Перейти к содержанию

Осінь2018\ Зима2019


ромео

Рекомендуемые сообщения

19 минут назад, davolodya сказал:

Порівняння некоректне, різні пасічники, і відповідно різний підхід, різні методи догляду. Якби Ви частину пускали в зиму на меду,  а іншу на сиропі, тоді можна щось порівнювати. У нас є так, що поруч 2 пасічники з однаковими бджолами, один постійно мед качає, а у другого сезон постійно невдалий.

Постійно докормлюю бджіл на зиму  сиропом,  причина- наявність паді, пасіка біля лісу, непомітив поганого розвитку весною,  навпаки, розвиток дуже ранній і бурхливий. В будь-якому випадку в рамках лишається на зиму мінімум 7-8 см меду під верхом, решта сироп. Взимку їдять сироп, ближче до весни --мед, але зимують на сиропі значно краще.

Згідний  стовідсотково , але є одне  но  -- якість бджоли ,вирощеної на  цукрі поступається тій медовій. 

Я перейшов на зимівлю на меду після відповідних  тестів протягом не одного року.Та й тепер періодично  сімей 5 тестую на сиропові ,перевагу віддаю зимівлі на меду.

Насухо мед не відкачую ніколи , жаба не давить.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, davolodya сказал:

Чому так? Медозбір сильний був? У мене навпаки, сім'ї в зиму підуть сильніші, розплоду було багато, в більшості сімей ще і зараз багато є, матки темп яйцекладки незбавляють. Вийняток лише сім'ї з матками ІОшками, ціле літо були піджаті, зараз займають по 4-5 рамок, при сталих похолоданнях буду підсилювати.

У мене матки дуже різко загальмували. Близько 10 днів тому.  Є сім'ї, де вже не сіють. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 хвилин тому, Лозко Василий сказав:

Згідний  стовідсотково , але є одне  но  -- якість бджоли ,вирощеної на  цукрі поступається тій медовій. 

Я перейшов на зимівлю на меду після відповідних  тестів протягом не одного року.Та й тепер періодично  сімей 5 тестую на сиропові ,перевагу віддаю зимівлі на меду.

Насухо мед не відкачую ніколи , жаба не давить.

В моїй місцевості навпаки, всі, хто зимував на меду, весною мали проблеми, причина -падь, у нас її багато, тому хоч-нехоч, а доводиться щороку годувати сиропом

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.09.2018 в 11:50, Gnat сказал:

Сьогодні фінішна роздача сиропу. Вже до зими готовий, ще треба біпіном пройтись. Доречі ще цвіте золотарник на торфах.

Надіслано від мого Lenovo A328, використовуючи Tapatalk
 

А не боитесь что имея принос пыльцы и корма в достатке матки при потеплении в октябре начнут сеять и пчелы изрядно подъедят то что вы им закормили. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 хвилини тому, BVL_Studio сказав:

А не боитесь что имея принос пыльцы и корма в достатке матки при потеплении в октябре начнут сеять и пчелы изрядно подъедят то что вы им закормили. 

Щоб матки не сіяли, гніздо заливається сиропом повністю, місця для засіву нема. Якщо і засіє п'ятачок, той засів вже погоди неробить

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 минут назад, BVL_Studio сказал:

А не боитесь что имея принос пыльцы и корма в достатке матки при потеплении в октябре начнут сеять и пчелы изрядно подъедят то что вы им закормили. 

Если начнут сеять, то какая разница что они начнут подъедать?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

35 минут назад, ромео сказал:

У мене матки дуже різко загальмували. Близько 10 днів тому.  Є сім'ї, де вже не сіють. 

Вы писали раньше, что гречка после подсолнуха была на подходе, может она виновата(траванули или пчела росстерялась)? 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Только что, mits сказал:

Вы писали раньше, что гречка после подсолнуха была на подходе, может она виновата(траванули или пчела росстерялась)? 

