Jump to content
  • Announcements

• Sanich

Українська система селекції   11/18/2019

Обговорюємо ідею створення української системи селекції за посиланням: http://tochok.info/topic/14420-українська-система-селекції   
Petrovych61

Какой тип улья Вы бы выбрали, если бы снова начинали

756 posts in this topic

20 минут назад, Мико сказал:
25 минут назад, Вадим Попов сказал:

Та я вже спинився на 16р + магазини та хочу спробувати альпійці Хомича

Не делайте ошибок 

вы не в Альпах живёте

Ваш земляк Медяник, альпійці рекламує, і сам активно використовує. Але багато сімей більше 20 це вже буде мука, рамок до гибелі треба, та й корпусів чимало.

Для маленької любительського пасіки і слабких медозборів, а також для нуклеусіа підійде.

Edited by Konstantin_b

Не делайте ошибок 
вы не в Альпах живёте
Скажіть це МедАлю... і «не вулик носить мед»...
Ваш земляк Медяник, альпійці рекламує, і сам активно використовує. Але багато сімей більше 20 це вже буде мука, рамок до гибелі треба, та й корпусів чимало.
Для маленької любительського пасіки і слабких медозборів, а також для нуклеусіа підійде.
Так я ж кажу, альпійця хочу для душі і сотового меду. А для соняха і кочівлі робитиму на 300 рамку.

10 годин тому, Вадим Попов сказав:

Скажіть це МедАлю... і «не вулик носить мед»...Так я ж кажу, альпійця хочу для душі і сотового меду. А для соняха і кочівлі робитиму на 300 рамку.

2 кардинально різні рамки на пасіці - це гемор конкретний, відчуваю це постійно, бо до моїх 3-х розмірів рамок цей рік додав ще четвертий. Зараз маю рут, дадан, магазинну 145, і нуклеусну половину магазинної, з якими все різне, починаючи від заготовок на рамки, і закінчуючи технологією утримання. Ось і виходить,  подобається рут, а пакети хочуть в основному на даданівській, тому доводиться підлаштовуватися...

Доки пасіка невелика, неробіть помилок, вибирайте для себе один тип вулика і відпрацьовуйте технологію роботи з ним, для сотового меду цілком підходить 145 рамка, тим більше що для неї є спеціально вкладиші- міні-рамочки для стільникового меду

Вулик варто підбирати під свої медозбори, якщо вони нікчемні, то підійде і альпієць, а якщо великі- то з альпійців вийдуть двох-метрові вежі, і тоді доведеться купувати ще й драбину для роботи з ними...

Edited by davolodya

2 кардинально різні рамки на пасіці - це гемор конкретний, відчуваю це постійно, бо до моїх 3-х розмірів рамок цей рік додав ще четвертий. Зараз маю рут, дадан, магазинну 145, і нуклеусну половину магазинної, з якими все різне, починаючи від заготовок на рамки, і закінчуючи технологією утримання. Ось і виходить,  подобається рут, а пакети хочуть в основному на даданівській, тому доводиться підлаштовуватися...

Доки пасіка невелика, неробіть помилок, вибирайте для себе один тип вулика і відпрацьовуйте технологію роботи з ним, для сотового меду цілком підходить 145 рамка, тим більше що для неї є спеціально вкладиші- міні-рамочки для стільникового меду

Вулик варто підбирати під свої медозбори, якщо вони нікчемні, то підійде і альпієць, а якщо великі- то з альпійців вийдуть двох-метрові вежі, і тоді доведеться купувати ще й драбину для роботи з ними...

Вододимире, в мене соняха сіють мало. Майже не сіють. Це цього року пощастило, що посіяли трохи.

Акції мало. Дуже мало. По конвеєру в мене йдуть сади, ріпак, акація, липа, різнотрав'я, і якщо пощастить - посіють трохи соняшник.

Мене, якщо я щось наслинив, важко переконати.

6 хвилин тому, Вадим Попов сказав:

Вододимире, в мене соняха сіють мало. Майже не сіють. Це цього року пощастило, що посіяли трохи.

Акції мало. Дуже мало. По конвеєру в мене йдуть сади, ріпак, акація, липа, різнотрав'я, і якщо пощастить - посіють трохи соняшник.

Мене, якщо я щось наслинив, важко переконати.

