Перейти к содержанию

Осінній зліт бджіл


Наталя

Рекомендуемые сообщения

18 хвилин тому, Ысч сказав:

https://rp5.ua/Погода_в_Павлограде,_Днепропетровская_область

На четвер 38 обіцяють та вітер 15 м/сек, чим не Африка?

Навіть на старих деревах листя вже сохнути почало.

Так і я ж про шо! Чого бджолам летіти в Африку, якщо тут своя"Африка"! Тож причина злету інша:hmm:За версією ved, злетіли "от радости, что дали хозяину по 10 кг меда". Які ще будуть версії масового злету бджіл земляка vedа, власника 200 бджолосімей? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, ved сказав:

Причина одна - заклещенность.

Не факт. У мене, на зорі мого пасічникування, перший і останній раз злетіла одна сім'я, яка на мене "образилася". Найбільший взяток у неї протягом всього сезону був, рекордсменка, а я возьми та й викачай в останню качку все до краплі. Думав через кілька днів загодувати на зиму повністю сиропом. Всім іншим лишав 50х50. Знімаю дах, в одній руці годівниця, поряд відро з сиропом, а у вулику мертва тиша... Полетіли і записки не лишили, образившись.:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 минут назад, medhon сказал:

Не факт. У мене, на зорі мого пасічникування, перший і останній раз злетіла одна сім'я, яка на мене "образилася". Найбільший взяток у неї протягом всього сезону був, рекордсменка, а я возьми та й викачай в останню качку все до краплі. Думав через кілька днів загодувати на зиму повністю сиропом. Всім іншим лишав 50х50. Знімаю дах, в одній руці годівниця, поряд відро з сиропом, а у вулику мертва тиша... Полетіли і записки не лишили, образившись.:(

Мабуть бджоли схрещені з бурундуками :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...
01.09.2020 в 07:12, medhon сказав:

Не факт. У мене, на зорі мого пасічникування, перший і останній раз злетіла одна сім'я, яка на мене "образилася". Найбільший взяток у неї протягом всього сезону був, рекордсменка, а я возьми та й викачай в останню качку все до краплі. Думав через кілька днів загодувати на зиму повністю сиропом. Всім іншим лишав 50х50. Знімаю дах, в одній руці годівниця, поряд відро з сиропом, а у вулику мертва тиша... Полетіли і записки не лишили, образившись.:(

Точно злетіли від кліща. Можуть злітати ще і від сильнього засилення міллю. А решта - не суттєво.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

ХЗ, молі точно не було, та й кліщ якщо був, то як і у всіх інших. Тим більше що сім'я була найпотужніша на пасіці.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

cX-mu70Iny6cCbGbGK5TlDLPONtO7ZZSUJxD541ELCvZvDoc7m22wvnUCAFwBVWyfaUHgKzn7CXGpGoijSAZz3A2tpJTrPwZiLJAi2lUNgNZbiMnqE-u8ug7Cb9TSZofd_DirLTk6IDFJc2c1FdTiCV3gjbTlsUwiBz2z8PgOsou9nU62bL1uAF1JsX5L-pSOsVju-ymMNCPf4eIVb6jnGi__-RWzk1Y5cla-WpJhAiX6aB1kOIFv8oB1eSoXtH5-HpBWmSPCZ9xUA9ySqHaRCRPt8EZj5VYHc2sQb6z_R4qs0-kuwA5nqacPsNtMjbnL0JdXLUEDHGAMX0zkWQOLbWbdZnmpC8ua6FaqsAj-JNfZpAWp_3BZVwV2eLCC9XcAHd3CNLDWC2b414ABrGLSNO_mlGIcpD5iwuU5K8wZLcklUziTy34pfMQJyMYQ8sNXx50PMd7F3SfUifUmtJcdOa7RltynCV_q_zwdeMH7FicyWZ9h1XoWef6-_rDkdcW4mzSfhw7o5I8HY2BRMoTOGCigsguRPllfrpiH0_ltvaEr1Daq2RakZHjPyX76s-116m0yQ657jclaIEeOM2YTwS9B1Kb-rizbV5B-D6ZxuziMBYwRo2WEg7pWoHJ_Dr9UdkE4j-AEoJmN_Ouh5M0UeX3y2tAl8yU6q_SLZkJrNl3-D70Pk5a79PMigea=w515-h914-no?authuser=0  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В суботу ввечері прилетів ройок. Дві жмені бджіл з маткою. Просилися у два вулики, але їх не впустили ще й поскубли. Довелося рятувати. Дав 3 рамки з медом та підсадив до сильної сі"ї через діафрагму.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, Ю.М. сказал:

В суботу ввечері прилетів ройок. Дві жмені бджіл з маткою. Просилися у два вулики, але їх не впустили ще й поскубли. Довелося рятувати. Дав 3 рамки з медом та підсадив до сильної сі"ї через діафрагму.

