Перейти к содержанию

Осінь2018\ Зима2019


ромео

Рекомендуемые сообщения

1 час назад, Серж 82 сказал:

Для зимівлі товщина стінки не відіграє великої ролі. Холодне повітря через відкритий льоток заходить в середину і товщина стінки не вплине на температуру всередині, тим більше що клуб бджіл не обігріває внутрішній об'єм вулика.

Толщина стенки сыграет роль при весеннем развитии. И перепады температуры не та сильно сказываются. :IMHO1::az:

Если доска 35мм то лучше делать просто безфальцевые улья.:IMHO1:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Смотрел только что сюжет про веганов на канале 1+1. Веганы не едят даже мед. по тому что мы насилуем и убиваем пчел:(

Очень жаль что у некоторых людей такое мнение про пчеловодов.

ВОЗ признало веганство как психическое отклонение.

Не переживайте.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

сьогодні поміняв віск на вощину ( 1 кг воску на 900 гр вощини і доплата 20 гр за кг зданого воску), тобто умови як і були, та цікаве не це, віск не приймають взагалі, прополюс не беруть взагалі, викупоують тільки мерву в якій проглядається віск, ну тобто після сонячної або паровою, після пресу мерву не беруть, от сидю і чухаю потилицю, є Н-на кількість забрусного воску, і гроші ніби то не потрібні і віск також не потрібний, раніш здав його в магазин, кошти отримав і все, а зразу якось треба виставитись через інет, а для мене це проблема мабуть, бо я цього ніколи не робив, прийдеться в лічку до когось з аксакалів набиватись щоб навернули на лад істиний, мол що куди як і по чому:hmm:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

22 хвилини тому, larson сказав:

, є Н-на кількість забрусного воску, і гроші ніби то не потрібні і віск також не потрібний, раніш здав його в магазин, кошти отримав і все, а зразу якось треба виставитись через інет, а для мене це проблема мабуть, бо я цього ніколи не робив, прийдеться в лічку до когось з аксакалів набиватись щоб навернули на лад істиний, мол що куди як і по чому:hmm:

Так поміняйте на вощину, яка проблема?  Вощина ніколи лишня небуває. Якщо вже дуже хочете продати, можна спробувати дати оголошення на нашому форумі, може хто і купить

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 минут назад, davolodya сказал:

Так поміняйте на вощину, яка проблема? 

Вельми шановний, Ви уважно читали мій пост, я вже поміняв, та ще й запасом, нафіга мені вощини на три чотири роки, щоб через неї перечіпаться, або миші хай переточать?;)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

В 31.10.2018 в 20:49, victoru сказав:


Чи краще буде зимівля в рогатих вуликах з 35мм дошки? Планується зимівля на волі на 145-х рамках (київска обл).
 

У мене корпуси на десять рамок. Тобто, гніздо практично квадратне, що є оптимально для енергозбереження. Товщина дошки корпусів 20-21 мм. Зимують нормально. Позитив весною- тонкі стінки корпусів краще прогріваються скупим весняним сонцем. Бджоли завжди зимують у садку у двох корпусах на 250-х рамках. Верхні планки рамок полегшені з Т- образною виборкою для гарантованого переходу клуба з нижнього корпуса у верхній.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 хвилину тому, larson сказав:

Вельми шановний, Ви уважно читали мій пост, я вже поміняв, та ще й запасом, нафіга мені вощини на три чотири роки, щоб через неї перечіпаться, або миші хай переточать?;)

Я завжди уважно намагаюся читати, :IMHO:якщо нема нормальної ціни, або неберуть, краще перевести в готовий продукт, тобто в вощину. Зараз взяти вощину з запасом, а на слідуючий рік  можливо будуть купувати по нормальній ціні, тоді віск продасьте, а вощині нічого небуде, вона непсується.

P.S.  незнаю як хто, а я ніколи за запас вощини неперечіпаюся і миші до неї доступу у мене  немають.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

32 хвилини тому, larson сказав:

 є Н-на кількість забрусного воску

А що попи і косметичні салони кажуть? У них постійний попит на світлий якісний воск

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, язичник сказал:

А що попи і косметичні салони кажуть?

для мене це поки що тера інкогніта, а те що віск забрусний то факт, я з рамок завжди на вощину міняв, а залишки їм продавав, а тут такий " приємний сюрприз"

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

17 хвилин тому, davolodya сказав:

Я завжди уважно намагаюся читати, :IMHO:якщо нема нормальної ціни, або неберуть, краще перевести в готовий продукт, тобто в вощину. Зараз взяти вощину з запасом, а на слідуючий рік  можливо будуть купувати по нормальній ціні, тоді віск продасьте, а вощині нічого небуде, вона непсується.

P.S.  незнаю як хто, а я ніколи за запас вощини неперечіпаюся і миші до неї доступу у мене  немають.

А мишам вона не дуже то й до смаку.:IMHO:- я про своїх лісових мишей.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

2 часа назад, larson сказал:

і гроші ніби то не потрібні і віск також не потрібний, раніш здав його в магазин, кошти отримав і все,

А якщо гроші зараз не дуже потрібні, то чому просто не притримати віск рік-два. Він же не псується, ціна навряд чи впаде, і накопичиться більша маса за пару років, то і тоді покупця легше знайти, він і сам може  приїхати і ціна трошки краща буде.

Віск - то ж золотий запас, а запаси, як відомо, не давлять... 

