Перейти к содержанию

Осінь2018\ Зима2019


ромео

Рекомендуемые сообщения

+9. Літали. Але обльотом то не назвеш. Так десь на 30% від повної шкали. 3 сімейки відійшло. На скору руку в деяких зробив поверхову ревізію на корма. Побачив причину. Корм дубовий. Як камінь. Майже в усіх вуликах. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

51 минуту назад, ромео сказал:

+9. Літали. Але обльотом то не назвеш. Так десь на 30% від повної шкали. 3 сімейки відійшло. На скору руку в деяких зробив поверхову ревізію на корма. Побачив причину. Корм дубовий. Як камінь. Майже в усіх вуликах. 

Зимувати на соняху то на цей  час велика лотерея. Зимівля 2016 р. переконала, що не варто в ці ігри грати.

У моїх краях повноцінні обльоту, зимівля була легка, крім одного це полівок.

Сім'ї на центральному  точку невеликі, так як трохи притравилися літом, але всі в нормальному стані і фактично без осипу.

Дістали ці малі миші відверто, сліди було напевне в 10 а то і більше вуликів,  2 відводки з'їли.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Перший повноцiнний облiт, облiталися всi родини, в половини встиг помiняти днища. Також винic для обльоту сiмейки якi зимували в нуклеусах в погрiбi, зимувалы на 1\2 145 рамки ( робив як експеримент) з 19 сiмейок перезимувало 18, думаю що можна так зимувати корму залишилося вдосталь в деяких сiмейках вже э розплiд.

DSCN3974.JPG

DSCN3979.JPG

DSCN3973.JPG

DSCN3976.JPG

DSCN3977.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, Gnat сказав:

У мене в 2015 році в 20-23 лютого потягнули пилок.
 

 

омела із січня починає квітувати і квітує до осені.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 хвилин тому, Лозко Василий сказав:

А я ще задоволений від того що сьогодні неділя , жінки не вивішували біизну , а то не уникби докорів прачок.

а я машину загнав в гараж і цього року вона була без гірчичного горошку, і мені не треба буде пояснювати ,що це не іржа.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5c698da73de43_2262.thumb.jpg.56a44990744e2f8f13936e12b842e748.jpg

Мої також сьогодні гарно політали !!! Все зимівлю закінчено.:ole_ole:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 хвилин тому, ромео сказав:

Корм дубовий. Як камінь. Майже в усіх вуликах. 

Сонях? Чому недокормлюєте сиропом?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, ромео сказал:

Побачив причину. Корм дубовий. Як камінь. Майже в усіх вуликах. 

Теж одну зиму був в мене такий камінь , після того соняху лишаю по мінімум.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В мому районі, в кого бджоли в городі, теж повноцінно облетілись , по селах 50:50.

В мене ті що біля дому мабуть теж облетілись, судячи по слідам на кришах. Основна частина пасіки ще взимівнику, там сьгодні було +3 , тому ніхто нікуди не літав:umora:, ще встигнуть.

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, Конструктор сказал:

В мому районі, в кого бджоли в городі, теж повноцінно облетілись , по селах 50:50.

В мене ті що біля дому мабуть теж облетілись, судячи по слідам на кришах. Основна частина пасіки ще взимівнику, там сьгодні було +3 , тому ніхто нікуди не літав:umora:, ще встигнуть.

 

 

Якщо точки в затишному і з доступом сонця місці, то гарно облітувалися, у вітряних погано.

Частина відводки те ж чекає свого часу у зимівнику.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, davolodya сказал:

Сонях? Чому недокормлюєте сиропом?

Іронія в тому, що років з 10 не було зимових втрат. А років уже 7 зовсім не докормлював. І зимівля була чудова. Цього року вперше почав докормлювати, бо запаси були недостатні. Давав небагато: всім по 2л сиропу, деяким більше, але не більше 5 літрів окремим. 

Звичайно, сироп спожили в першу чергу. Зараз пішов мед.

Катастрофи, звичайно, нема. Та й причина не тільки в твердості корму. Всі інші гризуть і нормально себе почувають.

