Перейти к содержанию

Осінь2018\ Зима2019


ромео

Рекомендуемые сообщения

+8+10 градусів накрапає дощик, але коли виходить сонечко то бджілки, кому сильно, треба облітаються.

 

https://www.youtube.com/watch?v=y07vPhyun8g

 

 

 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

повним ходом йде обліт, без втрат на сьогодні. 30.01 2019 р.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Називається "не ждали"... У мене є -1... Перший за останні років із 10... 

Вигляд зверху.

5c51ce38a3630_.thumb.JPG.6847ef7ab60ba883168f6f7f61916d43.JPG

середні рамки

5c51ce395a8ea_2.thumb.JPG.db2e47c353eac2d27d22b4056da7db75.JPG5c51ce3a476ba_3.thumb.JPG.b59cd61cb861f18ddd15649914514d1e.JPG

Вся бджола на дні. Застиглі бджоли були тільки в одній вуличці на розплоді. Залишки (зо дві жмені) приєднав до ще одного "кандидата на вибування". 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, ромео сказал:

Називається "не ждали"... У мене є -1... Перший за останні років із 10... 

Вигляд зверху.

5c51ce38a3630_.thumb.JPG.6847ef7ab60ba883168f6f7f61916d43.JPG

середні рамки

5c51ce395a8ea_2.thumb.JPG.db2e47c353eac2d27d22b4056da7db75.JPG5c51ce3a476ba_3.thumb.JPG.b59cd61cb861f18ddd15649914514d1e.JPG

Вся бджола на дні. Застиглі бджоли були тільки в одній вуличці на розплоді. Залишки (зо дві пригоршні) приєднав до ще одного "кандидата на вибування". 

 

А що був за корм в рамках.

Щось рано для випорожнення.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

8 хвилин тому, ромео сказав:

Називається "не ждали"... У мене є -1... Перший за останні років із 10... 

Вигляд зверху.

 

середні рамки

 

Вся бджола на дні. Застиглі бджоли були тільки в одній вуличці на розплоді. Залишки (зо дві жмені) приєднав до ще одного "кандидата на вибування". 

 

Кліщ попрацював - це точно. Та ,мабуть, ще й падь. А на гречці вони не стояли?:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 години тому, Лавр сказав:

повним ходом йде обліт, без втрат на сьогодні. 30.01 2019 р.

Може й собі до вас на обліт прокочувати?..:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сім'я не зупинилася гнала розплід, шансів для обльоту не було і корм не зовсім був якісний.

В 2016 р. у мене були схожі випадки, коли не замінив те, що принесли у серпні-вересні на сироп, на точку де був сильний медозбір з соняха, а на іншому точку було все ідеально, де зимували на золотарнику з сиропом.

Цього року є один точок, який зимує на гарбузовому з золотарником  меді плюс сироп 10 кг., сім'ї дуже великі вийшли в інших основному цукровий сироп на 75% і сім'ї менші.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Нічого не рано, на мою думку це розплід, одні зпрацювались інші не облетілись (точніш обліт в гнізді) і паніка. Випадки схожі не поодинокі, хоча тривогу бити пока рановато :IMHO:

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, Wladimir_K сказал:

А що був за корм в рамках.

Щось рано для випорожнення.

Сонях+пожнивна гречка+сироп

Конкретно в цьому вулику була миша.

Що засмучує - ретельно пасіку (кожен вулик) не переглядав, лише вибірково. Є ще 5-6 тривожних. Достатньо просто подивитись на дно вулика. Якщо за щитом підмору нема - то порядок. А в них підмору багато. Присутнє також випорожнення.

От тепер думаю. Робити шось із ними? З одного боку - жалко, а з іншого - рятуючи такі сім'ї ми робимо ведмежу послугу, порушуючи природній відбір кращого матеріалу.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, ромео сказал:

Сонях+пожнивна гречка+сироп

Конкретно в цьому вулику була миша.

Що засмучує - ретельно пасіку (кожен вулик) не переглядав, лише вибірково. Є ще 5-6 тривожних. Достатньо просто подивитись на дно вулика. Якщо за щитом підмору нема - то порядок. А в них підмору багато. Присутнє також випорожнення.

