Перейти к содержанию

Що буде з нашими пасіками після нас?


Рекомендуемые сообщения

Впевнений, що багато колег досягли поважного віку і інколи думають над питанням, яким назвав тему.Я висловлю власні думки.Пасіки- не тільки хоббі чи засіб заробітку, а й стиль життя...Багато ми раділи, коли розширюватись, придбали необхідні інструменти та досвід, часто й сумували,коли щось йшло не за планом...Хто з нас підготував собі гідну заміну,хто зумів привити справжню любов до бджіл { а не до грошей}, майбутнім нашим наступникам- може вважати себе щасливим.Цікаво почути думку колег.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Надіюся,що моєю пасікою буде в майбутньому займатися син.Якщо не захоче,або життєві обставини не д дозволять- нехай подарує своєму двоєрідному брату ( хоч і не ретельний, але пропасти бджолам не дасть)- всі знання,досвід передав обом.Молодь спочатку неохоче прислухається до порад, але цінує і згадує ( в переважній більшості) коли нас не стає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я тим не дуже переймаюся. Але пасіку помаленьку перевожу до сина:umora:Надіюсь - не дасть пропасти.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Моєму вже 12, а до бджіл інтересу ніякого. Може з часом дійде.

Я у дитинстві дивився мультфільм бджола мая і від тоді мріяв про бджіл, а перше знайомство відбулось аж у 21 рік, 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, Серж 82 сказал:

Я у дитинстві дивився мультфільм бджола мая і від тоді мріяв про бджіл, а перше знайомство відбулось аж у 21 рік, 

Я навпаки ніколи не цікавився бджолами і коли один пасічник запропонував мені допомагати йому на пасіці , а він мені наділить пару вуликів і буде навчати , то я культурно можна сказати послав його . А буквально десь через рік мені попала в руки книга Шабаршова ( Якщо Ви маєте бджіл ) прочитавши її я подзвонив знайомому пасічнику , за ніч зробив два примітивні вулики , щоб тільки перезимувати ( це все відбувалось осінню ) і поїхав за бджолами . Починав з двох сімей .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Серж 82 сказав:

Моєму вже 12, а до бджіл інтересу ніякого. Може з часом дійде.

Я у дитинстві дивився мультфільм бджола мая і від тоді мріяв про бджіл, а перше знайомство відбулось аж у 21 рік, 

Знайома проблема...Вирішили просто: попросив допомогти на пасіці ( та д допомога мені не була потрібна) .За мед з вуликів,біля яких допомагали віддав сину і племіннику гроші.Слідуючий раз вже не треба було просити допомогу...За грішми не жалкую,адже дав не чужим. Гроші люблять всі ( особливо якщо вони чесно зароблені,вкладена праця не дуже важка,сума порівняно значна).Я вибрав такий метод початкового переконання і він не підвів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Гарна тема...

Смерть - це те, що нас усіх об'єднує. І багатих і бідних. І добрих і злих...

Всі декорації зникають і, перед її лицем, ми стаємо самими собою.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Вадім Полтава сказав:

 

Всі декорації зникають і, 

 

А віршика?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Віктор60 сказал:

Знайома проблема...Вирішили просто: попросив допомогти на пасіці ( та д допомога мені не була потрібна) .За мед з вуликів,біля яких допомагали віддав сину і племіннику гроші.Слідуючий раз вже не треба було просити допомогу...За грішми не жалкую,адже дав не чужим. Гроші люблять всі ( особливо якщо вони чесно зароблені,вкладена праця не дуже важка,сума порівняно значна).Я вибрав такий метод початкового переконання і він не підвів.

та теж казав що виділю пару вуликів, нехай продає з них пакети собі, але бачу що гроші йому ще поки що не потрібні. Але вже дуже скоро скаже - тату, дай бабла, а я його відправлю на пасіку. Так що буде вибір без вибору, і нікуди він не дінеться.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мій допомагає, але без особливого ентузіазму.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я поки що не планую нав'язувати свій спосіб життя та заняття дітям. Хоча вони ще малі для самостійноі праці.

Наприклад, я не перейняв заняття батька( робота на землі: трактор,комбайн і т.д). Не цікаво це мені, не до душі. 

Можливо діти матимуть якісь інші нахили та вподобання, а я ім вулики та бджіл залишу. Краще вже енну суму грошей. Якщо буде розум в голові то використають для діла, а якщо ні то і гроші по вітру пустять і пасіку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 часов назад, Серж 82 сказал:

Моєму вже 12, а до бджіл інтересу ніякого. Може з часом дійде..... 

Спробуйте зайти з іншого боку, залучіть до сканування крил, і далі в програмі визначення породності......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, chernega сказав:

Я поки що не планую нав'язувати свій спосіб життя та заняття дітям. Хоча вони ще малі для самостійноі праці.

Наприклад, я не перейняв заняття батька( робота на землі: трактор,комбайн і т.д). Не цікаво це мені, не до душі. 

Можливо діти матимуть якісь інші нахили та вподобання, а я ім вулики та бджіл залишу. Краще вже енну суму грошей. Якщо буде розум в голові то використають для діла, а якщо ні то і гроші по вітру пустять і пасіку.