І на кожній бджолі по 2 кліща. Зазвичай після невеликої бійки їх пускають.

Цього року це явище в окремих місцях стало масовим. Я те ж ройка бачив у себе на пасіці, а ще скільки не бачив.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Ю.М. сказав:

В суботу ввечері прилетів ройок. Дві жмені бджіл з маткою. Просилися у два вулики, але їх не впустили ще й поскубли. Довелося рятувати. Дав 3 рамки з медом та підсадив до сильної сі"ї через діафрагму.

Біпінчиком потрібно було б спочатку обробити.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

45 минут назад, Wladimir_K сказал:

а ще скільки не бачив.

Жодного разу за життя ще не бачив ні ройків, ні зльотів

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, ромео сказал:

Жодного разу за життя ще не бачив ні ройків, ні зльотів

Частіше на пасіці бувайте в вересні.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, ромео сказал:

Жодного разу за життя ще не бачив ні ройків, ні зльотів

Коли в кінці жовтня  теплі осінні дні, проводите після цього контроль закліщеності і якщо знаходите раптово декілька з великою закліщеністю, то дуже великою ймовірність ройки ці сім'ї не оминули.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ромео сказал:

Жодного разу за життя ще не бачив ні ройків, ні зльотів

Напевно на пасіці не тримаєте слабких сімеи і нуклеусів :IMHO:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Сергей 2014 сказал:

 нуклеуснуклеуснуклеусів

Нє, таких - точно нема...:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, Сергей 2014 сказал:

Напевно на пасіці не тримаєте слабких сімеи і нуклеусів :IMHO:.

В цю пору достатньо пасік поблизу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Wladimir_K сказал:

В цю пору достатньо пасік поблизу.

В мене їх завжди достатньо але злітає завжди щось слабке, по декілька днів літає з дерева на дерево поки не знайде собі місця.

І не завжди кліщ винен в тому:IMHO:

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26.09.2020 в 10:00, medhon сказав:

ХЗ, молі точно не було, та й кліщ якщо був, то як і у всіх інших. Тим більше що сім'я була найпотужніша на пасіці.

От через 'потужність' вона й мала б бути найбільш закліщеною - чим більше розплоду, тим більше й кліща виходить на повірку.:please::IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, <Юра> сказав:

Частіше на пасіці бувайте в вересні.:umora:

Та й не тільки у вересні.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, Ю.М. сказав:

В суботу ввечері прилетів ройок. Дві жмені бджіл з маткою. Просилися у два вулики, але їх не впустили ще й поскубли. Довелося рятувати. Дав 3 рамки з медом та підсадив до сильної сі"ї через діафрагму.

Да уж... На дві жмені бджіл з маткою й аж три медові рамки - точно з цього роя не буде ні ...:dntknw::umora:

На мою думку , успіх зимівлі , насамперед, напряму залежить від двох речей: тісноти у гнізді і повномедних рамок.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, ДобровоЛ сказав:

От через 'потужність' вона й мала б бути найбільш закліщеною - чим більше розплоду, тим більше й кліща виходить на повірку.:please::IMHO:

Розплоду не було зовсім від слова взагалі!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, ромео сказал:

Жодного разу за життя ще не бачив ні ройків, ні зльотів

Подивіться:)

Матка 100 і один відсоток не господара.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 годину тому, medhon сказав:

Розплоду не було зовсім від слова взагалі!

Та не під час же зльоту, а до цього. Коли виводилось багато розплоду (сім'я ж то сильна), були й сприятливі умови для виведення маси кліщів. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 26.09.2020 в 10:00, medhon сказал:

ХЗ, молі точно не було, та й кліщ якщо був, то як і у всіх інших. Тим більше що сім'я була найпотужніша на пасіці.

Семья которая принесла больше всех меда потеряла на медосборе больше всех рабочих пчел. Концентрация клеща относительно количества пчел резко увеличилась. Больше чем в других семьях которые меньше потеряли пчел. Поэтому запросто причиной слета может быть повышенная заклещенность семьи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 годин тому, seim сказав:

Семья которая принесла больше всех меда потеряла на медосборе больше всех рабочих пчел. Концентрация клеща относительно количества пчел резко увеличилась. Больше чем в других семьях которые меньше потеряли пчел. Поэтому запросто причиной слета может быть повышенная заклещенность семьи.

100% ви праві.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...