Перейти к содержанию

Применение подкормок и стимуляторов во время весеннего наращивания пчелиных семей


Гурович

Рекомендуемые сообщения

3 минуты назад, КАЕ сказал:

Скорее всего оговорка была ,мало ли бывает но удивило что никто не поправил кроме одного неуверенного невнятного бормотанья.Это говорит о уровне тех кто слушает .Не хотят сейчас люди книг читать ,что поделаешь ,а в ютубе нет цензуры ,могут и ошибаться.

А у нас привыкли хлопать не тому что было сказано ,а тому кто это сказал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, КАЕ сказал:

И  не только химией.Досмотрел до момента, чтобы в голове все не перепуталоь ,когда услышал что одна зимовалая выращивает шесть молодых .Это ж через 40 дней(которые в среднем живут зимовалые пчелы после облета) какими семьи должны быть?

Мне кажется что он сказал 4 шт.  но это особой роли не меняет.  он где то в какой то мере и прав. книги пишут что одна зимовалая на смену себе выращивает одну  пчелу и уже та одна пчела выращивает 4 пчелы. (как то так. давно эти книги читал )..    А на практике  всё зависит от физиологического состояния пчелы.  если семейка слабенькая  зима её вымотала  то она может и 0.5 пчелы вырастить себе на смену а может и полностю зачахнуть и ничего не вырастить.  если семья в зиму пошла сильная. здоровая на хороших кормах. были максимально благоприятные условия зимовки и  весеннего развития то эта пчела весной физиологически не изношенная  и она практически не чем не отличается от той весенней пчелы  и по моему мнению она так же себе на смену может воспитать те 2- 4 пчелы  и при этом ещё и поработать на садках и РАПСЕ. (долгожители).

Наверное имелось в виду что зимняя пчела получая этот стимулятор становится более жизнестойкой  и может работать и жить на уровне молодой весенней пчелы.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

Мне кажется что он сказал 4 шт.  но это особой роли не меняет.  он где то в какой то мере и прав. книги пишут что одна зимовалая на смену себе выращивает одну  пчелу и уже та одна пчела выращивает 4 пчелы. (как то так. давно эти книги читал )..    А на практике  всё зависит от физиологического состояния пчелы.  если семейка слабенькая  зима её вымотала  то она может и 0.5 пчелы вырастить себе на смену а может и полностю зачахнуть и ничего не вырастить.  если семья в зиму пошла сильная. здоровая на хороших кормах. были максимально благоприятные условия зимовки и  весеннего развития то эта пчела весной физиологически не изношенная  и она практически не чем не отличается от той весенней пчелы  и по моему мнению она так же себе на смену может воспитать те 2- 4 пчелы  и при этом ещё и поработать на садках и РАПСЕ. (долгожители).

Наверное имелось в виду что зимняя пчела получая этот стимулятор становится более жизнестойкой  и может работать и жить на уровне молодой весенней пчелы.:IMHO:

Пересмотрел ,да прозвучало 4 ошибся ,но по данным из всех  учебных  пособий ,которые читал,везде в среднем одну воспитывает (выкармливает) одна пчела ,которая зимовала.Почему весной у нас и проичходит сперва просадка семей,замена зимовалой а потом развитие .А остальное все фантазии ничем научно не подкрепленные.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ось відповідь нашим математичним  "вумникам" по даній темі від німця Шольца,

котрий придумав канді першим, перекладено українською :umora::

Покрокове приготування медового канді Шольца

Цей рецепт бджільництво вважає класичним і найбільш придатним для зимової підгодівлі бджіл. Він дає хороший результат в профілактичних цілях і допомагає краще потримати комах під час зимівлі. Готується він дуже просто і досить швидко.

  • Свіжий якісний мед від здорових сімей ми поміщаємо в зручну емальовану каструлю і нагріваємо до температури 50-60 градусів. Не вище! Продукт повинен повністю розтопитися і не містити грудок і кристалів.
  • Мед охолоджуємо до температури приблизно 38 градусів і засипаємо цукрову пудру. Насипаємо стільки, скільки може взяти на себе бджолина солодкість. Зазвичай пропорція становить 2,5:1.
  • Гарненько розмішуємо до отримання густої тістоподібної маси.
  • Як тільки суміш пудри і меду загусне, її викладаємо на дошку (дивіться відео) і починаємо замішувати тісто руками. Для цього саму дошку і руки рясно посипаємо пудрою, як борошном.
  • Як правило, для досягнення готового стану канді замішується близько 20-30 хвилин. Готове канді має добре тримати форму, бути досить тугим і не липким.
  • Отриману масу поділяємо по пакетах приблизно по 1 кілограму і прибираємо в ящик.