Когось переконувати немаю  ні потреби, ні бажання, я лиш озвучив свою думку, як і решта форумчан, а прийняття рішення залишається за Вами. Лиш хотілося застерегти від помилок, але то таке, свої граблі найцінніші, майже у всіх початківців спочатку були свої власні конструкції вуликів, свої розміри рамки, своя придумана найкраща технологія утримання, тому вперед, пробуйте і  тестуйте :wave: бажаю нерозчаруватися в виборі, бо потім такий вулик, коли він вже є, продати важко і кинути шкода

Когось переконувати немаю  ні потреби, ні бажання, я лиш озвучив свою думку, як і решта форумчан, а прийняття рішення залишається за Вами. Лиш хотілося застерегти від помилок, але то таке, свої граблі найцінніші, майже у всіх початківців спочатку були свої власні конструкції вуликів, свої розміри рамки, своя придумана найкраща технологія утримання, тому вперед, пробуйте і  тестуйте :wave: бажаю нерозчаруватися в виборі, бо потім такий вулик, коли він вже є, продати важко і кинути шкода
То ж кажу, є дядько один на батьківщині, тримає біля 30 альпійців. Той з радістю купить вулик. Так що можна пробувати.

Я 5 рік стою стаціонаром ...і в цьому році реально бачу ,що не буде діла без кочовки або вивозу на взяток ...ну це якщо чисто по медовому напряму..

Коли пакети ,сімї продати...коли меду вкачати ...я за 300 рамку !!!на днях купив 20.  10 ти рамочників( на 300)аби було)) за 3800.тому маю лише рамку 300 і 145 .А купити аби продати ше й дешевше ...то хіба бізнес))))можливо вивезеш колись  пасіку...тому потрібно і це врахувати і не привязувати до стаціонара!c1234571b4b9.jpg

Edited by asot

В 14.07.2019 в 22:04, a.g. сказал:

Клуб собирается на рамки, где был расплод. Клуб не может быть размером в 2 корпуса, имхо. 

В любом случае в одном корпусе таких проблем нет. 

В корпусах Рут, при уходе в зимовку, сила семьи должна быть такой, чтоб клуб захватил нижнюю часть верхнего корпуса.

Если семья не достаточной силы, то весьма высока вероятность гибели семьи.

2 часа назад, Фомич сказал:

В корпусах Рут, при уходе в зимовку, сила семьи должна быть такой, чтоб клуб захватил нижнюю часть верхнего корпуса.

Если семья не достаточной силы, то весьма высока вероятность гибели семьи.

Вообще нечего семье делать в верхнем медовом корпусе, при наличии медовой полосы в нижнем. Может, какие-то единицы. А так, клуб садится на пустое пространство сотов в месте выхода расплода и висит.

Зимуют и 3-4 рамки прекрасно. В нашем климате полкорпуса на зиму хватает. 

1 час назад, a.g. сказал:

Вообще нечего семье делать в верхнем медовом корпусе, при наличии медовой полосы в нижнем. Может, какие-то единицы. А так, клуб садится на пустое пространство сотов в месте выхода расплода и висит.

Зимуют и 3-4 рамки прекрасно. В нашем климате полкорпуса на зиму хватает. 

Это мы так считаем, что семье нечего делать в верхнем корпусе, а реально и довольно часто клуб может формироваться и во втором корпусе.

А по поводу висячего клуба, то такое возможно только при зимовке на "воздушной подушке".

Зимовка на 3-4 рамках возможна, но такие семьи будут не рентабельны. Я такое уже не практикую.

Полкорпуса на зимовку возможно и хватит, а вот на весеннее развитие нет. Зачем этот геморрой с подкормкой.

1 час назад, Фомич сказал:

Это мы так считаем, что семье нечего делать в верхнем корпусе, а реально и довольно часто клуб может формироваться и во втором корпусе.

А по поводу висячего клуба, то такое возможно только при зимовке на "воздушной подушке".

Зимовка на 3-4 рамках возможна, но такие семьи будут не рентабельны. Я такое уже не практикую.

Полкорпуса на зимовку возможно и хватит, а вот на весеннее развитие нет. Зачем этот геморрой с подкормкой.