А ці піднялись догори, опоносились і осипались... Природній відбір діє...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

На точку 1 облітались 50%, переважно українські вулики, які нагрітись встигли першими. Інші ж обмежились легкою розвідкою, а в очеретяному взагалі носа на двір не показували. Процесу видно завадив поривчастий північно-західний вітер

IMG_0337.thumb.JPG.b206759daee6781de8da737ece2353fd.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Лозко Василий сказал:

А я ще задоволений від того що сьогодні неділя , жінки не вивішували біизну , а то не уникби докорів прачок.

А моя вивішувала. Вдень гуділа пасіка, тепер гудить жінка.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

46 минут назад, ромео сказал:

Цього року вперше почав докормлювати, бо запаси були недостатні. Давав небагато: всім по 2л сиропу, деяким більше, але не більше 5 літрів окремим. 

Звичайно, сироп спожили в першу чергу. Зараз пішов мед.

Катастрофи, звичайно, нема. Та й причина не тільки в твердості корму. Всі інші гризуть і нормально себе почувають.

А ці піднялись догори, опоносились і осипались... Природній відбір діє...

Така сама картина і в МЕНЕ! Мінус два слабаки, ще до Нового року - гигнули. Потім, ще відводок в січні загинув (з "покупною" та підсаженою в кінці серпня маткою). Тепер наразі - один слабочок майже "всьо" (залишилась одна вуличка бджіл, а бджоли де був мед у вуличках осипались :dntknw: ) та ще йшла в зиму сильна сім ' я, а тепер - "пронос" (може канді з ліками трохи виправлять ситуацію). Итого - мінус чотири на цей час! :( Кормив в зиму "сіропчиком" з додаванням уксусної ессенції ! :hmm: А до минулого 2018 року - зимував без втрат і забув про годівниці.

Ну і про приємне - ОБЛІТ моєї "карпатки" ! Сьогодні о 14.00 годині було +10 С в нас. Весняно! :ax:Правда - не всі обліталися, а тільки П ' ЯТЬ бджолосімей.

Улей №3 - 2.jpg

Улей №3 - 3.jpg

Загальний вид пасіки, бо весняно - НАДИХАЄ та налаштовує на робочий лад. Скільки роботи в нас попереду, КОЛЛЕГИ ?! Ще скучимо за зимою - ЛІТОМ! Кругообіг, однако! :umora:

План пасеки 3.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В тіні сьогодні+15 був обліт 100/,,ні фото, ні відео незробив.,повіз дочку у лікарню,настрій двоякий.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, ромео сказав:

Побачив причину. Корм дубовий. Як камінь.

Висновок не повний. Хочу доповнити - треба правильних;) бджіл для соняшнику тримати, а саме УС, яка чудово зимує на одному соняшнику, оскільки в нас іншого не буває.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

15 минут назад, Mihail-ves сказал:

Хочу доповнити - треба правильних бджіл для соняшнику тримати

А хіба є бджоли не правильні? :dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 хвилини тому, Конструктор сказав:

А хіба є бджоли не правильні? :dntknw:

ні, немає! Тому і кажу правильних тримайте!:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Кто из Киевской области, облет был?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Микола 5 сказав:

зимували на 1\2 145 рамки ( робив як експеримент) з 19 сiмейок перезимувало 18

А кожна сімейка на скількох рамках (1\2 145) зимувала? І чи підсилювали в зиму бджолами з інших сімей?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У Вінниці було +11,5 о 12-30. На пасіці+8,5... Обльоту не було. Пару сімей, що на сонці злегка політали. А шлунки уже повні... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, Бджолопотам сказал:

А кожна сімейка на скількох рамках (1\2 145) зимувала? І чи підсилювали в зиму бджолами з інших сімей?

4 маткомicця обэднував на одну матку, закормлював сиропом, зимували на 12шт. 1\2 145 рамок, бджолами з iнших сiмей не пiдсилював. Зараз гнiзда скороченi до 6-9 рамок, планую дати кандi/

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, Sanich сказав:

У Вінниці було +11,5 о 12-30. На пасіці+8,5... Обльоту не було. Пару сімей, що на сонці злегка політали. А шлунки уже повні... 

Хм......я на 15 км південозахідніше знахожусь обліт був гарний, %80 сімей обліталось хоча і були такі які вирішили що ще не час.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, shumila_1982 сказал:

Скільки роботи в нас попереду, КОЛЛЕГИ ?! Ще скучимо за зимою - ЛІТОМ!

Згоден на 100%

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...