Перейти к содержанию

Осінь2018\ Зима2019


ромео

Рекомендуемые сообщения

21 час назад, Василика сказал:

Это не я придумал, в какой-то книжке прочитал

Ось знайшов щось схоже

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Василика сказал:

Щас пришел от улья - заглядывал в пустое отделение, шо через деревянную закладную с гнездом, так там стены в инее, было две рамки суши, в одной   из которых оставалось еще чуть сиропа, наверное не влезло в гнездо и очень сыро. Я убрал рамки, потолочины с пустого отделения и завернул одеяло на заставную. Пчелы щас сидят и свободно гуляют под потолочинами по всему гнезду.

И забудьте на будущее про "одеяла". Утепляйте пчёл, только после очистительного облёта(сколько угодно). Зимой, утепление может вызвать преждевременный росплод и  100% поднятие пчелиного клуба на самый верх рам, под утепление.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 минут назад, mits сказал:

И забудьте на будущее про "одеяла". Утепляйте пчёл, только после очистительного облёта(сколько угодно). Зимой, утепление может вызвать преждевременный росплод и  100% поднятие пчелиного клуба на самый верх рам, под утепление.

А как-же улья из ППС и ППУ, там же африка по сравнению с деревянными.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, ромео сказав:

Ось знайшов щось схоже

 

От так би сотні дві сімейок пропустив би отой гармоніст...:ah::ooops::umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Первый раз с начала зимовки удалось попасть на пасеку. Живы все! Семьи содержатся на сетчатом дне с высоким подрамочным пространством в разных вариантах. Верхнее утепление - пленка и обычный пенопласт 2 см. Расположение клубов в основном ближе к середине. Только одна семья ближе к задней стенке. Пришлось положить страховой запас - медовую лепешку. Продолжаем зимовать... 

P90110-140232.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Василика сказал:

А как-же улья из ППС и ППУ, там же африка по сравнению с деревянными.

Так они без дна.  вернее там вместо дна сетка.   

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

14 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Так они без дна.  вернее там вместо дна сетка.   

Ну и шо, теплый воздух то в верху, а днище и у обычного ледяное.. Судя по фильмам, шо я видел, то осенью в в деревянных уже в клуб сжались, а в ППУшных пчелы по всему объему.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

49 минут назад, Василика сказал:

Ну и шо, теплый воздух то в верху, а днище и у обычного ледяное.. Судя по фильмам, шо я видел, то осенью в в деревянных уже в клуб сжались, а в ППУшных пчелы по всему объему.

Сетка в дне обеспечивает очень хорошую вентиляцию.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Василика сказал:

Ну и шо, 

А ни шо ..  просто пчёлок жалко.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, Север сказал:

Сетка в дне обеспечивает очень хорошую вентиляцию.

...а глухое дно ледяное, но глухое. Да потолочины запрополисованы и одеялом укрыты. И за заставной же ж всё в инее...:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

колись давно була юмористична сценка, передіті в індіанців коміки розповідали історію і там було ...

- Смервалось...  

- Гдето я слышал эту историю...

в тому році Васіліка теж якісь проблеми видумував, щось його непокоїло і почав обігрівати і тд. згадайте таж ситуація, займіться ділом і не лізьте до бджіл, тоді вони точно перезимують. зашелестіли крилками і вже проблема. я на початку пасічникування теж їздив , слухав і одні якось не так жужать, а навіть шелестять, як зараз пам"ятаю. вирішив заглянути до місцевих двортер"єрів. кінець лютого , а я з запухшим фейсом :umora:. більше не ліз, перезимували гарно:ay:. якщо зволікаєш в серпні-вересні то нічого туди лізти зимою. вентиляція і мінімум утеплення і все буде гут. 

Ось знайшов 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

У нас колись в селі розповідали люди,був ветврач лічив худобу,прийшов дав укол,тай каже хоть стій хоть падай,я укол дав.Так само і у нас в зимівлі бджіл,мед дав пролікував,а там хто як жужить то від нас не залежить. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 10.01.2019 в 19:20, mits сказав:

И забудьте на будущее про "одеяла". Утепляйте пчёл, только после очистительного облёта(сколько угодно). Зимой, утепление может вызвать преждевременный росплод и  100% поднятие пчелиного клуба на самый верх рам, под утепление.

доповню: це саме стосується і застосування фольгоізола, клуб зміщується до нього. На бік можна інколи використовувати в позитив, а от наверх - погано.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 години тому, Лавр сказав:

це саме стосується і застосування фольгоізола, клуб зміщується до нього. На бік можна інколи використовувати в позитив, а от наверх - погано.

