Перейти к содержанию

Применение подкормок и стимуляторов во время весеннего наращивания пчелиных семей


Гурович

Рекомендуемые сообщения

Для бджіл є  не багато зареєстрованих  комплексів.

З тих що мені відомі : Промотор Л47, та АпіВІТ +В12.  В принципі це аналоги,  АпіВіт+В12 , має більший вміст вітамі ну В12. 

в складі цих комплексів : 

1 л препарата содержит :
Никотинамид 16,25 г ;
D - пантенол 7,5 г ;
Витамин В1 1,75 г ;
Витамин В2 2,5 г ;
Витамин В6 1,125 г ;
Биотин 0,001 г ;
Инозитол 2,5 г ;
L - Аланин 7,4 г ;
L - Аргинин 8,6 г ;
L - Аспарагиновая кислота 10 г ;
L - Фенилаланин 5,8 г ;
L - Цистин 4,6 г ;
L - Глутаминовая кислота 17,8 г ;
L - Глицин 10,3 г ;
L - Гистидин 1,5 г ;
L - изолейцин 5,6 г ;
L -лейцин 8,7 г ;
L -лизин 7,6 г ;
L - Метионин 1,8 г ;
L - Пролин 11,8 г ;
L - Серин 12 г ;
L - Треонин 6,2 г ;
L - тирозин 3,1 г ;
L - Валин 9,3 г.
Применять при недостатке питательных веществ и расстройствах. Всего при слабости и в период выздоровления . В период производительности , при физических нагрузках. При признаков стресса (перегревание , поствакцинальные реакции , изменение режима кормления). В течение первых дней жизни для улучшения развития желудочно - кишечного тракта. Для повышения яйценоскости . 
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Іван Михайлович сказав:

З тих що мені відомі : Промотор Л47, та АпіВІТ +В12.  В принципі це аналоги,  АпіВіт+В12 , має більший вміст вітамі ну В12. 

в складі цих комплексів : 

1 л препарата содержит :

А Ви неприпускаєте, що окрім вітамінів, ці комплекси містять ще купу стабілізаторів і консервантів,  щоб  ця банка з препаратом нескисла за кілька днів? Виробник напише все, що завгодно, їм головне побільше продати, а точного складу Вам ніхто нескаже... Це як таблетки, одне лічать, а інше калічать, неможе так вийти і з цими стимуляторами?

Мед містить ВСІ НЕОБХІДНІ  мінерали, мікроелементи та амінокислоти,  невже якийсь сурогат може замінити повноцінне харчування для бджіл?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, davolodya сказав:

А Ви неприпускаєте, що окрім вітамінів, ці комплекси містять ще купу стабілізаторів і консервантів,  щоб  ця банка з препаратом нескисла за кілька днів? Виробник напише все, що завгодно, їм головне побільше продати, а точного складу Вам ніхто нескаже... Це як таблетки, одне лічать, а інше калічать, неможе так вийти і з цими стимуляторами?

Мед містить ВСІ НЕОБХІДНІ  мінерали, мікроелементи та амінокислоти,  невже якийсь сурогат може замінити повноцінне харчування для бджіл?:hmm:

Ні не припускаю.Потрібно уважно читати рекомендацію та інструкцію до препаратів.  Поважаючий себе виробник не стане писати дурниць, а у бариг не потрібно брати "бадягу"  за дешево!

якщо годувати бджіл медом, то і мед має бути якісним!  Чомусь на зиму 90% пасічників , особливо у нашому регіоні, годують бджіл цукром!  І мед бувє отруйним для бджіл , зокрема падевий ! 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 хвилин тому, Іван Михайлович сказав:

Ні не припускаю.Потрібно уважно читати рекомендацію та інструкцію до препаратів.  Поважаючий себе виробник не стане писати дурниць, а у бариг не потрібно брати "бадягу"  за дешево!

якщо годувати бджіл медом, то і мед має бути якісним!  Чомусь на зиму 90% пасічників , особливо у нашому регіоні, годують бджіл цукром!  І мед бувє отруйним для бджіл , зокрема падевий ! 

