Перейти к содержанию

Осінній зліт бджіл


Наталя

Рекомендуемые сообщения

Разговоры о причинах слета хороши пока у самого не будет массового слета ! Тогда появятся сомнения в своей правоте .Слетают хорошо развитые семьи ( чемпионы ) и мед даже на больших пасеках не разворововали Американцы уже давно с этим пытаются бороться .Вот так ......!!!???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, kolo сказав:

 

 
Б
джоли  злітали дуже давно.Пасікою тоді я ще не займався. Злітали за недбалих   обробок.

При " таких" обробках ,бджоли не злітали  ніколи.Едина проблема ,матки іноді довго сіють.

Утеплення приберіть аж до перших чисел грудня.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, матка сказав:

Разговоры о причинах слета хороши пока у самого не будет массового слета ! Тогда появятся сомнения в своей правоте .Слетают хорошо развитые семьи ( чемпионы ) и мед даже на больших пасеках не разворововали Американцы уже давно с этим пытаются бороться .Вот так ......!!!???

Правильно, саме так. Я писав про те, що злітають й досить сильні родини бджіл. І розплод полишають, що є неприродньо.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, ДобровоЛ сказал:

Утеплення приберіть аж до перших чисел грудня.

Цього року після соняха різко обірвався взяток.Тому розплоду давно нема.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Казав раніше, що сам ніколи не стикався зі зльотом і від знайомих не чув...

І ось...

Зустрів сьогодні знайомого. Рік як пасічникує. Минулої осені я допомагав йому збирати сім'ї до зими, бо він зовсім нічого не знав: став пасічником поневолі. Сезон допомагав йому порадами. На пасіці в нього не був, бджіл не бачив.

Каже, що в двох вуликах втікли бджоли. Вулики порожні, бджіл ні живих, ні мертвих нема. Лише рамки. Пройшло зо три тижні від обробітку біпіном. Пластин не ставив. Із 6 залишилось 4.

Чесно сказати трохи не повірив, все-таки новачок бачить проблему трохи по-іншому.

Через годину телефонує ще один знайомий, розпитує як справи, чи готовий я до зими, коли обробляв бджіл і чим. (цей вже з досвідом більше 5 років, 15 сімей). Потім питає чи не пропадають бджоли. Виявилось, у нього така сама картина: у 3 вуликах порожньо. Питає чи не знаю причини і що то може бути. Коли я сказав, що основна версія - кліщ, то він зауважив, що навряд. Обробляв традиційно: ставив пластини у вересні (хоча назву препарату не знає!!!:blink:) а потім двічі біпіном. Якраз після другої обробки через тиждень (коли було недавнє потепління) побачив, що з вуликів ніхто не вилітає. Заглянув, а там порожньо. 

Йому вже не вірити не маю підстав. 

Отакі справи...

Ворог вже біля воріт?...:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, ромео сказал:

Ворог вже біля воріт?...:hmm:

Або занадто підвищена увага до кліща . Коли на бджіл не звертають увагу , мовляв " що їм буде " .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

15 минут назад, vovchik v сказал:

Або занадто підвищена увага до кліща .

Ага. Есть такая версия. Если очень сильно бороться с клещем тоже могут слететь пчелы. Так сказать от "передоза". 

26 минут назад, ромео сказал:

Пройшло зо три тижні від обробітку біпіном. Пластин не ставив.

Лет семь как бипин использую только для контроля заклещенности,  после того как отработали пластины. Как основное средство борьбы бипин не подходит, клеща нужно гонять на расплоде пчел,  которые пойдут в зиму. Смысл гасить клеща на пчелах которых клещ сосал "с пеленок"?

24 минуты назад, ромео сказал:

Ворог вже біля воріт?

Есть еще предположение что слетают семьи которые сильно долго "варятся в собственном соку".  Бегут от близкородственных связей. Нужно постоянно вливать в пасеку свежую кровь. Но все-таки основная причина, которой я верю больше всего - сильная заклещенность.

ПЫСЫ. За всю свою пчеловодную практику ни одной семьи не слетело.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, ромео сказал:

Ворог вже біля воріт?

:IMHO:Вірус вже біля воріт! Досліджень грунтовних наукових не проводив, але із власних спостережень - це найбільш вірогідна причина.  Проти кліща обробляю усі сімі однаково ( контролька теж у всіх вуликах показує майже  однаково - кілька штук) а два роки тому мав зліт. 

  І мед не крадуть бо можливо вміють бджоли виявити той вірус. Тому і не хочуть заразитися. Але це лише моє припущення. Американці не можуть зрозуміти - а я тут такий розумний !!?:ah:

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

52 минуты назад, ромео сказал:

Йому вже не вірити не маю підстав. 

та Ви хоча б з*їздили до нього, подивились на власні очі на це " диво дивне", зарадити цьому неможливо, ми ж приймаєм зимові втрати на рівні десяти відсотків за норму, от і рахуйте що це з тієї опери, ті рамки і вулики можна і зразу використати посадивши туди іншу сім*ю і ніхто ні в цьому році ні наступного звідти нікуди не полетить, перевірено, а ще такий прикол, злітають перспективні і потужні сім*ї, як ото ніби бджоляру падлянку падкладають

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В Saturday, November 03, 2018 в 18:01, ромео сказав:

Казав раніше, що сам ніколи не стикався зі зльотом і від знайомих не чув...

І ось...

Зустрів сьогодні знайомого. Рік як пасічникує. Минулої осені я допомагав йому збирати сім'ї до зими, бо він зовсім нічого не знав: став пасічником поневолі. Сезон допомагав йому порадами. На пасіці в нього не був, бджіл не бачив.

