Перейти к содержанию

Чи дійсно потрібно постійно повертати вулики?


Beekeepingman

Рекомендуемые сообщения

Стежать, щоб льотки були спрямовані відповідно сезону: навесні — у південному напрямку, улітку — на північ, восени — знову на південь. Таке розташування льотків сприяє навесні сім'ям нарощувати силу, улітку — підвищенню медозбору, восени — пізнішому обльоту бджіл.

Що справді їх потрібно повертати?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На стационаре крутить их не надо, а на кочевке как получается так и стаю. В основном летки круглый год смотрят в сторону юга. :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

на стационаре постоянно на юг?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене на стаціонарі завжди на південь, в апібудиночку на схід та захід.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 хвилини тому, Скляренко сказав:

Стежать, щоб льотки були спрямовані відповідно сезону: навесні — у південному напрямку, улітку — на північ, восени — знову на південь. Таке розташування льотків сприяє навесні сім'ям нарощувати силу, улітку — підвищенню медозбору, восени — пізнішому обльоту бджіл.

Чи так Що справді їх потрібно повертати?

Тут десь була вже подібна тема стосовно напрямку льотків - пошукайте . Але перестаньте єрунду читати - хто таке вам радить - крутити вулики? Коли одна-дві сім"ї у вас - тоді експерементуйте. Але, повірте, - головне сильна сім"я, багата кормова база і вчасне розширення та скорочення гнізд, інколи й можливе затінення вуликів влітку - найвагоміші важелі розвитку й високої віддачі бджолородин.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, ДобровоЛ сказав:

Тут десь була вже подібна тема стосовно напрямку льотків - пошукайте . Але перестаньте єрунду читати - хто таке вам радить? Коли одна-дві сім"ї у вас - тоді експерементуйте. Але, повірте, - головне сильна сім"я, багата кормова база і вчасне розширення та скорочення гнізд, інколи й можливе затінення вуликів влітку - найвагоміші важелі розвитку й високої віддачі бджолородин.:IMHO:

така порада була на одному з Інтернет-ресурсу

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Скляренко сказал:

на стационаре постоянно на юг?

 

Да, может юго-восток. С компасом не проверял :) 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

поки що ні. Весною буду тільки починати все. Розміщювати вулики і купувати бджолопакети

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Успіхів Вам у нових пичинаннях

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Добровол все сказав, Додам що не портібно крутити вуликами "як циган сонцем", найкраще весною то на Південь - рівномірно нагрівається передня стінка, але літом то мінус, тож якщо немає тіні для вуликів, то можна ставити льотком на Схід, тоді по ходу Сонця по небу найбільше буде грітися бокова стінка, орієнтація на Захід та Північ погано, сонячні промені будуть попадати в льоток пізніше, тож розвідниці будуть вилітти пізніше:IMHO:Ще головне прикинути де буде переліт бджіл, це на рахунок в якому місці ставити вулики. в мене особисто, три сотки городу перетворилися на взлітно-посадкову смугу, тож на городі працюю лише я:umora:Та й то поки безвзятковий період не почнеться:helpme:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 хвилину тому, Shveik сказав:

Добровол все сказав, Додам що не портібно крутити вуликами "як циган сонцем", найкраще весною то на Південь - рівномірно нагрівається передня стінка, але літом то мінус, тож якщо немає тіні для вуликів, то можна ставити льотком на Схід, тоді по ходу Сонця по небу найбільше буде грітися бокова стінка, орієнтація на Захід та Північ погано, сонячні промені будуть попадати в льоток пізніше, тож розвідниці будуть вилітти пізніше:IMHO:Ще головне прикинути де буде переліт бджіл, це на рахунок в якому місці ставити вулики. в мене особисто, три сотки городу перетворилися на взлітно-посадкову смугу, тож на городі працюю лише я:umora:Та й то поки безвзятковий період не почнеться:helpme:

а якщо ділянка 7*15 після 15 метрів (на південь йде забор висотою 1,50 за забором дорога ),на захід забору поки що немає, сусід буде ставити бетонний поки що опалубка стоїть. на північ ліс на схід двір мій. Як гадаєте не будуть бджоли в такому випадку заважати сусідам?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 хвилин тому, Скляренко сказав:

а якщо ділянка 7*15 після 15 метрів (на південь йде забор висотою 1,50 )на захід забору поки що немає, сусід буде ставити бетонний поки що опалубка стоїть. на північ ліс на схід двір мій. Як гадаєте не будуть бджоли в такому випадку заважати сусідам?

