Перейти к содержанию

Себестоимость мёда


Triton

Рекомендуемые сообщения

Как можно посчитать себестоимость меда? У кого будут какие мысли? ЧТо на что умножить, разделить и прибавить? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

З початку сезонку пишіть всі затрати на пасіку діліть на кількість меду і буде вам собівартість. 

З основними засобами там вже самі вирішуйте чи включати в витрати поточного року чи відносити частинами протягом часу експлуатації.

Ви хочете порахувати рентабельність? Якщо так, то потрібно враховувати, що в сільському господарстві гроші в рік роблять один оборот, і рентабельність має бути вищою, ніж в тих галузях де гроші обертаються швидше. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, MaXUA123 сказав:

З початку сезонку пишіть всі затрати на пасіку діліть на кількість меду і буде вам собівартість.

А скільи собі зарплати начислити? Мінімалку :dntknw: ,чи як у начальника укрзалізниці:ole_ole:?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, samitnyj сказал:

А скільи собі зарплати начислити? Мінімалку :dntknw: ,чи як у начальника укрзалізниці:ole_ole:?

Беріть по вище :).

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Женя Циба сказав:

Беріть по вище :).

А у кого офіційно є суттєво вище?Бо я може себе недооцінюю?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

пасічника з точки зору отримання доходу треба розділяти з двох точок зору: 1.найманий працівник, що виконує роботи з обслуговування пасіки - тут на мою точку зору логічно враховувати, або середню заробітну плату по галузі (С/г), або просто середню з/п в розрахунку повної зайнятості 2. інвестор, що інвестує активи - ця винагорода визначається шляхом дисконтування з урахуванням норми прибутку (ставки дисконту, що складається з безризикової ставки (процент по депозиту в валюті) та ставок можливих ризиків, як правило ставка дисконту дещо вище від ставки процентів по депозитам в грн)
 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 часов назад, Triton сказал:

Как можно посчитать себестоимость меда? У кого будут какие мысли? ЧТо на что умножить, разделить и прибавить? 

Хорошую тему подняли.:ay:Сейчас пчеловоды как блеснут своим мастерством подсчета и покажут на что способны ух только держись.Уже смех да и только от считоводов

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, yurasaver сказал:

2. інвестор, що інвестує активи

Ви вирішили тему закрить????:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, samitnyj сказал:

А скільи собі зарплати начислити? Мінімалку :dntknw: ,чи як у начальника укрзалізниці:ole_ole:?

Та думаю при кол-ве пчёлосемей 11-20 шт.  --- Зарплаты нач.  маловато будет.:hmm::umora:

Я в себестоимость мёда включаю  всё. даже амортизацию на машину. ( на которой ежу не только на пасеку но рассчитываются за неё пчёлы).  Но зарплату себе не начисляю и не считаю. Моя прибыль(если она есть) и есть моя зарплата.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 минут назад, yurasaver сказал:

????

Ви значить важаєте що після цифри два Вас зрозуміли???, тут собівартість перетопки воску чи вироблення даданівської рамки з усіма складовими порахувать не можуть, приклад тому звернення форумчанина Мико щоб допомогли вирахувати зарплатню найманого столяра на рамки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, larson сказал:

Ви значить важаєте що після цифри два Вас зрозуміли???, тут собівартість перетопки воску чи вироблення даданівської рамки з усіма складовими порахувать не можуть, приклад тому звернення форумчанина Мико щоб допомогли вирахувати зарплатню найманого столяра на рамки.

тоді спробую пояснити. Наприклад пасічник володіє пасікою вартістю 100тис.грн (вулики, бджолосімї, інвентар, обладнання). В такому випадку слід розглядати альтернативне використання таких коштів, наприклад безризикове - вкладення на валютний депозит 6%. Тобто теоретично розглянути, що ці кошти можуть принести прибуток в іншому варіанті, а не вкладення в пасіку. Однак, якщо вкласти кошти в пасіку, то виникають певні ризики (інфляційні, політичні, зміна курсу, втрата пасіки, недобір врожаю), що збільшують норму прибутку. Такі ризики як: інфляційні, політичні, зміна курсу і т.д. як правило враховуються в різниці між депозитним курсом в грн та валюті (тому ставка по депозиту в грн вища ніж в дол.) і становить ставку по депозитам в грн. (16%), інші ризики такі ймовірність втрати пасіки, недобір врожаю, можна розрахувати з урахування середніх показників за останні роки. При своїх розрахунках я б оцінив ставку дисконту на рівні 25-30%, що складається з 6%безризикової ставки 10% відсотків економічних ризиків (різниця між грн та валютним депозитом) та 14 відсотків - ризики від вкладення в пасіку.

Більш простіше:

маючи 100тис.грн:

1.можна вкласти на валютний депозит з мінімальним ризиком і отримати 6% прибутку, або 6000грн.

2. можна вкласти на гривенний депозит маючи при цьому ризики, що гривня дещо знеціниться, відбудуться інфляційні процеси і купівельна спроможність гривні зменшиться, але при цьому отримаєте більший прибуток по ставці 16% або 16000грн.

