Перейти к содержанию

Какой тип улья Вы бы выбрали, если бы снова начинали


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

13 години тому, Stol сказав:

Саму чорну суш  переносимо в відводок.До початку червління матки з відводка можна вилучити кількачорних рамок. Другий шлях- відводок розвивати на 2 корпусах 230мм так ,щоб чорні рамки потрапили в нижній корпус, який восени вилучається.

Так нижній корпус вам бджоли просто заб"ють пергою. Невже не жалко буде її вилучати згнізда?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 минуту назад, ДобровоЛ сказал:

Так нижній корпус вам бджоли просто заб"ють пергою. Невже не жалко буде її вилучати згнізда?

Я хочу так в этом сезоне целенаправленно получить товарную пергу. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 хвилини тому, Джаз сказав:

Я хочу так в этом сезоне целенаправленно получить товарную пергу. 

Думаю, що метод спрацює, особливо, коли зробите ставку на баків. Вони від пилку просто "в запої" бувають.:umora::ay:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Думаю, що метод спрацює, особливо, коли зробите ставку на баків. Вони від пилку просто "в запої" бувають.:umora::ay:

Люба порода забиває низ пергою,треба ставити на ту породу а можливо навідь лінію породи яка добре підходить для того місця де пасічникуєте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 годин тому, Черкасець сказав:

Люба порода забиває низ пергою,треба ставити на ту породу а можливо навідь лінію породи яка добре підходить для того місця де пасічникуєте.

Так, але баки до пилку найзаповзятіші, бо є з чим порівнювати. Та й серед них, бачу, перепади трапляються серед окремих сімей по збору обніжки. І від типу вуликів це не залежить.:IMHO: Головне, щоб сім"я сильною була . Он як у мене торік було , я вже про це колись згадував -  одна сім"я просто забивала пилковловлювач доверху за день, майже в 3-4 рази перевершуючи решту по збору обніжки. Працювали вони на два льотки в Дадані . Пилковловлювач був лише на верхньому льотку. Вийдуть із зимівлі, спробую від них вивести собі кілька маток.  Може й передадуть ці властивості наступному поколінню?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 11.02.2018 в 12:18, ДобровоЛ сказал:

Думаю, що метод спрацює, особливо, коли зробите ставку на баків. Вони від пилку просто "в запої" бувають.:umora::ay:

У меня были разные семьи раньше.Замечал что те которые больше пыльцы таскали-в ущерб меду было.Тема эта немного не та ,чтобы породу рекламировать.Тема про улья..П о поводу конструкции улья,места под гнездо и взаимосвязь с количеством перги хотел бы отметить следующие наблюдения.Без решетки в многокорпусном-первый корпус забивается пергой,ограничиваем матку в первом корпусе-расплод,пергу некуда складывать-они ее лишнюю и таскать не будут,если и натаскают что, то на расплод пойдет. В кеонечном итоге там осенью в сжатом гнезде(у меня было 8 рамок дадана) у меня остался расплод и рамка меда.Использовал 16 рамочный с надставкой-там хватает места и для расплода и для перги .Мед в надставках.Это касается перги.Если интерес в пыльце то ставя пыльцеулавливатели ,отбирая пыльцу, пчела будет стараться восполнить потери.Ьак я заметил у себя.В зиму кстати пчела в 16 рамочных сильнее пошла.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, КАЕ сказал:

У меня были разные семьи раньше.Замечал что те которые больше пыльцы таскали-в ущерб меду было.Тема эта немного не та ,чтобы породу рекламировать.Тема про улья..П о поводу конструкции улья,места под гнездо и взаимосвязь с количеством перги хотел бы отметить следующие наблюдения.Без решетки в многокорпусном-первый корпус забивается пергой,ограничиваем матку в первом корпусе-расплод,пергу некуда складывать-они ее лишнюю и таскать не будут,если и натаскают что, то на расплод пойдет. В кеонечном итоге там осенью в сжатом гнезде(у меня было 8 рамок дадана) у меня остался расплод и рамка меда.Использовал 16 рамочный с надставкой-там хватает места и для расплода и для перги .Мед в надставках.Это касается перги.Если интерес в пыльце то ставя пыльцеулавливатели ,отбирая пыльцу, пчела будет стараться восполнить потери.Ьак я заметил у себя.В зиму кстати пчела в 16 рамочных сильнее пошла.

