Jump to content
Форум на ТочкУ

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

ромео

Осінь2018\ Зима2019

Recommended Posts

10 часов назад, Виталик78 сказал:

Вот такое щастье сегодня ездил забирать. Возле самой железной дороги осмелились.

Это они от нерадивого пчеловода на осень с пасеки улетели. 

41 минуту назад, Komissar60 сказал:

Это они от нерадивого пчеловода на осень с пасеки улетели. 

По гнезду видно что рой. осенний слёток никогда не отгрохает такое "гнездо". Зачем и с каких ресурсов??

6 минут назад, Cfif сказал:

По гнезду видно что рой. осенний слёток никогда не отгрохает такое "гнездо". Зачем и с каких ресурсов??

Позний взяток, хотя по разному бывает. Возможно и рой. 

52 минуты назад, Komissar60 сказал:

Позний взяток, хотя по разному бывает. Возможно и рой.

Ага и всё гнездо в запечатанном меду, или его кто то сьел по быстрому?)

рой -однозначно.

13 часов назад, ромео сказал:

Виявляється, що з осені запаковує вільний простір у лежаках всім, що є: сіно, солома, старий одяг, матраси... І добряче запаковує зверху. "Щоб не замерзли".

першу зимівлю я аналогічно зимував, це жах не знаю як вони перезимували все було мокре і запліснявіле

В 25.10.2018 в 11:08, svitaliy735@gmail.com сказал:

а если крайня улочка будет не большая ей же надо будет соеденятся с другими или нет? если да то как с верху будет все глухо без рейек

По питанню реєчок...

Якщо гніздо зібрано по силі сім'ї, то вони не потрібні. Зараз клуб опускається донизу і розпочинає свій шлях догори, поступово поїдаючи мед. Тобто бджоли ніяким чином через верхній брусок не можуть перейти в сусідню вуличку. Хіба що повз передню планку або отвори в стільнику. 

В такому стані клуб буде аж допоки не підніметься до верхньої планки. А це може бути тільки аж в кінці січня (в нормально підготовленій по кормам сім'ї). І вже тоді бджоли зможуть переміщуватись між вуличками по верху, якщо є простір. 

АЛЕ. Якщо крайні вулички змогли дожити до середини зими, не перебігаючи "до сусідів", то чи потрібна їм тоді така можливість вже пізніше? Тим більше, що меду у них - із запасом.

Скоріше бджоли центральних рамок, виївши весь корм, захочуть до них приєднатись. Але розберемось, коли в них таке трапиться? Тоді, коли клуб дійде до задньої рейки. А потім у них з'являється можливість переходу поза задньою планкою. 

Із досвіду: бували випадки, коли сім'ї виїдали всі запаси у рамках і навіть вибирали посеред зими ще й корма біля заставної, на крайній рамці. І ніяких реєчок не було. Тобто, коли криза - бджоли знайдуть спосіб перелізти і без приспособ...

Отож моя думка - планочки ніяким чином не допомагають. Хоча і не шкодять...:IMHO:

Також притянув роботу на осінь:ah:, можливо частину зими (в залежності яка буде) :hmm:

- можливо хто шось підкаже, хочу стійки і кришу, довести

DSC03680.JPG

DSC03679.JPG

Довжина 9,5 метра, ширина 2,4м

19 годин тому, ромео сказав:

По питанню реєчок...

Якщо гніздо зібрано по силі сім'ї, то вони не потрібні. Зараз клуб опускається донизу і розпочинає свій шлях догори, поступово поїдаючи мед. Тобто бджоли ніяким чином через верхній брусок не можуть перейти в сусідню вуличку. Хіба що повз передню планку або отвори в стільнику. 

В такому стані клуб буде аж допоки не підніметься до верхньої планки. А це може бути тільки аж в кінці січня (в нормально підготовленій по кормам сім'ї). І вже тоді бджоли зможуть переміщуватись між вуличками по верху, якщо є простір. 

АЛЕ. Якщо крайні вулички змогли дожити до середини зими, не перебігаючи "до сусідів", то чи потрібна їм тоді така можливість вже пізніше? Тим більше, що меду у них - із запасом.

Скоріше бджоли центральних рамок, виївши весь корм, захочуть до них приєднатись. Але розберемось, коли в них таке трапиться? Тоді, коли клуб дійде до задньої рейки. А потім у них з'являється можливість переходу поза задньою планкою. 

Із досвіду: бували випадки, коли сім'ї виїдали всі запаси у рамках і навіть вибирали посеред зими ще й корма біля заставної, на крайній рамці. І ніяких реєчок не було. Тобто, коли криза - бджоли знайдуть спосіб перелізти і без приспособ...

Отож моя думка - планочки ніяким чином не допомагають. Хоча і не шкодять...:IMHO:

Ромео, це Ви описали класичний, вірний варіант зимівлі сім*ї. Проаналізуйте той варіант де *верхній перехід* стане в нагоді.

6 минут назад, Лавр сказал:

Ромео, це Ви описали класичний, вірний варіант зимівлі сім*ї. Проаналізуйте той варіант де *верхній перехід* стане в нагоді.

З таким не зустрічався, тому нічого не можу порадити...