Також її звинувачую. Відстань від 4 км. Долітались...:(

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 часов назад, Гурович сказал:

Если начнут сеять, то какая разница что они начнут подъедать?

Разница есть.  закормленные подедят низ. а не закормленные доедят верх..:umora:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 09.09.2018 в 17:27, Лозко Василий сказал:

 

Мої зимують на меду  вже років 20 , на цей час ще не відкачані лишки і розплоду 3-4 рамки(в перерахунку на повну рамку)

При таких закупівелльних цінах не маю бажання комусь розвивати бізнес, краще нехай мої бдолосімї розвиваються , знаю куди їх пристроїть.

 

 

 

 

11 часов назад, Лозко Василий сказал:

.Та й тепер періодично  сімей 5 тестую на сиропові ,

 

Меня терзают смутные сомненья.    Или коротко --- НЕ ВЕРЮ..

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Данные о том, что зимовка предпочтительнее на переработанном пчелами сахарном сиропе лучше,(приводили пример зимовки в Финляндии на сахарном сиропе)  а Весеннее наращивание лучше на меду (физиологическое состояние выращенной пчелы) идёт от старых книг, описывающих  примеры исследований, проводимых ранее. Мы это достоверно не можем ни подтвердить ни опровергнуть. Слишком все субъективно. Но в тоже время можно вспомнить Рутнера, который предлагает во время вывода маток стимуляцию медовой сытой а не сахарным сиропом (наверное о чем то догадывался) Конечно есть разница ещё зимовать на мёде с акации или падевом, подсолнухе. 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

10 годин тому, Лозко Василий сказав:

Згідний  стовідсотково , але є одне  но  -- якість бджоли ,вирощеної на  цукрі поступається тій медовій. 

Я перейшов на зимівлю на меду після відповідних  тестів протягом не одного року.Та й тепер періодично  сімей 5 тестую на сиропові ,перевагу віддаю зимівлі на меду.

Насухо мед не відкачую ніколи , жаба не давить.

То ви щасливчик, бо, як видно, ваші бджілки не знають що то таке ПАДЬ:az:А у нас це - великий ризик - зимівля чисто на нектарному меду . Падь завжди вставе тоді свої палки в колеса...

 Та сонях ,буває , так спресується, що й бетон з ним порівнятися може.:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, КАЕ сказал:

Данные о том, что зимовка предпочтительнее на переработанном пчелами сахарном сиропе лучше,(приводили пример зимовки в Финляндии на сахарном сиропе)  а Весеннее наращивание лучше на меду (физиологическое состояние выращенной пчелы) идёт от старых книг, описывающих  примеры исследований, проводимых ранее. Мы это достоверно не можем ни подтвердить ни опровергнуть. Слишком все субъективно. Но в тоже время можно вспомнить Рутнера, который предлагает во время вывода маток стимуляцию медовой сытой а не сахарным сиропом (наверное о чем то догадывался) Конечно есть разница ещё зимовать на мёде с акации или падевом, подсолнухе. 

Розжую для  " неверящих"  -- в гнізді взиму  2 рамки майський , 2 -3  різнотравя  ,решта соняшник . Я  не повідомляв ,що зимую на чистому соняшнику.

Стараюсь не робити роботу ,без якої можна обійтись.Відкачав - закормив --- це не для мене . 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Поясняю для тех кто живет по принципу-Хто всрався-невистка!.Как то я не высказывал к Вам ни веру ни недоверие .Причем моя цитата к Вам и Вашему " неверящих" .?Не верю Вам писал совсем другой человек,а с Вами я в принципе и не дискутировал и мой пост относился к посту Сергея Ну а Вам -всего хорошего :hi:Имея желание разжовывать -обращайте внимание нуждаются ли в этом и просят ли об этом.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

3 часа назад, Лозко Василий сказал:

Розжую для  " неверящих"  -- 

Не то разжёвуете.