 Но об пыльце и баках - то правда.:IMHO1:А тип улья доджен обираться такой, чтобы пасечнику было удобно и пчела от этого не страдала. Тут каждый выбирает "что сердцу дорого". Но не надо забывать и о стандартах.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, КАЕ сказал:

,ограничиваем матку в первом корпусе-расплод,

Как боретесь с роями? Или лишний расплод отбираете?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, tuda сказал:

Как боретесь с роями? Или лишний расплод отбираете?

Я  поменял породу пчел на малоройливую .Эффект большой.Сам раньше не верил что такое возможно.Весной замена маток еще .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, tuda сказав:

Как боретесь с роями? Или лишний расплод отбираете?

 

55 хвилин тому, КАЕ сказав:

Я  поменял породу пчел на малоройливую .Эффект большой.Сам раньше не верил что такое возможно.Весной замена маток еще .

Я з вами згоден. У мене взагалі малорійливі були завжди, та я й постійно вже на пасіці влітку перебуваю. А спробував породу, що у мене в профілі, й забув про рої навіки.:ay: Та й роки вже не ті ,щоб отак :vinny: по деревах лазити - дехто ці "вилазки"може не зовсім і правильно зрозуміти.:umora:

 А господарюю в п"ятнадцяти корпусних 10-рамкових Рутах  на кочовому причепі і в Даданах 24-32 -рамкових на стаціонарі. Розміри чи не найголовніший протиройовий прийом.:IMHO: Тому, саме  у цих вуликах і розводив би я бджіл, якби зараз знову розпочав би пасічникування.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, КАЕ сказал:

Я  поменял породу пчел на малоройливую .Эффект большой.Сам раньше не верил что такое возможно.Весной замена маток еще .

Я так привык к роям, что в голове не уложу как можно на одном корпусе держать три четыре корпуса с мёдом:umora:.. Ну берем любую систему корпусов, рут, дадан, решетка, а если нет взятка, куда пчелу девать? Сейчас активно готовлюсь к такому варианту содержания, делаю наставки на 230 и 145 рамку из фанеры 10мм.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 12.02.2018 в 20:44, tuda сказав:

Я так привык к роям, что в голове не уложу как можно на одном корпусе держать три четыре корпуса с мёдом:umora:.. Ну берем любую систему корпусов, рут, дадан, решетка, а если нет взятка, куда пчелу девать? Сейчас активно готовлюсь к такому варианту содержания, делаю наставки на 230 и 145 рамку из фанеры 10мм.

Якщо взятку немає - кочуйте! А ідея з фанерою 10-мм, як тимчасовим засобом, думаю, має сенс. Але фанера на сонці лупиться...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, ДобровоЛ сказал:

Якщо взятку немає - кочуйте! А ідея з фанерою 10-мм, як тимчасовим засобом, думаю, має сенс. Але фанера на сонці лупиться...

Покрашу Ролаксом, пусть попробует полупится)) Обвязываю бруском, на пару лет хватит.. Фанеру закончил, перехожу на доски.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...
В 10.02.2018 в 19:41, ЮВ. сказав:

Я зупинився і зараз працюю  на системі 2-ва корпуси по 10рамок на 300 дальше 1-н або 2-магазини на 145 , це на зимувалих сімях, на відводках 1-н гніздовий   10 р на 300 дальше магазин один або два.. Зимують в одному корпусі на 6 або 8 рамках, заставні теплі, дно сітчате але не все 20х30 см. Пасіка стаціонарна. Правда є пару лежаків і українських вуликів.  Можливо   в процесі щось і буду міняти, поки, що мені зручно, легко міняти суш  , просто зробити відводок, зібрати гніздо на зиму (є з чого вибрати).

Аналогічно, тільки пасіка кочова.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 2 weeks later...

