Перейти к содержанию

Методи визначення породи бджіл


владек

Рекомендуемые сообщения

Багатьох бджолярів цікавить яка порода бджіл є на власній або сусідській пасіці. Це хвилює і мене. Рік тому sij люб"язно надав мені зсилку на російську програму по обчисленню кубітального індексу (КІ), яку я використав та трохи переробив програму. Нижче подаю те що зробив та хочу почути думки інших бджолярів з цього приводу: ЗАГОТОВКА_Проба_стиснуто.rar

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

Буду очень краток так как печатаю одним пальцем ,То о чем я мечтал Вы уже добавили, пока не разобрался как определяется практически дискоидальное смещение, иоткуда берутся данные для графика,Я для своих измерений вместо Паинта использую Фото шоп

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Буду очень краток так как печатаю одним пальцем ,То о чем я мечтал Вы уже добавили, пока не разобрался как определяется практически дискоидальное смещение, иоткуда берутся данные для графика,Я для своих измерений вместо Паинта использую Фото шоп

Радію, що з"явився ще один зацікавлений в цьому питанні бджоляр. Як Ви зрозумієте, я за основу взяв напрацювання росіян з ОПФ. Однак з їх "базовими" даними для встановлення "породи" бджоли я не погодився і сильно скоректував програму. Окрім того я скоритстався методикою визначення породного складу бджолиної сім"ї за Рутнером. Це мені здається більш коректним методом. Ще мушу додати, що з моменту опублікування мого повідомлення на Форумі, я до цієї теми не звертався ї вже трохи підзабув деталі. Бажаю успіхів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 5 months later...

Не моя думка, це звучало на зустрічі в розмові з В. Міськом - для визначення ТОЧНИХ параметрів ні Поінт, ні Фотошоп не придатні - тільки мікроскоп зі шкалою. Будь-яке фото чи сканування спотворюють данні. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не моя думка, це звучало на зустрічі в розмові з В. Міськом - для визначення ТОЧНИХ параметрів ні Поінт, ні Фотошоп не придатні - тільки мікроскоп зі шкалою. Будь-яке фото чи сканування спотворюють данні. :dntknw:
+ потрібно робити велику вибірку, по одній бджолі цього не визначать...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. Будь-яке фото чи сканування спотворюють данні.

В якому розумінні спотворюють? Якщо це спотворення пропорційне по усій поверхні малюнка, то це добре. А от якщо воно в центрі одне а по краям інакше, то це дійсно погано. Та я сильно сумніваюсь в останньому, бо маю і мікроскоп і порівнював результати промірів. Не помітив спотворення. Тобто співвідношення довжин жилок залишались в межах похибки. Та з допомогою комп"ютера точність визначення довжин все ж на порядок більша.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В такому складному питанні як визначення породи бджіл - найкращий метод це біолокація з рамкою чи маятником. :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

найкращий метод це біолокація з рамкою чи маятником.

Якщо Ваша ласка, то розтолкуйте що воно таке. Бо вперше про це чую. :(
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

найкращий метод це біолокація з рамкою чи маятником.

Якщо Ваша ласка, то розтолкуйте що воно таке. Бо вперше про це чую. :(
Точність таких вимірювань приблизно дорівнює тому, як по кольору очей жінки встановити стать майбутньої дитини... :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В якому розумінні спотворюють?

це звучало на зустрічі в розмові з В. Міськом

Думаю що для наших з Вами досліджень це не критично... :):hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

найкращий метод це біолокація з рамкою чи маятником.

Якщо Ваша ласка, то розтолкуйте що воно таке. Бо вперше про це чую. :(
http://stupeni7.narod.ru/Razdel_1.htm -біолокація як спосіб отримання інформації В інтернеті поцій темі є дуже багато...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

найкращий метод це біолокація з рамкою чи маятником.

Якщо Ваша ласка, то розтолкуйте що воно таке. Бо вперше про це чую. :(
Точність таких вимірювань приблизно дорівнює тому, як по кольору очей жінки встановити стать майбутньої дитини... :IMHO1:
Я кілька разів пробував користуватись цим методом для пошуку загублених речей, чи є у вулику матка і для визначення натуральності меду і мені здається, що метод діє. Проблема в тому, що як і кожною справою треба займатись серйозно користуватись маятником це приблизно як користуватись гіпнозом. А породу близькоспоріднених бджіл напевно найточніше науковим методом - на генетичному рівні. По кольору, довжині хоботка і по крилам - це як відрізняти українця від білоруса по кольору очей і волосся,формі носа, росту і розмаху рук. :IMHO1:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

http://stupeni7.narod.ru/Razdel_1.htm -біолокація як спосіб отримання інформації В інтернеті поцій темі є дуже багато...

