Перейти к содержанию

Какой тип улья Вы бы выбрали, если бы снова начинали


Petrovych61

Рекомендуемые сообщения

У меня на пасеке только полурамка. В АПИдомик она не идёт. Рут тоже. Хотя при желании есть варианты. А вот на Украинскую рамку как то аж очень тянет. Тем более об этой системе в основном только положительные отзывы. ну за малым исключением. Идеального ничего нет. Вчём то + а вчём то -. Я так думаю.
А не лучше ли лежанку сделать на стандартную рамку? Все-таки это ближе к полурамке, чем украинская. Если летом необходимо забрать из лежанки лишний расплод (как борьба с роением), то стандартную рамку можно поставить в два полукорпуса, а для украинской рамки нужен отдельный улей с семьей.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Уровень от пола до поверхности лежанки - 50 сантиметров, колено на уровне лежанки. Работать не фонтан, но можно.

Сергiй Анатолiйович, а чому ж тут не використали вулики на рамку Дадана чи й Рута? Хоч і кілька сантиметрів, але все ж зменшилася б висота. :dntknw:
Один з головних аргументів не ВИСОТА рамки (при моєму зрості 1 м 98 см це не є актуальним) а її довжина і ширина. Лежанка на теплий занос довжиною 2 м може вміщувати П'ЯТЬ українських рамок шириною 330 мм + стінки товщиною 25 мм * 2 стінки, загальна ширина вулика рівно 400 мм, або лише ТРИ даданівських рамки. Я хотів мати максимальну кількість бджолосімей на одну лежанку. Проектувати вулики на холодний занос - максимум, що можна отримати по ширині з даданівської рамки - 420 мм + 40 мм передня стінка, + 25 мм задня стінка = 485 - 490 мм. Барбі б може і лягла, але я трохи гладкіше Карлсона. Чесно кажучи, рішення приймав після минулорічної зустрічі у Черкасах, апітерапевтичний будиночок Ю.М.Гуслія, є фото в темі - Біомодуль Юрія Михайловича. У нього, правда чотири сім'ї на лежанці, у мене - п'ять. Ну й не такий гарний - я замовляв у майстерні, намагався мінімально простішим і функціональним. На жаль, з прикріпленням фото до постів у мене щось не виходить.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В укр. вулика проблемна зона внизу рамки...
У моїх вуликах (і на пасіці, і у апітерапевтичному будиночку) стоять сітчаті підставки на всю площу дна, в кінці зимівки вставляю висувні шухлядки на час вирощування весняного розплоду (до початку травня). Рамки знизу сухі і не плісняві. А які ще можуть бути проблеми? У апітерапевтичному будиночку планую вставляти шухлядки на час відпочинку на лежанці.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У апітерапевтичному будиночку планую вставляти шухлядки на час відпочинку на лежанці.
Це як?
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У апітерапевтичному будиночку планую вставляти шухлядки на час відпочинку на лежанці.
Це як?
Сітчате дно-підставка має на передній (у апітерапевтичному будиночку) або на боковій (у звичайних українських вуликах) віконце. Знизу дна-підставки прикручені направляючі (алюмінева полоса). Висувна шухлядка - як у кухоному столі висувна шухлядка для ножів-ложок-виделок. Влітку вони лежать у гаражі, лютий-травень вставлені під сіткою, щоб зменьшити вентиляцію у нижній частині гнізда. Абсолютної герметичності знизу досягати не намагався, все рівно нижній льоток дає значне надходження повітря знадвору. Десь так. У одного пасічника на ОПФ з Бєларусі на українських вуликах знизу сітчатого дна-підставки нашиті дощечки (чи фанера) , а віконце закривається при необхідності такою собі кватиркою. Я так спробував - не сподобалося (накопичується сміття, відсиріває, міль, комахи, мурахи, не вишкрябаєш до ладу). Зараз сміття просипається на землю під вулик - трошки мурах, трошки ос, молі немає. Дощ пройшов (або снігу намело) - проблем немає. Найважчою проблемою при переході на українську рамку стало розташування нижньої планки рамки. Прибиваючи її МІЖ боковими через рік зіткнувся з проблемою "розповзання" рамки у медогонці. Нижню планку треба прибивати ПІД бокові гвіздками у торець бокових, а не так, як на кресленнях у книжках та у періодиці. У цій темі вже декілька моїх постів. Прошу відноситися до них критично - по-перше - СТАЖ. По-друге - я не маю ні можливості, ні бажання кочувати. Пасіка - стаціонар на МОЄМУ ПРИВАТНОМУ ПОДВІР'Ї. Кожен вулик встановлюється раз і надовго. А найголовніше - моя пасіка більше для душі, а не основне джерело прибутку. Розраховувати на прибуток від продажі пакетів (сімей) я не можу через нестандартність рамки у наших краях; щось я програю по кількості меду (можливо); щось - по якості (монофлорний мед для мене проблема через мою технологію та знову через рамку, медоносів лише два - акація і сонях - і на рамці 420*145 у багатокорпусному вулику зібрати монофлорний мед не було б особливою проблемою). Веселих усім Свят!
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