Каже, що в двох вуликах втікли бджоли. Вулики порожні, бджіл ні живих, ні мертвих нема. Лише рамки. Пройшло зо три тижні від обробітку біпіном. Пластин не ставив. Із 6 залишилось 4.

Чесно сказати трохи не повірив, все-таки новачок бачить проблему трохи по-іншому.

Через годину телефонує ще один знайомий, розпитує як справи, чи готовий я до зими, коли обробляв бджіл і чим. (цей вже з досвідом більше 5 років, 15 сімей). Потім питає чи не пропадають бджоли. Виявилось, у нього така сама картина: у 3 вуликах порожньо. Питає чи не знаю причини і що то може бути. Коли я сказав, що основна версія - кліщ, то він зауважив, що навряд. Обробляв традиційно: ставив пластини у вересні (хоча назву препарату не знає!!!:blink:) а потім двічі біпіном. Якраз після другої обробки через тиждень (коли було недавнє потепління) побачив, що з вуликів ніхто не вилітає. Заглянув, а там порожньо. 

Йому вже не вірити не маю підстав. 

Отакі справи...

Ворог вже біля воріт?...:hmm:

У мене була схожа ситуація. Загодовував сиропом в перших числах вересня. Розбомбили одну слабку сім'ю, яку я не встиг об'єднати . Так от через тиждень після нападу відкриваю вулик бджіл не має ані мертвих ані живих, меду також. Якби теща не сказала що був напад на дану сім'ю я б також думав що трапилось!

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, дьома сказал:

меду також.

при зльоті мед не чіпають і вулик не бомблять, туди тільки оси шастають, то не зльот у вас був

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, larson сказав:

то не зльот у вас був

 

8 хвилин тому, дьома сказав:

Розбомбили одну слабку сім'ю,

Цитата

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

https://hromadske.ua/posts/v-iraku-vimerli-tisyachi-tonn-prisnovodnogo-koropa

Щось незрозуміле робиться в світі:blink:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

За всю жизнь настоящий слёт видел своими глазами один раз, когда ещё работал на совхозной пасеке. В сентябре из улья вылетел "рой", сел и залез в одну из соседних семей. Наверно безматочный.

С тех пор услышал и прочитал тыщу историй о "слётах" семей,  99% из которых - о семьях, где клещей наверно было больше, чем пчёл.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 08.11.2018 в 21:35, Термообработчик сказав:

За всю жизнь настоящий слёт видел своими глазами один раз, когда ещё работал на совхозной пасеке. В сентябре из улья вылетел "рой", сел и залез в одну из соседних семей. Наверно безматочный.

С тех пор услышал и прочитал тыщу историй о "слётах" семей,  99% из которых - о семьях, где клещей наверно было больше, чем пчёл.

Ось тут розумна публікація на цю тему.:IMHO:

https://www.youtube.com/watch?v=GWndMIP0x9E

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Ось тут розумна публікація на цю тему

одна ремарка із власних спостережень, злітали тоді коли я ще даже  нічого не встиг застосувати від кліща, тобто поки дійду з полосками чи дим пушкою до вулика, а їх там вже нема

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, larson сказав:

одна ремарка із власних спостережень, злітали тоді коли я ще даже  нічого не встиг застосувати від кліща, тобто поки дійду з полосками чи дим пушкою до вулика, а їх там вже нема

 Саме так. Тобто обробку від кліща потрібно починати зразу ж на другий же день після останньої качки.:IMHO:

Це підтверджують й мої спостереження за останні двадцять років. А качка повинна бути до 19 серпня. Як казали колись мені старі досвідчені  пасічники - бджоли до Спаса працюють на пасічника, а опісля - на себе.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 4 weeks later...

В одній сім'ї помітив багато підмору, коли утеплював. Сім'я неприродно шумить, корму вистачає ,з надлишком. Також бачив бджолу, яка полетіла у ''тьму''-мінс 2, сніг. Можливо ,пропустив, коли обробляв від кліща? Чи поможе повторний обробіток? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В одній сім'ї помітив багато підмору, коли утеплював. Сім'я неприродно шумить, корму вистачає ,з надлишком. Також бачив бджолу, яка полетіла у ''тьму''-мінс 2, сніг. Можливо ,пропустив, коли обробляв від кліща? Чи поможе повторний обробіток? 
Це ви що зараз зібрались обробляти?
Залишіть їх в спокої весна все покаже.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, савд сказал:

В одній сім'ї помітив багато підмору, коли утеплював. Сім'я неприродно шумить, корму вистачає ,з надлишком. Також бачив бджолу, яка полетіла у ''тьму''-мінс 2, сніг. Можливо ,пропустив, коли обробляв від кліща? Чи поможе повторний обробіток? 

може миша є. збільшіть вентиляцію.  В мене раз сильно шуміла- збільшив вкнтиляцію і на другий день заспокоїлась.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Миши немає, її відразу чути, а з вентиляцією можна попробувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.12.2018 в 21:47, uam_63 сказал:

Це ви що зараз зібрались обробляти?
Залишіть їх в спокої весна все покаже.

Надіслано від мого SM-A520F, використовуючи Tapatalk
 

Шостий рік зимують бджоли поки без втрат. І вважаю тільки через те, що час від часу спостерігаю за ними(зимою) іпри потребі втручаюсь. Деколи корм закінчується, інші по якійсь причині не переходять на повні рамки і т. Д. А що покаже весна- що сім'я загинула?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 year later...
2 минуты назад, medhon сказал:

А чого вони почали злітати, розкажіть?:hmm:

Зима на носу,в Африку полетели, там тепло.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, kroxaru сказав:

Зима на носу,в Африку полетели, там тепло.

Якщо така зима буде як торік, то своя Африка тут буде;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, medhon сказал:

розкажіть

На радостях что дали хозяину по 10 кг меда)))))

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...