яку він зміг витягти на своєму компі була десь 1200 одиниць. І виявилась замалою. Одержати чіткі лінії не вдалось. Потрібна в два і більше разів роздільна здатність. А це мабуть залежить від потужності компа.
Зараз картина змінилась в більшу сторону це говорить про те що на Закарпатті зявилось дуже багато країнських маток

Читав роботи Гайдара. Там 2,6 куб інд.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоб одержати якісний скан треба виставити роздільну здатність більшш 2000 одиниць і виділити область сканування І я не зрозумів що Ви хочете зроьити Фотошопом

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нарешті зрозумів як викласти результат вимівів. З цієї сімї взяв 100 бджіл. Перших 25 крил.______2.1_1.rar Ну це не ідеал але чітко проглядається що по індексах результат близький до карпатки. Негативне дискоїдальне зміщення вказує на помісь з кавказькими.Є крила які чомусь не обмірюються. Видно не попадають ні під один стандарт.______2.1_2.rar І ще 25 крил тої самої сімї

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Читав роботи Гайдара. Там 2,6 куб інд.

Які з кожним роком зростають
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я бачю що багато пасічників не розуміють навіщьо ця морфометрія Як для мене то я кожних 2 роки замінюю маток на своїй пасіці Виписую декілька маток проводжу аналіз і від найкращої виводжу маток на заміну Яких маток можна отримати від такої матки post-2029-1387748449_thumb.jpg Зразу видно що ніякої племінної роботи людина не веде а просто заробляє гроші Тому стараюсь щоб сімї на пасіці були більш однорідними З такими сімями легше працювати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ПОНАБИСТ, а що за програма у вас :blink: Чи це просто побудовані графіки з результатів вимірів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а що за програма

Остання Карт 95 перероблена мені просто не сподобались графіки в останній Виложити не можу невміщюеться Якщьо треба можу відіслати на єл пошту
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я користуюсь карт95 скачаною по вашій ссилці в 84 повідомленні. Я думав що маєте щось інше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я користуюсь цієюж тільки переробленою дпя наглядності

и це просто побудовані графіки з результатів вимірів.

Це кадр з єкрана монітора обрізаний в фотошопі програми що в повідомленні 84 zapivan Я вибачаюсь ось ця програма__________________________._2.rar
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...