Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

to Майер.

Очень рад видеть Вас на нашем форуме:hi:! С интересом слежу за Вашей работой! Хотелось "услышать" несколько слов о параметре РСІ. Знаю, что у Вас есть определенная наработка и соответствующие выводы по карпатке и СР. Что Вы можете сказать по другим породам (в частности по УС)? Понимаю, что необходимы промеры и определенная статистика но тем не менее - Ваше видение, хотя -бы в теории.

С уважением.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 минуты назад, amator сказал:

to Майер.

Очень рад видеть Вас на нашем форуме:hi:! С интересом слежу за Вашей работой! Хотелось "услышать" несколько слов о параметре РСІ. Знаю, что у Вас есть определенная наработка и соответствующие выводы по карпатке и СР. Что Вы можете сказать по другим породам (в частности по УС)? Понимаю, что необходимы промеры и определенная статистика но тем не менее - Ваше видение, хотя -бы в теории.

С уважением.

Статистики именно по украинской практически нет. Имея данные по СР можно контролировать присутствие полесской в УС. Но можно найти индекс, который хорошо работал именно по УС, но нужна куча промеров.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, Майер сказал:

Статистики именно по украинской практически нет. Имея данные по СР можно контролировать присутствие полесской в УС. Но можно найти индекс, который хорошо работал именно по УС, но нужна куча промеров.

Почему нет данных ? Есть иследования  Алпатова , есть данные  по темной лесной , есть по краинке. Определить зазори между породами по максимуму  и искать семьи УС в узком диапазоне КИ. Без испедования трутней , это работа в пустую. Кажысь очень много внимания уделяется гантельному  индексу и не обращается внимание на тарзальный индекс , а какраз СКГ относится  к шыроколапым пчелам .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Mihail-ves сказав:
 

Ось і проміряв останню папку в цьому архіві. Якщо викинути 2 крила, які мабуть не звідси (1 і 20 див. фото) то виходить гарна матка карніки (15 балів, вірогідність оцінки 95.4%).

1.thumb.jpg.2d86edf7c1e58a18195faa1065a70d2f.jpg2.thumb.jpg.da7802197232a93debab2769a0c4d46e.jpg3.thumb.jpg.cf9801ec0496939da8c010d1edad15ea.jpg4.thumb.jpg.a4d75c88d67761fbc2c05eed8a0acf62.jpg

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Пахомич сказав:

Почему нет данных ? Есть иследования  Алпатова , есть данные  по темной лесной , есть по краинке. Определить зазори между породами по максимуму  и искать семьи УС в узком диапазоне КИ. Без испедования трутней , это работа в пустую. Кажысь очень много внимания уделяется гантельному  индексу и не обращается внимание на тарзальный индекс , а какраз СКГ относится  к шыроколапым пчелам .

Річ велась не зовсім про "той КІ":). По РСІ даних немає, на жаль, навіть у Алпатова:). Про тарзальний індекс промовчу, а гантельному індексу (до не давніх пір) взагалі не приділялось ніякої уваги! Мені зається, що наші вчені про нього взагалі не знали:umora:. Теж саме можна сказати і про дискоїдальне зміщення. Дякувати ентузіастам-любителям, що вони відкрили "секретні" дані по цим параметрам!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

58 минут назад, amator сказал:

Річ велась не зовсім про "той КІ":). По РСІ даних немає, на жаль, навіть у Алпатова:)

Якщо не за той , то які бджоли мали  за дослідженнями  Алпатова  КІ 53,6 %  (1,93)  і КІ 67,9% (1,52)?  От і починайте танцювати між  лісною і краінкою з обовязковими промірами  трутнів. Можливо ви переконані , що УС має КІ 2,18 - 2,62 (мать всіх бджіл ) , то шукайте . :hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Пахомич сказав:

Якщо не за той , то які бджоли мали  за дослідженнями  Алпатова  КІ 53,6 %  (1,93)  і КІ 67,9% (1,52)?  От і починайте танцювати між  лісною і краінкою з обовязковими промірами  трутнів. Можливо ви переконані , що УС має КІ 2,18 - 2,62 (мать всіх бджіл ) , то шукайте . :hi:

Ви знову про КІ...