Порада: Якщо канді липне і погано тримає форму, додайте ще пудри, якщо навпаки занадто туге і тверде – змочіть кількома ложечками чистої води. 

P.S. Сам я цих підкормок не використовував ніколи, бо готую бджіл до ситої зимівлі ще з осені.

      Доповню: оті 50-60 градусів, я поміняв би на максимум до +40 С, і цього повністю буде достатньо. Правда, трохи довше доведеться місити. Зате якість підвищиться у кілька разів.:IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 27.01.2019 в 01:57, <юра> сказав:

кто знает что-то об этом продукте а то никаких опознавательных знаков, то есть состава продукта нет?  https://prom.ua/p634916556-apifonda-gotovyj-pastoobraznyj.html

Так там же є ЧАТ З ПРОДАВЦЕМ.:ah:

 

В 18.01.2019 в 10:59, Винодел сказав:

Функція сінус кута мае відемні значення, відемної кількості особин в кононії бджіл неможна уявити.Може не синусоїда  а ,наприклад, парабола у=nx(в квадраті)?

в кононії бджіл неможна уявити.

 Оце мені не зрозуміло - що то є - в кононії:ah::hmm:Мо" який новий термін у іннеті? Треба запитати це у знаючого @ромео ...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

57 хвилин тому, КАЕ сказав:

Пересмотрел ,да прозвучало 4 ошибся ,но по данным из всех  учебных  пособий ,которые читал,везде в среднем одну воспитывает (выкармливает) одна пчела ,которая зимовала.Почему весной у нас и проичходит сперва просадка семей,замена зимовалой а потом развитие .А остальное все фантазии ничем научно не подкрепленные.

А що ж вам власний досвід підказує? Чи, ба, у вас - 

  • Стаж:я не пчеловод
  • Кількість сімей:нету пчел
  • ?:blink::hmm:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

31 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

А що ж вам власний досвід підказує? Чи, ба, у вас - 

  • Стаж:я не пчеловод
  • Кількість сімей:нету пчел
  • ?:blink::hmm:

Читайте внимательнее и там увидите .Есть вещи которые основываясь только на опыт нескромно называть(тем более в цифрах)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 хвилини тому, КАЕ сказав:

Читайте внимательнее и там увидите .Есть вещи которые основываясь только на опыт нескромно называть(тем более в цифрах)

Та я ж жартую.:umora: Пам"ятаю вас добре ще по старій вашій аватарці.:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, ДобровоЛ сказал:

Та я ж жартую.:umora: Пам"ятаю вас добре ще по старій вашій аватарці.:az:

Так ничего почтичто и не изменилось кроме того что андрей впереди убрал да 3 матки Баков взял для ознакомления.Ну годков немного прибавилось.А так все по прежнему:az:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 годин тому, Bладимиp сказав:

Послухайте що додають в підкормку пакетчики і потім здогадаєтесь звідки беруться антибіотики в вашому  медові. Стимулюючими підкормками для курей в тому числі. Виправте мене якщо я помиляюсь.

 

         Що за діяч?   :frusty:

Ліпшої підкормки ніж натуральний мед і перга не було й не буде!:ay::IMHO: А то все від нечистого й рекламіста!

  Це йому зрозуміло?! А часник ліпше вживати із хлібом та салом!:ooops::veselo:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

         Що за діяч?   :frusty:

Ліпшої підкормки ніж натуральний мед і перга не було й не буде!:ay::IMHO: А то все від нечистого й рекламіста!

  Це йому зрозуміло?! А часник ліпше вживати із хлібом та салом!:ooops::veselo:

 

Директор ОМУ:af:

:IMHO:Я наприклад: перги не даю, бо вважаю, що кращої стимуляції матки, як надходження у вулик свіжого пилка, що принесе бджола немає.

Це все буде відбуватися коли в сім"ї буде достатньо вуглеводного корму. З вісно, має бути та мінімальна кількість бджіл, яка дозволить цей весь механізм розвитку-росту бджолиної родини запустити. 

