Перейти к содержанию
  • Объявления

Андрей Баскевич

Размер пасеки: количество\рентабельность\нагрузка

В теме 280 сообщений

19 минут назад, Віктор просто сказал:

О, Володимире, ростите, з-пів року назад Ви заявляли про "400 відверто". Решту ви так само робите, чи з помічниками, але САМ?

При 400 цифра 500 схожа. Мені не є цікаво збільшувати пасіку, а можливість утримання достатньо кількості у вихідні дні собі довів.

Поделиться сообщением

Интересная тема. Люди, постоянно покупающие у меня пчёл, рассказали, что едут покупать пасеку в 250 семей, хозяин которой прожил 61 год. Труженик конечно, земля ему пухом...Но всё таки мы работаем для того, чтобы жить, а не живём, чтобы работать.

Поделиться сообщением

39 минут назад, NVN сказал:

Вы же 300 пакетов продаёте? Добавте еще 200 . Правда Вам легче, Вы с женой работаете.

Да я продал около 300 пакетов, вывел моточников штук500-600, накачали меду , был на охоте-рыбалке около месяца, ездил на море заграницу  и що тут такого? У меня есть знакомый так у него 400 симей,+ корова,гуси,куры и ничего работает.причем на мед ,а пакеты не продает.

Поделиться сообщением

1 час назад, yurasaver сказал:

мед по 27 вже був, чекаємо пакети по 500

Скоро буде:).

Поделиться сообщением

1 час назад, NVN сказал:

Ты один сможешь к средине мая 500 маточников вывести  в место маток которые забрали в пакеты? А пока начнут матки сеять, сколько трутовок появится? Для меня один аргумент я Андрей Баскевич в этом году продал 500 пакетов. Точка. Вот тогда это разговор.

Вывел на май месяц  2018г. 600 маток или 700 маточников, в два захода.(плюс упаковал их и отправил) + поделил пасеку плюс заселил нуки , плюс в мае месяце перетащили в двоем пасеку в 180 семей на поле.(это часть роботы на пасеке), улья рамки и все остальное не учитываю. Потому 500 маточников вывести не проблема,суть в другом ,на сколько это затратно будет и выгодно,и технологично.

Изменено пользователем Андрей Баскевич

Поделиться сообщением

4 минуты назад, Женя Циба сказал:

Скоро буде:).

Все може бути, але навіщо вони його зараз купують по 40 якщо завтра буде 27? 

Поделиться сообщением

1 минуту назад, охотник пчел сказал:

Все може бути, але навіщо вони його зараз купують по 40 якщо завтра буде 27? 

Я за пакети.

Поделиться сообщением

Нова тема , висловлю своє   б ачення  .  Можливо я вже застарий для  пасіки в  400  -   500  сімей ,але вискажусь  ---  це метод  вологодський ( не заработать а наработарься )

Велика пасіка , відповідні витрати ,б ез   кочівлі не обійтись . Собівартість продукції  висока, закупка  низька . Рентабельність  відповідна . Я думаю пасіка повинна бути 

такою щоб пасічник сам міг за нею доглянути. "  чужими руками добре тільки   жар загортати "   Новітні технології  і вдосконалення  збільшують  можливості  пасічника .

Сімейний підряд  нам в поміч , чужим рукам не місце на моїй пасіці , не довірю .... Дискусія  допоможе зробити  висновок , напрямок в розвитку, хто його прагне.

Поделиться сообщением

:IMHO1:пасіки можна розділити на 3 типи:

1. Пасіка яку обслуговує сам пасічник і роботи виконує особисто і лише незначну роботу (як правило відкачка, перевозка) виконують помічники. Недолік: обмежується можливостями самого пасічника обслужити пасіку.

2. Пасіка за якою нагляд, огляд, контроль, постановка конкретної задачі виконує пасічник, а найняті працівники виконують технічні та фактичні роботи відповідно до поставленої задачі пасічником.

3.Пасіки за яким нагляд здійчнює найнятий пасічник та помічники, що не є власниками.

Найбільш ефективним вважаю 2 варіант.

Переваги: пасічник є власником пасіки, тому зацікавлений в ефективності; відносно великий обсяг бджолосімей - не затрачається час на виконання технічної роботи, що дає можливість ефективно тримати більшу кількість сімей, контроль на всіх етапах (особиста постановка задачі, особистий контроль виконання поставленої задачі); помічники виконують технічну додаткову роботу без посвячення в нюанси технології зменшує можливість відтіку помічників та хоч якої  їх кваліфікації.

Недолік 1 варіанту: обмежується можливостями самого пасічника обслужити пасіку, тому обмежується кількістю бджолосімей, а отже і обмежений прибуток.

Недолік 3 варіанту: найманий пасічник та помічники: заробітна плата для кваліфікованого найманого пасічника висока (при низькій заробітній платі пасічнику вигідніше тримати власну пасіку ніж працювати на когось); менша ефективність роботи як самого пасічника так і помічників: нижча самовіддача і залежить від відповідальності самого пасічника (а де зараз знайти таких). Більший ризик втрати пасіки в звязку з невідповідальним ставленням пасічника та робітників. Великий відтік працівників (тільки навчаються досвіду відразу створюють власні)

Поделиться сообщением

2 хвилини тому, Женя Циба сказав:

Я за пакети.

