Перейти к содержанию

Цех по відкачці меду стаціонарний, мобільний та комплектація обладнання залежно від потреб пасіки


Николай S

Рекомендуемые сообщения

Пам"ятаю ті часи коли мені для відкачки меду було достатньо  4-ох рамочної  хордіальної медогонки без ніг,  щоб легко поміщалась в машину, слабенький паровий ніж, миска яку ставив на пустий вулик,  цього всього було досьтатньо для одноденної відкачки всієї пасіки. Йшов час пасіка росла, все змінівалось, перевертати медогонку  для зливу меду в бідон стало протрібно частіше, пришлось ставити на ноги...... і пішло поїхало.....відкачувати почав лише стаціонарно, пристроїв електро привід,переробив на радіалку, один помічник  з ножем не встигав розпечатувати....появився накопичувач для розпечатаних рамок, горизонтальна розпечатка,  відмовився від сита для меду взамін появилися  відстійники , добавив другу медогонку. "Гонка озброєнь" продовжується, вже лінь таскати відра від медогонок, хочу ставити насоси, шнековий прес для воску.

Хочеться напівавтоматичну чи автоматичну розпечатку.......щоб  все відібране за день ввечері швиденько відкачати  і своєчасно лягти спати а не зустрічати світанок миючи руки...

Гадаю,що вже давно прийшов час створити тему в якій пасічники будуть ділитися своїм досвідом по відкачці меду, комплектації свого цеху відкачки, як мобільного так і стаціонарного, обладнанням залежно від розміру пасіки,   кількості меду, що потрібно відкачати......  тож прошу всіх залучитись до цієї , на мій погляд актуальної, теми.

В кого який "вихлоп"  за годину?....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для начала хотелось бы узнать, от какого количества семей нужно переходить на  стационарный цех.  Или от какого и до какого передвижной цех. 

Что лучше передвижной или стационар? Но тут скорее всего очень индивидуально.  По тому как одни самой дохлой медогонкой качают до 80л за 8 часов, а другие могут выжать и 280л. 

Да начнутся баталии :umora:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Пчеломучитель_ua сказал:

Для начала хотелось бы узнать, от какого количества семей нужно переходить на  стационарный цех.  Или от какого и до какого передвижной цех. 

 

В мене особисто це питання прив"язане до того, що помічники мають можливість допомагати лише в вечері, відбираю на пасіці практично сам....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Что лучше передвижной или стационар?

Конечно стационар 

Только на перевозках затраты сумашедшие 

При неблагоприятных условиях можно цех по откачке переоборудовать в швейный 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Мико сказал:

 

При неблагоприятных условиях можно цех по откачке переоборудовать в швейный 

Ну это если  помагают дамы, я кума за швейную машинку не посажу:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Николай S сказал:

Ну это если  помагают дамы, я кума за швейную машинку не посажу:umora:

Я мав на увазi  , коли пасiка не буде приносити три роки  прибутку  ,  то можно переквалiфiкувати в щось iнше  наприклад - вирощувати страусiв 

Кума долучати не обов*язково 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 минут назад, Мико сказал:

.....коли пасiка не буде приносити три роки  прибутку  ,  то можно....

два вже пройшло, ждем далі......:umora:

 

Ви не відповіли на перше запитання,......." вихлоп" за годину:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Мико сказал:

Только на перевозках затраты сумашедшие 

А ездить каждый день на выездной точек качать мед? Дешевле разве обойдется? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я минулого року спробував качати на стаціонарі , мені дуже сподобалося :ay:, тепер про відкачку у полі лише кошмари сняться:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нужно  купить шнек для забруса..... и не помешал бы насос для перекачки меда.....

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ved сказал:

....... распечатка Пуфлера......

 

Які в Вас рамки, якщо 145мм то чи не буде швидше користуватись  горизонтальним клином клавши одночасно по 2 рамки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Николай S сказал:

Ви не відповіли на перше запитання,......." вихлоп" за годину:hmm:

40 хвилин одна загрузка медогонки ,коли працюе одна помiчниця на видкачцi

На наступний  рiк обладнана ел приводом друга медогонка ,

мабуть i самому прийдеться приймати участь в качцi ,

Маю сподIвання що ел клин I два ножI ГуслIя , дадуть змогу  нарIзати на двI медогонки вдвох , а може  ще  запрошу молодицю 

бо постiйна помiчниця перестала ходити на роботу .

Чоловiк влаштувався до фермера на К-750 . Зарплата за пахоту 19 000 гривень

Тепер в грошах моiх потреби не мають 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, ved сказал:

Нужно  купить шнек для забруса

Как вообще, до этого справлялись с восковой крошкой? Сильно достает?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Николай S сказав:

Ну это если  помагают дамы, я кума за швейную машинку не посажу:umora:

Чому? Модель'єр Воронін шив одяг навіть для Л.М.Кравчука, коли той був Президентом України.Хіба кум гірший?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Пчеломучитель_ua сказав:

Для начала хотелось бы узнать, от какого количества семей нужно переходить на  стационарный цех.  Или от какого и до какого передвижной цех. 

Что лучше передвижной или стационар? Но тут скорее всего очень индивидуально.  По тому как одни самой дохлой медогонкой качают до 80л за 8 часов, а другие могут выжать и 280л. 