Гроші обезцінюються,а знання та навички залишаються назавжди.Мені здається, що добробут в Україні буде не скоро, а добре їсти сім'я хоче завжди.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Досить зомбувати один одного незрозумілим  майбутнім   і   навязувати  один одному обговорювання негативу,який нікого не робить   кращим та успішнішим.               Вдосконалюйтесь у всьому ,радійте успіхам своїх близьких,робіть все ,щоб і рідні раділи за вас  Для  цього потрібна  усвідомлена праця і гарний активний відпочинок,а не соплі в цій темі

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Stol сказал:

Досить зомбувати один одного незрозумілим  майбутнім   і   навязувати  один одному обговорювання негативу,який нікого не робить   кращим та успішнішим.               Вдосконалюйтесь у всьому ,радійте успіхам своїх близьких,робіть все ,щоб і рідні раділи за вас  Для  цього потрібна  усвідомлена праця і гарний активний відпочинок,а не соплі в цій темі

Соплі можуть бути всюди, як на мене то тема може бути корисна з погляду шляхів залучення молодших до пасічникування, одні починають від вулика, інші від столярки, а тепер відкритий шлях від компа який  може бути як вредний так і корисний.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, Николай S сказал:

Соплі можуть бути всюди, як на мене то тема може бути корисна з погляду шляхів залучення молодших до пасічникування, одні починають від вулика, інші від столярки, а тепер відкритий шлях від компа який  може бути як вредний так і корисний.

Автор теми не знає ,що буде з його вуликами і хоче навязати свою проблему всім іншим.Одним словом- неусвідомлене  зомбування в дії.Неведіться не це.Бо ваша  голова буде належати іншим.Щоб залучати молодь до бджільництва  потрібна тема з іншим змістом та іншою назвою .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Краще  цю  депресивну  тему  закрити

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ніхто незнає коли і що буде впереді чи буде хтось займатеся його пасікою чи ні 

Я навіть ніколи недумав що буду займатись бджільництвом але одної миті полюбив бджіл і почав цим займатись ,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Stol сказал:

Краще  цю  депресивну  тему  закрити

Філософське питання --" сознание управляет нашим бытиём или бытиё управляет сознанием"  такеж древнє як і спір про яйце та курку,    хто бачить  що його  пасіка не буде утримуватись нащадками треба це усвідомити, і бути готовим скорочуватись по міри своїх  власних можливостей і потреб, любов до бджіл включаєв себе і вміння їми розумно розпорядитися на залишаючи їх без догляду на схилі власних літ і це не депресивне питання а питання нашої мудрості по відношенню до тих кого любимо:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Николай S сказал:

 хто бачить  що його  пасіка не буде утримуватись нащадками треба це усвідомити, і бути готовим скорочуватись по міри своїх  власних можливостей і потреб, 

Тому мабуть i прийняв остаточне рiшення ,

залишити все так як маю 

Нiякого збiльшення пасiки 

Нiяких бiльше вуликiв нi з сосни ,

нi з осики 

Удочки самодсекающие ,что бы в шезлонге сидеть и шашлык кушать 

и пусть удочка сама рыбу ловит :rofl:image.png.e7cc88a9b57f78df2ea32cc400ea11da.png

  • Подобається 4
  • Дякую 2
  • Ха-Ха 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 годин тому, Вадім Полтава сказав:

І багатих і бідних. І добрих і злих...

І взвгалі по темі - -Думки про смерть звичайно навіювали сум всім, але не треба на цьому зациклюватися, бо то вже депресивні думки, які починають гнітити і нашим рідним це буде помітно. 

Автору Теми - Яка різниця чим будуть заробляти-займатися нащадки? Головне щоб вони по-перше були, по-друге жили більш-менш успішно. Складається враження, що автор більше за бджіл переживає:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 хвилин тому, Николай S сказав:

такеж древнє як і спір про яйце та курку

вже вирішено : першим було яйце, але знесла його не курка. Не дякуйте:umora::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Stol сказал:

Автор теми не знає ,що буде з його вуликами і хоче навязати свою проблему всім іншим.Одним словом- неусвідомлене  зомбування в дії.Неведіться не це.Бо ваша  голова буде належати іншим.Щоб залучати молодь до бджільництва  потрібна тема з іншим змістом та іншою назвою .

Саме усвідомлення своєї небезсмертності протверезює і дезомбіфкує. Все навіяне розстає мов туман. У свідомості залишаються лиш по-справжньому важливі речі.

Усвідомлення того, що все мине дає мудрість і свободу.

 

В цьому році померли обидві людини, в яких я починав учитися пасічникувать. У одного справу успішно продовжує його син з внуками. У іншого, досить зразкова пасіка була продана за пів ціни менш ніж за місяць.

Мої родичі молодші займатися бжолами не хотять аж пищать. Ні за які гроші.

І це правда, що пасіки це не просто хоббі чи  засіб заробітку - це стиль життя!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, Николай S сказал:

Спробуйте зайти з іншого боку, залучіть до сканування крил, і далі в програмі визначення породності......

була така бесіда два тижні назад, сказав купляти мікроскоп .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Stol сказав:

Краще  цю  депресивну  тему  закрити

Просто не заходіть сюди

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...