Якщо поставлять забор то не будуть, головне щоб вулики близько до сусідів не стояли, зазвичай далі 15-20 метрів від вуліка  бджоли не ганяють цікавих перехожих:umora: Два вулики взагалі погоди не зроблять,:IMHO:якщо порода не сторожова:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

всього  два три буде, сусіди приїздять на дачу на вихідні тільки, але льоток направлений в сторону забору на південь. Між хатою і  запланованим забором сусідським 7 метрів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Скляренко сказал:

Стежать, щоб льотки були спрямовані відповідно сезону: навесні — у південному напрямку, улітку — на північ, восени — знову на південь. Таке розташування льотків сприяє навесні сім'ям нарощувати силу, улітку — підвищенню медозбору, восени — пізнішому обльоту бджіл.

Що справді їх потрібно повертати?

Первое.

Шрифт выбрал маленький,можно было бы и побольше поставить.В и-нете это считается как бы неуважительно по отношению к сообществу.

Без обид.

Второе.

Поворачивать ульи,как подсолнухи голову за солнцем,лишнее.

Есть исследования, в и-нете думаю можно их найти,на основании которых давали рекомендации по размещению пасек.А на производственных пасеках при совдепии слово рекомендации некоторые руководители считали требованием партии и правительства.:umora:

Без исследований и рекомендаций от деда-прадеда у меня в голове Ульи летками должны стоять на восток.Пчела спать не любит.Только солнце встает и будит ее.

Из опыта-неважно куда они повернуты летками,важно чтоб на пути подлета в паре метров от улья не было препятствий.

Из опыта других.Замечено что семьи у которых ульи стоят летками на север меньше роятся.Если летки на юг то как бы больше склонны к роению.

Утверждать или опровергать это не буду.

Лично я разницы не увидел.

Мои стоят в направлении  по румбу на восток-юго-восток.Так диктует местность и преобладающие ветра.Хотя есть несколько повернутых на юго-восток-юг.

Ну и последний довод.

Если бы нам кто-то дом дверями поворачивал постоянно то в одну сторону,то в другую то что бы было....

Правильно,я лично его покусал бы...чем-нибудь по башке.

Пришел с работы никакой,а хата ко мне задом,к лесу передом и обходить чтоб в нее попасть хрен знает сколько.

Или вовсе не пошел бы домой,а свалил на запасной аэродром.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, Скляренко сказав:

така порада була на одному з Інтернет-ресурсу

Ну , дурного ж я вам не пораджу.:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Скляренко сказав:

всього  два три буде, сусіди приїздять на дачу на вихідні тільки, але льоток направлений в сторону забору на південь. Між хатою і  запланованим забором сусідським 7 метрів

У мене на 6 дачних сотках до 40 сімей. Але всі баки.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пане Леонід, як показують себе баки в ваших умовах помірного взятку? (якщо він помірний)

1 година тому, ДобровоЛ сказав:

У мене на 6 дачних сотках до 40 сімей. Але всі баки.:dntknw:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 години тому, ЮМос сказав:

пане Леонід, як показують себе баки в ваших умовах помірного взятку? (якщо він помірний)

 

 @ЮМос, протестувати по меду по повній програмі мені не вдається -  приходиться ж постійно обдирати сім"ї як бджолами так і розплодом - для виховательок, стартерів, нуків. А кочовий причеп має 15 Рутівських корпусників. Вже років п"ять я з ним виїжджаю після акації в однокорпусних( бджолу й з них доводиться трусити під матководство) - спочатку на липу, далі на сонях+ваточник чи ще щось. В зиму йдуть на двох корпусах. А мед кочова приносила значно більше чим у моїх сусідів по точку, хоча у них й зимувалі Дадани. Але дехто з них придбав моїх маток, то можуть вже й обскакати цього року.:umora::wave:

  @Скляренко, а щодо цієї теми, то колись була публікація у "Пчеловодстви" саме якраз на цю тему. Якийсь умник придумав вулика, що рухався поступово вкругову по сезонах. Ну і що це дало? Були порівняння з контрольними сім"ями - і  прийшли висновку, що то є дурна затія. Ліпше ви зберіться на кочовку  на гарний медонос - тоді це на взяток і розвиток сімей точно вплине.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Переймався напрямком льотків на початку пасічникування. Зараз абсолютно не звертаю на це увагу. Ставлю як дозволяє місцевість. Зараз зимую з верхніми і нижніми льотками, є тільки з нижніми. Все це не сутьтєво. Є більш важливі фактори, наприклад ефективна обробка від кліща, наявність в зиму молодої бджолиі т.д.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У мене на дачі Дадани стоять льотками  на всі чотири сторони світу!:umora::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...