Рекомендації  це всього лиш чиясь порада, тим більше, що виробник скоріш за все з бджолами нічого спільного немає.  На пестициди теж дають чіткі рекомендації, обробляють ними фрукти, овочі, але після обробки певний час їх вживати неможна . І бджіл нам ними травлять, хоча є рекомендації... Але виробнику потрібно продати побільше,  це ціла хімічна індустрія...  Так що рекомендація це ще не все.  Зараз будемо вітамінчики додавати, а скоро може і на премікси якісь перейдемо;) . Якщо  тримати бджіл на стимуляторах, щоб невийшло за деякий час так, що без тих стимуляторів вони обійтися незможуть.  Коли імунна система здорова, ніякі стимулятори непотрібні:IMHO:

А нарахунок зимівки на цукровому сиропі, мабуть Вам непотрібно пояснювати, чому сироп, а не мед? Я б з задоволенням залишив мед в зиму і неробив би дурної роботи з загодівлею, але якраз через падь неможу,  мушу корм частково міняти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Укроп сказал:

. Почну з сьогоднішнього дня стимуляцію з комплексом вітамінів. Схоже що сьогодні має бути гарний день, і піде принос першого пилку

Вася. Сделай конрольную группу  из 5-10 семей средней силы по пасеке и пускай они  стартуют на пыльце без тех  " витаминов" .  Моё мнение что если семьи здоровые (не больные) то не нужно им ничего того давать.  максимум отвар трав и сосны .    Но всё равно будет интересно узнать результат а без контрольной группы это не поймёшь.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Сергей Тюркин сказал:

Вася. Сделай конрольную группу  из 5-10 семей средней силы по пасеке и пускай они  стартуют на пыльце без тех  " витаминов" .  Моё мнение что если семьи здоровые (не больные) то не нужно им ничего того давать.  максимум отвар трав и сосны .    Но всё равно будет интересно узнать результат а без контрольной группы это не поймёшь.

В минулому році так робив. В тих сім’ях де давав комплекс вітамінів було на півтори- дві рамки більше розплоду аніж в тих в которих не давав. Брат в Америці це також помітив. Бджола після цих вітамінів якась наче жвавіша, енергійніша. Я довго відпірався як Іван Михайлович мені рекомендував. Але потім зпробував, і побачив ефект

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, davolodya сказал:

Рекомендації  це всього лиш чиясь порада, тим більше, що виробник скоріш за все з бджолами нічого спільного немає.  На пестициди теж дають чіткі рекомендації, обробляють ними фрукти, овочі, але після обробки певний час їх вживати неможна . І бджіл нам ними травлять, хоча є рекомендації... Але виробнику потрібно продати побільше,  це ціла хімічна індустрія...  Так що рекомендація це ще не все.  Зараз будемо вітамінчики додавати, а скоро може і на премікси якісь перейдемо;) . Якщо  тримати бджіл на стимуляторах, щоб невийшло за деякий час так, що без тих стимуляторів вони обійтися незможуть.  Коли імунна система здорова, ніякі стимулятори непотрібні:IMHO:

А нарахунок зимівки на цукровому сиропі, мабуть Вам непотрібно пояснювати, чому сироп, а не мед? Я б з задоволенням залишив мед в зиму і неробив би дурної роботи з загодівлею, але якраз через падь неможу,  мушу корм частково міняти

З одної сторони ніби і хорошо , а з другої будуть не бджоли , а бролери ,   

аналог курей  , які без комбікорму на обичному зерні нормально розвиватся не будуть :hmm:

Я на акацію частину сімейок  зьєдную , прицьому частину маток . які весною себе не показали у розвитку просто викидаю

Якщо їм дать стимуляцію пропаде природній відбір :IMHO:. ну з другой стороні буде більше меду весною :hmm:

Тут думаю потрібно не переборщить і не зробить з бджіл бролерів :umora:??°?????????? ???? ?·?°??????? ????»???°? ????µ?»?°

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, davolodya сказал:

Мед містить ВСІ НЕОБХІДНІ  мінерали, мікроелементи та амінокислоти,  невже якийсь сурогат може замінити повноцінне харчування для бджіл?:hmm:

     Полноценное питание обеспечить не везде и не всегда получится. Недостаток пыльцы временами ощущается везде. При большой нагрузке на семью (выращивание большой массы трутня) подобные белково-витаминные добавки просто необходимы. При недостатке питания можно остаться без трутня необходимой породности и качества. 