В мене є ранні пилконоси такі як підсніжник, лісовий горіх(ліщина) та вільха, клен, верба іт.д. В минулому році клька раз був добавляв рідку підкормку, як я називаю чай з полином та сосновими бруньками. Запарював на око, і добавляв у сироп, роздава по 150-200грн. у пакетиках. Бджола гарно розвивалась.

А хтось ще щось додає у підкормку весною для кращого розвитку?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

59 хвилин тому, Yaroslav сказав:

Директор ОМУ:af:

:IMHO:Я наприклад: перги не даю, бо вважаю, що кращої стимуляції матки, як надходження у вулик свіжого пилка, що принесе бджола немає.

Це все буде відбуватися коли в сім"ї буде достатньо вуглеводного корму. З вісно, має бути та мінімальна кількість бджіл, яка дозволить цей весь механізм розвитку-росту бджолиної родини запустити. 

В мене є ранні пилконоси такі як підсніжник, лісовий горіх(ліщина) та вільха, клен, верба іт.д. В минулому році кілька раз був добавляв рідку підкормку, як я називаю чай з полином та сосновими бруньками. Запарював на око, і добавляв у сироп, роздава по 150-200грн. у пакетиках. Бджола гарно розвивалась.

А хтось ще щось додає у підкормку весною для кращого розвитку?

Та я, Ярославе , мав на увазі пергу у гнізді , закладену бджолами у зимувалі соти. Окремо я її теж не даю. Правда того року ставив на осонні обніжку - то потроху брали. Але я точно такої думки дотримуюся як і ви. Пару раз торік спробував у підкормку з сиропом давати  вітамін В-12, за порадою @Брониславович . Це є замінником деяких, потрібних ранньою весною бджолам, мікроелементів.  Спостережень і порівнянь не вів - не до того було. Але, думаю, гірше я не зробив, оскільки всеціло довіряю цій людині.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Пару раз торік спробував у підкормку з сиропом давати  вітамін В-12,

Можна дізнатись дозування вітаміну на кількість сиропу?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Yaroslav сказав:

Можна дізнатись дозування вітаміну на кількість сиропу?

Я давав у поїлку десь одну капсулу вітаміну В-12( вона така червоненька) на трилітрівку. Продається вільно без рецепта в аптеці .Двічі десь також в приблизних, названих мною, межах добавляв у сироп ранньою весною зразу після обльоту.:wave:

 Але тема про пакети. А ви так і не прокоментували моє питання...:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, ДобровоЛ сказал:

Але тема про пакети. 

Тема не о пакетах, а о применении подкормок и стимуляторов при весеннем наращивании.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 часов назад, Гурович сказал:

применении подкормок и стимуляторов при весеннем наращивании.

Вы можете голосовалку сделать в этой теме?

По типу кто подкармливает, а кто нет. Канди или сироп. Канди и сироп с белковой подкормкой или нет. Пыльца или заменители.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 годин тому, Гурович сказав:

Тема не о пакетах, а о применении подкормок и стимуляторов при весеннем наращивании.

:umora: Буває! :ah::dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
Только что, davolodya сказал:

А у решти сімей  засів зараз є?  У мене на сьогодні розплід  вже є у всіх сім'ях, в деяких багато...  Переважно печатний на виході і засів,  відкритого мало.  Якщо є тепло і свіжий пилок, вже мала б сіяти.

Незважаючи на досить сильні пориви вітру, бджола працює, масово носять пилок,  у багатьох сім'ях облітується молода бджола.

Будете  підгодовувати для нарощування бджоли на  ранні взятки ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 хвилини тому, Міхал-69 сказав:

Будете  підгодовувати для нарощування бджоли на  ранні взятки ?

Жодного року непідгодовував, стимуляцією незаймаюся, і цього року теж небуду. Цілком вистачає ранніх медо-пилконосів, їх є достатньо, ще б погода посприяла...  Можливо зроблю кілька потужних медовиків на вербу і сади,  але це вже побачу по розвитку сімей і по погоді.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, davolodya сказал:

Жодного року непідгодовував, стимуляцією незаймаюся, і цього року теж небуду. Цілком вистачає ранніх медо-пилконосів, їх є достатньо, ще б погода посприяла...  Можливо зроблю кілька потужних медовиків на вербу і сади,  але це вже побачу по розвитку сімей і по погоді.