. Весной из 22 рамок 18 засеяны разновозрастным расплодом, надо их тщательно осмотреть с двух сторон, принять правильное решение и сделать всё правильно.

навіщо перебірати всі 18 рамок :dntknw: якщо для перевірки якості засіву наявності болячок та ройового стану достатньо було б оглянуть 4-5 крайніх рамок з розплодом а не тормошить все гніздо
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

... Весной из 22 рамок 18 засеяны разновозрастным расплодом, надо их тщательно осмотреть с двух сторон, принять правильное решение и сделать всё правильно.
навіщо перебірати всі 18 рамок :dntknw: якщо для перевірки якості засіву наявності болячок та ройового стану достатньо було б оглянуть 4-5 крайніх рамок з розплодом а не тормошить все гніздо
Кінець квітня-початок травня. Позривати ройові маточники; підсилити слабкі сім'ї за рахунок найсильніщих; зробити відводок. Це так, відразу пригадав. Звісно, щотижня переглядати кожну рамку не є системою, але необхідність оглянути більшість рамок у вулику тоді, коли всі вони вже стоять може виникнути.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Позривати ройові маточники;

на моіх цей прийом не діе :ak: ігнорують
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Позривати ройові маточники;

на моіх цей прийом не діе :ak: ігнорують
Сергій Анатолійович певно мав на увазі ці всі дії в комплексі. Одне зривання маточників ні в кого не спрацює без додаткових дій, чи зміни обставин. :IMHO:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сергій Анатолійович певно мав на увазі ці всі дії в комплексі. Одне зривання маточників ні в кого не спрацює без додаткових дій, чи зміни обставин.

не спорю :wave:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
хочу попробовать 6-ти рамочный на 300! У румын подсмотрел. Гнездо размещено в двух корпусах, 12 рамок - вполне достаточно. Стоят ульи по три. Работают-развиваются самостоятельно. На взятки через разделительные решетки ставятся по два (или более) корпуса на 10 рам (на 145 или 300, не принципиально) и три семьи работают на общие корпуса-магазины.

Это как я понимаю дальнейшее развитие Двухматочного содержания пчёл поОзерову. Как мне кажется в нашей местности это не очень практично, разве что на акацию. :IMHO1: Как мне кажется подобные технологии эффективны только при слабых взятках. :IMHO1: Недостатки, сложности в обслуживании, повышенное роение. Если одна семья зароиться её поддержат соседи. :ak::IMHO1::hi:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 3 weeks later...
Вибираючи вулик ,звертайте увагу на те, які "велосипеди"на промислових пасіках.
Зачем ? а если в планах до 10 семей ,ради удовольствия .Хобби, так сказать :hi:
Если пчеловод молодой, не согласен.Я начинал когда мне было 30лет, думал-хобби, а потом затянуло. Начинать в пчеловодстве надо правильно.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Вибираючи вулик ,звертайте увагу на те, які "велосипеди"на промислових пасіках.
Зачем ? а если в планах до 10 семей ,ради удовольствия .Хобби, так сказать :hi:
Если пчеловод молодой, не согласен.Я начинал когда мне было 30лет, думал-хобби, а потом затянуло. Начинать в пчеловодстве надо правильно.
vladimir5 а це як? Як мій брат? Він у мене - професіонал, бо перше що він зробив при початку пасічникування, - купив медогонку! :ay: А вже потім поступово й до бджіл діло дійшло... :umora: Ну, а я - любитель, бо спочатку зловив роя... :dntknw: А все ж на стаціонарі ліпше лежака і двосімейного у ньому утримування не хочу нічого й бачити. Їду завтра їх і замовляти. А для кочівлі,- безумовно,- багатокорпусник. :ay:
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 7 months later...

предпочитаю качать с 145. Легко выдуваються легче носить распечатывать

Как Вы носите рамки на 145мм? В обычном ящике или бывают специальные для таких полурамок? Или тут только корпусами?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • 1 month later...

Как Вы носите рамки на 145мм? В обычном ящике или бывают специальные для таких полурамок? Или тут только корпусами?

Не знаю хто як, а я магазинні рамки з медом  беру корпусами(хоч і почав переозброювати пасіку ними в минулому році). Пробую рутівську систему, де два-три корпуси рутівські а вище корпуси на піврамку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не знаю хто як, а я магазинні рамки з медом  беру корпусами(хоч і почав переозброювати пасіку ними в минулому році). Пробую рутівську систему, де два-три корпуси рутівські а вище корпуси на піврамку.

використання рамки + піврамки = геморой:IMHO:

найкращим вуликом в умовах України вважаю 10 рамкові напівукраїнці.

рамки роблю 220мм висотою, всі планки 10мм товщини(дана товщина дозволяє бджолам переходити з корпусу в корпус навіть при найсильніших морозах),

ширина нижньої та верхньої планки 25мм(причина переходу + немає завуження сотів). 

корпуси легкі (16 кг з медом +/-).
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

використання рамки + піврамки = геморой:IMHO:

найкращим вуликом в умовах України вважаю 10 рамкові напівукраїнці.

рамки роблю 220мм висотою, всі планки 10мм товщини(дана товщина дозволяє бджолам переходити з корпусу в корпус навіть при найсильніших морозах),

ширина нижньої та верхньої планки 25мм(причина переходу + немає завуження сотів). 

корпуси легкі (16 кг з медом +/-).
 

Я ТАКОЖ ПОЧАВ ВИКОРИСТОВУВАТИ РАМКИ 10ММ ТОВЩИНОЮ НА ВСІХ ТИПАХ РАМОК. А от мені сподобався вулик рогатий 22мм товщиною на десять піврамок.  По перше економічно вигідний, але як він себе покаже зимою незнаю, хоч я тепер гніздо від стінок вулика відсовую і утеплення не даю. що ви скажете на те. Маю вулики на українську вкорочену рамку 230( так званого ніби альпійського типу), але їх буду використовувати як неклеусні по корпусно і розділено на половину з подальшим додаванням корпусів вверх(4 і 3 рамки )

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Я ТАКОЖ ПОЧАВ ВИКОРИСТОВУВАТИ РАМКИ 10ММ ТОВЩИНОЮ НА ВСІХ ТИПАХ РАМОК. А от мені сподобався вулик рогатий 22мм товщиною на десять піврамок.  По перше економічно вигідний, але як він себе покаже зимою незнаю, хоч я тепер гніздо від стінок вулика відсовую і утеплення не даю. що ви скажете на те. Маю вулики на українську вкорочену рамку 230( так званого ніби альпійського типу), але їх буду використовувати як неклеусні по корпусно і розділено на половину з подальшим додаванням корпусів вверх(4 і 3 рамки )

так званий вулик делона, є нічим іншим, як 8рамковим українцем на піврамки.
а стосовно нуклеосів, то такий корпус найкращий нуклеус
:IMHO:

стосовно інших конструкцій: ще з батьком та вуйком випробували чи не кожну конструкцію вулика і дійшли 1го висновку, а саме : яка б конструкція не була, якщо вона в основі має даданівську рамку, то сміло можна викидати на дрова.:IMHO:(одна з причин чому даданівська рамка та її похідні погані, це розвиток слабких сімей. він ну ду-у-у-у-же повільний). а загалом після експериментів я зрозумів, що Шевченко був геніально мудрою людиною, тож я з чужого взяв багатокорпусність, а з свого(і найкращого ) це система вулика(український вулик), а затяжні періоди з слабкими хабарями змусили перейти на піврамку.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

так званий вулик делона, є нічим іншим, як 8рамковим українцем на піврамки.а стосовно нуклеосів, то такий корпус найкращий нуклеус:IMHO:

стосовно інших конструкцій: ще з батьком та вуйком випробували чи не кожну конструкцію вулика і дійшли 1го висновку, а саме : яка б конструкція не була, якщо вона в основі має даданівську рамку, то сміло можна викидати на дрова.:IMHO:(одна з причин чому даданівська рамка та її похідні погані, це розвиток слабких сімей. він ну ду-у-у-у-же повільний). а загалом після експериментів я зрозумів, що Шевченко був геніально мудрою людиною, тож я з чужого взяв багатокорпусність, а з свого(і найкращого ) це система вулика(український вулик), а затяжні періоди з слабкими хабарями змусили перейти на піврамку.

"Каждый кулик своё болото хвалит"- есть такая поговорка! Люди в "дровах" пчёл годами держали, вышли на первые места по экспорту мёда, а Вы...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Люди в "дровах" пчёл годами держали, вышли на первые места по экспорту мёда, а Вы...

Прокопович в колодах мав більше меду ніж будь-хто в світі, і що? повернутися до колод?

Часи змінюються. Колись даданівська рамка була нормальною бо був багатий хабар, зараз ситуація змінилася, поля здебільшого засіяні немедовими культурами, змінюється клімат. 

А стосовно світу, то скажу таке: Зайдіть на будь-який іноземний форум бджільництва і ви побачите їхні проблеми, у мого "болота" таких проблем немає:af:
+ 6 корпусів "мого" вулика з рамками коштує 300грн(якщо сам робиш). тож можеш спробувати, а восени поділишся враженнями.
На пасіці батька (Миколаївська обл.) регулярно з вуликів "даданівського типу" бджоли "просто" розліталися, в серпні...без видимих на те причин...:hmm:
а в українських вуликах такого жодного разу не було:blink:
П.С. тримає аборигену "породу" бджіл.

    П.П.С. хочеш багато меду? можеш тримати хоч в дуплах, просто треба буде штук так 10к.

           

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Прокопович в колодах мав більше меду ніж будь-хто в світі, і що? повернутися до колод?
Часи змінюються. Колись даданівська рамка була нормальною бо був багатий хабар, зараз ситуація змінилася, поля здебільшого засіяні немедовими культурами, змінюється клімат. 

А стосовно світу, то скажу таке: Зайдіть на будь-який іноземний форум бджільництва і ви побачите їхні проблеми, у мого "болота" таких проблем немає:af:
+ 6 корпусів "мого" вулика з рамками коштує 300грн(якщо сам робиш). тож можеш спробувати, а восени поділишся враженнями.
На пасіці батька (Миколаївська обл.) регулярно з вуликів "даданівського типу" бджоли "просто" розліталися, в серпні...без видимих на те причин...:hmm:
а в українських вуликах такого жодного разу не було:blink:
П.С. тримає аборигену "породу" бджіл.

    П.П.С. хочеш багато меду? можеш тримати хоч в дуплах, просто треба буде штук так 10к.

           

Стоп,стоп,стоп, стоп. Я в іншій темі сказав за Прокоповича-що крім  вулика зробленого ним ще вперше ,був вулик здається "Петербург" у нього були і новітні вулики, але по його смерті і смерті загадковій його сина вся його документація  і пасіка були знищені.Питаєте кому було вигідно щоб в Україні потужні пасіки що давали мед на експорт зникали...то проаналізуйте події що сталися в Україні потім, і не тільки в Україні. Як дві найпотужніші в аграрному секторі Російська Імперія і АвстроУгорщина перестали існувати.Та який де...лоїд написав що він тримав в дуплах...він був багатий поважний чоловік і відповідні вулики тримав. Це нам втюхують цю дурню...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

А стосовно світу, то скажу таке: Зайдіть на будь-який іноземний форум бджільництва і ви побачите їхні проблеми, у мого "болота" таких проблем немає:af:
+ 6 корпусів "мого" вулика з рамками коштує 300грн(якщо сам робиш). тож можеш спробувати, а восени поділишся враженнями.
На пасіці батька (Миколаївська обл.) регулярно з вуликів "даданівського типу" бджоли "просто" розліталися, в серпні...без видимих на те причин...:hmm:
а в українських вуликах такого жодного разу не було:blink:
П.С. тримає аборигену "породу" бджіл.

    П.П.С. хочеш багато меду? можеш тримати хоч в дуплах, просто треба буде штук так 10к.

           

Что касается мира, да, есть проблемы, но не настолько критичны, чтоб переходить с низко-широкой на узко-высокую. ТАМ, давно перешли бы, если б было выгодно...

  Думаете не пробовал- держал несколько уликов- не понравилось. Ценой не хвастайтесь- дорого!

Без причин, пчёлы, "просто не слетают"!

Сколько держите пчёл на дадановскую рамку и сколько на украинскую, какое количество,

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Что касается мира, да, есть проблемы, но не настолько критичны, чтоб переходить с низко-широкой на узко-высокую. ТАМ, давно перешли бы, если б было выгодно...

  Думаете не пробовал- держал несколько уликов- не понравилось. Ценой не хвастайтесь- дорого!

Без причин, пчёлы, "просто не слетают"!

