Перейти к содержанию
Авторизация  
Triton

Себестоимость меда

В теме 147 сообщений

5 минут назад, MaXUA123 сказал:

Це ж у фірми. Як пасічник буде включати суму зарплати яку ніхто йому не нараховував і не виплачував. Тобто в обліку (і відповідно включати до собівартості) ми маємо відображати речі які відбуваються і їх вартість ми можемо достовірно визначити. 

а ви нараховуйте собі з/пл. і от коли ви здасте мед вище собівартості, то можете сміло собі забирати суму нарахованої заробітної плати без ризику завдати шкоди виробничому процесу. В інакшому випадку може виявитися ситуація, що вам не вистачить коштів на наступний сезон.

Изменено пользователем yurasaver

Поделиться сообщением

1 час назад, yurasaver сказал:

ваши скромные дивиденды должны быть не ниже ставки по депозитам, а также стоимости потраченного хоть и даже в свободное время времени. иначе нет смысла инвестировать.

Спасибо! А на какие ставки ориентироваться? Европейские или отечественные. А как быть если у людей под подушкой деньги обесцениваются?

Поделиться сообщением

взагалі на мою думку треба розділити фактичну собівартість і розрахункову собівартість вартості меду

фактична - та що формується на підставі витрат існуючої пасіки без врахування оптимізації виробничих процесів.

розрахункова собівартість - собівартість з урахуванням оптимізації використання всіх процесів та ефективної завантаженості основних засобів виробництва.

різниця між розрахунковою собівартістю і фактичною собівартістю буде показувати ефективність пасіки.

Тому пропоную провести розрахунки саме розрахункової собівартості, щоб кожен міг визначити ефективність своєї пасіки. По ходу будемо визначати певні параметри оптимізованої пасіки.

Поделиться сообщением

9 минут назад, Волкотрубенко сказал:

Спасибо! А на какие ставки ориентироваться? Европейские или отечественные. А как быть если у людей под подушкой деньги обесцениваются?

на какие ставки ориентироваться вам решать. Минимальные риски - Европейские. Если с учетом экономических рисков (у людей под подушкой деньги обесцениваются, Вы никогда не задумывались почему отечественные ставки выше - да потому, что заложены риски, а выхлоп в итоге практически тот же) - то отечественные. А если с учетом рисков ведения бизнеса (пчеловодства) то добавьте еще % на риски.

Поделиться сообщением

Только что, yurasaver сказал:

а ви нараховуйте собі з/пл. і от коли ви здасте мед вище собівартості, то можете сміло собі забирати суму нарахованої заробітної плати без ризику завдати шкоди виробничому процесу. В інакшому випадку може виявитися ситуація, що вам не вистачить коштів на наступний сезон.

З коштами в мене проблема -  фітькаю я їх наліво й направо. Думав якось з цим невести лад. Але ніяк неможу. А в собівартість включаю тільки, те за що я реально заплатив. 

Поделиться сообщением

10 минут назад, yurasaver сказал:

взагалі на мою думку треба розділити фактичну собівартість і розрахункову собівартість вартості меду

фактична - та що формується на підставі витрат існуючої пасіки без врахування оптимізації виробничих процесів.

розрахункова собівартість - собівартість з урахуванням оптимізації використання всіх процесів та ефективної завантаженості основних засобів виробництва.

різниця між розрахунковою собівартістю і фактичною собівартістю буде показувати ефективність пасіки.

Тому пропоную провести розрахунки саме розрахункової собівартості, щоб кожен міг визначити ефективність своєї пасіки. По ходу будемо визначати певні параметри оптимізованої пасіки.

Вашко буде проаналізувати. В мене собівартість меду бува коливається в 2-3 раза, в залежності від того як бджоли перезимували і скільки меду принесли. З 9 років тільки три коли вона становила приблизно одинакову цифру. Може правда хтось кращий пасічник, але в мене поки, що так.:dntknw:

Але необхідно зауважити, що вулики роблю сам і приблизно одинакову кількість дерева переробляю за зиму. І з амортизацією не заморочуюсь, що купив в поточному рокі, те й списав на витрати, всеодно який там срок корисного використання.

Поделиться сообщением

3 години тому, Сергей Тюркин сказав:

возможность упасть с чердака.

То вже форс-мажор:IMHO:

Поделиться сообщением

30 минут назад, yurasaver сказал:

розрахунки будуть проводитися в наступній таблиці https://docs.google.com/spreadsheets/d/1_UTCiEa5vqQREsi_OS4Wnp_5pCTcaH_R0mOBHBGF2aw/edit#gid=0

1. Визначення параметрів ефективної пасіки при якій пасічник (далі - БОС): інвестор, директор, робітник, менеджер з продажів, може обслуговувати сам (далі - БОС)

1.1.Ефективна кількість сімей, для обслуговування БОСом

Прошу пропозиції. На мою думку: 100сімей - та кількість сімей, що міг би я фактично обслужити з урахуванням повного робочого дня. 

У випадку малої активності користувачів в обговоренні, буду ставити дані на свій розсуд........

Поделиться сообщением

2 часа назад, Shveik сказал:

То вже форс-мажор:IMHO:

Форс мажор  это когда метеорит на голову свалится.  а когда лезешь по чужой лестнице на чужой чердак да ещё и к чужим пчёлам  то нужно предусмотреть чем это может закончится ..

Поделиться сообщением

2 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

когда лезешь по чужой лестнице на чужой чердак да ещё и к чужим пчёлам  то нужно предусмотреть чем это может закончится ..

Уголовным кодексом :af:

Поделиться сообщением

51 минуту назад, yurasaver сказал:

По ходу будемо визначати певні параметри оптимізованої пасіки.

2. Вартісні показники пасіки. Розрахунки проводити в $ з урахуванням курсу НБУ на дату розрахунків.

2.1 Вартість вулика (35$ - 1000грн:IMHO1:)

2.2.Вартість сімї (вирішити питання чи повноцінної сімї чи пакету) (50$ - 1400грн:IMHO1:)

2.3. Вартість рамок (суші) (1,8$ - 50грн:IMHO1:)

Поделиться сообщением

24 хвилини тому, Сергей Тюркин сказав:

нужно предусмотреть чем это может закончится ..

І чим же може закінчитися? Переляк, забій, перелом, інвалідність, смерть? Що з цього можна врахувати, і яка тоді буде вартість послуги? А ви можете врахувати, що там будуть не бджолди, а кубло шершнів (наймач може й не розбиратися)? 

Поделиться сообщением

2 часа назад, Shveik сказал:

І чим же може закінчитися? Переляк, забій, перелом, інвалідність, смерть? Що з цього можна врахувати, і яка тоді буде вартість послуги? А ви можете врахувати, що там будуть не бджолди, а кубло шершнів (наймач може й не розбиратися)? 

Немного отошли от темы. я спросил куда считать эти затраты .  в мёд?  или в те сто гривен что получил за устранение пчёл ?

Поделиться сообщением

14 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Немного отошли от темы. я спросил куда считать эти затраты .  в мёд?  или в те сто гривен что получил за устранение пчёл ?

прямі витрати відносяться безпосередньо до собівартості відповідної продукції. Витрати, що не можливо чітко ідентифікувати стосовно обєкту формування собівартості розподіляються пропорційно (можливо декілька підходів: вартісно, кількісно.....)

Поделиться сообщением

22 минуты назад, Сергей Тюркин сказал:

куда считать эти затраты .  в мёд?  или в те сто гривен что получил за устранение пчёл ?

В те 100 гривен:IMHO1:, но и мёд обойдётся ой как дорого :(

Поделиться сообщением

3 часа назад, yurasaver сказал:

у вас нічого не вийде, все застопориться на визначенні норм робочого часу, вам внятно ніхто не скаже скільки людиногодин він витрачає на ту чи іншу операцію, а взагалі в бжільництві всі оперують одним і тим же поняттям , через який час вкладена гривня повертається назад, а так взагалі задум цієї теми цікавий можна цілу зиму мусолити, можу даже і я деякі дані дати, вулик дійсно 35 баксів, срок експлуатації 15-ть років, потребує три разового фарбування на ввесь срок експлуатації, перший раз 180 гр фарби на метер поверхні, інші два по сто,  площу поверхні вулика не пам*ятаю, можу поміряти і викласти, рахував скільки на вулик потрібно фарби. потребує чотири лотки і третю частину листа бляхи, або ще цікавіше, при перетопці воску щоб вирізати і очистити десять рамок, потрібно 20 хвилин. Так що грайтесь, я вже награвся, або ще можу дати параметр, на перетопку 4 кг воску треба 30 зхвилин і 0,8 кВт електроенергії:ay::umora:

Поделиться сообщением

3 минуты назад, larson сказал:

у вас нічого не вийде, все застопориться на визначенні норм робочого часу, вам внятно ніхто не скаже скільки людиногодин він витрачає на ту чи іншу операцію, а взагалі в бжільництві всі оперують одним і тим же поняттям , через який час вкладена гривня повертається назад, а так взагалі задум цієї теми цікавий можна цілу зиму мусолити, можу даже і я деякі дані дати, вулик дійсно 35 баксів, срок експлуатації 15-ть років, потребує три разового фарбування на ввесь срок експлуатації, перший раз 180 гр фарби на метер поверхні, інші два по сто,  площу поверхні вулика не пам*ятаю, можу поміряти і викласти, рахував скільки на вулик потрібно фарби. потребує чотири лотки і третю частину листа бляхи, або ще цікавіше, при перетопці воску щоб вирізати і очистити десять рамок, потрібно 20 хвилин. Так що грайтесь, я вже награвся, або ще можу дати параметр, на перетопку 4 кг воску треба 30 зхвилин і 0,8 кВт електроенергії:ay::umora:

все вийде, в розрахунках буду намагатися враховувати показники пасічників саме з точки зору найбільшої ефективності, тому одразу коригування: обробка вуликів -проварювання в парафіні.

Поделиться сообщением

46 минут назад, yurasaver сказал:

розрахунках буду намагатися враховувати показники

я даже знаю майже точку цифру яка вийде, так що давайте буду з цікавістю спостерігати:az:

Поделиться сообщением

36 минут назад, yurasaver сказал:

все вийде, в розрахунках буду намагатися враховувати показники пасічників саме з точки зору найбільшої ефективності, тому одразу коригування: обробка вуликів -проварювання в парафіні.

А вы попробуйте другой подход.

Количество ульев на денежный поток от продажи мёда за 1 год.

В качестве вложенных средств берем то, что нельзя продать, если решили прекратить заниматься пасекой. Фактически это износ основных средств. Цена новых маток и пр....

З/п пасечника не считаем, будем считать он на сдельной работе от произведенного мёда и количества часов работы. :) Как правило в Украине это не более 15% себестоимости. Хотя на западе это 30%.

Поделиться сообщением

35 минут назад, briz07 сказал:

А вы попробуйте другой подход.

Количество ульев на денежный поток от продажи мёда за 1 год.

В качестве вложенных средств берем то, что нельзя продать, если решили прекратить заниматься пасекой. Фактически это износ основных средств. Цена новых маток и пр....

З/п пасечника не считаем, будем считать он на сдельной работе от произведенного мёда и количества часов работы. :) Как правило в Украине это не более 15% себестоимости. Хотя на западе это 30%.

це варіант визначити фактичну рентабельність пасіки, а мене цікавить ефективна рентабельність

Поделиться сообщением

11 година тому, MaXUA123 сказав:

:IMHO: 0, ви ж власник пасіки, ваша зарплата буде те що ви заробете. 

Інша справа, коли ви вже маєте певну суму коштів, і щомісяця берете певну суму для своїх потреб, але це думаю неправильно.

Загальні розрахунки некоректні,це тільки можуть бути правила,що враховувати у собівартість.Набагато інформативніше буде розгляд конкретики,з вказанням кількості  сімей  ,працівників найнятих,спеціалізації..і звичайно доцільно рахувати для тих,у кого це основне заняття(про інвесторів інша пісня).А тоді й дивитися,чи твоя середня зарплата(чи назвіть собі прибуток) задовільняє,чи можеш по іншому заробити більше..

Поделиться сообщением

Кто-то из молодых пчеловодов (до 40лет) для которых пасека это основной вид деятельности включал в себестоимость минимальный ЕСВ 820грн/мес.?

Поделиться сообщением

1 час назад, yurasaver сказал:

минимальный ЕСВ 820грн/мес

ЧТо сие означает? Просветите не опытных 

Поделиться сообщением

1 хвилину тому, Triton сказав:

ЧТо сие означает? Просветите не опытных 

Ваша майбутня пенсія.

Поделиться сообщением

1 минуту назад, chernega сказал:

Ваша майбутня пенсія.

а если не много больше подробностей? что мне даст если я буду платить 820 грн?

Поделиться сообщением

Для публикации сообщений создайте учётную запись или авторизуйтесь

Вы должны быть пользователем, чтобы оставить комментарий

Создать учетную запись

Зарегистрируйте новую учётную запись в нашем сообществе. Это очень просто!

Регистрация нового пользователя

Войти

Уже есть аккаунт? Войти в систему.

Войти
Авторизация