От тепер думаю. Робити шось із ними? З одного боку - жалко, а з іншого - рятуючи такі сім'ї ми робимо ведмежу послугу, порушуючи природній відбір кращого матеріалу.

Буває, що молода пізня матка  не може зупинитися і зимівля ніякая, але вже на наступний рік у сім'ї все добре із зимівлею.

Сильно багато вхідних даних  даних на це впливає.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

54 минуты назад, Wladimir_K сказал:

А що був за корм в рамках.

Щось рано для випорожнення.

Не соняшник точно 

Весь час на соняху такого ніколи не бачив

Були випадки , що сімьї гнали розплід . так  у них постійно бдожола вилазила на вулицю 

Весною , як ростає сніг перед вуликом вієром лежить піввідра бджоли 

А у вулику залишается жменька бджіл на залишках розплоду .захолоняє

Рамки майже чисті поодинокі пятна на місці розплоду

Виходить на соняху бдожолам хватає сили вилізти на вулицю

А тут як будто понос напав і до льотка не добігли

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Тільки що, Wladimir_K сказав:

Буває, що молода пізня матка  не може зупинитися і зимівля ніякая, але вже на наступний рік у сім'ї все добре із зимівлею.

Сильно багато вхідних даних  даних на це впливає.

розплід під бруском явно не з осені. Миша і (кліщ:IMHO:) плюс корм явно кристалізований не видно тільки до якої степені. Опоношення то вже наслідки виснаження сім*ї.  Ромео, якщо пасіка вдома то миша це явний прокол. При вашому досвіді це  ......

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Якщо миша, то про що ми тут говорим!

Пішли в столярку ;)

IMG_9731.JPG

IMG_9734.JPG

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, M_Oleksandr_V сказав:

Якщо миша, то про що ми тут говорим!

Пішли в столярку ;)

IMG_9731.JPG

IMG_9734.JPG

нема з чого, а треба ще по мінімому 500 рамок.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

По фото видно, клуб оторвался от меда.. Вопрос почему оторвался?.  Во время зимовки семья  слабела (ромео писал , что много подмора ), пчелы это чувствуют, поднимают температуру, матка начинает червить. Поначалу все нормально, пчелы обсиживают и расплод и мед, но процесс идет, пчела отходит и клуб отрывается от меда, оставаясь на расплоде наступает голод, понос и гибель семьи.,.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 минуту назад, Лавр сказал:

нема з чого, а треба ще по мінімому 500 рамок.

В мене також не вистачило сухої 25 - знайшов 30 і вперед, але у Вас думаю вона не так шукається як у нас, що можу сказати - треба шукати!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

40 минут назад, Лавр сказал:

розплід під бруском явно не з осені.

Звичайно, ні. Рамки були практично на 75-80% з медом. На фото видно, що більше половино спожито.

43 минуты назад, Лавр сказал:

корм явно кристалізований

ні, не кристалізований

44 минуты назад, Лавр сказал:

Ромео, якщо пасіка вдома то миша це явний прокол. При вашому досвіді це

Каюсь, є такий гріх

20 минут назад, Н. Петрович сказал:

По фото видно, клуб оторвался от меда.. Вопрос почему оторвался?.  Во время зимовки семья  слабела

Така сама думка. Сім'я просто танула від початку зимівлі. І коли їх залишилось мало, то почали гнати розплід. Достати до корму вже не змогли. Питання чого слабли в мене відповіді не має... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

50 минут назад, Wladimir_K сказал:

Буває, що молода пізня матка  не може зупинитися і зимівля ніякая, але вже на наступний рік у сім'ї все добре із зимівлею.

 

Вже 2 роки  на всій  медовій пасіці міняю маток осіню , і різниці в зимівлі не бачу ,  і молоді і старі матки можут сіяти цілу зиму , а причин може бути багато , і я думаю від матки це  залежить меньше всього.:IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 минуты назад, Конструктор сказал:

Вже 2 роки  на всій  медовій пасіці міняю маток осіню , і різниці в зимівлі не бачу ,  і молоді і старі матки можут сіяти цілу зиму , а причин може бути багато , і я думаю від матки це  залежить меньше всього.:IMHO:

Одна з причин миша, такі сім'ї зимують завжди погано.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, ромео сказав:

Звичайно, ні. Рамки були практично на 75-80% з медом. На фото видно, що більше половино спожито.