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, Пчеломучитель_ua сказал:

Толщина стенки сыграет роль при весеннем развитии. И перепады температуры не та сильно сказываются. :IMHO1::az:

Если доска 35мм то лучше делать просто безфальцевые улья.:IMHO1:

На рахунок весняного розвитку згідний, але на мою думку бульше зіграє піджатість гнізда - чим більше піджате гніздо - тим кращі умови для розвитку.

На своїй пасіці   бачу що в дідівських (двостінних лежаках), я їх називаю - холодильниками, бджола повесні починає працювати пізніше чим у корпусних з дошки 25 мм, тому що за ніч охолоджуються і зранку пізніше прогріваються чим тонкостінні. Тому на. мою думку - вирішальне значення має - піджатість гнізда.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

5 годин тому, larson сказав:

сьогодні поміняв віск на вощину ( 1 кг воску на 900 гр вощини і доплата 20 гр за кг зданого воску), тобто умови як і були, та цікаве не це, віск не приймають взагалі, прополюс не беруть взагалі, викупоують тільки мерву в якій проглядається віск, ну тобто після сонячної або паровою, після пресу мерву не беруть, от сидю і чухаю потилицю, є Н-на кількість забрусного воску, і гроші ніби то не потрібні і віск також не потрібний, раніш здав його в магазин, кошти отримав і все, а зразу якось треба виставитись через інет, а для мене це проблема мабуть, бо я цього ніколи не робив, прийдеться в лічку до когось з аксакалів набиватись щоб навернули на лад істиний, мол що куди як і по чому:hmm:

Ну якщо ви хочете віск продати,то треба давати оголошення.А якщо вам віск очі муляє,то може пустіт його частково у діло?Мазі,свічки?Це може стати і додатковим доходом,якщо покупців знайдете)

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

16 часов назад, язичник сказал:

 Верхні планки рамок полегшені з Т- образною виборкою для гарантованого переходу клуба з нижнього корпуса у верхній.

Дякую за відповідь. Буду вдячний якщо покажете на фото верхній брусок. Цікаві розміри Т-образної виборки.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

+12.

Бджоли літають по воду...

Недобре це...

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

47 минут назад, ромео сказал:

+12.

Бджоли літають по воду...

Недобре це...

А что в этом плохого.Хорошо что летают

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

36 минут назад, новичок сказал:

А что в этом плохого.Хорошо что летают

Значит расплод есть . Что не есть " гуд " для этого периода .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

21 час назад, davolodya сказал:

вощині нічого небуде, вона непсується.

Лишень помітив , що свіжу вощину тягнуть краще ніж минулорічну .

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Всі мої відводки которі сформував коли розформовував нуклеусний парк до цих пір встигли виростити по добрих 3 рамки зимувалої бджоли. Сьогодні глянув у більшій масі розплод вже вийшов, матки ще потроху сіють, але думаю що якщо похолодає то бджоли повикидають яйця. Дуже гарно такі пізні відводки підготувались до зими. Тепер лише як вийде розплід то рамки ті заберу і пережену на медові рамки. У мене розцвіла кульбаба, бачив сьогодні на ній бджіл. 

A6492158-FDB6-44F0-9D04-945B48FE6F17.jpeg

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

 

1 година тому, новичок сказав:

А что в этом плохого.Хорошо что летают

Раз носять воду, є розплід, а розплід в цей час недобре...

 

1 година тому, vovchik v сказав:

Лишень помітив , що свіжу вощину тягнуть краще ніж минулорічну .

А я помітив,що старша вощина тверда як фанера, її не коробить, а свіжа, тільки зроблена, дуже часто пливе, має вигляд як морські хвилі, тому  віск на вощину міняю зараз, щоб до сезону вилежалася

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сьогодні поставив всім заставні. Вибірково зробив огляд, в одній пятачок розплоду печатного. З наступного тижня похолодання.

Надіслано від мого Redmi 5, використовуючи Tapatalk

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Сезон практично завершив, гнізда зібрав, біпіном обробив, теплі заставні поставив, на магазинний корпус підняв. В цьому році попробую перший раз зимувати на сітчатому дні ( експеримент на 2х десятках) виникло питання: 12рамочний на 300 рамку, гніздо на 7-9р, під гніздовим корпусом порожній на 145, утеплюючі заставні, верх п/е плівка, нижній льток на 2см, верхній відкритий повністю, коли закривати верхній льоток і коли утеплювати верх?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

4 минуты назад, Віктор просто сказал:

Сезон практично завершив, гнізда зібрав, біпіном обробив, теплі заставні поставив, на магазинний корпус підняв. В цьому році попробую перший раз зимувати на сітчатому дні ( експеримент на 2х десятках) виникло питання: 12рамочний на 300 рамку, гніздо на 7-9р, під гніздовим корпусом порожній на 145, утеплюючі заставні, верх п/е плівка, нижній льток на 2см, верхній відкритий повністю, коли закривати верхній льоток і коли утеплювати верх?

Якщо сітчате дно, то навіщо верхній льоток відкритий? Треба ж зробити систему "купол" - відкритий низ і глухий верх.

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

1 час назад, victoru сказал:

Якщо сітчате дно, то навіщо верхній льоток відкритий?

І літом теж?

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

6 годин тому, ромео сказав:

+12.

Бджоли літають по воду...

Недобре це...

І обніжку тягнуть .Де вони її беруть, адже крім хризантем нічого й не видно:dntknw:

Ссылка на комментарий
Поделиться на другие сайты

Заархивировано

Эта тема находится в архиве и закрыта для дальнейших ответов.

×
×
  • Создать...