Сколько держите пчёл на дадановскую рамку и сколько на украинскую, какое количество,

 

  1. ТАМ не перейдуть на таку технологію тому що БАБЛО ніхто не відміняв(10 тисяч вітряків замінять атомну електростанцію, але людство все одно будує атомки, а знаєте чому? бо БАБЛО! на експлуатації атомної електростанції можна заробити мільярди, а на експлуатації вітряків, ні!), з даданівською рамкою теж саме, є тисячі промислових фабрик де стоять лінії на відкачку меду з сотів, і ці лінії побудовані саме під неї, і в них вклали гроші, великі гроші. А так як "моду" диктує промисловість, то і пересічні пасічники будуть користуватися тим, що пропонує промисловість.(так вже ТАМ побудоване все). Та й взагалі, люди досі лежаки використовують, і кажуть що це вигідно.....:at:
  2. Ціна за 6 корпусів з липи і 60 рамок за 300 грн це дорого? ок, знайдете дешевше кажіть я замовлю.
  3. Звісно причини є, так званий "колапс колоній" має під собою якісь причини, просто як я казав "ВИДИМИХ" причин на те немає, але з 100ні вуликів знайдеться 2-3 таких сім'ї всеодно:hmm:
  4. на різні варіанти даданівської рамки тримали 200 сімей почали переводити на описаний мною вулик(вже 50 сімей перевели), але в 2014 році браві аграрії обробили поля, як це регулярно буває, і з 200 залишилося 8 сімей, отже зараз пасіка в процесі відновлення.
Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  1. ТАМ не перейдуть на таку технологію тому що БАБЛО ніхто не відміняв(10 тисяч вітряків замінять атомну електростанцію, але людство все одно будує атомки, а знаєте чому? бо БАБЛО! на експлуатації атомної електростанції можна заробити мільярди, а на експлуатації вітряків, ні!), з даданівською рамкою теж саме, є тисячі промислових фабрик де стоять лінії на відкачку меду з сотів, і ці лінії побудовані саме під неї, і в них вклали гроші, великі гроші. А так як "моду" диктує промисловість, то і пересічні пасічники будуть користуватися тим, що пропонує промисловість.(так вже ТАМ побудоване все). Та й взагалі, люди досі лежаки використовують, і кажуть що це вигідно.....:at:
  2. Ціна за 6 корпусів з липи і 60 рамок за 300 грн це дорого? ок, знайдете дешевше кажіть я замовлю.
  3. Звісно причини є, так званий "колапс колоній" має під собою якісь причини, просто як я казав "ВИДИМИХ" причин на те немає, але з 100ні вуликів знайдеться 2-3 таких сім'ї всеодно:hmm:
  4. на різні варіанти даданівської рамки тримали 200 сімей почали переводити на описаний мною вулик(вже 50 сімей перевели), але в 2014 році браві аграрії обробили поля, як це регулярно буває, і з 200 залишилося 8 сімей, отже зараз пасіка в процесі відновлення.

Что было первым, яйцо или курица, так и тут, стал бы кто делать линии по распечатке, под низко- широкую рамку, если б пасеки были под узко- высокую, о чём Вы говорите, какая "мода", что за отговорки про бабло,? :dntknw:

Липу на рамки:ay:, но не на корпуса:at:. Взял по 220 грн. за 6 корп.+ дно, крыша, правда переделывал.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Что было первым, яйцо или курица, так и тут, стал бы кто делать линии по распечатке, под низко- широкую рамку, если б пасеки были под узко- высокую, о чём Вы говорите, какая "мода", что за отговорки про бабло,? :dntknw:

Липу на рамки:ay:, но не на корпуса:at:. Взял по 220 грн. за 6 корп.+ дно, крыша, правда переделывал.

Я заказав вулик товщиною 25мм рогатий на десять рамок і шість корпусів 145(корпус 60грн) , дно і криша по 100грн. Посіяно 320 га ріпаку вже, липа,є акації досить, плюс я висаджую тепер 10 лип і 100 акацій молодих...за сонячник не знаю чи посіють у нас, бо в сусідів посіють...і за гречку не знаю. От і порахуйте, якщо з весни дати відводок бджіл , в цілому вони за сезон переплатять цей вулик , плюс монофлорні меди і легкі в обслуговуванні.В мене років десь 15 назад на яблуні зробив рій гніздо прямо на верхній гілці...все би добре, але синиці їх повижирали( кінець грудня) і мені дісталися куски сотів  довжиною 25 сантиметрів одна в одну і десь меду рівномірно сантиметрів вісім. Тоді я вирішив вкоротити українські рамки до 250( то в ютубі мій перший вулик є, на моїй сторінці)....Злітають бджоли з різних типів вуликів якщо щось не так...але СВІТ( США,Канада,Франція,Аргентина,Китай) тримає багатокорпусні вулики. Так і Прокопович мав вулики в типі багатокорпусних а можливо і їх, хто зна...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...