ще зима попереду

Поделиться сообщением

Можливо чи ні  самому обслуговувати 500 і більше сімей.
Так люди вже давно це питання вирішили і обслуговують і по 1000. Раніше я приводив виступ з нашим земляком з Аргентини, про це ж каже і А. Амшеюс

Поделиться сообщением

2 часа назад, охотник пчел сказал:

...... Друге питання де взяти гроші на лінії, транспорт, приміщення ітд.і взагалі а чи варто?

дійсно треба рахувати чи варто....

пробую рахувати   вартість вкладень,

сім"я з вуликом    та повним комплектом суші затягне на 5 тис.грн. х300шт =1 500 000.грн,

Ви писали  обладнання 10тис зелених.,

за транспорт поки умовно 5тис. зелених.

обслуговуючи в двох отримуєте досить пристойно, по 1тис. зелених в місяц на кожного. це гідна оплата але і не набагато більше ніж відкладують наші заробітчани, що працюють на   пана чи фрау...

в мене лише одне питання а де  бариш від вкладених в справу коштів?  в справу вкладено близько 2 лимонів, це гривнями, де відсотки?  ........

Поделиться сообщением

15 минут назад, Женя Циба сказал:

Я за пакети.

За пакети ще рано говорити ,весна покаже

Поделиться сообщением

3 минуты назад, Николай S сказал:

, де відсотки?  ........

в експортера ...

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Николай S сказал:

дійсно треба рахувати чи варто....

пробую рахувати   вартість вкладень,

сім"я з вуликом    та повним комплектом суші затягне на 5 тис.грн. х300шт =1 500 000.грн,

Ви писали  обладнання 10тис зелених.,

за транспорт поки умовно 5тис. зелених.

обслуговуючи в двох отримуєте досить пристойно, по 1тис. зелених в місяц на кожного. це гідна оплата але і не набагато більше ніж відкладують наші заробітчани, що працюють на   пана чи фрау...

в мене лише одне питання а де  бариш від вкладених в справу коштів?  в справу вкладено близько 2 лимонів, це гривнями, де відсотки?  ........

Відсотки в кармані хекспортерів 

Поделиться сообщением

3 минуты назад, Лозко Василий сказал:

в експортера ...

точніше у зажирівшого експортера, який маючи 3-4разовий обіг коштів за рік  має значно більший дохід з 1 кг меду чим пасічник з  одноразовим річним обігом. а вкладені пасічником кошти, то плата за право працювати

Изменено пользователем Николай S

Поделиться сообщением

1 час назад, Віктор просто сказал:

О, Володимире, ростите, з-пів року назад Ви заявляли про "400 відверто". Решту ви так само робите, чи з помічниками, але САМ?

I це все по вихiдним i в вiдпустку :ay:

Поделиться сообщением

Якщо по темі ,то 500 сімей скоро буде звичайною сімейною пасікою.а ті що чухають свої дно до Спаса:umora:підуть на заробітки до Німеччини, мити Фрідріху яйця.

Поделиться сообщением

1 час назад, Термообработчик сказал:

мы работаем для того, чтобы жить, а не живём, чтобы работать.

Правда не все моего принципа придерживаются 

У основной массы главное  наработаться до безпамятства 

Поделиться сообщением

Давайте отримаємо :1.на 1 га гречки треба 2 бджолосімей.Де взяти кожен рік 250 га медозборів,враховуючи сівозміни?2.Куди подіти решту пасічників вашого регіону?3.Де відкачати і зберігати близько40 тон меду?4.Скільки буде коштувати охорона ?5.Для чого кваліфіковані Пасічники будуть працювати на Вас,якщо можуть працювати на себе?6.Чи довірите Ви роботу по обслуговування бджолосімей некваліфікованому працівнику з вулиці ?7.Чи вистачить коштів в когось з нас на все для пасіки 500 сімей?Є ще безліч питань - нехай кожен дасть чесну відповідь собі.

Поделиться сообщением

41 минуту назад, Андрей Баскевич сказал:

500 маточников вывести не проблема,суть в другом ,на сколько это затратно будет и выгодно,и технологично.

Всё таки главное было бы куда продавать и за какую цену 

Будет ли выгода 

100 гривен с пакета за выгоду не считаю 

Но при нынешнем к-ве 6 рамочников ,на руках у пчеловодов 

Со сбытом могут быть такие же проблемы ,как и с мёдом 

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Мико сказал:

Со сбытом могут быть такие же проблемы ,как и с мёдом 

поддерживаю, потому на пакеты нужно держать сколько что бы вдруг чего,пересадили в другие улья и поехали мед качать

Поделиться сообщением

4 часа назад, охотник пчел сказал:

Блин аж  жалко Андрея, бедняга сколько ж это работы

Да хоть бы мозоли не понатерал  пересчитывая бабосики за 500 пакетов.

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Сергей Тюркин сказал:

Да хоть бы мозоли не понатерал  пересчитывая бабосики за 500 пакетов.

РЖУ, еще и ульев нет не то что пакетов, а вы уже деньги считаете )))))))))))))))))))0

Поделиться сообщением

1 минуту назад, Андрей Баскевич сказал:

поддерживаю, потому на пакеты нужно держать сколько что бы вдруг чего,пересадили в другие улья и поехали мед качать

Вот именно 

По сей причине и не нужно гнидники -маломерки делать 

На пасеке должен быть один вид взаимозаменяемых корпусов и рамок 

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти