Перейти к содержанию

Какой тип улья Вы бы выбрали, если бы снова начинали


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

і  без фальців. Це важливіше  усіх  знаннь про  біологію бджоли.

Якщо Вас не затруднить, викладіть будь ласка  АБСОЛЮТНО ВСІ переваги безфальцевого вулика. Мені це дійсно цікаво, бо тримаю бджіл у фальцевих, і жодного разу не пошкодував. Трохи більше операцій при виготовленні, але компенсується можливістю перевозити не скріпленими, і не завжди бджоли склеюють достатньо, щоб безфальцеві перевозити незкріпленими. Бджіл при постановці корпусів давиться не більше. Раніше Ви анонсували у себе більше 500 бджолосімей, я теж хочу цього скоро досягти, а розумію Вас не зовсім. Не так давно в одній із тем Ви говорили про чотиримістні піддони з денцями, пізніше, про розміщення кочових точків у сільських пенсіонерів, які їх і охоронятимуть. Розставити вулики на чотиримістних піддонах можливо лише повноцінним повнопривідним форкліфтом - де в Україні у селах люди мають садки у декілька гектарів ?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мне вот тоже непонятно преимущества бесфальцевых ульев? Только то что их легче изготовить? Если ты можешь себе сам сделать бесфальцевый, то сможешь и фальцевый :IMHO1: Всего на пару операций больше:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Мне вот тоже непонятно преимущества бесфальцевых ульев? Только то что их легче изготовить? Если ты можешь себе сам сделать бесфальцевый, то сможешь и фальцевый :IMHO1: Всего на пару операций больше:dntknw:

Все верно! Просто вопрос - а зачем их делать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Фальці у корпусах це індикатор того який  стиль роботи  обрав пасічник - швидкий чи повільний. З фальцями  робота йде повільніше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Фальці у корпусах це індикатор того який  стиль роботи  обрав пасічник - швидкий чи повільний. З фальцями  робота йде повільніше.

Зі свого досвіду конкретизуйте будь ласка, у чому робота з фальцевими вуликами іде повільніше. Про світові тенденції не треба - всі пасічники знають, що Ланстрот першим винайшов вулик з рухомими рамками, а Рут прибрав з цього вулика всі "іграшки" та налагодив  масове виробництво простих  безфальцевих вуликів, якими і користується переважна більшість промисловців. Менталітет у них такий - написано у інструкції до мікроволновки, що кішку після ванни не сушити, і не сушать. То назвіть хоч декілька конкретних пунктів переваг безфальцевих та недостатків фальцевих вуликів.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо Вас не затруднить, викладіть будь ласка  АБСОЛЮТНО ВСІ переваги безфальцевого вулика. Мені це дійсно цікаво, бо тримаю бджіл у фальцевих, і жодного разу не пошкодував. Трохи більше операцій при виготовленні, але компенсується можливістю перевозити не скріпленими, і не завжди бджоли склеюють достатньо, щоб безфальцеві перевозити незкріпленими. 

А Сколько корпусов с семьей вы перевозите? Из того что видел я больше 1- 2-х (-?) 230 корпусов на кочевку с семьей никто не возит и обратно тоже. Остальные корпуса добавляют походу.

Тогда зачем фальцы?

Вот пример когда возят один корпус: 

IMG_1640.thumb.JPG.665bfae8974d52097e8d3

Так что там насчет фальцев для перевозки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А Сколько корпусов с семьей вы перевозите? Из того что видел я больше 1- 2-х (-?) 230 корпусов на кочевку с семьей никто не возит и обратно тоже. Остальные корпуса добавляют походу.

Тогда зачем фальцы?

Вот пример когда возят один корпус: 

IMG_1640.thumb.JPG.665bfae8974d52097e8d3

Так что там насчет фальцев для перевозки?

Це фото з Вашої пасіки, чі Нагорнюка? Бо, судячі з марки авто, пасіка не буржуйська.

Якщо влітку мед ще недозрів, а треба швидко переїхати на інший медонос, вулик матиме мінімум вісім півкорпусів, приблизно півтора метри, я би особисто не рискнув перевозити незкріпленими безфальцеві вулики по нашим косогорам, по відрізкам дороги районного значення з вирвами, як після масованого авіаудару, ну і т. д. Також привезти корпуси на розширення високими колонами, обратно видуті магазини на відкачку. Можна їх навантажити невисоко, але тоді у жодному цеху не вистачіть місця, а перетасовувати - втрати часу. Також, у себе особисто, швидко вставляючі стаместку між корпусами, я підкину пару магазинів за час розривання безфальцевого вулика, бо мої корпуси всередині прилягають щільно, а наружі мають зазор 1,5 мм для швидкого вставляння стаместки. Якщо бджоли викучені, поки безфальцевий корпус насовувати, я так само швидко згребу бджіл і, не приціляючісь, кину фальцевий корпус.

Тому я особисто рахую ( нікому іншому не нав"язую ) що втрачений час на виготовлення фальців я, завдяки його єкономії на незкріпленні окремо високих вуликів, скільки разів відіб"ю, що навіть страшно рахувати.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

а треба швидко переїхати на інший медонос, вулик матиме мінімум вісім півкорпусів, приблизно півтора метри, я би особисто не рискнув перевозити незкріпленими безфальцеві вулики по нашим косогорам, по відрізкам дороги районного значення з вирвами, як після масованого авіаудару, ну і т. д.

 

При таких условиях как Вы написали я бы  не рискнул перевозить пчел хоть в фальцевых, хоть в безфальцевых ульях не закрепив их. Все относительно! Вот у меня пасека стационар, мне фальцы просто вообще не нужны и я их не делаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зі свого досвіду конкретизуйте будь ласка, у чому робота з фальцевими вуликами іде повільніше. Про світові тенденції не треба - всі пасічники знають, що Ланстрот першим винайшов вулик з рухомими рамками, а Рут прибрав з цього вулика всі "іграшки" та налагодив  масове виробництво простих  безфальцевих вуликів, якими і користується переважна більшість промисловців. Менталітет у них такий - написано у інструкції до мікроволновки, що кішку після ванни не сушити, і не сушать. То назвіть хоч декілька конкретних пунктів переваг безфальцевих та недостатків фальцевих вуликів.:hi:

У нас менталітет ще гірший- всі жаліються що грошей не вистачає,а економити не поспішають і ніколи не читають інструкцій,бо вважають себе розумнішими за виробників. Так і випадку з вуликами. Придумали Рут без фальців,а "розумні в бджільництві столярі " щоб заробити добавили фальці . Безфальцевий вулик на 30% дешевший По-дгуге, він є універсальним,бо відсутні зазори в 1,5 мм. По -третє, світові тенденції  це орієнтир важливий. Для прикладу,візьміть магазини  з фальцями і без і доручіть його завантажити і розвантажити людині, яка нічого не знає про бджільництво і світові тенденції.Які корпуса їй сподобаються  тими  і розширюйтесь в майбутньому.Бажаю успіхів.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це фото з Вашої пасіки, чі Нагорнюка? Бо, судячі з марки авто, пасіка не буржуйська.

Кажись Нагорнюка, на заднем плане навесы, а под ними должны быть прицепы, что он их продаёт.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

При таких условиях как Вы написали я бы  не рискнул перевозить пчел хоть в фальцевых, хоть в безфальцевых ульях не закрепив их. Все относительно! Вот у меня пасека стационар, мне фальцы просто вообще не нужны и я их не делаю.

У транспортному засобі. з однієї на іншу сторону, ряди з будь якими вуликами треба закріпити, але окремо в ряду кожен фальцевий вулик доїде не зкріпленим.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Це фото з Вашої пасіки, чі Нагорнюка? Бо, судячі з марки авто, пасіка не буржуйська.

