Перейти к содержанию

Осінь2018\ Зима2019


ромео

Рекомендуемые сообщения

34 хвилини тому, Bладимиp сказав:

А чего хорошего в сахаре?

Набагато легший на кишечник, бджола може довше сидіти без обльоту, до того ж цукровий сироп в сотах некам'яніє, як сонях. Одна незручність- це потрібно  загодовувати. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 часов назад, davolodya сказал:

У мене  навпаки, мета зберегти не багато зимувалих маток, а збереження бджоли в нуках, щоб поменше рухів було з повторним заселенням, повторним трушенням бджоли. Тому планую зимувати нуки по 2 корпуси, щоб рамочки в сумі давали висоту рамки нс 300, але це вже на слідуючу зиму.

Збереглися матки i збереглася пчола, зимувати на два корпуси буде простшше можна буде зимувати i на вулицi. Збереженi матки наростять до матковивiдного сезону  повнi нуклеуси пчоли, залишиться вiдIбрати матку i подiлити нуклеус. Зимувалi матки можна продати або використати для пчолопакетiв.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

@Микола 5 Ви лайкнули і там де пропонують зимувати на цукрі і там де на соняшнику, ви всіх підтримуєте:az::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Bладимиp сказал:

А чего хорошего в сахаре?

дешевле

технологичнее

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, larson сказал:

@Микола 5 Ви лайкнули і там де пропонують зимувати на цукрі і там де на соняшнику, ви всіх підтримуєте:az::umora:

Пасiчникiв багато  однi добре зимують на соняшниковI iншi на цукру э такi що зимують на часинi верескового меду, все залежить вiд богатьох факторiв ( вiд породних особливостей бджiл, клiматичних умов, вiд самого пасiчника i тд.) . Взагалi вважаю що слабкi по силi сiмейки краще зимувати на цукровi. :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 минуты назад, artemishe сказал:

дешевле

і по скільки цукру ( в кілограмах) на сім*ю?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, davolodya сказав:

Племінне ядро варто зберігати і примножувати  в інший спосіб, без загибелі 10% пасіки. Робіть вибраковку самі,  не пускайте в зиму слабачків, хворих і просто підозрілих, якщо з сім'єю щось не те,  вибракуйте її ще в активний сезон, якісна обробка від кліща і якісні корма в зиму, - і тоді зимові втрати  будуть максимально наближені до нуля,  Ви ж для себе, для родини робите все, щоб бути здоровими і нехворіти,  бджоли теж живий організм, до того ж свій, власний, чому ж до них  відношення інше? Ви ж для своєї сім'ї таких 10 % непрогнозуєте?  Якщо бджіл любите і піклуєтеся про них, бачите в них в першу чергу бджілок, а не гроші за проданий мед, то і філософія Ваша повинна бути зовсім протилежна, тоді в відході сімей будете бачити не норму в 10%, а свої недопрацювання, і таких процентів практично небуде ...

А на рахунок нервувати, то я зовсім ненервую, нема причини, бо стараюся зробити всі умови для вдалої зимівки, мої бджілки живі-здорові, а за чужі стандартні 10 % відходу- просто бджолу шкода, не пасічника.

У минулому сезоні було зроблено приріст у 40 %, тобто пішов інтенсивним шляхом+ відходжу від старої системи лежаків, які ще зберігаються і кочують на інший точок (ніяк не можу позбутися ще дідових старезних і побитих долею сундуків)+2018 рік дійсно був аномальним у плані соняха в нашій місцевості (3 серпня різко обірвався взяток, хоча завжди викачував ще 10-15 серпня). Згоден з Вами,  що треба вибраковувати та об,єднувати слабких відводків. Сподіваюся, що зовсім скоро мій інтенсивний шлях розвитку пасіки перейде на інтенсивний.

9 годин тому, РУТ-61 сказав:

Зробити відповідні висновки і в слідуючу зимівлю знов втрати,знов 10%-не розумію.