цікаво, що нахвалюють українські вулики, а подзвонив по оголошеннях в своєму регіоні то більше продають українські, а дадани для себе лишають, як б.к. так і лежаки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Я б такой выбрал

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

В принципе достаточно иметь один (зимний) корпус и дно из ППУ, а к ним сделать самому летние(медовые) корпуса из влагостойкой фанеры и крышу - для снижения стоимости улья. Я бы взял фанеру 21 мм. Конечно для тех, кто сам не делает ульи из ППУ.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 months later...
В 12.02.2018 в 16:35, ДобровоЛ сказал:

Так, але баки до пилку найзаповзятіші, бо є з чим порівнювати. Та й серед них, бачу, перепади трапляються серед окремих сімей по збору обніжки. І від типу вуликів це не залежить.:IMHO: Головне, щоб сім"я сильною була . Он як у мене торік було , я вже про це колись згадував -  одна сім"я просто забивала пилковловлювач доверху за день, майже в 3-4 рази перевершуючи решту по збору обніжки. Працювали вони на два льотки в Дадані . Пилковловлювач був лише на верхньому льотку. Вийдуть із зимівлі, спробую від них вивести собі кілька маток.  Може й передадуть ці властивості наступному поколінню?:ah:

Ну як ці особливості передалися дочкам ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, rudakov сказав:

Ну як ці особливості передалися дочкам ?

Гарне запитання.Та, на привеликий жаль , матка та - хоч була й молодою - та відійшла у інший світ ще ранньою весною.:ak:

Так що - жаль, але її нащадків у мене не лишилося...:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, ДобровоЛ сказал:

Гарне запитання.Та, на привеликий жаль , матка та - хоч була й молодою - та відійшла у інший світ ще ранньою весною.:ak:

Так що - жаль, але її нащадків у мене не лишилося...:dntknw:

Зглазили.:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 години тому, дочинец сказав:

Зглазили.:umora:

Можливо, пане Василю. На сьомому десятку переконуєшся, що в цьому житті й таке інколи буває. :dntknw::)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 12.02.2018 в 08:20, Черкасець сказав:

Люба порода забиває низ пергою,треба ставити на ту породу а можливо навідь лінію породи яка добре підходить для того місця де пасічникуєте.

В збиранні кількості обніжки за день сім"ї буває, як я помітив , надзвичайно різняться. Це не нектарний промисел, де вони приблизно рівні в залежності від сили.  І на це тип вулика мало впливає. Було б куди носити.  :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Переходжу на українську напіврамку у рогатому вулику Паливоди(9 рамок у гніздовому корпусі і 8 у магазині, за рахунок різної ширини вуличок).

Всі переваги поєднуються

- гарно зимують

- гарно розвиваються весною

- можна брати короткий взяток

- корпусна робота, як із 145

- міцно тримаються при кочівлі

- легкі корпуса

- легкі  у виготовленні

- дешеві

- майже квадратна рамка 300*214 - міцна

- квадратне гніздо 310*315, повністю відповідає натуральному дуплу)

- більше поміщається на платформі, за рахунок малих зовнішніх розмірів 354*403

Мінус

- важко купити і продати бджолопакети(

Планую ставити даданівські рамки вертикально у два корпуси.

- при сильному медозборі - велика висота, треба буде частіше відбирати корпуса з медом(дай то бог)

 

 

 

DSC_0380.thumb.JPG.07796ba1ab707f5eda7ba946203fe8fa.JPGDSC_0375.thumb.JPG.2cd66549a7aeecf22d4b0da3a64ad495.JPGDSC_0383.thumb.JPG.c1d5a3c8311b557da48daf0d19d1d89b.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

24 минуты назад, Anatoliy50 сказал:

 

-

- при сильному медозборі - велика висота, треба буде частіше відбирати корпуса з медом(дай то бог)

 

 

 

DSC_0380.thumb.JPG.07796ba1ab707f5eda7ba946203fe8fa.JPGDSC_0375.thumb.JPG.2cd66549a7aeecf22d4b0da3a64ad495.JPGDSC_0383.thumb.JPG.c1d5a3c8311b557da48daf0d19d1d89b.JPG

Використовую 16 рамкові "Українці" з магазинами на піврамку. Цього року по 2 магазини (26-28 піврамок) на соняшнику було замало. Або качати незрілий, або ставити 3-й магазин. Для Вашого вулика це 5 магазинів і більше 1,5 м висоти. Запасайте суш!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 6 months later...

Цікаві порівняння.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...