3.Перші два варіанти не вимагають додаткових дій від пасічника окрім відкриття депозитного рахунку, однак створюючи пасіку і вкладаючи кошти в пасіку у пасічника виникають додаткові ризики в процесі управління та володіння пасікою. А тому він заслуговує на додаткову винагороду, що враховують такі ризики. В такому випадку пасічник має отримати прибуток по більш високій ставці 25% (як приклад)  або 25000.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, yurasaver сказал:

пасікою вартістю 100тис.грн (вулики, бджолосімї, інвентар, обладнання)

ну, гулять так гулять, 100 тис грн це 30 вуликів з бджолами і повністю ввесь інвентар до них, ці вулики за рік дають 35 кг меду кожен=1050 кг ( пасіка стаціонарна), яка середня ціна реалізації валової продукції? беру 1,5 бакса( бо в гривнях дуже коливається)1050*1,5=1575$( вал) далі треба постійно віднімати сукупні витрати ( заміна вощини, лікування, амортизація обладнання, придбання племінного матеріалу і зарплатня) останній пункт треба перевести спочатку в людиногодини сукупні . З цього треба починати, хто збирається кочувати або розширюватись з використанням найманої робочої сили то ті цифри будуть йти по наростаючій

А тепер притуліть мені кудись ваші 25 відсотків ставки?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

37 минут назад, larson сказал:

ну, гулять так гулять, 100 тис грн це 30 вуликів з бджолами і повністю ввесь інвентар до них, ці вулики за рік дають 35 кг меду кожен=1050 кг ( пасіка стаціонарна), яка середня ціна реалізації валової продукції? беру 1,5 бакса( бо в гривнях дуже коливається)1050*1,5=1575$( вал) далі треба постійно віднімати сукупні витрати ( заміна вощини, лікування, амортизація обладнання, придбання племінного матеріалу і зарплатня) останній пункт треба перевести спочатку в людиногодини сукупні . З цього треба починати, хто збирається кочувати або розширюватись з використанням найманої робочої сили то ті цифри будуть йти по наростаючій

А тепер притуліть мені кудись ваші 25 відсотків ставки?

по перше в вал.дох треба враховувати і іншу продукцію бджільництва

по друге:

37 минут назад, larson сказал:

далі треба постійно віднімати сукупні витрати 

 

для визначення собівартості сукупні витрати треба плюсувати, а для визначення результату віднімати від вал.дох.

а враховувати треба як фінансові витрати, а саме як витрати по %. Тобто, розглядати з точки зору, що пасіка-як субєкт діяльності отримала кредит на придбання Активів (обладнання, інструментів, вуликів......), а пасічник (ви ж самі) виступаєте інвестором-кредитором. Наприклад: якщо ви не маєте коштів, а йдете до банку берете кредит і купуєте активи для пасіки, тільки в такому випадку ви сплачуєте % по кредиту, яку запропонує вам банк, а якщо ви виступаєте інвестором, то сплачуєте дисконт, що враховує ваші ризики.

В інакшому випадку це хоббі і не потрібно взагалі рахувати ніякі витрати, а відноситися до цього як до нумезматики, філателії.....

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 минут назад, yurasaver сказал:

і іншу продукцію бджільництва

ви намагаєтесь мене дотиснути нарощуванням системи, а я хочу щоб спочатку система запрацювала на простих аргументах, тобто кошти є ,далі все купуєм і працюєм, слово " працюєм" якраз і розклдаєм на складові, " скільки отримано" і що постійно треба докладати, а вже потім доберемось до кредиту

12 минут назад, yurasaver сказал:

а якщо ви виступаєте інвестором, то сплачуєте дисконт, що враховує ваші ризики.

а оце для мене темна ніч, тому давайте припиним розмову допоки я в інеті або деінде не розберусь що це, дякую за розуміння

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, larson сказал:

ви намагаєтесь мене дотиснути нарощуванням системи, а я хочу щоб спочатку система запрацювала на простих аргументах, тобто кошти є ,далі все купуєм і працюєм, слово " працюєм" якраз і розклдаєм на складові, " скільки отримано" і що постійно треба докладати, а вже потім доберемось до кредиту

 

просто умовно розглядайте, все що ви вклали і будете докладати власними коштами як кредит з відсотком по кредиту 25%(умовно), от ці 25% і будуть відноситися до собівартості.

