Перейти к содержанию

Розмір пасіки: кількість\рентабельність\навантаження


Рекомендуемые сообщения

Дійде до того ,що після такої ціни, зменшується кількість меду, пасіки однорічні зникають,і знову піднімається ціна, на бджіл,вуликі,мед.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, охотник пчел сказал:

Дійде до того ,що після такої ціни, зменшується кількість меду, пасіки однорічні зникають,і знову піднімається ціна, на бджіл,вуликі,мед.:IMHO:

Для этого надо иметь запас прочности. Но пока пасечники стремятся расшириться и кочевать, продавать пакеты и выводить маток. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, Віктор60 сказал:

Візьміть книгу по бджільництва "Пасіка, бджоли, мед" ,автор М.Шевчук,видавництва 2016 року,відкрите стор.209-215 і почитайте,що норма нарізати на пасічника,який працює круглий рік без помічника складає85-100 сімей.Так воно і було.

 ,

Причем здесь Шевчук, если речь о нормах КПСС? Шевчук что, мудрее партии и комсомола?

Цитата

Пусті полиці в магазинах стали після " перебудови" М.С.Горбачова.Я не буду сперечатися чи переконувати в чомусь ,але і при СРСР не все було погано, а багатьом базікалам треба попрацювати над собою перед тим,як вправляти мізки дідам.

Я и не говорю, что все было плохо. Самая положительная сторона совка - что он крякнул. Совок гнал сырье на запад и покупал промтовары и продукты. Нефть упала до 10 и тузик этого не вынес. Понятия "товарный десант", "колбасные электрички", "толкачи" при Горбачеве появились? Это сейчас "достать" значит "надоесть", а тогда это значило "купить". Перестройка - еще самое благополучное время, особенно если верить статистике самого СССР.  В другие периоды был массовый голод.  

Советские деды могут держать 85 даже не семей, а 85 пчел и крутить им каждый день хвосты. Но с учетом мировых цен на мед, чтобы нормально жить с пасеки семьей из 3-4 человек, нужна чистая прибыль минимум 20 тыс.$, который реально получить от 500+ семей. На 85 семей можно жить только в стране розовых пони с закрытыми границами, отсутствием конкуренции и кондитерскими изделиями по талонам. 

30270_600.png

2aee9fddd0ac38248bf7428e9b5.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Думаю є два шляхи : 1. Промислові пасіки, які призведуть до падіння ціни в подальшому, виб'ють сімейні пасіки з ринку, інвестори у нас відомо хто, буде лоббі в уряді-парламенті, приймуть потрібні закони, дадуть дотації. 2. Сімейні пасіки, повинні всі стати кочовими. Для зменшення витрат на кочівлю(закупка авто, причепів, погрузка-розгрузка) портібно створювати кооперативи. Кооперативи (спілки пасічників) мають виставляти тендери  по осблуговуванню кочівлі, можливо допомоги при викачці, оптові закупівлі рамок, вощини і тому подібне.

У нас пасічники так враження, що "сам п'ю, сам гуляю, сам стелю і сам лягаю", все роблять самотужки - купують станки, сушать ліс, роблять вулики, навіть вощину деякі, виводять  маток. Хоча столярні роботи визвані зимовою паузою, звичайно.

Хтось рахував скільки він заробляє заощаджуючи на столярних роботах? Це ж також рентабільність пасіки, може рентабільність пасіки вигідніше рахувати від весняного обльоту до останнього осіннього? Можливо зимою вигідніше чимось іншим займатись, ніж закуповувати станки та розпилювати ліс? Поділіться будь-ласка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20тис &чистого прибутку це якраз норма, якщо не витягуете,  з пасіки то треба їхати німцям  сраки підтерати,щоб прожити молодій сім'ї. Пенсіонери не рахуються.:wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Shveik сказал:

Думаю є два шляхи : 1. Промислові пасіки, які призведуть до падіння ціни в подальшому, виб'ють сімейні пасіки з ринку, інвестори у нас відомо хто, буде лоббі в уряді-парламенті, приймуть потрібні закони, дадуть дотації. 2. Сімейні пасіки, повинні всі стати кочовими. Для зменшення витрат на кочівлю(закупка авто, причепів, погрузка-розгрузка) портібно створювати кооперативи. Кооперативи (спілки пасічників) мають виставляти тендери  по осблуговуванню кочівлі, можливо допомоги при викачці, оптові закупівлі рамок, вощини і тому подібне.