Мова велась про ПКІ. Прочитайте уважно моє питання до Майер_а.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 07.01.2018 в 14:13, Майер сказав:

  Промерил крылья из папки 3 29. Кто и как оценил данную семью?

 

В 07.01.2018 в 17:25, Майер сказав:

 У меня на первый раз получилось почти также, но потом проверил все точки и график ДС получился таким и у семьи есть шанс попасть в лучшие. Все в пределах диапазона и график достаточно симметричен.

 

Сохраненное изображение 2018-1-7_21-24-8.109.jpg

 

В 07.01.2018 в 19:32, Mihail-ves сказав:

як не старався, але симетрії немає. Зато процент "вероятность оценки 90.2%". Але у  MaikMay  в профілі карніка :ah:

11.thumb.jpg.5f30da74cef3879ae2921086277abbf7.jpg12.thumb.jpg.23491b4338ab41d5ef7cd0be78d11a3a.jpg13.thumb.jpg.1c9e01e81e1793baf07aa5808d62685d.jpg14.thumb.jpg.5af3c38b6dc0fca639ba931458b91d0e.jpg15.thumb.jpg.1482aff08c53e539e5eb1e2726f3feec.jpg

 

По клонії З 29, А у мене ще інший графік) На рахунок бджоли, вся бжола однотипна сіра, печетка біла. І ще при проміра Карпатки звернув увагу де СІ індекс від 2.5 до 2.7 програма показує що це Італійка! P.S. у мене у профілі Карпатка)))

В 07.01.2018 в 14:13, Майер сказав:

  Промерил крылья из папки 3 29. Кто и как оценил данную семью?

 

В 07.01.2018 в 17:25, Майер сказав:

 У меня на первый раз получилось почти также, но потом проверил все точки и график ДС получился таким и у семьи есть шанс попасть в лучшие. Все в пределах диапазона и график достаточно симметричен.

 

Сохраненное изображение 2018-1-7_21-24-8.109.jpg

 

В 07.01.2018 в 19:32, Mihail-ves сказав:

як не старався, але симетрії немає. Зато процент "вероятность оценки 90.2%". Але у  MaikMay  в профілі карніка :ah:

11.thumb.jpg.5f30da74cef3879ae2921086277abbf7.jpg12.thumb.jpg.23491b4338ab41d5ef7cd0be78d11a3a.jpg13.thumb.jpg.1c9e01e81e1793baf07aa5808d62685d.jpg14.thumb.jpg.5af3c38b6dc0fca639ba931458b91d0e.jpg15.thumb.jpg.1482aff08c53e539e5eb1e2726f3feec.jpg

 

По клонії З 29, А у мене ще інший графік) На рахунок бджоли, вся бжола однотипна сіра, печетка біла. І ще при промірах Карпатки звернув увагу де СІ індекс від 2.5 до 2.7 програма показує що це Італійка:hmm:! P.S. у мене у профілі Карпатка)))

 

ДС.jpg

НІ.jpg

СІ.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

І взагалі якщо взяти архів в цілому, я би ще раз, а воно так  буде і я їх переміряю ще раз весною, коли обновиться вся бджола повністю!!! Бо добре завмітив @Mihail-ves і я зним цілком погоджуюсь деякі бджоли мабуть не від цих маток, хотя я просив щоб старих не кидали коли відбирали проби, було дуже багато строї бджоли то мабуть лишилося із відводків, тому не всі бжілки пройшли фейс контроль, просткочили чорнушки......Але ще декілька маток з цієї серіє ще є, але я ще до них не добрався. Далі буде.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Майер сказав:

 У меня результат при таких же настройках 12 баллов и значение КИ 2,762. По ДС графики практически одинаковы.

   Отличия по двум другим. Ценность этой семьи в графике ГИ- до значения 0,948  еще может попадаться кавказская кровь, здесь же график весь после 0,974. Потомство может быть прекрасным. Опять не знаем окраску пчел.

КИ.jpg

ги.jpg

У мене ця ж сімя набрала 13 балів. Окраска бджіл сіра, без жовтизни

НІ.jpg

СІ.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 25.12.2017 в 16:32, zapivan сказал:

Настроїв комплект програм для проміру крил. Все вроді працює. 