А дисконт простіше це так би мовити норма прибутку, так як % по депозиту

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Не ругайтесь.Себестоимость без нагрузки на пчеловода(количество пчелосемей на одного) и без обеспечения его минимальных житейских потребностей не считается. И только так можно получить среднее значение.И тогда исходя из полученного результата можно легко считать .И как не считай но себестоимость будет расти ,если у пчеловода меньше пчелосемей от нагрузки и будет снижаться если больше.Рост пасеки тоже ограничен физическими возможностями и при определенном переборе за счет оплаты наемных работников себестоимость опять начнет расти А дисконты ,кредиты,дипозитные ставки.Звучит красиво но ни туда.Посчитайте сначала золотую середину 

И какое отношение к выведению себестоимости меда имеют сообщения заведи пасеку в кредит и попробуй из него вылезти и даются рекомендации посчитать проценты по дисконту на гемморое

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Иван Иваныч сказал:

Не ругайтесь.Себестоимость без нагрузки на пчеловода(количество пчелосемей на одного) и без обеспечения его минимальных житейских потребностей не считается. И 

А при чём здесь мои житейские проблемы. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, yurasaver сказал:

просто умовно розглядайте, все що ви вклали і будете докладати власними коштами як кредит з відсотком по кредиту 25%(умовно), от ці 25% і будуть відноситися до собівартості.

Э нет.к себестоимости будет относится сумма та которая вложена,а процент и есть чистой прибылью ,если будет

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Сергей Тюркин сказал:

А при чём здесь мои житейские проблемы. 

Хорошо ,если на пасеку наняли работника,то по вашему ему платить не надо он же вроде как сегодня сытый и одетый с утра пришел,ну а дальше его свои домочадчы будут содержать ,а у вас и бесплатно поработает так сказать на энтузиазме.И вы с такими взглядами решили даже тут схитрить и занять рабочее место без оплаты труда

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Иван Иваныч сказал:

Хорошо ,если на пасеку наняли работника,то по вашему ему платить не надо он же вроде как сегодня сытый и одетый с утра пришел,ну а дальше его свои домочадчы будут содержать ,а у вас и бесплатно поработает так сказать на энтузиазме.И вы с такими взглядами решили даже тут схитрить и занять рабочее место без оплаты труда

Ну схитрить не схитрить. но Вы всё перекрутили. речь шла о Моей зарплате. я уже писал  если что считаем всё и зарплату нанятого рабочего и помощь кума.соседа.тёщи (бесплатно только в мышеловке) но так как я хозяин пасеки то я не на зарплате.

А так если себе ещё и зарплату начислять то у нас 90-99% пасек будут банкротами.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Любая работа имеет оплату и без ее посчета себестоимость не выводится.Нагрузка на одного 70 пчелосемей от которых средний показатель по меду 3-3,5 тонны.Беря минимальную зарплату по стране .Потому как ниже минималки не заплатишь.получаем 3700х12=44400.Кг меда при получении 3 т меда по одной зарплате будет составлять 44400/3000 =14,8 грн на кг только по зарплате.От того что хозяин пасеки не нанимает рабочего при расчете себестоимости зарплата ни уходит,а просто идет дополнительным доходом пчеловоду,но в себестоимость она включается

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Ну схитрить не схитрить. но Вы всё перекрутили. речь шла о Моей зарплате. я уже писал  если что считаем всё и зарплату нанятого рабочего и помощь кума.соседа.тёщи (бесплатно только в мышеловке) но так как я хозяин пасеки то я не на зарплате.

А так если себе ещё и зарплату начислять то у нас 90-99% пасек будут банкротами.

Это дело каждого как он будет вести свое хозяйство,но себестоимость без зарплаты рабочего не считают

Даже улей если включать в себестоимость будет иметь 2 значения.Если собрались содержать пасеку сроком расчитанным на эксплуатацию улья то улей расчитан на 10 лети амортизация на него 10% стоимости которые включаются в себестоимость,но так как это не средства окупаемости покупки то 10% еще прибавляется от стоимости приобретения.И только спустя 10 лет,когда второй улей будет куплен из амортизационных отчислений себестоимость упадет ,потому как уже стоимость покупки в нее не входит.То есть себестоимость за счет использования уже производства на улье сократится через 10 лет после начала пчеловождения

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Иван Иваныч сказал:

.И вы с такими взглядами решили даже тут схитрить и занять рабочее место без оплаты труда

Ну немного есть. Грузчик. водитель.сторож.повар. агроном.ветеринар. пчеловод-медовик.пчеловод-матковод.   и что мне за всех себе зарплату начислить ???

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Иван Иваныч сказал:

.Нагрузка на одного 70 пчелосемей от которых средний показатель по меду 3-3,5 тонны.Беря минимальную зарплату по стране .

А почему 70.      если и нанимать то  полтора пчеловода на 500 семей.  

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

  • Алёнка changed the title to Себестоимость мёда

Присоединяйтесь к обсуждению

Вы можете написать сейчас и зарегистрироваться позже. Если у вас есть аккаунт, авторизуйтесь, чтобы опубликовать от имени своего аккаунта.

Гость
Ответить в этой теме...

×   Вставлено с форматированием.   Вставить как обычный текст

  Разрешено использовать не более 75 эмодзи.

×   Ваша ссылка была автоматически встроена.   Отображать как обычную ссылку

×   Ваш предыдущий контент был восстановлен.   Очистить редактор

×   Вы не можете вставлять изображения напрямую. Загружайте или вставляйте изображения по ссылке.

×
×
  • Создать...