Якщо влітку мед ще недозрів, а треба швидко переїхати на інший медонос, вулик матиме мінімум вісім півкорпусів, приблизно півтора метри, я би особисто не рискнув перевозити незкріпленими безфальцеві вулики по нашим косогорам, по відрізкам дороги районного значення з вирвами, як після масованого авіаудару, ну і т. д. Також привезти корпуси на розширення високими колонами, обратно видуті магазини на відкачку. Можна їх навантажити невисоко, але тоді у жодному цеху не вистачіть місця, а перетасовувати - втрати часу. Також, у себе особисто, швидко вставляючі стаместку між корпусами, я підкину пару магазинів за час розривання безфальцевого вулика, бо мої корпуси всередині прилягають щільно, а наружі мають зазор 1,5 мм для швидкого вставляння стаместки. Якщо бджоли викучені, поки безфальцевий корпус насовувати, я так само швидко згребу бджіл і, не приціляючісь, кину фальцевий корпус.

Тому я особисто рахую ( нікому іншому не нав"язую ) що втрачений час на виготовлення фальців я, завдяки його єкономії на незкріпленні окремо високих вуликів, скільки разів відіб"ю, що навіть страшно рахувати.

 

 

 

Кажись Нагорнюка, на заднем плане навесы, а под ними должны быть прицепы, что он их продаёт.

Вопрос не стоит в том чья пасека, вопрос в том что идея с фальцами надуманная и лишние затраты не чем не оправдываются однако Ваши аргументы похожи на те что иногда придумываю себе я когда делаю то что нерационально что-бы оправдать свои действия. 

Вот вариант как перевозят безфальцы на 145 рамку пасеку узнали?

e52b15c2c580.thumb.jpg.f6f6b248a6de7f315p2.thumb.JPG.2412ea7f231fab6bf14e87269ce

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас менталітет ще гірший- всі жаліються що грошей не вистачає,а економити не поспішають і ніколи не читають інструкцій,бо вважають себе розумнішими за виробників. Так і випадку з вуликами. Придумали Рут без фальців,а "розумні в бджільництві столярі " щоб заробити добавили фальці . Безфальцевий вулик на 30% дешевший По-дгуге, він є універсальним,бо відсутні зазори в 1,5 мм. По -третє, світові тенденції  це орієнтир важливий. Для прикладу,візьміть магазини  з фальцями і без і доручіть його завантажити і розвантажити людині, яка нічого не знає про бджільництво і світові тенденції.Які корпуса їй сподобаються  тими  і розширюйтесь в майбутньому.Бажаю успіхів.

Щодо економії, вище я говорив, що конкретно у моїх умовах з фальцевими вуликами ( стінка 25 мм.) економія часу значно більша завдяки можливості не зкріплювати окремо кожен вулик. Авто візьме 20 двомістних піддонів і стільки ж причіп - всього 80 вуликів за один раз. Щоб скріпити ряди вуликів на транспорті, треба перекинути в сумі 20 скрепів на авто та причіп. А якщо ще і корячитись вночі поміж вуликами на точку, щоб закріпити ще 80-т скрепів на кожен вулик, то другу ходку цієї ночі точно не зробиш, а зазделегіть їх скріпити не завжди є час, і спеціально іхати - втрата часу та недешевого пального.

Що заробляють на фальцях столяра, мені без різниці, у мене своє деревообробне трифазне обладнання, і, при усьому бажанні, безфальцевий дешевшим на 30% не вийде аж ніяк, навіть на 10-ть не вийде.

Про 1,5 мм зазор Ви не зрозуміли - всередині корпуси прилягають щільно, а верхній наружній фальц похилий - завдяки цьому зазору стаместка ставиться у потрібне місце навіть не дивлячісь, і вулик розбирається бистріше безфальцевого.

Щодо людини, далекої від бджільництва та світових тенденцій - уже не один рік у мене працює помічником молодий парень, ровесник мого сина. Без жодних проблем і швидко завантажує і розвантажує корпуси, не будучі столяром, працює взимку на деревообробних верстатах, та ін.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

Вопрос не стоит в том чья пасека, вопрос в том что идея с фальцами надуманная и лишние затраты не чем не оправдываются однако Ваши аргументы похожи на те что иногда придумываю себе я когда делаю то что нерационально что-бы оправдать свои действия. 