Почав цікавитися і бачу , що для початківців цієї справи варто озвучити весь комплект  програмного забезпечення, 

я можу поки, що лише здогадуватись:umora: і трохи занотувати думки:hmm:

!----програмне забезпечення микроскопа чи мобілки, сканера тут понятно, що  кому треба,  бажано налаштовувати на фото  1600х1200

2------фото кожного  крила треба об'єднати в одне фото  використовуємо Photoshop.Application 

3-------CooRecorder або  TpsDig  для встановлення точок,  порадте  яка з них  краще 

4-------Аналіз в програмі Карташова  тут вже зрозумів.

якщо помилився поправте.....

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Николай S сказав:

-CooRecorder або  TpsDig  для встановлення точок,  порадте  яка з них  краще

TpsDig

 

5 хвилин тому, Николай S сказав:

!----програмне забезпечення микроскопа чи мобілки, сканера тут понятно, що  кому треба,  бажано налаштовувати на фото  1600х1200

більше 2400 dpi, на скільки це можливо і  зручно... Точність вимірювань прямо пропорційна  роздільній здатності зображення.

 

13 хвилини тому, Николай S сказав:

------фото кожного  крила треба об'єднати в одне фото  використовуємо Photoshop.Application 

Це залежить від кілкості крил і загального розміу такого об'єднаного файла. Іноді TpsDig страшенно тормозить на надто великих файлах зображень і в цій ситуації набагато зручніше розбити його на кілька файлів, але результати вимірів зберігати у єдиний TPS-файл (збірний файл). Про це можна почитати в інструкціях до "Порода по крыльям".

 

22 хвилини тому, Николай S сказав:

4-------Аналіз в програмі Карташова  тут вже зрозумів.

На сьогодні це найсучасніший інструмент для аналізу по восьми точках. Але час невпинно біжить уперед і станом на сьогодні навіть цей чудовий програмний продукт потребує суттєвого оновлення. Будемо сподіватися, що Анатолій знайде час і можливість, а головне - бажання, для цієї роботи. Нагадую, що це безкоштовний програмний продукт, і людина виконала цю колосальну роботу попросту "за дякую"...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, amator сказав:

По РСІ даних немає, на жаль, навіть у Алпатова

Якщо є нагальна потреба, то можу надати середні (типові) значення аборигенних рас Європейського континенту.:)

 

5 годин тому, Пахомич сказав:
6 годин тому, amator сказав:

Річ велась не зовсім про "той КІ":). По РСІ даних немає, на жаль, навіть у Алпатова:)

Якщо не за той , то які бджоли мали  за дослідженнями  Алпатова  КІ 53,6 %  (1,93)  і КІ 67,9% (1,52)?  От і починайте танцювати між  лісною і краінкою з обовязковими промірами  трутнів. Можливо ви переконані , що УС має КІ 2,18 - 2,62 (мать всіх бджіл ) , то шукайте . :hi:

Та про  полісянку йшла там мова... Ареалом її були вся північ і захід України, включно з Львівщиною!!!   А щодо решти (КІ 2,18 - 2,62), то що її шукати? Ось вона:

blob.thumb.png.d00c6eb370c0f7eff9bca57d77324745.png

 

blob.thumb.png.bdd1c4bf4bfbb7ac105ac9dab0f9b5f5.png

blob.thumb.png.4e6f48748d29ec0996cddb7ba772e2c6.png

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ця карта не є абсолютною істиною, але вона дає змогу приблизно усвідомити стан речей на момент наукової діяльності Алпатова. То де ж він міряв крильця? В Києві, Харкові, чи Черкасах? Мова йде, якщо не помиляюся, про двадцяті роки двадцятого століття - дуже не спокійний час на теренах України...

image002.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, amator сказал:

Дякувати ентузіастам-любителям, що вони відкрили "секретні" дані по цим параметрам!

  Всегда говорю: пчеловод-любитель во всем обязан  быть профессионалом.