И такое бывает, но в этом случае он и собирается в верхней части корпуса, под пленкой, а нижний остается пустым. Но в основном - в нижнем на пустом пространстве сот. Впрочем я перестал пускать в 2 корпусах. Еще и потому, что соты (белые) лучше хранятся вне семьи. 

Перезимовавшая на 3-4 рамках семья из местных пчел, наоборот, самая рентабельная, потому что сильные по весне уже в апреле летят у вирiй. 

В моей зоне с момента облета идут пыльце- и медоносы, лишний мед не нужен. 

Кращий треба вибирати з  10 рамкового Рута або 8 рамкового Дадана.10рамковий Дадан не показує таких результатів як  ці два.

Edited by Stol

25 минут назад, Stol сказал:

Кращий треба вибирати з  10 рамкового Рута або 8 рамкового Дадана.10рамковий Дадан не показує таких результатів як  ці два.

Если Дадан использовать с одним корпусом под гнездо (остальные магазины), то 8 рам мало, 10 в самый раз.

2 часа назад, shersand сказал:

Если Дадан использовать с одним корпусом под гнездо (остальные магазины), то 8 рам мало, 10 в самый раз.

А мне Дадан 12 рамок больше нравится под гнездо.

12 часов назад, shersand сказал:

Думаю (своего опыта с 8-рамочником нет), весной может понадобиться еще дополнительно надставку на 145 под гнездо держать к 8 рамам на 300, а летом и 8 рамок на 300 хватит.

13 часов назад, shersand сказал:

12 в самый раз... если стационар

якщо 5 сімей то 8 рам мало а якщо 500 то в самий раз. У мене уся пасіка 145*10 але зараз обрав би 145*8 набагато менше гемору із складанням у зиму, відкачкою, розширенням, вагою на спину, єдиний недолік висота на ГВ

Edited by kysopatriu

13 часов назад, Stol сказал:

Підтримую на всі 100, так як ще не вивели матку яка може зачервити більше 6 рамок на 300

Вулик меду не носить. Який більш технологічний в окремому випадку - такий і кращий. Мені 10-ти рамочне гніздо на даданівськку рамку значно більше подобається, ніж 12-ти, так як в останньому забагато кормових рамок. Ну і вага магазину.  Можна із вулика брати менше меду, але якщо на його обслуговування затрачається менше часу та зусиль, то потрібно вже думати, чи варто шукати ідеальний вулик по кількості меду чи простіше додати два вулика і мати той же мед, але тратити на все мінімум зусиль.

40 минут назад, Ногаец сказал:

Думаю (своего опыта с 8-рамочником нет), весной может понадобиться еще дополнительно надставку на 145 под гнездо держать к 8 рамам на 300, а летом и 8 рамок на 300 хватит.

Весной у меня пчелы умудряются так пыльцой гнездо забить, что матке и сеять бывает негде. Про лето согласен.

В 145-ой надставке матке делать нечего. :IMHO1:Там должен быть только мед (потом, при хранении белой суши меньше проблем от моли).

Один корпус на 8 у меня испытания не прошел (держал у себя в них пчел два сезона). Про высоту этих этажерок уже писали. Там на подсолнухе без лестницы не обойтись, если ты не шварцнегер конечно. :)

8 рамочники швидее переключаються з вирощування розплоду на медозбір,а  весною в гнізді дуже тепло. Багато пасічників міряються кількістю розплоду у різних системах вуликів,а важливо мірятись затраченим часом при підході до кожного вулика і кількістю відкачаних магазинів

53 минуты назад, shersand сказал:

Весной у меня пчелы умудряются так пыльцой гнездо забить, что матке и сеять бывает негде. Про лето согласен.

Тоже пыльцой забивают. Но у меня гнездо на 145 и помогает ротация корпусов.

За высоту 8-рамочников это не проблема если корпус 145.  Он весит 20 кг и в свой рост тягать его не напрягает

1 час назад, shersand сказал:

Ну пергу собирайте кило 900 грн в опте че жаловатся ... радуйтесь ...

Еще от качества наверное зависит, либо кто как свой труд ценит. Так как встречал на частных объявлениях http://agro-ukraine.com/ru/trade/r-296/p-1/ и по 600-700 грн, хотя другие и по 1000 отдают.

Многокорпусные безфальцевые с толщиной стенки 20 мм