Вот вариант как перевозят безфальцы на 145 рамку пасеку узнали?

e52b15c2c580.thumb.jpg.f6f6b248a6de7f315p2.thumb.JPG.2412ea7f231fab6bf14e87269ce

 

Ланцюгами та винтами тут вулики зкріплені не гірше від індивідуальних скрепів, тому говорити про незкріплені безфальцеві вулики тут не коректно. Я особисто не прибічник платформ, для себе обрав шлях двомістних піддонів, під які виготовив нормальний навантажувач, планую ще один, щоб удвох швидко проводити навантажувально - розвантажувальні роботи.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Ланцюгами та винтами тут вулики зкріплені не гірше від індивідуальних скрепів, тому говорити про незкріплені безфальцеві вулики тут не коректно. Я особисто не прибічник платформ, для себе обрав шлях двомістних піддонів, під які виготовив нормальний навантажувач, планую ще один, щоб удвох швидко проводити навантажувально - розвантажувальні роботи.

!? :dntknw:, я при перевозке даже лежаки закрепляю канатами. и Вы сами писали что скрепляете свои или достаточно только фальцев ? :wave:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Зі свого досвіду конкретизуйте будь ласка, у чому робота з фальцевими вуликами іде повільніше. Про світові тенденції не треба - всі пасічники знають, що Ланстрот першим винайшов вулик з рухомими рамками, а Рут прибрав з цього вулика всі "іграшки" та налагодив  масове виробництво простих  безфальцевих вуликів, якими і користується переважна більшість промисловців. Менталітет у них такий - написано у інструкції до мікроволновки, що кішку після ванни не сушити, і не сушать. То назвіть хоч декілька конкретних пунктів переваг безфальцевих та недостатків фальцевих вуликів.:hi:

Давайте поставим точку в этом споре. У Вас ведь улья МФУ, а тут люди говорят (в основном) о рутах на 10 рамок. А это разные вещи и разные проблемы.

И про менталитет - Вы перегнули... Они правильно делают, что не изобретают "велосипед". Это у нас проблемы, так как у каждого свой размер ульев, рамок, медогонок и т.д. А там всё четко и проверено годами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я у павільйоні зовсім не закріплюю завдяки фальцям даже не уявляю скільки було б мороки якби корпуса були безфальцеві. А так скільки б не стояло корпусів подзвонив трактористу він сам підчепив і гей.

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Давайте поставим точку в этом споре. У Вас ведь улья МФУ, а тут люди говорят (в основном) о рутах на 10 рамок. А это разные вещи и разные проблемы.

И про менталитет - Вы перегнули... Они правильно делают, что не изобретают "велосипед". Это у нас проблемы, так как у каждого свой размер ульев, рамок, медогонок и т.д. А там всё четко и проверено годами.

Не зовсім МФУ, вулик із внутрішнім перерізом 375х375 і висотою рамки 145. У Поляків декілька таких моделей , від знайомих звідти я і взяв цей розмір. Тобто, цей вулик є однієї висоти з модним нині вуликом Кука.А говорили про фальцеві та безфальцеві при перевезенні, незалежно від розміру. Високий вулик дає можливість перевозити в один ярус, маючі нескладний навантажувач. Бо щось у нас поки не видно масово форкліфтів, та інших прибамбасів, як у тих, хто не изобретает "велосипед" Коротша рамка дала можливість максимально видалити "дрова" з воскового поля, перехід у мене в межах 12 мм.від стільника до стільника. Всім нам відомий Малихін теж використовує Великопольський вулик, А наш Рут іншого розміру від їхнього. Вощина дадан іде без відходів, виробництво вуликів власне, пакети стільникові продавати у місцевості з півтораметровим чорноземом не бачу сенсу, безстільникові без проблем, але теж без сенсу.Красти нестандартні вулики однозначно менше бажаючих. У радіальній медогонці рамки відкачуються без проблем, лінію у Польші можна взяти, бо це їх стандарт, у нас всерівно ніхто ліній не виготовляє. Так що у мене з цим жодних проблем, тільки гарні, жирні плюси. А те, що там всё четко и проверено годами, до нас ще довго не прийде - ні дешеві кредити на обладнання, і нічого іншого - ніколи перераховувати, пішов працювати.:hi:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