ні, не кристалізований

Каюсь, є такий гріх

Така сама думка. Сім'я просто танула від початку зимівлі. І коли їх залишилось мало, то почали гнати розплід. Достати до корму вже не змогли. Питання чого слабли в мене відповіді не має... 

 Те, що сім"я загинула через не зовсім вчасний розплід - це на 90 відсотків .Та в чім же причина того ?

      А коли ви почали обробляти цю сім"ю від кліща?:ah:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 минут назад, ромео сказал:

 

Така сама думка. Сім'я просто танула від початку зимівлі. І коли їх залишилось мало, то почали гнати розплід. Достати до корму вже не змогли. Питання чого слабли в мене відповіді не має... 

Колега учора звонив 

Сімья вся лежить на дні , тільки невелика кількість замерзла на рамкі 

Описав розплоду на залишках замерзлої бджоли нема зовсім 

Є подинокі пятна поносу , також в районі замерзлої бджоли 

До задньої стінки ще 10 або більше 10см меду по вертикалі рамки в залежності від рамки 

Чого сипонулись без росплоду і поносу :dntknw:

Стояли пластини Варостоп  (наш з форума ) , мед соняшник 

Головне одна сімья частково сидить на двох маломедках майже пустих рамках , забув забрать так і стоять біля повномедного гнізда збоку 

Просто раді єксперементу не трогає  , так живі даже підмору майже немає

До своїх ще не ходив жду коли сніг на кришах розтане , піду мишей поганяю :umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

Сонях+пожнивна гречка+сироп

Конкретно в цьому вулику була миша.

Що засмучує - ретельно пасіку (кожен вулик) не переглядав, лише вибірково. Є ще 5-6 тривожних. Достатньо просто подивитись на дно вулика. Якщо за щитом підмору нема - то порядок. А в них підмору багато. Присутнє також випорожнення.

От тепер думаю. Робити шось із ними? З одного боку - жалко, а з іншого - рятуючи такі сім'ї ми робимо ведмежу послугу, порушуючи природній відбір кращого матеріалу.

Ну, от і дочитався я. Миша - головна причина. :IMHO:Я раніше запитував за гречку, бо гречка теж не ахті для зимівлі - вона багата органічними сполуками, що не перетравлюються бджолами. Але якщо там була миша - ото точно наслідки її перебування у гнізді .  Від того й танула сім"я, бо та падлюка їх постійно турбувала. А бджоли навіть мишиний запах не переносять...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 минут назад, Wladimir_K сказал:

Одна з причин миша, такі сім'ї зимують завжди погано.

Це точно .

На мою думку до появи ранього розплоду може спонукати і мишка і не якісний корм і кліщ , при цих всіх факторах бджоли тривалий час стривожені , що призводить до підняти температури і розплоду . :IMHO:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

19 минут назад, Конструктор сказал:

Це точно .

На мою думку до появи ранього розплоду може спонукати і мишка і не якісний корм і кліщ , при цих всіх факторах бджоли тривалий час стривожені , що призводить до підняти температури і розплоду . :IMHO:

Кліщ і корм це системна проблема від них страждає більшість сімей зразу на точку, а не поодинокі.

Тому хто б мене не переконував, а від зимівлі на соняху відмовився остаточно і тут навіть причина не в самому меді, а в його обробітку в кінці цвітіння і ще падді незрозумілій, яку тягнуть у гніздо в кінці літа, тому закормлюю і зимівля проходить нормально.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Миша - то дійсно не добре. Але якби причина була в тому, то це була б єдина сім'я з проблемою. На жаль, такі ще є... І попереду лютий. Давненько я рамок з поносом не бракував. :(

Корм? Якщо так, то проблема ця далася б взнаки на всій пасіці. Проте левова частка сімей сидять просто хрестоматійно - нерухомо біля передньої стінки з мінімумом підмору, без слідів поносу.

Кліщ? Обробка Варостопом у вересні і контрольний біпіном. Всі однаково вже кілька років 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...