Я теж був такої думки до минулого року. Але коли Іван Михайлович буквально наполегливо заставив минулої весни зпробувати стимулювати з комплексом вітамінів, то різницю побачив. Тепер весною обов’язково так і робитиму

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

18 минут назад, Укроп сказал:

Я теж був такої думки до минулого року. Але коли Іван Михайлович буквально наполегливо заставив минулої весни зпробувати стимулювати з комплексом вітамінів, то різницю побачив. Тепер весною обов’язково так і робитиму

Согласен есть смысл ,но мне кажется когда семья достаточно сильна и то на самой ранней стадии.Матка быстро осваивает ,засевает и тогда наступает момент ,когда расширение уже и не сильно на пользу .Сперва простимулировать думаю нужно и ждать смены.пчелы.Лишняя стимуляция у Карники может привести наоборот к сокращению,ограничению.Все должно быть в меру.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 хвилин тому, Укроп сказав:

Я теж був такої думки до минулого року. Але коли Іван Михайлович буквально наполегливо заставив минулої весни зпробувати стимулювати з комплексом вітамінів, то різницю побачив. Тепер весною обов’язково так і робитиму

Жодну "хрєнь" в вулик незапхну, навіть якщо це рекомендація І.М. Ви ж незнаєте, що, окрім вітамінів, можуть містити в собі ці комплекси, виробник Вам правди нескаже... Якщо і стимулювати, то максимум медовою ситою, а пилок самі принесуть. Це :IMHO:, і я її притримуюся. А Ви маєте повне право своїх бджіл годувати чим вважаєте за потрібне.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я теж був такої думки до минулого року. Але коли Іван Михайлович буквально наполегливо заставив минулої весни зпробувати стимулювати з комплексом вітамінів, то різницю побачив. Тепер весною обов’язково так і робитиму
А тут детальніше

Надіслано від мого SM-J530FM, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Укроп сказал:

Я теж був такої думки до минулого року. Але коли Іван Михайлович буквально наполегливо заставив минулої весни зпробувати стимулювати з комплексом вітамінів, то різницю побачив. Тепер весною обов’язково так і робитиму

Поділітьсяться з товариством - які вітаміни , яка доза , скільки давати на 1  рамку, який корм , яка pH корму. Звичайно все за вашим бажанням:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Пахомич сказав:

Поділітьсяться з товариством - які вітаміни , яка доза , скільки давати на 1  рамку, який корм , яка pH корму. Звичайно все за вашим бажанням:hi:

Якщо комусь цікаво про стимуляцію та підгодівлю.

Підхід до цього процесу має бути обгрунтований та плановий. Не всі весняні підгодівлі є стимуляційними!  

Почнем з простого. Зимівля для бджіл є важкий період в житті колонії. Факторів що погіршують зимівлю більше ніж можна передбачити. Це такі як: нестабільна температура середовища, хвороби і сирість,кліщі і  миші,  непродумана вентиляція, неякісні корми і т.д.  Калові навантаження , зимове виснаження на цукрових сиропах , все це  дуже ослаблює зимувалу генерацію бджіл.Бджоли зимують і терплять всі ці стреси!  Організму бджоли , на перших днях після обльоту, коли ще немає перги і нектару!  необхідна підтримка!   Для цього , одразу після обльоту я рекомендую , підгодовувати бджіл з додаванням речовин які допомагають організму бджоли швидше відновитися , відновити дію імунної системи бджоли!  продовжити життя зимовалих особин. Все це можуть забезпечити  збалансовані комплекси вітамінів та мікроелементів, пробіотичні комплекси. 

Стимуляція. Якщо пасічник  планує  використати ті чи інші взятки, без планування,  ефективно використати бжіл для максимального приносу нектару , не вдається. Стимуляція включає в себе заходи,  що покликані збільшити яйцекладку маток та наростити достатню кількість робочих бджіл на початок масового цвітіння нектароноса. 

Основне  правило  для пасічника. Будь яка стимуляція буде діяти лише на фізіологічно  здорових сім"ях! Там де молоді матки не старше одного року, коли пасічник знає біологію бджолиної сім"ї!  Методів  та речовин для стимуляції є досить багато. Описувати все це потрібно в окремій темі. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...