 

8 часов назад, MaikMay сказал:

По клонії З 29, А у мене ще інший графік) На рахунок бджоли, вся бжола однотипна сіра, печетка біла. І ще при промірах Карпатки звернув увагу де СІ індекс від 2.5 до 2.7 програма показує що це Італійка:hmm:! P.S. у мене у профілі Карпатка)))

  По трем промерам средний балл 15+12+13= 13,3. Вот уже и первая комиссионная экспертная оценка. 

    Касательно того,что программа выдала итальянка. У меня она же выдала все правильно.

При значениях у карпатки 2,5- 2,7 у программы слепая зона, но можно просто понизить верхнее значение у итальянки на 3 или ниже. Это когда пчела серая.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Kumpel сказал:

На сьогодні це найсучасніший інструмент для аналізу по восьми точках. Але час невпинно біжить уперед і станом на сьогодні навіть цей чудовий програмний продукт потребує суттєвого оновлення. Будемо сподіватися, що Анатолій знайде час і можливість, а головне - бажання, для цієї роботи. Нагадую, що це безкоштовний програмний продукт, і людина виконала цю колосальну роботу попросту "за дякую"...

  Благодаря программе быстро набирается статистика по породам. Автор программы много времени потратил на обучение многих и даже таких как я (тугодумов).

  Недавно обратился в Министерство сельского хозяйства Казахстана , чтобы эту программу принять как основную для определения породности пчел. Сейчас у нас для КИ карпатки принято значение 45- 60% и мошенничество расцвело пышным цветом- все и везде называется карпаткой.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Mihail-ves сказал:

Ось і проміряв останню папку в цьому архіві. Якщо викинути 2 крила, які мабуть не звідси (1 і 20 див. фото) то виходить гарна матка карніки (15 балів, вірогідність оцінки 95.4%).    

Посмотрел доверительный интервалы ( нижние строки на листе Индексы), можно выбросить только первое крыло. И семья получает 13 баллов. Это предварительный результат и достаточно хораший.

 

11 часов назад, MaikMay сказал:

хотя я просив щоб старих не кидали коли відбирали проби,

семьи 29 и 38 с одного места или нет?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Взагалі коли  по промірам італійка но бджола сіра то це може свідчити про мутацію.

 

 

5a5479640e788_.thumb.jpg.bb283dc31c98747aec692905e6577b90.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Майер сказав:

семьи 29 и 38 с одного места или нет?

Так, матки спарювалися в одному місці!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, MaikMay сказал:

Так, матки спарювалися в одному місці!

Ну тогда можно сделать приблизительную оценку трутневого фона пасеки. Объединяю значения гантельного индекса двух семей и получаю равный симметричный график, что говорит о породности трутней, который спаривались с матками, семьи которых мы промеряли.

  Эта оценка возможна, т. к. величина гантельного индекса в первую очередь зависит от породы трутня, как я предполагаю.

 

Сохраненное изображение 2018-1-9_12-49-6.671.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Майер сказав:

Ну тогда можно сделать приблизительную оценку трутневого фона пасеки. Объединяю значения гантельного индекса двух семей и получаю 

 

Сохраненное изображение 2018-1-9_12-49-6.671.jpg

В мене виникають питання! Якщо взяти графіки різних сімей, піки різні.... Стосовно таких піків , якщо ми бачимо їх у СІ, НІ, DsA в проділах діапазону породи (будь якої) достатньо симетричні - це добре, чи як? Чи для кожної породи ми  оцінюємо по різному:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

@Kumpelпоясніть будь ласк, п. 2 в Анализе результатов "Количество неидентифицированных крыльев", від чого він залежить? чому програма не може їх ідентифікувати? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 години тому, Kumpel сказав:

Якщо є нагальна потреба, то можу надати середні (типові) значення аборигенних рас Європейського континенту.:)

Як кажуть: "Не пече", але хотілося б мати ці дані:). Буду вдячний!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, amator сказав:

Як кажуть: "Не пече", але хотілося б мати ці дані:)

Підготую і скину у приват.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, konsul сказав:

@Kumpelпоясніть будь ласк, п. 2 в Анализе результатов "Количество неидентифицированных крыльев", від чого він залежить? чому програма не може їх ідентифікувати? 

Та добре, але чому інструкції до програми не читаєте?:)

5a553648e2a26_.thumb.PNG.f97a266614f23e146b14605386d48d51.PNG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...