PNS вибачте не правильно процитував. Я у павільйоні зовсім не закріплюю завдяки фальцям даже не уявляю скільки було б мороки якби корпуса були безфальцеві. А так скільки б не стояло корпусів подзвонив трактористу він сам підчепив і гей.

Вот у меня пасека стационар, мне фальцы просто вообще не нужны и я их не делаю

Тут нема питань. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 Я у павільйоні зовсім не закріплюю завдяки фальцям даже не уявляю скільки було б мороки якби корпуса були безфальцеві. А так скільки б не стояло корпусів подзвонив трактористу він сам підчепив і гей.

 

Все правильно - одним головне їхати, і з комфортом, іншим шашечки важливіші. А стосовно стандартів, то нашому багатокорпусному, хоч тонкостінному і без фальців, до Рута, як до Києва рачки :)- розміри не ті.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все правильно - одним головне їхати, і з комфортом, іншим шашечки важливіші. А стосовно стандартів, то нашому багатокорпусному, хоч тонкостінному і без фальців, до Рута, як до Києва рачки :)- розміри не ті.

 

 Якщо без «шашечок», то стовідсотково це сірі схеми. «Шашечки» це, принаймні,  спроби  ввійти в цивілізовані відносини і бодай якісь копійки сплачувати туди, звідки ми всі вимагаєм (або будемо вимагати) пенсії та інші соціальні виплати. Тому зараз, після всього пережитого, нам всім якось треба вчитись казати,- якщо їхати, то з комфортом і обовязково з шашечками. Але це так,- просто роздуми.

 

А чому «нашому багатокорпусному, хоч тонкостінному і без фальців, до Рута, як до Києва рачки :)- розміри не ті.», не зовсім зрозуміло.

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

А я бы выбрал Ващенка систему, только бы вощину под него делали бы!:ay: Во всех случаях - отличная система!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Все верно! Просто вопрос - а зачем их делать?

О всем подробно описал PNS и я с ним полностью согласен. А от себя добавлю зачем: затем чтобы когда перевозить улья не заморачиваться: а крепко ли между собой запрополисовали пчелы корпуса или не совсем? Мне не трудно сделать фальца, так почему бы мне их не сделать? Только потому, что запад их не делает? Сильная аргументация!  А про экономию в 30% очень смешно :)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

О всем подробно описал PNS и я с ним полностью согласен. А от себя добавлю зачем: затем чтобы когда перевозить улья не заморачиваться: а крепко ли между собой запрополисовали пчелы корпуса или не совсем? Мне не трудно сделать фальца, так почему бы мне их не сделать? Только потому, что запад их не делает? Сильная аргументация!  А про экономию в 30% очень смешно :)

Виталь, то что писал PNS я читал и тоже в какой-то степени согласен! Но вот ты (извини что на ты) пчел перевозишь то фальцы тебе может и нужны, я же на стационаре -мне не нужны.  Мне точно так же как и тебе вообще не трудно сделать фальцы (станки, доска, работа, руки мои)  и запад тут не причем (по крайней мере у меня). Про экономию я вообще ничего не говорил, хотя экономия как по материалу, по электрике, по времени все же хоть небольшая но есть. И опять же! Все относительно! Кому-то они действительно нужны, а кому-то нет, вот как мне, например.:hi: 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Придумали Рут без фальців,а "розумні в бджільництві столярі " щоб заробити добавили фальці .

Не згідний, тут як в економіці ''спрос рождает предложение":IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...