Дякую. Та все ж не зрозумів, яким чином можна застосувати цей метод до визначення продного типу бджоли, або сім"ї. А те ,що цей метод діє в геодезії чув, та сам бачив, як він працює при пошуку водної жили під копання криниці.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

http://stupeni7.narod.ru/Razdel_1.htm -біолокація як спосіб отримання інформації В інтернеті поцій темі є дуже багато...

Дякую. Та все ж не зрозумів, яким чином можна застосувати цей метод до визначення продного типу бджоли, або сім"ї. А те ,що цей метод діє в геодезії чув, та сам бачив, як він працює при пошуку водної жили під копання криниці.
Можна написати список порід, або круг з алфавітом , а потім шукати "жили"...
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Я за допомогою програми ВЛАДЕКА провів багато вимірювань бджіл від маток з Закарпаття і для себе зробив такий висновок бджоли не зовсім однорідні частина з них мають кубітальний індекс більше 3 А як відомо маткарі з Німетчини ведуть племінну роботу з такими матками Знайомі пасічники в цьому році виписали маток з Донецького племзаводу так що буду проводити вимірювання карпатських бджіл _______________________1_.rar

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я за допомогою програми ВЛАДЕКА провів багато вимірювань бджіл від маток з Закарпаття і для себе зробив такий висновок бджоли не зовсім однорідні частина з них мають кубітальний індекс більше 3 А як відомо маткарі з Німетчини ведуть племінну роботу з такими матками Знайомі пасічники в цьому році виписали маток з Донецького племзаводу так що буду проводити вимірювання _______________________1_.rar ( 83.11 килобайт ) Кол-во скачиваний: 3 _______________________1_.rar ( 83.11 килобайт ) Кол-во скачиваний: 3 Вимірювання карпатських бджіл

Подивився Ваші результати. Є запитання. Є значення довжин відрізків, а де значення самих координат? Для одержання більш-менш достовірного результату необхідно міряти в районі 50-и бджіл. Цей результат - це зведений графік : "Розподіл по класах". І ще коментар. Графіки :"Приналежність окремих бджіл до певної породи" необхідно, після проведеня всіх промірів, по новому переробляти. Це не зручно. Та як зробити, щоб уникнути цього я не вмію.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вимірювання провожу у фотошопі так зручніше там ставиш три точки і записуеш два результати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для важливіше не визначення породи бджіл а їх однорідність це говорить про те чи ведеться племінна робота напасіці чи купуеться племінна матка і з неї виводяться матки першого покоління які непридатні подальшого розмноження

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Рік тому sij люб"язно надав мені зсилку на російську програму по обчисленню кубітального індексу (КІ), яку я використав та трохи переробив програму. Нижче подаю те що зробив та хочу почути думки інших бджолярів з цього приводу: Прикрепленный файл ЗАГОТОВКА_Проба_стиснуто.rar ( 84.04 килобайт ) Кол-во скачиваний: 59

Щось у мене не вдається скачати.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Щоб по новому не переробляти треба зайти ПРАВКА ОЧИСТИТЬ СОДЕРЖАНИЕ DEL І ПЕРЕІМЕНУВАТИ назву файла

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

по цьому питанню нічого не можу сказати ясьогодні перший раз зробив прикріплений файл

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ля важливіше не визначення породи бджіл а їх однорідність це говорить про те чи ведеться племінна робота напасіці чи купуеться племінна матка і з неї виводяться матки першого покоління які непридатні подальшого розмноження

Повністю з Вами згоден. Окремо визначена приналежність бджоли до тої чи іншої породи ще ні про що не свідчить. Тому саме і наголошую про важливість останнього графіка : "Розподіл бджіл за класами (за Рутнером)". Саме на цьому графіку буде видно що собою представляє конкретна матка та конкретна сім"я бджіл. Яка основна порода, а які супутні. Для цього потрібно мати велику статистику. Говориться про проміри 100 осіб. Це дуже велика робота. Думаю, що в першому наближенні достатньо зробити 50-ь промірів.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

по цьому питанню нічого не можу сказати ясьогодні перший раз зробив прикріплений фай

У мене все читає нормально.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене все читає нормально.

Вдалося скачати, дякую.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

по цьому питанню нічого не можу сказати ясьогодні перший раз зробив прикріплений файл

В Полігоні можна потренуватися прикріпляти. :hi: "Витягнув" тему з флейму, а то або в темах флейм. або у флеймі тема... ;)
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...