Когда становится нужным верхний переход и пользуются ли ими пчелы?.Верхний переход становится необходим когда появляется расплод ,площиаь его  еще  не очень большая,меда уже на той рамки где есть расплод нет и семья вынуждена мед подтаскивать в эту рамку .Пчелы это мкгут делать как по верхнему переходу так и  через коридор между рамкой и стенкой корпуса.Если семья недостаточной силы то при похолоданиях затяжных они сидят вверху и на расплоде и могут температуру  не поднять доствточную,чтобы был возможен второй вариант пути.Все это на тоненького так что лучше иметь запас меда в каждой рамке и не думать о ЧС..

25 хвилин тому, ромео сказав:

З таким не зустрічався, тому нічого не можу порадити...

Трапляється, верхи і краї занесені більш доступним, рідким медом, а середина мед сухий - закристалізувався. Для сафори з пізнім соняхом це саме той випадок. В молоді роки я збирав на зиму з рейками-закладками по верхнім брускам от там ці недоліки і проявлялись. Сім*я жива, а середні вулички сипались.

Задумався над тим, щоб спробувати в наступному сезоні під гніздо на 300 спробувати поставити корпус на 145 з метою протиройових заходів.

Хтось таке практикує? Чи є які переваги?

Бджоли літають за пилком, великі обльотиIMG_5734.thumb.JPG.efa9c123444c67cc2be8f86403678d06.JPG

1 час назад, ромео сказал:

Задумався над тим, щоб спробувати в наступному сезоні під гніздо на 300 спробувати поставити корпус на 145 з метою протиройових заходів.

Дороге задоволення.

2 години тому, ромео сказав:

Швидше всього півкорпус заб'ють пергою, як протиройовий метод  досить сумнівно. Робіть відводки, а ще краще заведіть малорійливих бджіл, тоді про роїння точно забудете.

Сьогодні видався гарний день, тепло і сонячно, всі сім'ї повиходили на обліт. Подивився кілька сімей, матки мабуть нездогадуються, що глибока осінь надворі, в багатьох ще є розплід і навіть засів. Бджоли дуже мирно налаштовані, дали спокійно подивится гнізда,  неотримав жодного вжаленняIMG_20181027_155405.thumb.jpg.a167db278e21fc20c54fbafbe73910f9.jpgIMG_20181027_155256.thumb.jpg.25edc0f091f1e88843d1817b602ea79d.jpg

18 минут назад, davolodya сказал:

Сьогодні видався гарний день, тепло і сонячно, всі сім'ї повиходили на обліт. Подивився кілька сімей, матки мабуть нездогадуються, що глибока осінь надворі, в багатьох ще є розплід і навіть засів. Бджоли дуже мирно налаштовані, дали спокійно подивится гнізда,  неотримав жодного вжаленняIMG_20181027_155405.thumb.jpg.a167db278e21fc20c54fbafbe73910f9.jpgIMG_20181027_155256.thumb.jpg.25edc0f091f1e88843d1817b602ea79d.jpg

Вот Ваше высказывание насчет утепления. Своих сегодня смотрел расплода нет уже давно.

В 17.09.2018 в 11:19, davolodya сказал:

Що дасть забрати утеплення? У нас зараз вдень 20-25 тепла, матки сіють як весною, є по рамці, по дві засіву і повно розплоду на різних стадіях, бджоли крсще знають, до яких пір виховувати розплід. Ніколи розплоду незабирав, матки сіють часто до жовтня-листопада і при цьому нормально зимують.

11 хвилину тому, mixaskm сказав:

Вот Ваше высказывание насчет утепления. Своих сегодня смотрел расплода нет уже давно.

Вуликів ніколи неутеплюю, в лежаках поверх потолочин тоненьке покривало, в корпусних стінка 22мм, зверху в кришці вмонтований пінопласт, от і все утеплення. На фото розплід саме з корпусного вулика,  з тонкими стінками, матка ІОшка цього року, в минулорічних розплоду теж вже нема. Своєї думки відносно утеплоння неміняю, якщо надворі тепло, зняття утеплення на наявність розплоду невплине.  В моїй місцевості пізній , а також ранній весняний розплід звична справа, клімат у нас такий, і неостанню роль відіграє порода бджіл.

7 часов назад, Лавр сказал:

. В молоді роки я збирав на зиму з рейками-закладками по верхнім брускам от там ці недоліки і проявлялись. Сім*я жива, а середні вулички сипались.

У мене вже багато років бджоли зимують з заставними рейками і жодного разу не було щоб бджоли посипалися десь в середній вулочці. Буває десь в крайній вулочці пристине кучка бджіл.

Я раніше десь тут на форумі викладав фото рамок з проходами під верхніми брусками які роблять самі бджоли. 

Був такий а став такий робота іде

20181025_191425.jpg

20181027_174448.jpg

20181027_174349.jpg

Только что, davolodya сказал:

Якщо не секрет - це Пещец? Бо у мене цього року також печатка мокра у ф1 Пешец. :dntknw:

10 хвилин тому, Міхал-69 сказав:

Якщо не секрет - це Пещец? Бо у мене цього року також печатка мокра у ф1 Пешец. :dntknw:

ІОшка Пернер. Влітку печатка була суха, то назиму  мокрою запечатали

Маю і пешець, влітку теж печатка суха, а зараз незвернув уваги

Дякую за відповідь.

5 часов назад, ромео сказал:

У сусіда вся пасіка з глибокими днищами(без сітки). Глибина десь біля 15 см,  як протиройовий, то мабуть трохи стримує бо тягнуть язики, але останні роки є проблеми з соняхом - заливають ті язики і приклеюють до днища.

• Create New...