Вік живи - вік учись. Експериментую, пробую нові для себе технології і прийоми, тому похибка має місце. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 години тому, Лавр сказав:

Хлопці, треба вчитись зимувати на соняху. Все іде до того що спекотна друга частина літа змусить іти на це. Нема там нічого складного, ми завжди зимуємо на соняху.

Якби Ви потрапили із своїм безцінним досвідом в умови Чернігівщини, Сумщини, Харківщини, Донеччини, Луганщини  із безобльотним періодом до 150 - 170 днів із зимівлею надворі і 20 градусними морозами тоді оці слова були б зовсім іншими. В кожній місцевості свої особливості. В моїх умовах бджоли попадають під отруєння перед соняшником і після соняшника попадають під гербіциди і знову потроху гинуть. Із кожного вулика зникає 2 - 3 рамки льотних бджіл і в зиму у вуликах залишається 5 - 6 рамок. Ці бджоли обігрівають корми тільки там де сидять а поза клубом соняшниковий мед перетворюється на медовий бетон який не зникає навіть влітку коли до вулика йде набризк із акації або липи. Так от коли клуб виїдає корми там де сидить то в кінці лютого такі бджоли літають неначе гарно і сильно а через два тижні по вуликах може лежати вже свіжий підмор. Ось так у нас зимують на соняшниковому меду надворі. В зимівнику і на півдні звичайно що набагато легше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

44 минуты назад, Крук сказал:

Якби Ви потрапили із своїм безцінним досвідом в умови Чернігівщини, Сумщини, Харківщини, Донеччини, Луганщини  із безобльотним періодом до 150 - 170 днів із зимівлею надворі і 20 градусними морозами тоді оці слова були б зовсім іншими. В кожній місцевості свої особливості. В моїх умовах бджоли попадають під отруєння перед соняшником і після соняшника попадають під гербіциди і знову потроху гинуть. Із кожного вулика зникає 2 - 3 рамки льотних бджіл і в зиму у вуликах залишається 5 - 6 рамок. Ці бджоли обігрівають корми тільки там де сидять а поза клубом соняшниковий мед перетворюється на медовий бетон який не зникає навіть влітку коли до вулика йде набризк із акації або липи. Так от коли клуб виїдає корми там де сидить то в кінці лютого такі бджоли літають неначе гарно і сильно а через два тижні по вуликах може лежати вже свіжий підмор. Ось так у нас зимують на соняшниковому меду надворі. В зимівнику і на півдні звичайно що набагато легше.

Добавити можна лише одне, сонях в кожній місцевості виходить різний, один при нулі градусів можна колупати ложкою на іншому  при кімнатній температурі можна цв"яхи рівняти

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, davolodya сказав:

Щедра Ви людина, отак бджолами розкидатися...10% від Ваших 40 сімей- це 4сім'ї,  і їх загибель це по-Вашому нормальний результат? Що значить закліщені і неблагонадійні? Ви що, від кліща необробляєте? Мене за бджілок в підморі душа болить, що вони до весни недожили,  а тут 10% відходу нормально:blink::( я такого нормально ніяк нерозумію...

Не тільки у мене нормально, світовий досвід. Закліщені -  це закліщені. Обробляв тимолом. Тимол не завжди гарантує 100% (а що гарантує?). Можливо ті сім'ї були більш закліщені раніше і бджола постраждала ще до закладки тимола в серпні. Можливо вони змогли викинути тимол з вулика. Щодо підмору - це природний процес, пожалійте вашу душу ;)

Тільки що, davolodya сказав:

Ви ж для себе, для родини робите все, щоб бути здоровими і нехворіти,  бджоли теж живий організм, до того ж свій, власний, чому ж до них  відношення інше? Ви ж для своєї сім'ї таких 10 % непрогнозуєте?  Якщо бджіл любите і піклуєтеся про них, бачите в них в першу чергу бджілок, а не гроші за проданий мед, то і філософія Ваша повинна бути зовсім протилежна, тоді в відході сімей будете бачити не норму в 10%, а свої недопрацювання, і таких процентів практично небуде ...