А я думав дахи знизу фольгоізолом підбити. Щоб не тулити туди пінопласт.  А виходить клуб з осені зверху під ним сяде?  А якщо повітряний простір під фольгоізолом?   Можливо треба буде пару штук протестувати.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні при святі провідав своїх дівчаток, повідгортав сніг від вуликів, бо почалася відлига, заодно і прослухав. Всі сім'ї живі-здорові, потихенько дозимовують. 2 сім'ї сиділи підозріло тихо, практично непрослуховувалися, довелося заглянути під кришку. А там все нормально, майже дойшли до верху рамок, сидять собі тихенько під передньою стінкою, і ніби запитують, чого тобі треба?

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 минут назад, davolodya сказал:

Сьогодні при святі провідав своїх дівчаток, повідгортав сніг від вуликів, бо почалася відлига, заодно і прослухав. Всі сім'ї живі-здорові, потихенько дозимовують. 2 сім'ї сиділи підозріло тихо, практично непрослуховувалися, довелося заглянути під кришку. А там все нормально, майже дойшли до верху рамок, сидять собі тихенько під передньою стінкою, і ніби запитують, чого тобі треба?

 

Пішов навєрно і я посипать до бджіл 

розложу по 2 насінини  кабаків під кришу лежаків , для контроля мишей 

Хороший маркер наявності миші , не дожидаясь коли вона там натворить різної гадості

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 минут назад, davolodya сказал:

потихенько дозимовують.

В минулі роки зима лише в цю пору розпочиналася. Думаю, що головні випробування ще попереду...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 хвилини тому, ромео сказав:

В минулі роки зима лише в цю пору розпочиналася. Думаю, що головні випробування ще попереду...

Є відчуття що зимівля цього року буде важкіша ніж минулорічна. Морози тримають всю зиму. Не було у нас жодного дня з температурою вище +5 із середини листопада - бджоли не мають можливості перейти із вулички у вуличку. Ну і плюс витрата корму. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 минуты назад, Sanich сказал:

відчуття що зимівля цього року буде важкіша ніж минулорічна.

Схиляюсь до такої ж думки. Хоча тут вирішальною буде дата першого обльоту. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

27 хвилин тому, ромео сказав:

В минулі роки зима лише в цю пору розпочиналася. Думаю, що головні випробування ще попереду...

Так і є, попереду як мінімум місяць зимівлі, причому важкої, з виховуванням розплоду, в кількох сім'ях вже потолочини теплі, а де ще розплоду нема, незабаром з'явиться

Сильно сподіваюся на обліт на Стрітення,  у нас зазвичай він завжди в цей час...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 хвилини тому, Sanich сказав:

Є відчуття що зимівля цього року буде важкіша ніж минулорічна. Морози тримають всю зиму. Не було у нас жодного дня з температурою вище +5 із середини листопада - бджоли не мають можливості перейти із вулички у вуличку. Ну і плюс витрата корму. 

У нас сильної зими ще посуті і небуло, морози до - 15 були лиш кілька ночей, вдень доходило до - 8-10, і то може з тиждень, температура всю зиму коливається від маленького мінуса до маленького плюса,  хіба що снігу є вдосталь, такого сніжного Різдва вже давно непам'ятаю.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

23 минуты назад, Sanich сказал:

Морози тримають всю зиму

як на мене то від цього більше користі :IMHO:, особливо для тих у кого гнізда слабенько утеплені, або взагалі без утеплення, пізніше почнуть гнать ранній розплід, краще перезимують.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, larson сказав:

як на мене то від цього більше користі :IMHO:, особливо для тих у кого гнізда слабенько утеплені, або взагалі без утеплення, пізніше почнуть гнать ранній розплід, краще перезимують.

Можливо. Нам нічого не залишаєтсья, крім як спостерігати. Я лише жалкую, що зарано і замало відкачав меду, тому сім"ї пішли лише на невеликій частині цукру. Все інше - мед. А минула зимівля у всій красі продемонструвала недоліки зимівлі на меду. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

41 минуту назад, Sanich сказал:

Є відчуття що зимівля цього року буде важкіша ніж минулорічна. Морози тримають всю зиму. Не було у нас жодного дня з температурою вище +5 із середини листопада - бджоли не мають можливості перейти із вулички у вуличку. Ну і плюс витрата корму. 

Це не температура, щоб не перейти, можливості мають і температура -5-10 є досить комфортною для зимівлі, а от зиміля на меду з соняху при великій тривалості плюсів не додасть, на сиропі зимують набагато простіше.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 година тому, Sanich сказав:

Можливо. Нам нічого не залишаєтсья, крім як спостерігати. Я лише жалкую, що зарано і замало відкачав меду, тому сім"ї пішли лише на невеликій частині цукру. Все інше - мед. А минула зимівля у всій красі продемонструвала недоліки зимівлі на меду. 

Так само.Відводки пішли 2-4 кг цукру інше соняшник.Подивимось.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...