У нас пасічники так враження, що "сам п'ю, сам гуляю, сам стелю і сам лягаю", все роблять самотужки - купують станки, сушать ліс, роблять вулики, навіть вощину деякі, виводять  маток. Хоча столярні роботи визвані зимовою паузою, звичайно.

Хтось рахував скільки він заробляє заощаджуючи на столярних роботах? Це ж також рентабільність пасіки, може рентабільність пасіки вигідніше рахувати від весняного обльоту до останнього осіннього? Можливо зимою вигідніше чимось іншим займатись, ніж закуповувати станки та розпилювати ліс? Поділіться будь-ласка.

Идея створення кооперативів це добре але не для кочівлі, не забувайте, що при кочівлі мені треба своєчасно приїхати і поїхати і одним з факторів, що зтримує ріст пасіки є наявність власної техніки для переїзду саме в потрібний день і час а не коли прийде черга, роками відпрацьована  тактика кочівлї  мені особисто підказує, що я повинен мати можливіть перевезти всю пасіку максимум за 5 ходок.Теж саме стосується відкачки меду з  акації, липи  мед  треба своєчасно відбирати причому всім пасічникам одночасно а витрати на розігрів рамок  пісьля простою в кооперативній черзі до медогонки зїсть  весь прибуток.

 

Cтосовно столярки все індивідуально, в нас машина дров акації (8м3)з доставкою додому подорожчала аж до 3.3 тис.грн

відповідна ціна на весь матеріал, не бачу сенсу купувати готове у сусідів по цінах яки вони пропонують для всіх пасічників України

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Николай S сказав:

для переїзду саме в потрібний день і час а не коли прийде черга

мав на увазі не великі відстані, у межах району, на рапс, на сонях. Думаю черги б великої не було, знайшлася б місцева агрофірма зацікавлена в перевізницьких послугах обєднанню пасічників, скажемо 20 сімейних пасік до 200 вуликів кожен+корпуси з сушниною, трактори з причіпами для них не проблема, але правда не знаю за скільки б вони їх перевезли:dntknw:Скільки на один причіп стає вуликів на 10-12 рамок? Але тут можливо лот в 20 пасік і завеликий потрібно оптимальне відношення кількості пасік до загальної вартості-прибутку який отримає фермер.

1 година тому, Николай S сказав:

перевезти всю пасіку максимум за 5 ходок

а скільки діб це займає? 1 чи кілька?

1 година тому, Николай S сказав:

Теж саме стосується відкачки меду

тут мав на увазі найманих робітників, а не техніку. Краще мати справу з перевіреними та квалікованими помічниками, а їм в свою чергу є сенс працювати конвеєром у пасічників по 1-2-3 дні на кожного, тут може бути й черга.

1 година тому, Николай S сказав:

не бачу сенсу купувати готове у сусідів по цінах яки вони пропонують для всіх пасічників України

А якщо замовлення буде біля 50 тисяч рамок?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Shveik сказал:

Хтось рахував скільки він заробляє заощаджуючи на столярних роботах

рахував, якщо у вас є столярка і час то вироби вам обійдуться десь на 50% дешевше чим ви купите це все на стороні

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, Shveik сказал:

мав на увазі не великі відстані, у межах району, на рапс, на сонях. Думаю черги б великої не було, знайшлася б місцева агрофірма зацікавлена в перевізницьких послугах обєднанню пасічників, скажемо 20 сімейних пасік до 200 вуликів кожен+корпуси з сушниною, трактори з причіпами для них не проблема, але правда не знаю за скільки б вони їх перевезли:dntknw:Скільки на один причіп стає вуликів на 10-12 рамок? Але тут можливо лот в 20 пасік і завеликий потрібно оптимальне відношення кількості пасік до загальної вартості-прибутку який отримає фермер.

а скільки діб це займає? 1 чи кілька?

тут мав на увазі найманих робітників, а не техніку. Краще мати справу з перевіреними та квалікованими помічниками, а їм в свою чергу є сенс працювати конвеєром у пасічників по 1-2-3 дні на кожного, тут може бути й черга.

А якщо замовлення буде біля 50 тисяч рамок?

так на невеликі відстані в межах району, кожен транспорт має бути відповідно підготовлений під потреби конкретної пасіки  починаючи з того що це  не причіп з під навозу.....закінчуючи тиском в колесах......