    Витамин В6 применяют при выращивании маток. Витамин В12 (Цианкобаламин) заменяет подкормки кобальтом.

      Недокорм семей в неблагоприятные годы оборачивается недополучением продукции и на следующий год. Запущенные пасеки восстанавливаются не меньше чем за 2 года.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 хвилин тому, Майер сказав:

     Полноценное питание обеспечить не везде и не всегда получится. Недостаток пыльцы временами ощущается везде. При большой нагрузке на семью (выращивание большой массы трутня) подобные белково-витаминные добавки просто необходимы. При недостатке питания можно остаться без трутня необходимой породности и качества. 

    Витамин В6 применяют при выращивании маток. Витамин В12 (Цианкобаламин) заменяет подкормки кобальтом.

      Недокорм семей в неблагоприятные годы оборачивается недополучением продукции и на следующий год. Запущенные пасеки восстанавливаются не меньше чем за 2 года.

Всеодно я залишуся при своїй думці. Можливо десь і потрібні стимуляції, але у всякому випадку не у мене. Пилок є від ранньої весни і до пізньої осені,  рамки в сім'ях з надлишком затрамбовані  пергою, щороку по 2-3 такі пергові рамки забираю на свої потреби, тому ніколи бджіл нестимулюю, тим більше якоюсь незрозумілою хімією. З весняним розвитком ніколи проблем небуло.   Ви ж при доброму здоров'ї нестанете приймати різного роду підкормки і стимулятори? Навіщо  ж тоді у вулик пхати невідомо що?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, davolodya сказал:

Пилок є від ранньої весни і до пізньої осені,  рамки в сім'ях з надлишком затрамбовані  пергою, щороку по 2-3 такі пергові рамки забираю на свої потреби,

  При Ваших условиях необходимости в стимуляции нет. Но не у всех условия такие как у Вас. У меня пыльцы не хватает всегда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В минулому році так робив. В тих сім’ях де давав комплекс вітамінів було на півтори- дві рамки більше розплоду аніж в тих в которих не давав. Брат в Америці це також помітив. Бджола після цих вітамінів якась наче жвавіша, енергійніша. Я довго відпірався як Іван Михайлович мені рекомендував. Але потім зпробував, і побачив ефект
Можете написать що за вітаміни?

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, Sesk сказал:

Можете написать що за вітаміни?

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk
 

Так Іван Михайлович написав. Промотор Л-47, п`ять мл на літру сиропу. Сіроп одна частина води, одна цукру,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 часов назад, Іван Михайлович сказал:

Якщо комусь цікаво про стимуляцію та підгодівлю.

Підхід до цього процесу має бути обгрунтований та плановий. Не всі весняні підгодівлі є стимуляційними!  

Почнем з простого. Зимівля для бджіл є важкий період в житті колонії. Факторів що погіршують зимівлю більше ніж можна передбачити. Це такі як: нестабільна температура середовища, хвороби і сирість,кліщі і  миші,  непродумана вентиляція, неякісні корми і т.д.  Калові навантаження , зимове виснаження на цукрових сиропах , все це  дуже ослаблює зимувалу генерацію бджіл.Бджоли зимують і терплять всі ці стреси!  Організму бджоли , на перших днях після обльоту, коли ще немає перги і нектару!  необхідна підтримка!   Для цього , одразу після обльоту я рекомендую , підгодовувати бджіл з додаванням речовин які допомагають організму бджоли швидше відновитися , відновити дію імунної системи бджоли!  продовжити життя зимовалих особин. Все це можуть забезпечити  збалансовані комплекси вітамінів та мікроелементів, пробіотичні комплекси. 

