Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Николай  Николаевич

Циркулярка,фуганок,рейсмус,фрезер. Нужен совет опытных

95 posts in this topic

17 годин тому, Mihail-ves сказав:

так мені це і потрібно, потім рейсмус. Тому що шкода рейсмуса, якщо проганяти дошки тільки на ньому. Коли зберу все до купи та проведу всі регуліровки - попробую зняти його роботу. є дві залізних плити на нього товщиною 13 мм ось такі  шпильки товстіші, можливо заміню алюміній на сталь. Саме головне щоб не було сильної вібрації.

На одному рейсмусі неможливо отримати рівні поверхні дошок. Обов'язкове попереднє фугування на фуганку.

Сталеві поверні плит після роботи бажано мастити переробом, бо інтенсивно іржавіють.

Щоб не було вібрації, потрібно хоч раз на рік відбалансувати вал у зборі зі шківом, ножами і клинками

Для вивірки плит обов'язково потрібно мати лекальну лінійку метрової довжини. З її допомогою легше виставляти і ножі на валу

Якщо  не ловити мкм, то можна скористатися якісним будівельним рівнем і щупами із кроком 0,1 мм. 

Ось і запустив свій "новий" циркулярний станок. В подальшому буду поки що використовувати як фуганок. Для використання пили ще потрібно багато чого доробити, та й ширина фуганку не дасть ефективно вибирати четверті на цьому станку. Тому всі пильні роботи буду і на дальше робити на старій циркулярці "шкільній". Вирівняв вагу клинів, тому що один був 975г інший був 1015г. Ножі одинакові по вазі 280г.

Конденсатори що були з двигуном не годяться до запуску та роботи, замінив на китайські пускові два то 300 мікрофарад зняв із "шкільної", поки що буду носити від одного станку до іншого. Буду в місті куплю на ринку нові.

Столи фуганочні не ідеальні (десь на 3.5 з п'яти балів), але на чорнові роботи підуть. Сталеві трішки вужчі і кріплення не зовсім підходить, якщо їх ставити то в всередину прийдеться доварити шину. Поки що будуть стояти алюмінієві.

під циркулярну пилу треба виточи вставку для 32мм пил.

По двигуну питання: чи може хто сказати що за тип і на яку потужність та оберти. Бачу що обертів для фуганку критично мало.

А тепер трішки його роботи.

Внимательно посмотрел ролик и прочитал описание.
 Мне показалось что мотор у Вас полторачка, а нужен как минимум трехсотый, киловата на три. На фуганке у меня около 6000 об, чуток меньше / какие шкивы нашлись/. Сделайте себе три фазы, это не так сложно. Как далеко Вы от трансформатора?
 А станок очень опасный - с одной стороны пила, а с другой шкивы и ремни. Жуть. Нужно что-то сделать, дабы обезопаситься.
 И еще вопрос. Перед тем как давать советы по работе нужно знать какие работы Вы собираетесь выполнять?

1 година тому, Иосифович сказав:

Мне показалось что мотор у Вас полторачка, а нужен как минимум трехсотый, киловата на три. На фуганке у меня около 6000 об, чуток меньше / какие шкивы нашлись/.

Дякую за відповідь. Я так і думав що десь півторитисячі обертів. На шкільній стоїть двигун 2.8кВт на 3000, є думки поміняти їх місцями. До весни ще є час.

Сделайте себе три фазы, это не так сложно. Как далеко Вы от трансформатора?

Три фази не сильно змінять ситуацію. Оскільки залежність від три чи одної фази впливає тільки на потужність, а тут не вистачає обертів. Трансформатор від мене за 1 км. Мій дім останній у електричній лінії але до стовпа підведено 0.4кВ, хоча я живу в центрі сила. Сусідня хата вже підключена до іншого трансформатора, але там тільки два провода (фаза і ноль). Тому 3 фази поки що несильно необхідно.:IMHO:

А станок очень опасный - с одной стороны пила, а с другой шкивы и ремни. Жуть. Нужно что-то сделать, дабы обезопаситься.

Тут я повністю з Вами погоджуюсь. Із відео видно як я ухиляюсь від шківів. Тому буде робити кожух.

На рахунок робіт, думаю поки що тільки фугувати (підготувати під рейсмус)

Edited by Mihail-ves

1 час назад, Mihail-ves сказал:

ут я повністю з Вами погоджуюсь. Із відео видно як я ухиляюсь від шківів. Тому буде робити кожух.

Если по нормальному то шкивок не должен выступать за пределы барабана, или быть чуть чуть поменьше.

2 часа назад, Иосифович сказал:

какие работы Вы собираетесь выполнять?

А с этим как?

3 години тому, Mihail-ves сказав:

По двигуну питання: чи може хто сказати що за тип і на яку потужність та оберти. Бачу що обертів для фуганку критично мало.

Краще не гадати по обертах, а користуватися тахометром. Потужність двигуна можна вирахувати, якщо перемножити спожитий двигуном струм на напругу. Навіть з додатковими робочими конденсаторами трифазний двигун на одній фазі видає приблизно половину своєї паспортної потужності. Також при такій схемі роботи двигун швидко перегрівається

14 хвилини тому, Иосифович сказав:

А с этим как?

