Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

1 минуту назад, Mihail-ves сказал:

Тому я і прошу завжди "сектантів" простріляти мої крила. Якщо трішки почитаєте цю тему, то зрозумієте що тут це майже за правило.

Періодично одним оком я подивляюся і в цю тему.

Я не проти скористаися услугами спеціалістів по промірам.

І хотів би отримати реальну картину.

Перші проби я давав десь 2003 -2004 році.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, дочинец сказал:

І в думці не було Вас звинувачувати.

Мене цікавить достовірність промірів,і чи не впливає рука і око оператора на кінцевий результат.

 

 

Якщо точки розташовані правильно то різниця дуже маленька, головне крила і tps надавати до публічного доступу це прискорить перевірку іншими сектантами.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Mihail-ves сказал:

 Попередній мій висновок, матка УС24 передає своїм дочкам майже 100% морфохарактеристики. 

А як на Вашу думку матки з відомим походженням завжди передають морфометрію дочкам?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, дочинец сказав:

А як на Вашу думку матки з відомим походженням завжди передають морфометрію дочкам?

Цю теорему тільки починаю досліджувати.

Але те що і в дочок УС31 була більше передача по материнській лінії чим по трутам, то теорема має життя. В мене ще дві ШО, цікаво що там буде.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, дочинец сказал:

А як на Вашу думку матки з відомим походженням завжди передають морфометрію дочкам?

Не завжди, навіть сестри бувають різні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, rudakov сказал:

Не завжди, навіть сестри бувають різні.

А чому сестри різні по морфометрії при контрольованому спарюванні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, rudakov сказав:
31 хвилину тому, дочинец сказав:

А як на Вашу думку матки з відомим походженням завжди передають морфометрію дочкам?

Не завжди, навіть сестри бувають різні.

Підтверджу це і я стосовно маток баків відомого походження. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, ДобровоЛ сказав:

Підтверджу це і я стосовно маток баків відомого походження. :dntknw:

Трішки розсмішили.

Ви вже баків міряєте?:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

Підтверджу це і я 

Питання чому?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, Mihail-ves сказав:

Трішки розсмішили.

Ви вже баків міряєте?:umora:

То ви ж @Mihail-vesу нас їх міряли.:umora: А я  тільки вже це стверджую.:az:

3 хвилини тому, дочинец сказав:

Питання чому?

Підтверджу це і я стосовно маток баків відомого походження. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Батьківські сім ї  від мами з КІ 2,57

Дочки від мами з КІ 2,52

Контрольоване спарювання.

Отримуємо КІ 2,70-2,80 і вище.

Чому?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, дочинец сказав:

Батьківські сім ї  від мами з КІ 2,57

Дочки від мами з КІ 2,52

Контрольоване спарювання.

Отримуємо КІ 2,70-2,80 і вище.

Чому?

один індекс нічого не показує, треба мінімум 3.  Та й середні значення не показують куди прижимається весь графік. Краще бачити картину в графіках чим чисті цифри. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 минут назад, дочинец сказал:

А чому сестри різні по морфометрії при контрольованому спарюванні.

Це все сторона медалі генетики, в людей наприклад рідні брати також різні, дві одинакові копії це скоріше виключення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 минут назад, Mihail-ves сказал:

один індекс нічого не показує, треба мінімум 3.  Та й середні значення не показують куди прижимається весь графік. Краще бачити картину в графіках чим чисті цифри. :IMHO:

Дивлячись з якую метою використовувати морфометрію :hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, rudakov сказал:

Це все сторона медалі генетики, в людей наприклад рідні брати також різні, дві одинакові копії це скоріше виключення.

Так. Якщо мама була чистопородна (диплоїдний набір хромосом АА, тобто всі вони однакові) + трут також однаковий (наприклад В) то всі сестри однакові (АВ). Тоді вся морфометрія буде "однаковою" - розмах значень в певних межах . А далі розщеплення і все по новій.

Якщо ж узяти варіант - мама(АВ)+трут(С) то одержимо сестер АС та ВС і зрозуміло що тут така "свистопляска" буде що не розбереш.

І це як приклад наведено ідеальний варіант. А чи не впливає на метричні ознаки множинний аллелізм та кроссинговер? Без пів літри доброго закарпатського вина не обійтись. Благо тепер там винце навчились робити пречудове. Надіюсь що і з карпатянкою так само получиться.

Говорити "контрольване" спарування не варто. Треба уточнювати , саме наближене до такого поняття то ШО.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, дочинец сказал:

Батьківські сім ї  від мами з КІ 2,57

Дочки від мами з КІ 2,52

Контрольоване спарювання.

Отримуємо КІ 2,70-2,80 і вище.