Стимуляція. Якщо пасічник  планує  використати ті чи інші взятки, без планування,  ефективно використати бжіл для максимального приносу нектару , не вдається. Стимуляція включає в себе заходи,  що покликані збільшити яйцекладку маток та наростити достатню кількість робочих бджіл на початок масового цвітіння нектароноса. 

Основне  правило  для пасічника. Будь яка стимуляція буде діяти лише на фізіологічно  здорових сім"ях! Там де молоді матки не старше одного року, коли пасічник знає біологію бджолиної сім"ї!  Методів  та речовин для стимуляції є досить багато. Описувати все це потрібно в окремій темі. 

В августі , для наращуваня бджоли в зиму,  не приміняли промотор Л47 , в посушливі роки буває нехватка пилку . тай пилок в жару нетакий  "жирний " як весною

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Так Іван Михайлович написав. Промотор Л-47, п`ять мл на літру сиропу. Сіроп одна частина води, одна цукру,
Ну я тоже вже купив промотор

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
В 09.03.2019 в 20:01, Sesk сказал:

Ну я тоже вже купив промотор

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk
 

На это время, наверное, и результаты уже имеются?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Гурович сказал:

На это время, наверное, и результаты уже имеются?

Дав по 1 л усім, по результату ще рано говорить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

Здравствуйте! Чтобы не было недостатка в пыльце или нектаре нужно практиковать кочевое пчеловодство. Кратковременные периоды нехватки никак ни повлияют на развитие, этот период пойдёт даже на пользу. Хорошие пчелиные семьи должны спокойно переносить такие "невзгоды" природы.

Делая выборку в это время, от плохих семей нужно отказаться, заменяя матку или подсоединив к наиболее перспективным семьям с  молодой маткой. Пчелиные семьи должны быть экономичными.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для воспиталок оставляйте летом и храните предварительно заморозив перговые рамки для весны.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
В 05.04.2019 в 21:34, Taras NTG сказав:

Дав по 1 л усім, по результату ще рано говорить.

Який результат від Промотор Л 47? І в який час і скілька разів давали?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, MaXUA123 сказал:

Який результат від Промотор Л 47? І в який час і скілька разів давали?

В марте взрыва яйцекладки у маток не заметил. в апреле, когда пошла свежая пыльца, то таки да, вопросов нет. Я с линейкой и рамкой возле ульев не бегал, но визуально взрыва не видать. В этом году использовать не буду. В прошлом сезоне набрал пыльцы - думаю это будет беспроигрышный вариант.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

29 минут назад, Гурович сказал:

В марте взрыва яйцекладки у маток не заметил. в апреле, когда пошла свежая пыльца, то таки да, вопросов нет. Я с линейкой и рамкой возле ульев не бегал, но визуально взрыва не видать. В этом году использовать не буду. В прошлом сезоне набрал пыльцы - думаю это будет беспроигрышный вариант.

Пыльца для подкормок после облета ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Александр К. сказал:

Пыльца для подкормок после облета ?

Да.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 годин тому, MaXUA123 сказав:

Який результат від Промотор Л 47? І в який час і скілька разів давали?

  Максиме, так тож Опубліковано: 5 квітня, 2019. А то у нас народ попре зараз на пасіку .:umora::wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Гурович сказал:

Да.

Хорошая тема.. :) Только пчелы вяло идут в потолочную кормушку пока холодно а вот в подрамочном из обычной баночки выбирают на ура только леток нижний должен быть закрыт... Или как-то прямо на рамки сверху... :IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Який результат від Промотор Л 47? І в який час і скілька разів давали?
Важко сказать

Надіслано від мого Redmi Note 7, використовуючи Tapatalk

Буду в цьому році давать медово- пилкову пасту, думаю результати будуть кращі

Надіслано від мого Redmi Note 7, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...