1 година тому, Mihail-ves сказав:

На рахунок робіт, думаю поки що тільки фугувати (підготувати під рейсмус)

19 хвилин тому, Иосифович сказав:

Если по нормальному то шкивок не должен выступать за пределы барабана, или быть чуть чуть поменьше.

ремінь якраз і розмістив на менший діаметр шківа і він дійсно менший стругального валу.

14 хвилини тому, язичник сказав:

Навіть з додатковими робочими конденсаторами трифазний двигун на одній фазі видає приблизно половину своєї паспортної потужності. Також при такій схемі роботи двигун швидко перегрівається

В зв'язку з цим фактором я ніколи і не використовую робочі конденсатори. тільки пускові і схема трикутник. І навіть коли працював двигун цілий день - корпус геть холодний.

Поки що бачу два варіанти збільшення обертів: побалуватись шківами, другий підкинути трьохтисячник.

9 минут назад, Mihail-ves сказал:

ремінь якраз і розмістив на менший діаметр шківа і він дійсно менший стругального валу.

В зв'язку з цим фактором я ніколи і не використовую робочі конденсатори. тільки пускові і схема трикутник. І навіть коли працював двигун цілий день - корпус геть холодний.

Поки що бачу два варіанти збільшення обертів: побалуватись шківами, другий підкинути трьохтисячник.

шківами можна ,але конденсатори  і трьохтисячник не найкращий варіант  

Edited by Николай S

16 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Боюся з шківами нічого невийде, невистачить потужності.  Для фуганка треба хоча б 4-5 тис. обертів на стругальному валу, якщо більше, ще краще. Якщо двигун має 1500 обертів, щоб підняти об. до 4500,  в три рази піднімаєте оберти, і відповідно, в три рази падає потужність. 

Найкращий варіант, купити однофазного двигуна, бачив в продажу  двигуни, що мають 2,2 квт і 3000об/хв. 

В мойому білоруському станку стоїть двигун 2,4 квт 3000об/хв, на валу 5600 об/хв, вистачає повністю і обертів, і потужності.

6 хвилин тому, davolodya сказав:

Найкращий варіант, купити однофазного двигуна, бачив в продажу  двигуни, що мають 2,2 квт і 3000об/хв.

та 3000 є на іншій циркулярці, тому думаю, завтра попробую перекинути і перевірити роботу. Якщо задовільнить то найшов ось такий https://www.olx.ua/obyavlenie/elektrodvigatel-2-2-kvt-3-0kvt-elektromotor-elektrodvigun-IDAMupm.html#a4f486f15f

і ціна не велика, якщо не лохотрон.

Edited by Mihail-ves

2 минуты назад, Mihail-ves сказал:

а не лучше постоянного тока  

Тільки що, МММ сказав:

який маєте на увазі. Оскільки двигуна постійного току ще не бачив.

у меня на рейсмусе стоит 1.2 кв 220 обороты не знаю без кондёров включил и работает до 4 мм за один проход берёт но я так не работаю 2 - 2.5 мм беру за раз

2 хвилини тому, МММ сказав:

3 хвилини тому, Mihail-ves сказав:

Такого типу двигуни використовують в трамваях, варіант ненайкращий, для нього потрібний діодний міст великої потужності, до того ж двигун колекторний. Краще взяти однофазного і непаритися

1 минуту назад, davolodya сказал:

Такого типу двигуни використовують в трамваях, варіант ненайкращий, для нього потрібний діодний міст великої потужності, до того ж двигун колекторний. Краще взяти однофазного і непаритися

да там стоит диодный мост ним можно регулировать обороты двигателя

21 хвилину тому, Mihail-ves сказав:

та 3000 є на іншій циркулярці, тому думаю, завтра попробую перекинути і перевірити роботу. Якщо задовільнить то найшов ось такий https://www.olx.ua/obyavlenie/elektrodvigatel-2-2-kvt-3-0kvt-elektromotor-elektrodvigun-IDAMupm.html#a4f486f15f

і ціна не велика, якщо не лохотрон.

Ваш 3000 об/хв може бути трохи заслабким, все-таки трьох-фазний двигун в однофазній мережі втратить як мінімум третину потужності, однофазний 2,2квт буде посильніший.

Якщо невийде з ОЛХ, спробуйте пошукати на українському чіпмейкері

Edited by davolodya

8 минут назад, МММ сказал:

ним можно регулировать обороты двигателя

как?:dntknw:

1 хвилину тому, Anatolievich сказав:

Реостатом ( додатковим)

16 хвилин тому, Mihail-ves сказав:

Та підключіть три фази і не морочте собі голову різними забавками. У вас же кілька верстатів і з кожним заморочуватися здоров'я не вистачить. А для побутових хатніх потреб вибір з трьох фаз ну дуже зручна штука, бо сусіди можуть зварюванням і електросічкарками посадити будь- яку лінію

1 минуту назад, davolodya сказал:

я не спецеолист но так диодным мостом 

Только что, davolodya сказал:

Реостатом

каким боком  здесь диодный мост? 

2 хвилини тому, davolodya сказав:

Реостатом ( додатковим)

То тиристорний регулятор обертів так працює- штука дорога і примхлива

2 минуты назад, Anatolievich сказал:

каким боком  здесь диодный мост? 

та не боком а диодным мостом