Моя філософія така: бджоли не одомашнені тварини, не приручені, вони живуть в природі за законами природи та природного відбору. Ми можемо дещо змінити, втрутитись, але не повністю відмінити закони природи. І бджіл ми ніколи не приручимо, навіть відселекціонованих в Німеччині. Люди не є такою ж частиною природи, як бджоли чи інші тварини. Людська популяція все далі відходить від еволюційного процесу та існує за іншими правилами. Переносити свої людські уявлення на закони природи - невдала ідея.

я не вважаю, що втрат можна уникнути завжди, а все лише в досвіді, вмінні, майстерності. В наш час, при цій екології, ні в чому не можна бути впевненим.

 

   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Sashko сказал:

Сподіваюся, що зовсім скоро мій інтенсивний шлях розвитку пасіки перейде на інтенсивний.

І буде інтенсивний в квадраті:rofl:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 хвилину тому, Arius сказав:

я не вважаю, що втрат можна уникнути завжди, а все лише в досвіді, вмінні, майстерності. В наш час, при цій екології, ні в чому не можна бути впевненим.

Всі втрати залежать в першу чергу від кожного з нас. Успішна зимівка- це в першу чергу правильна підготовка бджіл до зими, якісна обробка від кліща, якісний корм. Якщо сумніваєтеся в якості корму, загодуйте сиропом. Сумніваєтеся в ефективності обробки тимолом- обробіть чимось ефективнішим, і втрати зменшите, якщо не повністю, то до мінімуму.  Якщо невірите, запитайте тих, хто багато років зимує без втрат, таких є досить , і жоден з них немає тих ваших 10 %  обов'язкового відходу. Обов'язковий він лише у Вас, бо Ви так себе налаштувати

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Гурович сказав:

І буде інтенсивний в квадраті:rofl:

екстенсивний, але Ви мене зрозуміли;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

28 минут назад, Sashko сказал:

екстенсивний, але Ви мене зрозуміли;)

Конечно, понял. Только переходить на экстенсивный путь развития смысла нет:IMHO1:.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

26 минут назад, davolodya сказал:

..... Якщо невірите, запитайте тих, хто багато років зимує без втрат, таких є досить , і жоден з них немає тих ваших 10 %  обов'язкового відходу.....

ще минулого сезону я б перший похвастався про середньостатистичну втрату одного відводка за три зими, але минулої осені в останні погожі дні багато бджоли не повернулось, як пізніше вияснилось "стрекоза" бігала за пару кілометрів по свіріпі, тож всі сім"ї  значно слабшими пішли в зиму, прогнозувати будь які відсотки відходу сьогодні не реально і за любу кількість прикро.......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, artemishe сказав:

лучше учитесь зимовать на сахаре.  ничего хорошего в зимовке на подсолнечнике нет

Дехто сповідує і виробництво цукрового меду, накажете перейняти досвід?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, Николай S сказал:

Добавити можна лише одне, сонях в кожній місцевості виходить різний, один при нулі градусів можна колупати ложкою на іншому  при кімнатній температурі можна цв"яхи рівняти

Это не от местности а от влажности . больше влажность крупный кристал ( икра ) .   меньше влажность ( салоподобный ) на холоде очень твёрдый.    зто конкретно за  чистый подсолнух. с примесями других медов может быть по другому.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

34 хвилини тому, Николай S сказав:

ще минулого сезону я б перший похвастався про середньостатистичну втрату одного відводка за три зими, але минулої осені в останні погожі дні багато бджоли не повернулось, як пізніше вияснилось "стрекоза" бігала за пару кілометрів по свіріпі, тож всі сім"ї  значно слабшими пішли в зиму, прогнозувати будь які відсотки відходу сьогодні не реально і за любу кількість прикро.......