Да начнутся баталии :umora:

 

Для  50  бджолосімей цехи не потрібні ( моя думка)- достатньо  чистої кімнати,де буде медогонка,стіл для розпечатки рамок, умивальник, та зручний стілець.За медогонку не думаєте поки ( було б що скачати).Якщо кочуєте - палатку для відкачування меду доведеться придбати.Я не проти цеху, але до нього ще не "доріс".

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Мико сказав:

Я мав на увазi  , коли пасiка не буде приносити три роки  прибутку  ,  то можно переквалiфiкувати в щось iнше  наприклад - вирощувати страусiв 

Кума долучати не обов*язково 

"Розводити кроликів" мабуть доходніше, жаль , що ми не так виховані.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Віктор60 сказал:

Для  50  бджолосімей цехи не потрібні ( моя думка)- достатньо  чистої кімнати,де буде медогонка,стіл для розпечатки рамок, умивальник, та зручний стілець.За медогонку не думаєте поки ( було б що скачати).Якщо кочуєте - палатку для відкачування меду доведеться придбати.Я не проти цеху, але до нього ще не "доріс".

Можливість помити руки це важливо,....

Думаю, що чиста кімната теж попадає під категорію цеху, нехай навіть тимчасового, головне як розпечатуємо, чи фільтурємо на виході з медогонки або через певний час збираємо рештки воску прямо в бідоні(відрі) можливо користуетесь відстійником?.........і головне кінцевий результат,  що виходить за годину роботи.....чи певний час.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 минут назад, Віктор60 сказал:

"Розводити кроликів" мабуть доходніше, жаль , що ми не так виховані.

фредок більш дохідно, але то давайте в іншій темі.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Николай S сказал:

Які в Вас рамки, якщо 145мм то чи не буде швидше користуватись  горизонтальним клином клавши одночасно по 2 рамки?

В розпечатці Пуфлера плюс в тому що вона може розпечатувати нижче верхніх І нижніх брусків , а от багато крихти в медові, то мінус , хоча я сам не бачив на скільки її багато

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Цех по відкачці меду стаціонарний, мобільний та комплектація обладнання залежно від потреб пасіки
14 минут назад, Конструктор сказал:

В розпечатці Пуфлера плюс в тому що вона може розпечатувати нижче верх. І нижній.  брусків , а от багато крихти в медові, то мінус , хоча я сам не бачив на скільки її багато

У Пуфлера більш глибока розпечатка це зрозуміло, мова з урахуванням  швідкості.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Николай S сказал:

Можливість помити руки це важливо,....

Думаю, що чиста кімната теж попадає під категорію цеху, нехай навіть тимчасового, головне як розпечатуємо, чи фільтурємо на виході з медогонки або через певний час збираємо рештки воску прямо в бідоні(відрі) можливо користуетесь відстійником?.........і головне кінцевий результат,  що виходить за годину роботи.....чи певний час.

2 стола, 1 накопитель для рамок, 1 радиалка на  20 д. или 40 рут. Фильтрами, перестал пользоваться,(до прошлого года, страдал этим бесполезным занятием) лью в бочки, а потом через неделю снимаю всё, что всплыло. Роспечатка 2 пасечными ножами, в 4 руки. Роспечатывается не плохо, так как у нас Летом на Юге, температура в помещении не намного меньше, чем у пчёл в улье, но всё же думаю о какой то полуавтоматической или автоматической роспечатке,  но всё не могу подобрать что мне нравится, электро-нож, стоит без дела, "клины" не нравятся, а что хочу не знаю. Забрус, после стола скидываю в бочки, а потом после сезона топлю. Сколько можно успеть,  выкачать за день, не знаю, с радиалкой, качается намного веселей, было бы что качать, но к сожалению, в этом году попал под сильную засуху.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Николай S сказал:

Які в Вас рамки, якщо 145мм то чи не буде швидше користуватись  горизонтальним клином клавши одночасно по 2 рамки?

Рамки на 300 , 230 и 150  мм

2 часа назад, Yuriu сказал:

Как вообще, до этого справлялись с восковой крошкой? Сильно достает?

крошка только в этом сезоне пошла

каждый год мучаюсь с забрусом  по разному:)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Николай S сказав:

Можливість помити руки це важливо,....

Думаю, що чиста кімната теж попадає під категорію цеху, нехай навіть тимчасового, головне як розпечатуємо, чи фільтурємо на виході з медогонки або через певний час збираємо рештки воску прямо в бідоні(відрі) можливо користуетесь відстійником?.........і головне кінцевий результат,  що виходить за годину роботи.....чи певний час.

Якщо син допоможе - приблизно 40 л за год., якщо сам - на початку дня 25,а під кінець дня - 15 чи 20 літрів за год.Мед  цідимо  через подвійне сито з нержавійки зразу з медогонки.Було б що качати,..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ved сказал:

крошка только в этом сезоне пошла

Получилось отфильтровать? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

11 часов назад, Николай S сказал:

В кого який "вихлоп"  за годину?....

Кратко мой распорядок дня качки.

Подъём в 4, завтрак,  загрузка,  выезд в 6 и сбор бригады, разгрузится, начало качки в 8, к 17 обычно все устают - надо заканчивать. помыть загрузится покушать, выезд в 19, доехать разгрузится 21 или больше.

Обычно бригада 5 человек, медогонка 4-х рамочная, ножи, вилки -  за день получается 12-14 бидонов. (Раньше то же самое могли сделать втроём).

Мёд не цедится сливаем сразу в бидоны, забрус тоже скидываем в бидоны.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...