літні переїзди краще починати погрузку як тільки сіріє і видно вулик без подсвітки,  закінчувати до початку робочого часу, тобто 1 ранок 1 ходка

Якщо буде замовлення на 50 тисяч рамок то більш за все це значить, що появився новий пасічник-акулій, хоча при наявності авансу та домовленої ціни, узгодженої конструкції рамки можемо склепати з сусідами одним кооперативом все замовлення

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 часов назад, охотник пчел сказал:

на этом форуме есть люди которые уже по таким схемам работали.но правда распространятся не хотят

До этого надо дойти во всех аспектах и просто пчеловод это не потянет.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Чи хоче мисливець на кожному полюванні добути лося чи кабана,рибалка - сома на 100 кг, пасічник - меду по 100 чи 300 кг з кожного вулика за 1 сезон ? Звичайно,хочуть,але...Але так не буває!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Для одного человека без помощников 12-15 ульев будет оптимально ,без кочевок .

Все что больше будет тяжело и конечно зависит от здоровья пасечника  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Віктор60 сказал:

Чи хоче мисливець на кожному полюванні добути лося чи кабана,рибалка - сома на 100 кг, пасічник - меду по 100 чи 300 кг з кожного вулика за 1 сезон ? Звичайно,хочуть,але...Але так не буває!

На языке и охотники и рыболовы как раз и могут таких ловить.К сожалению и из пасечников такого рода людей немало .Ну а если в одном лице и то и другое ,а не дай бог и третье ,то можно только представить какие медосборы бывают.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

От 50 до 100шт. на стационаре одному нормально. На откачку, пару человек наемных.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, larson сказав:

 

1 година тому, Николай S сказав:

 

Я з вами в різних "вагових" пасічних  категоріях, тож і говоримо про різне. У вас давно вже все є, від транспорта до інструмента.

Але якщо вироби на власній столярці дешевші на 50%, тоді дійсно вигідніше купувати обладнання та ліс, для створення пасіки, ніж купувати готове. Дякую.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Padre сказал:

Для одного человека без помощников 12-15 ульев будет оптимально ,без кочевок .

Все что больше будет тяжело и конечно зависит от здоровья пасечника  

Шановний :hi:Ви прикалуєтесь...?  Раніше я говорив про норму на зарубіжних пасіках у 400 - 600 сімей на одного... Сам я, поки що, обслуговую тільки половину норми, бо треба немало часу  на керування будівельниками ( зведення цеху відкачки, нового здорового зимівника, сховища для стільників, і т, д,...) Столярка з повним комплектом трифазних верстатів є ( працюють не фахівці - я на верстататах виставив розміри - вони подають у верстати деталі), також є металообробні верстати, що дозволяють зараз мені самому ваяти нову лінію з горизонталкою на 80 рамок - залишилось їй " підфарбувати губи".. Купувати не треба, бо вже є вантажний Мерс (восьмиметровий, що дозволяє з причіпом за раз перевезти 240 сімей). Навантажувачі, невеликі, теж є... Ну і є можливість декілька місяців на рік проживати у південному Китаї і не слухати "комісарів", що закликають мати всім потроху бджолосімей, типу ціна виросте - здорово...:) Ага, чекайте...

  • Подобається 16
  • Дякую 1
  • Здивований 1
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

43 хвилини тому, Padre сказав:

Для одного человека без помощников 12-15 ульев будет оптимально ,без кочевок .

Все что больше будет тяжело и конечно зависит от здоровья пасечника  

Якщо тримають пасіку для задоволення потреб родини в продукції бджільництва , то Ви правий. Якщо хочете заробити,то на мою думку треба збільшити пасіку.Людина середнього і старшого віку може за день обслужити 10 - 20 бджолосімей в лежаках.Колись має бути дощ.Отже 50 - 75 вуликів-нормально.Якщо є кваліфіковані помічники з членів сім'ї ,які мають бажання допомогти,то можна більше.Така моя думка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 хвилин тому, Shveik сказав:

Я з вами в різних "вагових" пасічних  категоріях, тож і говоримо про різне. У вас давно вже все є, від транспорта до інструмента.

Але якщо вироби на власній столярці дешевші на 50%, тоді дійсно вигідніше купувати обладнання та ліс, для створення пасіки, ніж купувати готове. Дякую.