Чому?

Ніхто не міряв КІ трутнів (батьків) . Батьківська матка була запліднена  трутнем з вищим КІ:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Пахомич сказал:

Ніхто не міряв КІ трутнів (батьків) . Батьківська матка була запліднена  трутнем з вищим КІ:hi:

Нехай буде "проста арифметика".  Можна погодитись, а можна і подискутувати.

Окремо хочу почути думку знаючих - як співвідносяться значення індекса Кі  мами та трута від неї? Мабуть відповідь буде справедливою і для інших метричних ознак?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Маркіян сказал:

Нехай буде "проста арифметика".  Можна погодитись, а можна і подискутувати.

Окремо хочу почути думку знаючих - як співвідносяться значення індекса Кі  мами та трута від неї? Мабуть відповідь буде справедливою і для інших метричних ознак?

Матка від сімї з нижчим КІ х трутнем сімї з вищим КІ дасть бджіл з вищим КІ від сімї  з нижчим і нижчим КІ від батьківської.:hi: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, Маркіян сказав:

Нехай буде "проста арифметика".  Можна погодитись, а можна і подискутувати.

Окремо хочу почути думку знаючих - як співвідносяться значення індекса Кі  мами та трута від неї? Мабуть відповідь буде справедливою і для інших метричних ознак?

41a5ec999bbbbac700cc04cc3db0ddb1.jpg

 

щоб мати відповіді на складні питання треба мати проміри і тоді тільки можна щось порівнювати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Пахомич сказав:

Матка від сімї з нижчим КІ х трутнем сімї з вищим КІ дасть бджіл з вищим КІ від сімї  з нижчим і нижчим КІ від батьківської.:hi: 

щось сильно запутано, ось приклад де всі відомі, якщо можна розтолкуйте де тут зміни в кубітальному індексі.

c0fdaf9049ea891dc5762302ea60558f.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

48 минут назад, Маркіян сказал:

Так. Якщо мама була чистопородна (диплоїдний набір хромосом АА, тобто всі вони однакові) + трут також однаковий (наприклад В) то всі сестри однакові (АВ). Тоді вся морфометрія буде "однаковою" - розмах значень в певних межах . А далі розщеплення і все по новій.

Якщо ж узяти варіант - мама(АВ)+трут(С) то одержимо сестер АС та ВС і зрозуміло що тут така "свистопляска" буде що не розбереш.

І це як приклад наведено ідеальний варіант. А чи не впливає на метричні ознаки множинний аллелізм та кроссинговер? Без пів літри доброго закарпатського вина не обійтись. Благо тепер там винце навчились робити пречудове. Надіюсь що і з карпатянкою так само получиться.

Говорити "контрольване" спарування не варто. Треба уточнювати , саме наближене до такого поняття то ШО.

Не можна розписувати і зводити все до 2-3 символів. Краще взяти рядок:

Доця :qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm123456

Принцa: QASDFGHRTYUIPZXC

І тут далі без бочки вже доброї карпатської медівки не розібратися ;)

 

 

На рахунок контрольваного парування це може бути як ШО так і острівний лінійний облітник.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Пахомич сказал:

Матка від сімї з нижчим КІ х трутнем сімї з вищим КІ дасть бджіл з вищим КІ від сімї  з нижчим і нижчим КІ від батьківської.:hi: 

Та ні. Мене не "проста арифметика цікавить". 

 

9 минут назад, Mihail-ves сказал:

як співвідносяться значення індекса Кі  мами та трута від неї?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, rudakov сказал:

Не можна розписувати і зводити все до 2-3 символів. Краще взяти рядок:

Доця :qwertyuiopasdfghjklzxcvbnm123456

Принцa: QASDFGHRTYUIPZXC

І тут далі без бочки вже доброї карпатської медівки не розібратися ;)

:az: Ну прсто не хочу...................не хочу.............., навіть думати що все настільки заплутано і складно. А може є простий (ну може не зовсім) вихід? Хтось знає а я ні?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Маркіян сказал:

:az: Ну прсто не хочу...................не хочу.............., навіть думати що все настільки заплутано і складно. А може є простий (ну може не зовсім) вихід? Хтось знає а я ні?

Аби було все так просто давно мали маток які на 100% передають своїх батьків , просто додавши 1+1.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, Пахомич сказал:

Матка від сімї з нижчим КІ х трутнем сімї з вищим КІ дасть бджіл з вищим КІ від сімї  з нижчим і нижчим КІ від батьківської.:hi: 

Пахомич якщо математично то воно повинно так і вийти,і я розраховував на такий результат.

А на практиці вийшло зовсім інакше.

От тепер думаю чому?

І не проти почути думку і інших.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...