Я о том что когда человек пишет что 20 лет его пчёлы не видят сахара но тем не менее берётся сравнивать.. . потом когда написали что сравнение не корректное вдруг уже появляются 5 семей которые проходят испытания сахаром.    если сахар такое зло  то зачем над этими пятью издеваться ?

Вот я Вам и написал по поводу этих экспериментируемых 5 семей.   Не Верю. 

 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 часа назад, ДобровоЛ сказал:

То ви щасливчик, бо, як видно, ваші бджілки не знають що то таке ПАДЬ:az:А у нас це - великий ризик - зимівля чисто на нектарному меду . Падь завжди вставе тоді свої палки в колеса...

 Та сонях ,буває , так спресується, що й бетон з ним порівнятися може.:dntknw:

Падь бува бачу і я в своїх , але коли принос нема куди складать , бджоли його не заготовлять прозапас.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

39 минут назад, Сергей Тюркин сказал:

Не то разжёвуете.

 

    если сахар такое зло  то зачем над этими пятью издеваться ?

А де я писав що сахар зло ? Пишу як зимую і всього то . 

6 часов назад, КАЕ сказал:

 Конечно есть разница ещё зимовать на мёде с акации или падевом, подсолнухе. 

 

Мій вислів стосовно цього.

Вибачась ,якщо образив Вас.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, КАЕ сказал:

Но в тоже время можно вспомнить Рутнера, который предлагает во время вывода маток стимуляцию медовой сытой а не сахарным сиропом (наверное о чем то догадывался)

Читая Рутнера я такого не нашел он на оборот писал что связи с кормлением на прием маток не какого:wave: И разницы между сиропом и Медом тоже вроде он не описывал.

1.jpg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

20 часов назад, ромео сказал:

У мене матки дуже різко загальмували. Близько 10 днів тому.  Є сім'ї, де вже не сіють. 

это нормально !у местных и у некоторых карпаток  в 15 числах августа был только печатный расплод , открытого вообще небыло!

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

7 часов назад, Сергей Тюркин сказал:

если сахар такое зло 

практичне питання, скільки ви цукру їм повернули, з урахуванням літніх( безвзяткових підгодівель), бо тільки після ваших повідомлень я зрозумів, чого у знайомих майський є а я постійно облезня ловлю:helpme:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, larson сказав:

практичне питання, скільки ви цукру їм повернули, з урахуванням літніх( безвзяткових підгодівель), бо тільки після ваших повідомлень я зрозумів, чого у знайомих майський є а я постійно облезня ловлю:helpme:

питання з підтекстом, чи Ви дійсно не знаєте як отримати мед весною?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

30 хвилин тому, larson сказав:

практичне питання, скільки ви цукру їм повернули, з урахуванням літніх( безвзяткових підгодівель), бо тільки після ваших повідомлень я зрозумів, чого у знайомих майський є а я постійно облезня ловлю:helpme:

Щоб був мед, крім бджіл, потрібні ще медоноси і погода . Вже писав раніше, відкачав цієї весни мед з верби і садів, а в цей самий час в сусідньому районі бджіл годували сиропом, бо взятку зовсім небуло.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

9 часов назад, larson сказал:

практичне питання, скільки ви цукру їм повернули, з урахуванням літніх( безвзяткових підгодівель), бо тільки після ваших повідомлень я зрозумів, чого у знайомих майський є а я постійно облезня ловлю:helpme:

Заведите Карнику еще Тогда Карника при условии наличия медосбора даст Вам майский,а другие породы подстрахуют дальше.,если от нее "мало"будет.Везде есть плюсы и минусы .Нам выбирать.Я с карникой перестал выезжать ,стою на стационаре.Место мое городом называется.Вот так -с асвальта носят.За рекорды никогда не писал ,так как их тут и быть не может,коллеги тоже носом крутят,но я никого из них агитировать и не стал.Только сейча уже через 4 года начали интересоваться,чтобы маток дал попробовать.Не надоедал в начале своего знакомства с породой с нетактичными вопросами типа какая лучше.Просто брал и сравнивал.Уже 5 островных через руки прошло и 5 ИО,но первая нравилась больше всего(может быть и потому что первая).А была она с не рекордными коэфициентами,ажиотажа на них почти что и не было,попалась без двух передних коготков(а может быть и у меня пощипали при приеме),возился с ней как с маленьким дитем.С сота срывалась ,самостоятельно со дна подняться не могла .Потом придумал сделать ей лесенки от пола из вощины,чтобы взбиралась на сот,хотя подрамочное ей поставил маленькое.Вот переживания где были за зимовку.Матка была Кирхайновская с Вели Дрвеник.Сейчас еще и 3 Бакфаста Ф1 взял и понимаю что уже их не вывезти на взятки не имею права.Так как там в моем понимании эта пчела может себя полностью проявить.Может и к степовой вернемся ,если "обидчивой" такой не будет.Так что говорить что если у меня нет первого меда ,то и у других не может быт неправильно.Я вполне дапускаю,что те кто выехал на первые медоносы мед этот получил.Кстати уточнение.Первый мед в моем понимании не срок ,когда на базар вынесеш,а состав меда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

12 часов назад, Лавр сказал:

питання з підтекстом, чи Ви дійсно не знаєте як отримати мед весною?

Я думаю Вы имели в виду приемы пчеловождения,так как конкуренция сейчас такая,что если перерабатывать сахар(а он кстати тоже не дешевый) или прошлогодний за первый толкать ,то репутацию и рынок быстро потеряете.Имя дороже.И так на рынке наслушаешся от любителей поговорить аж тошнит.У меня терпения долго умников слушать не хватает.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Позаминулого року, як Ви кажете "умнікі", зганяли в тоді ще  Дніпропетровськ, і прикупили з тону якогось крахмального сиропу... Це був мій перший кочовий сезон,  і другий з бджолами... Ніяк не міг зрозуміти, чого вони з бочками (паперові такі високі) бігають навколо платформи, ховаючись  від бригадира...  Це було в середині травня, стояли на акації... Потім до мене "дійшло", що то "робиться " акацієвий " мед...    В одного були якісь негаразди з клієнтами.. В результаті десь вони той "мед" продали не в наших краях...  З бригади пішли в середині сезону...   Одна дві паскуди портять репутацію цілій галузі.  

  Минулого тижня  зателефонували,  в дачному кооперативі розчищали ділянку, знайшли якийсь ящик з бджолами...   Виявилось, ще мабуть на початку роздачі тих ділянок, а це було ще в минулому сторіччі,  хтось збирався будуватись... Від тих починань, залишився ящик з двп, на ньому лежав якийсь мішок з незрозумілою струхлою сумішшю, і накрито те було дирявим від часу рубероїдом...  Ящик з перегородкою.   Розмір десь як дадан на десять рамок... Все те було забудоване сотами, і залите медом.  Як міг обережно виламував соти, бджолу струшував в рамонос, на рамки з медом, які прихопив з дому.   Вийшло кілограмів з десять, може трохи більше, меду, та рамки чотири бджоли.   Що цікаво, в тому кооперативі в знайомого доглядаю пару вуликів, поряд цвіла гречка, і відкачали в нього трохи більше двох відер гречаного меду.  А в "диких" гречаного нема.  З чого вони наносили той мед, мені важко сказати,  але на смак він відрізняється від всього того, що я качав за чотири роки... Місцина над озером, навколо трохи болотистих солончаків, та рисові чеки. І кілька дачних кооперативів.   Запаху меду, як такого нема, просто пахне "свіжістю", як що так можна сказати...  Бджоли мирні, зважаючи на розгром, що я їм вчинив, вжалило всього пару штук, і то ті, що прилипли до сотів , і я їх не помітив.  Було б цікаво їх зберегти...  Поцупити в сильних якусь рамку розплоду, для підсилення, може перезимують...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...