 

В Ваших місцях вулики великим попитом не користувалися.Отже в селах В.Михайлівського,Ширяївського, Іванівського району легко і дешево можете купити необхідну кількість б.у. добротних вуликів- та інструментів.Подібна ситуація по всій Україні.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Віктор60 сказав:

вулики великим попитом не користувалися

якщо не користувалися, то звідки

 

6 хвилин тому, Віктор60 сказав:

дешево можете купити необхідну кількість б.у

:blink::dntknw:Лежаки є, так, а ось корпусних нема пропозицій(мені не попадалися)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 хвилин тому, PNS сказав:

Шановний :hi:Ви прикалуєтесь...?  Раніше я говорив про норму на зарубіжних пасіках у 400 - 600 сімей на одного... Сам я, поки що, обслуговую тільки половину норми, бо треба немало часу  на керування будівельниками ( зведення цеху відкачки, нового здорового зимівника, сховища для стільників, і т, д,...) Столярка з повним комплектом трифазних верстатів є ( працюють не фахівці - я на верстататах виставив розміри - вони подають у верстати деталі), також є металообробні верстати, що дозволяють зараз мені самому ваяти нову лінію з горизонталкою на 80 рамок - залишилось їй " підфарбувати губи".. Купувати не треба, бо вже є вантажний Мерс (восьмиметровий, що дозволяє з причіпом за раз перевезти 240 сімей). Навантажувачі, невеликі, теж є... Ну і є можливість декілька місяців на рік проживати у південному Китаї і не слухати "комісарів", що закликають мати всім потроху бджолосімей, типу ціна виросте - здорово...:) Ага, чекайте...

Пробачте за цікавість: якщо Ви такий " крутий", то для чого Вам займатися пасікою?Повірте,зовсім не хочу образити...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Shveik сказав:

якщо не користувалися, то звідки

 

:blink::dntknw:Лежаки є, так, а ось корпусних нема пропозицій(мені не попадалися)

В лежаках бджоли живуть,мед носять,нормально розмножуються.Переваги і недоліки має кожна система вуликів-, а дуже багато залежить від досвіду, медоносної бази, погоди та інших факторів...Це моя думка,

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, Сіверянин сказав:

Для этого надо иметь запас прочности. Но пока пасечники стремятся расшириться и кочевать, продавать пакеты и выводить маток. 

Або інші види заробітку...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Padre сказал:

Для одного человека без помощников 12-15 ульев будет оптимально ,без кочевок .

Все что больше будет тяжело и конечно зависит от здоровья пасечника  

Зі зміною поставлених задач по розміру пасіки і досягнення певних результатів змінюється і наше уявлення про власні можливості.

Я з 1984 року тримаю бджіл, певний час це було хоббі від 7 до20 сімей,  три роки назад вирішив рости далі, для чого рік підготовки, потім  на тверезу голову розказав всім шефам все, що про них думаю і  згорнув всю трудову діяльність крім пасіки, відразу тримати сорок було важче чим тепер сотню, міняв підходи до роботи, сьогодні  бачу всі свої вузкі місця, визначив певну черговість, що за чим придбати щоб прибрати ті вузькі місьця,   при  переїздах та відкачці  вже привезених в цех корпусів   є два помічники, в планах 150 сімей не вважаю своїм потолком.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Николай S сказав:

Зі зміною поставлених задач по розміру пасіки і досягнення певних результатів змінюється і наше уявлення про власні можливості.

Я з 1984 року тримаю бджіл, певний час це було хоббі від 7 до20 сімей,  три роки назад вирішив рости далі, для чого рік підготовки, потім  на тверезу голову розказав всім шефам все, що про них думаю і  згорнув всю трудову діяльність крім пасіки, відразу тримати сорок було важче чим тепер сотню, міняв підходи до роботи, сьогодні  бачу всі свої вузкі місця, визначив певну черговість, що за чим придбати щоб прибрати ті вузькі місьця,   при  переїздах та відкачці  вже привезених в цех корпусів   є два помічники, в планах 150 сімей не вважаю своїм потолком.

Шановний Микола.У Вас був 30 річний досвід, бажання, інструменти, 20 бджолосімей...Зараз маєте 100 сімей і 2 помічники.Звичайно можна мати 200.200:3=67. Я правий?Но одному 500 сімей- не вірю!!!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Віктор60 сказал:

Шановний Микола.У Вас був 30 річний досвід, бажання, інструменти, 20 бджолосімей...Зараз маєте 100 сімей і 2 помічники.Звичайно можна мати 200.200:3=67. Я правий?Но одному 500 сімей- не вірю!!!

200 ділити на 3 не коректно:umora:, так як помічники лише грузять закриті вулики, і вигружають дома корпуси з машини для відкачки в цеху, ну і сама відкачка, тобто до бджоли вони не підходять.......500 кочівля я теж сумніваюсь  самому не витягти, а от на стаціонарі цілком може бути.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • ромео changed the title to Розмір пасіки: кількість\рентабельність\навантаження

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...