Навіть  в такому випадку відхід можна і варто  звести до мінімуму.  Навіщо пускати в зиму купу слабаків? щоб рахувалися, що вони є? Якусь частину пасіки можна пустити на підсилення, в зиму підуть сильніші сім*ї, відповідно результат зимівки буде більш прогнозований, а навесні відновите кількість  відводками. Як на мене, це кращий варіант, ніж багато слабачків  перезимовувати і цілу зиму за них переживати.

Тому ще раз скажу,  результат зимівки в великій мірі залежить від нас, від готовності і бажання мати добрі результати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Сергей Тюркин сказал:

Это не от местности а от влажности . больше влажность крупный кристал ( икра ) .   меньше влажность ( салоподобный ) на холоде очень твёрдый.    зто конкретно за  чистый подсолнух. с примесями других медов может быть по другому.

И я о том же, есть местность с множеством водоёмов, если рядом пойма большой реки а есть "степь широкая"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, davolodya сказал:

Навіть  в такому випадку відхід можна і варто  звести до мінімуму.  Навіщо пускати в зиму купу слабаків? щоб рахувалися, що вони є? Якусь частину пасіки можна пустити на підсилення, в зиму підуть сильніші сім*ї, відповідно результат зимівки буде більш прогнозований, а навесні відновите кількість  відводками. Як на мене, це кращий варіант, ніж багато слабачків  перезимовувати і цілу зиму за них переживати.

Тому ще раз скажу,  результат зимівки в великій мірі залежить від нас, від готовності і бажання мати добрі результати.

Згоденн але не завжди зробити  це можна встигнути, від +12 вдень до прогнозованих -14 вночі  було лише пару днів, коли оцінів ситуацію що вийшла потрава то залишалось лише швиденько заносити бо знаю як слабаки могли посипатись наступної ночі, тож лише весна покаже чи -14 та далі -10-8вночі  чи всю зиму +2 +3 що  буде краще .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Николай S сказав:

лише весна покаже чи -14 та далі -10-8вночі  чи всю зиму +2 +3 що  буде краще .

Краще однозначно сильні сім*ї, їм без різниці, вулиця чи зимівник. Для слабачків мабуть краще зимівник. Чому мабуть? бо немаю ні слабачків, ні зимівника, зимують на вулиці, тому можу лиш здогадуватися.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, davolodya сказал:

Краще однозначно сильні сім*ї, їм без різниці, вулиця чи зимівник. Для слабачків мабуть краще зимівник. Чому мабуть? бо немаю ні слабачків, ні зимівника, зимують на вулиці, тому можу лиш здогадуватися.

Я теж ніякого зимівника не будував, на подвір"ї покійних батьків ніхто не проживає, там стоїть моя пасіка, в хаті літом качаю а зимою заношу пчіл, ...

з вікна моєї спальні весь точок прострілюється......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

13 хвилини тому, Николай S сказав:

Згоденн але не завжди зробити  це можна встигнути, від +12 вдень до прогнозованих -14 вночі  було лише пару днів,

 

58 хвилин тому, davolodya сказав:

результат зимівки в великій мірі залежить від нас, від готовності і бажання мати добрі результати.

хто хоче, той має результат, хто нехоче, шукає причини.

Для підсилення сімей багато часу непотрібно, я особливо цінні матки підсилюю при значних похолоданнях, коли вже починаються приморозки

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, davolodya сказал:

 

хто хоче, той має результат, хто нехоче, шукає причини.

Для підсилення сімей багато часу непотрібно, .......

 

56 минут назад, Николай S сказал:

...... коли оцінів ситуацію що вийшла потрава то залишалось лише швиденько заносити бо знаю як слабаки могли посипатись наступної ночі, тож лише весна покаже чи -14 та далі -10-8вночі  чи всю зиму +2 +3 що  буде краще .

пісьля обльоту звітую про результат, поки в зимівнику +3.0 хтось його ж гріє......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

9 часов назад, Николай S сказал:

 

з вікна моєї спальні весь точок прострілюється......

Звучит как предупреждение.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...